Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik Kipi W Naszych Piecach Wymiana Doświadczeń Użytkowników


Gość robin60

Rekomendowane odpowiedzi

Witam . Mam prośbę do posiadacza Kipi Rotary 4-16 kw. 

Nigdzie nie mogę znaleźć wymiarów : odległości rury zasilania pelletem od  ścianki drzwiczek (wymiar A ) i wysokości na jakim jest kolanko (wymiar B) Wymiary mi są potrzebne bo w moim kotle drzwiczki powyżej których będzie montowany palnik są wystające. I zastanawiam się czy brać od razu flanszę montażową czy się bez niej zmieści .

Wymiary w palniku KIPI.jpg

KDR2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bierz flansze  ułatwi ci prawidłowy montaż , właśnie nią regulujesz głębokość na jaką powinna być wsadzona rura palnika do kotła a te prawidłowe odstępy podane są w instrukcji .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@szumik83  Dziękuję - aż tak dokładnej dokumentacji się nie spodziewałem - szacun :)

Piec podobny - widzę, że u mnie będzie podobnie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@szumik83super robota to się chwali. Pozdrawiam 

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@szumik83 jeszcze chyba za ciepło i większość nie ruszyła na 100% z paleniem. Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie są zajęci bo czujki foto wymieniają ;}

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kordjanoprosta robota.

PS. Jak ktoś by potrzebował zapraszam na PW :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie podpowiedzcie proszę co może być przyczyną że kociołek mpmbio pell potrafi sobie czasem przy rozpalaniu "kichnąć"? Dzieje się tak przeważnie rano później jak już się rozpali chodzi świetnie nawet kilka dni.

I jeszcze jedno kwestia.

Jak macie rozwiązane doprowadzenie powietrza do kotłowni czy na tzw. zetkach czy tylko nawiewniki przez ścianę? Mam kotłownie na parterze w garażu i nie wiem które rozwiązanie lepsze.

Edytowane przez gucio2607
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gucio2607, nie kumam co masz na myśli z tym kichaniem :)

Mam biopell z nr seryjnym 001 i nie wiem czy coś podobnego u mnie ma miejsce.

Ja zrobiłem zetkę 220x90mm (z tego co pamiętam). Bez zarzutu. Chociaż jak mocno wieje, słyszę jak świszczy powietrze pod drzwiami.

Dzisiaj zasypałem docelowym pelletem i zaczynam oficjalnie zimę. Liczę na 2,5t do października 2020r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie małe wybuchy. Mam wrażenie, że przy rozpalaniu gromadzą się gazy w komorze i kiedy nastąpi zapłon w palniku to wtedy gazy te zapalają się i jest jakby mała eksplozja. Był u mnie serwisant i na nieszczęście nie udało się tego odtworzyć. Stwierdził tylko, że należy doprowadzić dopływ świeżego powietrza do kotla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, arekgr napisał:

Dzisiaj zasypałem docelowym pelletem i zaczynam oficjalnie zimę. Liczę na 2,5t do października 2020r.

2,5T to ambitny cel.Widzę,że masz instalację mieszaną jak ja.W jaki sposób będzie prowadzony kocioł i sterowanie temperaturą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, arekgr napisał:

 

Dzisiaj zasypałem docelowym pelletem i zaczynam oficjalnie zimę. Liczę na 2,5t do października 2020r.

Naprawdę ambitny cel !  :)

Może @arekgr  podzielisz się swoimi aktualnymi ustawieniami   lub   podpowiesz na co zwrócić uwagę np.  czy stosować  nadzór , obniżenia nocne  itp    ??  

 

Jest gdzieś  miejsce  gdzie  użytkownicy publikują swoje ustawienia ?   zrzuty ekranu wszystkich parametrów lub jakiś spis ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@arekgr, oprócz ustawień i sposobu prowadzenia kotła, napisałbyś jak sprawuje się ten Twój kocioł mpm bio pell, wydaje się bardzo ciekawą opcją. Interesuje mnie m. in. temperatura spalin na mocy max i ogólne wrażenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś rano komunikat na sterowniku "nieudana próba rozpalenia" Podpowiedzcie gdzie szukać problemu...Po skasowaniu błędu rozpalił się normalnie.

