Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik Kipi W Naszych Piecach Wymiana Doświadczeń Użytkowników


Gość robin60

Rekomendowane odpowiedzi

16 minut temu, robin60 napisał:

@Gonzo19 nie rozumiem Twego pytania.

chodzi mi o to, gdzie w ustawieniach znaleźć ta informacje o ilosci spalonego pelletu, ale dałeś odpowiedź @szumik83, gdzie napisałeś że potrzebny econet, wiec jakby pośrednio dostałem odpowiedź. Myślałem, że można w samym sterowniku to gdzieś odczytać

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie właśnie wróciłem z pracy a tu na ecoster touch wyświetla się alarm o braku zasilania i niski poziom paliwa a paliwa jest cały zbiornik

IMG_20190805_174459.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Panowie potrzebuję  porady w kwestii siły nadmuchu w palniku 16 kw. Instalator ustawił tak jak na załączonym obrazku. RCK ustawiony na 15 , temp. spalin przy max. mocy 140 stopni. Czyszczenie 8%  co 120 sekund.  Jeżeli chodzi o spalanie na poprzednim pellecie wszystko jest ok. kocioł pokrywa się siwym nalotem , brak spieków płomień w okolicy 100%  . 

Ostatnio kupiłem trochę gorszy pellet, niby wszystko w porządku ale zostają delikatne spieki  max 1 cm . Pellet oczywiście zważony, ustawiona kaloryczność 5,2 . 

Co najlepiej zmienić, żeby pozbyć się spieków ? Oczywiście poza zmianą pelletu :) Regulacja siły nadmuchu ? mniejsza kaloryczność ?  częstsze czyszczenie  ?

Pozdrawiam.

1234.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@szumik83  nie przeprowadziłeś kalibracji poziomu  paliwa w trakcie kalibracji nie możesz wyłaczyć regulatora ,,albo nie może ci braknąć zasilania podczas kalibracji , poczytaj instrukcję w tym temacie , najlepiej daj poziom paliwa 0 skalibrujesz w zimie jak będziesz grzał na okrągło .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.01.2019 o 19:55, Tomek0407 napisał:

Po kilku paleniach w lumo jeden problem mam z głowy. Pamiętacie jak chwaliłem się tymi dużymi spiekami ( przypomnę może jak wyglądały) to  teraz takie mi się już nie tworzą. W zasadzie to przypuszczam, że wpływ na to miało zmniejszenie obrotów wentylatora. Wcześniej miałem ( na tym samym pelecie) 54%, a teraz mam 38%. To taka podpowiedź dla Kolegów, którym też się takie dziadostwo robi, mi pomogło. 

Mam więcej niedopalonych ale wolę to niż te "kalofiory" zatykające palnik.

A może jakoś podpowiedź z Waszej stronie jak spróbować dopalić te peleciki spalone nie do końca

Zrzut ekranu 2019-01-27 o 19.49.30.png

Zrzut ekranu 2019-01-27 o 19.49.43.png

 

Edytowane przez Kordjano
siwy 90 takimi centymetrowymi spiekami to bym się nie przejmował
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi tylko o to, że przy dłuższym paleniu takie małe spieki mogą zablokować ruszt wodny ....   i popiół będzie się gromadził przed palnikiem. 

Czytam ten wątek od początku (jestem dopiero na 40 stronie :) ) i zastanawiam się czy nadmuchy nie są za niskie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc spróbuj zmniejszyć nadmuch i ewentualnie moc palnika trudno powiedzieć czy to pomoże jak nie to będziesz musiał pilnować tego rusztu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby uniknąć dużych spieków, trzeba brać pod uwagę też procent obrotu palnika , częstotliwość obrotu , noi najważniejsze to jakość paliwa.  Spieki to nic innego jak syf który jest w pellecie ( najczęściej piach).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje  za odpowiedzi. Będę testował. Na razie ciężko ustawić, bo kocioł rozpala się tylko raz  dziennie na grzanie cwu.

Pytanie z innej beczki. Jak sterujecie temperaturą w pomieszczeniach? 

Parter - podłogówka (salon, kuchnia , korytarz  + łazienka)

Poddasze -  grzejniki (sypialnie  ) 

Planowałem siłowniki elektryczne na podłogówkę + termostaty na każdą sekcje ( łącznie 4  termostaty- przewody już wyprowadzone)  koszt ok 900 zł . W sypialniach mam  termostaty na grzejnikach. 

Czy może lepiej zainwestować w jakiegoś ecostera i drugiego na poddaszu ? W kotłowni mam ecomaxa 850 , czujnik temp zewnętrznej, zawór 4d z siłownikiem na grzejniki . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@siwy90 Jeśli nie masz ecostera to jak najbardziej polecam dodatkowy czujnik pokojowy na  poddasze też  mimo że masz głowice termostatyczne na grzejnikach nic nie stoi na przeszkodzie żeby eco ster przeją funkcję utrzymywania temperatury zadanej w pomieszczeniach .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.08.2019 o 15:31, robin60 napisał:

@PrzemT jeżeli płomień  jest OK a wskaźniki pokazują 0 to coś się dzieje z fotodiodą , albo jest zanieczyszczona albo coś szwankuje. Regulator odczytuje brak płomienia i dochodzi do ponownego rozpalania. Spróbuj jak mówi @Kordjano z innym pelletem jak zero poprawy to wyczyść diodę , albo wymień na nową , koszt około 150 zł.

