Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik Kipi W Naszych Piecach Wymiana Doświadczeń Użytkowników


Gość robin60

Rekomendowane odpowiedzi

27 minut temu, papen76 napisał:

W tamtym sezonie próbowałem nadzoru na 3kW, ale wyglądało to tak, jak na filmiku. Dałem sobie spokój, bo szkoda mi było podajników i wentylatora. Zapalarka tańsza póki co emoji6.png

Nawet w tym nadzorze za bardzo dmuchasz, moim zdaniem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem inny pellet, twardszy, i przy mniejszym wietrze nie chciało się palić

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko do kolegi @sambor, wytłumacz mi co miałeś na myśli pisząc, że temperatura wymiennika 75stC to katowanie sprzętu? Nie do końca to rozumiem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to że wszyscy źle palimy , chyba musimy wszyscy bufory pozakładać żeby kolega sambor nas nie krytykował .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem jakiś czas temu u gościa któremu Ekosilver palił 30kg peletu na dobę przy 100m nieocieplonym domu.  Okazało się ze kocioł chodzi w trybie pracy ciągłej.  Po 2 tygodniach komora spalania wyglądała jak to co jest wokół palnika 

37156.jpeg.411396510176b70f08f5eb46814a279d.jpeg

Po przejściu w tryb modulacji po kolejnych 2 tygodniach oprócz białego nalotui pyłu nic w kotle nie widać.  Poza tym spalanie zmalalo o połowę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba buforow, ochrony powrotu, sprzęgła żeby dobrze spalić czytać ekonomicznie i tanio jak to Sambor napisał. Czytając te wszystkie Wasze ustrojstwa przyczyniają się do wiekszego zużycia paliwa nic więcej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, ale@sambor ma bufor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, palacz66 napisał:

Ten pelet wyżej na zdjęciu to piach! 

Sam jesteś piach. Bo pelet ciemny to zaraz zły? Akurat tak się składa że robi go nasz lokalna firma, sam go próbowałem, jest bardzo dobry i nie spieka się. Co do drugiego twojego postu mówiącego o sprzęgłach, ochronach powrotu i buforach, nawet nie podejmuję się komentowania.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, palacz66 napisał:

Nie trzeba buforow, ochrony powrotu, sprzęgła żeby dobrze spalić czytać ekonomicznie i tanio jak to Sambor napisał. Czytając te wszystkie Wasze ustrojstwa przyczyniają się do wiekszego zużycia paliwa nic więcej. 

Jeśli masz na myśli wyłączanie pompy od termostatu pokojowego, to wiedz, że nie każda instalacja i budynek pozwala na taki "luksus"

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.11.2018 o 07:50, palacz66 napisał:

Dokladnie. Wyłącz pompy od termostatu! 

W ecomax 350 i 850 nie ma możliwości jednocześnie wyłączyć palnik i pompę od termostatu.Jak wyłączymy pompę palnik będzie się odpalał według histerezy kotła mimo,że termostat nie daje sygnału do odpalenia.Jak wyłączymy palnik od termostatu pompa będzie pracować do momentu załączenia( ustawienia serwisowe) pomniejszone o histerezę kotła.Nie wiem jak jest w innych sterownikach.

Edytowane przez g69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, eliks napisał:

Sam jesteś piach. Bo pelet ciemny to zaraz zły? Akurat tak się składa że robi go nasz lokalna firma, sam go próbowałem, jest bardzo dobry i nie spieka się. Co do drugiego twojego postu mówiącego o sprzęgłach, ochronach powrotu i buforach, nawet nie podejmuję się komentowania.

No z buforem to przesadziłem trochę  bo to fajna sprawa. Jeżeli chodzi o pellet to tragedia. 

P. S Uważaj na słowa Kolego!!! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, g69 napisał:

W ecomax 350 i 850 nie ma możliwości jednocześnie wyłączyć palnik i pompę od termostatu.Jak wyłączymy pompę palnik będzie się odpalał według histerezy kotła mimo,że termostat nie daje sygnału do odpalenia.Jak wyłączymy palnik od termostatu pompa będzie pracować do momentu załączenia( ustawienia serwisowe) pomniejszone o histerezę kotła.Nie wiem jak jest w innych sterownikach.

Ustawić duża histereze kotła jak kociołek nagrzeje domek a ecoster wyłączy pompy kociolek nagrzeje sie do zadanej tem. i czeka aż w domu spadnie temperatura pokojowa i tak w kółko. Dążyć do największych przestojow pracy palnik a żeby mniej peletu poszło chyba o to wszystkim chodzi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Nie trzeba buforow, ochrony powrotu, sprzęgła żeby dobrze spalić czytać ekonomicznie i tanio jak to Sambor napisał. Czytając te wszystkie Wasze ustrojstwa przyczyniają się do wiekszego zużycia paliwa nic więcej. 