Edytowane przez gucio2607
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gucio2607, obstawiam że paliwo nie doleciało, zobacz czy w rurze nie zblokowane. Albo może masz niedopiętą gumkę na zapalarce :)

Ostatni rok (liczony lipiec->lipiec) zamknąłem 2,6t więc te 2,5t jest realne, bo mam lepszy pellet niż poprzednio.

Sterowanie - pogodówka steruje podłogówką, na grzejnikach głowice ustawione na "3,5" - ogólnie w granicach 22,5* w miarę stabilne. Bez obniżeń nocnych, temp zadana kotła 72* histereza 30*. CWU na 42* (realnie na zegarze 50*). Obieg grzejników ustawiony byle jak, jest zawód 3D ale nie wysterowany siłownikiem - miałem to ogarnąć na tą zimę, ale pewnie z braku chęci i motywacji zostanie jak jest.

Póki co ustawiona kaloryczność na 5,3 nadmuch na 38% przy 20kW - będę zaglądał dopiero jak tam palenisko wygląda i jak spala się ten pellet.

Na screenie temperatura najwyższa z ostatniej doby - przy wygaszaniu na podwyższonym nadmuchu. Przy mocy 20kW i 38% wiatru było kilka stopni mniej. Piec czysty.

 

 

temp spalin.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabiłeś mnie tą histerezą 30 stopni:-).  Kocioł odpala się przy 42 stopniach. Ile jest wtedy na powrocie? Pompy rozumiem pracują cały czas?

Start pomp na ile ustawiony?

Edytowane przez Benton661
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie poprzedni sezon kocioł przepracował na wysokiej histerezie i takich samych zasadach jak u kolegi Darek 21 tyle,że ja mam bojler 120 litrów bez solarów:

 

Wiadomo,że jak ktoś ma nowy kocioł i chce mieć uszanowaną gwarancję to taki numer raczej nie przejdzie.

Ja się swoim wieloletnim śmieciuchem tak nie przejmuję.I chociaż go tak "katuję" to niepokojących zjawisk po pierwszym sezonie nie zauważyłem.

Edytowane przez g69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Start pompy kotła na 40*, na powrocie założony termostat 45* (z tego co pamiętam). Jakoś to działa. Bardzo bać się korozji?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, gucio2607 napisał:

Dziś rano komunikat na sterowniku "nieudana próba rozpalenia" Podpowiedzcie gdzie szukać problemu...Po skasowaniu błędu rozpalił się normalnie.

Jak następnym razem będziesz miał nieudaną próbę rozpalenia to nie kasuj od razu błędu tylko sprawdz czy w komorze paleniska jest pusto , w róże spiro czy czasem nie zawiesił się pellet i czy w okienku podajnika nie jest pusto , palnik podejmuje trzy próby rozpalenia więc na ogół jest to brak paliwa w komorze spalania , musisz zaobserwować, jak paliwo jest dostarczone do palnika i nie odpali za pierwszym razem to przyczyny trzeba szukać gdzie indziej np w nastawach lub w sprawdzić czy zapalarka jest prawidłowo osadzona .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy, jak mam kocioł 12 kw  to palnik ma być ustawiony na 12 czy może być wyżej?   bo jak ustawiłem na 15 kw to kocioł dużo szybciej doszedł do zadanej temperatury  a jak 12 kw to się buja i buja, bo chłodna woda schodzi z podłogówki i nie daje rady jej zagrzać, dodam ze na 15 kw spaliny ok 140 stopni  pozdrawiam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już musisz sam ocenić jak to się przekłada na zużycie pelletu teoretycznie na 15 kw to większa temperatura spalin które puszczasz w komin , ale z drugiej strony na 15 kw szybciej dojdzie do zadanej więc i szybciej zejdzie z mocą na minimum albo szybciej się wygasi więc kto wie? więc testy bo u każdego inaczej .

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@szumik83 140 C to zdecydowanie za dużo. Wyczyść kocioł a jak już to zrobiłeś spowolnij wydostanie się spalin z kotła np. włóż kilka zawirowaczy, daj dodatkowa półkę.

Szkoda puszczać pelletu kominem a dużo nie trzeba żeby zmniejszyć temperaturę spalin. 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.