Ja tu widzę na forum, że większość ludzi na większość problemów odpowiada - zły pellet. Zawilgocony, średnica nie ta, w ogóle zły. Kurcze kupowałem kocioł z takim a nie innym palnikiem , bo miał sobie radzić ze złym pelletem. Mogłem sobie kupić jakiś znacznie tańszy. A do rzeczy - ten sam pellet pali się u moje mamy w takim samym palniku (tylko ecomax350 a nie 850). Co więcej u mnie też się pali i widzi ogień jak trzeba jak już przebrnie przez ten chory moment. Czasem da się radę podnieść bez ponownego rozpalenia, a czasem nie. Dokłdnie wygląda to jak pisałem - rozpalanie - płomień dobry 80-100%, przełącza sie na tryb PRACA zaczyna kręcić podajnik i sztoker, płomień leci w dół (chociaż fizycznie jest taki sam), w ciągu 10-20sekund spada do zera albo prawie do zera. I albo się dźwignie i pracuje mormalnie, albo palnik rozpala się od nowa. Swoją drogą ten palnik to jest tak niedopracowwana konstrukcja i tak niedopracowane oprogramowanie , że wygląda jak by to była praca dyplomowa w technikum  a nie poważny palnik. To co jest w środu to o pomstę do nieba woła, wszystko byle najtaniej. Jakieś głupkowate mocowania tych blach obudowy na zamki - weż to później złóż, traf śrubką w gwint jak nie widać itd itp A sterowanie które robi taki numer jak właśnie podczas mojego kolejnego rozpalania to totalna porażka. Palnik jest zasypany pelletem , płomień wskazuje 0, rozpoczyna się wygaszanie czy czszczenie nie pamiętam, podczas nadmuchu pojawia wskazanie płomienia np 50% mimo tego sterownik kontunłuje rozpalanie , podaje dawkę paliwa rozpalania, teraz to już zasypuje fotodiodę. Nie wiem co wy tak chwalicie, ale ja się muszę wziąć w końcu ogarnąć i zaprojektować i zrobić sobie sam taki palnik mądrze działający i z mądrym sterowaniem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noto czekamy na nowy typ palnika twojego pomysłu, a tak poza tym ja nie narzekam na mój palnik i palę tanim  pelletem. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego @PrzemT ale czego ty od nas oczekujesz ? czy mamy ci napisać że palnik jest do d..y kup sobie inny  wtedy będziesz  w tedy będziesz zadowolony    sam napisałeś że przez trzy lata było ok, u mamy pali się u ciebie nie , ja osobiście palę pelletem a2 i żadnych problemów nie ma  , nie odpisałeś na moje zapytanie jakim pelletem palisz jak,czyściłeś palnik  nie podałeś nastaw więc jak mamy ci pomóc ? Jak potrafisz  zrobić lepszy palnik i napisać program to do dzieła , jak będzie lepszy to napewno nie jeden z nas sobie od ciebie go kupi .

  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanko czy do ecomax 850 mogę podłączyć czujnik temperatury powrotu który został mi ze starego sterownika tech, czy musi być oryginalny

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@PrzemTzasypuje Ci palnik peletem za duże dawki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj pierwszy raz rozebrałem swój palnik, żeby go przesmarować. Zauważyłem, że u mnie brakuje wałka obrotu przesłony i samej przesłony. Mój palnik posiada tylko wał napędowy, koło zębate znajdujące się pomiędzy tarczami z kulkami pełniącymi rolę łożyska, jest jeszcze mała zapadka blokująca obrót wałka napędowego. Kocioł kupiłem w zeszłym roku - Biowert od Witkowskiego z palnikiem i osprzętem. Ktoś się może orientuje czy przypadkiem nie wcisnęli mi jakiś starszy model tego palnika. Z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo kojarzę o której przesłonie mówisz i wałku obrotu tejże przysłony , jeśli chodzi o regulacje przysłony powietrza to tylko palniki od 25 kw w z wyż takową posiadają tak że nieco różnią się nieco budową w tej kwestii , czy palnik pracuje poprawnie ? ewentualnie czy możesz wrzucić jakiś fotki o który element ci chodzi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledze @darekk1974 chodzi o 26Kw tam jest klapka powietrza. A swój ma pewnie 16 lub 20 Kw i w tych tego nie znajdziemy. 

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.08.2019 o 13:06, PrzemT napisał:

Generalnie użytkuję go 3 lata i w sumie OK, ale w tym roku zaczęły się cuda.

"Cuda" zaczęły się po zmianie pelletu czy ot tak? Test wagi oczywiście kontrolujesz? Bo to dość istotne dla procesu rozpalania. Szczególnie, jeśli w sterowniku będzie wklepana zaniżona wartość w "wydajność podajnika".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiąc pierwszy raz zabieg smarowania ŁT-43 korzystałem z instrukcji obsługi, gdzie była mowa o tym wałku i przesłonie.  Instrukcja najwyraźniej jest uniwersalna dla wszystkich palników i ich mocy. Stąd moje pytanie. Lepiej zapytać i spać spokojnie niż niepotrzebnie się martwić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.