@sambor Chodziło mi o tę cytowaną wypowiedź.

Niecałe 50 stopni na kotle to niewiele. Przypuszczam, że w moim kotle zrobiło by się "czarno i błyszcząco". Przynajmniej tak miałem, gdy paliłem drewnem.

======

Jeżeli chodzi o spalanie, to widzę dwa problemy, które dotyczą wszystkich.
1. Ocieplenie domu
2. Oddzielenie obiegu kotłowego od obiegow grzewczych.
Pierwszy realnie wpływa na zapotrzebowanie na ciepło, drugi na porównywalność ustawień. Mamy tak różne domy, kotły i instalacje, że nie sposób tego obiektywnie porównać. Dlatego tak cenne są realne dane czy to z ciepłomierzy czy z econetu. I za to lubię ten wątek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, sambor napisał:

Tak, ale w kotle i w buforze mam obecnie ok 47C, a nie tak jak większość w tym temacie grzanie do 75C

Kolego sambor nie bądź taki tajemniczy , podziel się z nami jak to u ciebie wygląda ,grzejesz kociołek i bufor od do jakiej temperatury , ile razy palnik  na dobę ci sie odpala  przy obecnych temperaturach ? jak chronisz wymiennik , co z minimalną temperaturą powrotu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, palacz66 napisał:

No z buforem to przesadziłem trochę  bo to fajna sprawa. Jeżeli chodzi o pellet to tragedia. 

P. S Uważaj na słowa Kolego!!! 

Raczej ty musisz się hamować bo jeśli znam ten pelet i mówię że jest dobry,  to taki jest.  Swoją opinię na temat zdjęcia zachowaj dla siebie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Kordjano napisał:

Kolego sambor nie bądź taki tajemniczy , podziel się z nami jak to u ciebie wygląda ,grzejesz kociołek i bufor od do jakiej temperatury , ile razy palnik  na dobę ci sie odpala  przy obecnych temperaturach ? jak chronisz wymiennik , co z minimalną temperaturą powrotu ?

Na te wszystkie pytania odpowiadałem wielokrotnie, nawet w tym temacie, był też schemat mojej instalacji - też w tym temacie - szukać, czytać.

mój kocioł ma całkiem inną konstrukcję niż wasze u mnie miejsce spalania jest wydzielone od reszty kotła .

Kocioł rozpala się obecnie co 1,- 1,5h, z resztą przy -15C przerwy między rozpaleniami są podobne jak teraz, a temp na kotle i buforze jest regulowana wg krzywej grzewczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli od ilu stopni startuje? 35? Zimny start kotła co 1-1,5h to nie jest katowanie sprzętu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, to może w końcu powiesz co jest złego w temperaturze 75stC? Żaden z nas nie prowadzi kotła na takiej temperaturze.  To jest peak chwilowy dla dużej histerezy. Nie mamy buforów by osiągnąć to co Ty.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, sambor napisał:

mój kocioł ma całkiem inną konstrukcję niż wasze u mnie miejsce spalania jest wydzielone od reszty kotła

Miło, że w końcu dostrzegasz, że nie każdy z nas ma taki sam kocioł, palnik, bufor i instalację co Ty...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weź sobie pozapisuj ile czasu potrzeba ci na osiągnięcie temp na kotle co 5C- czyli start i do tego 5C, i następne co C wtedy zobaczysz kiedy kocioł jest najbardziej efektywny 

Jak zapiszesz to wnioski się same utworzą a temp rzędu nawet 70C jest i tak za wysoka dla 90% waszych instalacji, więc po co to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, sambor napisał:

 

Kocioł rozpala się obecnie co 1,- 1,5h, z resztą przy -15C przerwy między rozpaleniami są podobne jak teraz, a temp na kotle i buforze jest regulowana wg krzywej grzewczej.

Czyli rozumiem  że nie masz  dużych wahań temperatur  na kotle i na buforze  ? dogrzewasz  tak jakby  na bieżąco czyli to dogrzewanie też nie trwa zbyt długo .

Edytowane przez Kordjano
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie tak to wygląda, pojemność kotła 70 litrów.
Poprzedni właściciel palił drewnem i węglem na 50 stopniach. Na drugim zdjęciu wymiennik po paru tygodniach na 70/50 na pellecie.
3115a38d449e3603bb25a36fcb67d41b.jpg70b3ae1c5f1e76cf1269b930e2222b45.jpg8f96b281423b4aa21359d77c8c329bbd.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.