Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik Kipi W Naszych Piecach Wymiana Doświadczeń Użytkowników


Gość robin60

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam temperaturę zadaną 52 stopnie, a powrót 42 stopnie. Na chwilę obecną nie mam potrzeby dawać wyżej bo i tak głowice w kaloryferach się zamkną. To co sambor pisze ma potwierdzenie, ponieważ ja w zeszłym roku paliłem na 48 stopni bez głowic przy tej samej temperaturze pomieszczeń i zużycie było mniejsze. Teraz temperaturę mam wyższą ze względu na CWU. Dodam tylko że piec mam żeliwny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Benton661 napisał:

Miło, że w końcu dostrzegasz, że nie każdy z nas ma taki sam kocioł, palnik, bufor i instalację co Ty...

Ja zawsze to widziałem w przeciwieństwie do Was,  nie zarzucałem wam kłamstwa a wy mi w kółko negowaliście ilości spalonego paliwa np ja piszę 3t , a jeden czy drugi "mędrzec" - na pewno nie 3 tylko 4,5t, a mnie naprawdę nie interesuje  ile palicie, wiem tylko jedno że palicie za dużo!

To efekt przyzwyczajeń z kotłów węglowych lub "wszystkopalnych"

Moje spalanie i zapotrzebowanie na ciepło  podaję w temacie https://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/13619-ilość-ciepła-potrzebna-do-ogrzania-budynku/

Co do różnicy zasilanie powrót to mam ustaloną ją na 15C, ale z obostrzeniami -z dołu temp minimalna na kotle i z góry - temp wynikająca z krzywej grzewczej, obecnie ta różnica jest ok 5C, ale wraz ze spadkiem temp ona rośnie przy -20C to  wyłączenie palnika 65C   załączenie palnika 50C.

 

 

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, sambor napisał:

Ja zawsze to widziałem w przeciwieństwie do Was,  nie zarzucałem wam kłamstwa a wy mi w kółko negowaliście ilości spalonego paliwa np ja piszę 3t , a jeden czy drugi "mędrzec" - na pewno nie 3 tylko 4,5t, a mnie naprawdę nie interesuje  ile palicie, wiem tylko jedno że palicie za dużo!

To efekt przyzwyczajeń z kotłów węglowych lub "wszystkopalnych"

Moje spalanie i zapotrzebowanie na ciepło  podaję w temacie https://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/13619-ilość-ciepła-potrzebna-do-ogrzania-budynku/

Co do różnicy zasilanie powrót to mam ustaloną ją na 15C, ale z obostrzeniami -z dołu temp minimalna na kotle i z góry - temp wynikająca z krzywej grzewczej, obecnie ta różnica jest ok 5C, ale wraz ze spadkiem temp ona rośnie przy -20C to  wyłączenie palnika 65C   załączenie palnika 50C.

 

 

Ale w ds-e dajesz w palnik ostrzej ,chyba że już w nim nie palisz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, sambor napisał:

Weź sobie pozapisuj ile czasu potrzeba ci na osiągnięcie temp na kotle co 5C- czyli start i do tego 5C, i następne co C wtedy zobaczysz kiedy kocioł jest najbardziej efektywny 

Jak zapiszesz to wnioski się same utworzą a temp rzędu nawet 70C jest i tak za wysoka dla 90% waszych instalacji, więc po co to?

Okey, stała temperatura 65stC była by pewnie idealna ale akurat zapisuję sobie ile ubywa mi ze zbiornika. Najbardziej ekonomicznie u mnie jest właśnie teraz, wysoka temperatura zadana, duża histereza i postój 1,5h. Czym dłuższy postój tym mniej spalam nawet kosztem efektywności wymiany. Wiem o czym piszesz, jestem tego świadomy. Jestem też świadomy, że nie u każdego to się sprawdzi. Tylko że to każdy musi sobie sam wyeksperymentować. Ty masz bufor, możesz pozwolić sobie na taką histerezę i też będziesz miał postoje 1.5h przy znacznie niższych wahaniach temperatury kotła.

Nadal nie odpowiedziałeś na pytanie odnośnie katowania sprzętu, czemu szkodzi 75stC. Pompy, zawory, palnik, wymiennik? Jakieś uszczelki? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Automatyka pozwala na start kotła od 45C, co dla waszych kotłów byłoby zabójcze...


Ano właśnie, moje pudło chyba by tego długo nie wytrzymało. Nie możemy palić w naszych kotłach tak, jak Ty, to oczywiste.
Najlepiej byłoby wymienić kocioł na kondensacyjny, ale to już inna bajka.
PS. Ktoś w tym wątku nie wierzy w Twoje spalanie? Pytam, bo nie zauważyłem, a staram się być na bieżąco
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, sambor napisał:

Automatyka pozwala na start kotła od 45C, co dla waszych kotłów byłoby zabójcze.

 

Mój kocioł startuje nawet z niższych temperatur, a nie zauważyłem by było to dla niego destrukcyjne

Zrzut ekranu 2018-11-25 o 13.37.54.png

Zrzut ekranu 2018-11-25 o 13.42.21.png

Edytowane przez Tomek0407
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co żeliwny Viadrus, to nie nasze blaszaki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież latem mamy dokładnie takie same zimne starty dwa, trzy razy dziennie :) Co gorsza wilgotność powietrza jest większa latem. Kwestia tego czy kocioł jest dobrze zabezpieczony i jak szybko dojdzie do temperatury roboczej zanim zacznie ładować bufor czy CWU. Poza tym z tego co pamiętam kolega @sambor ma kocioł stalowy.

Edytowane przez Dragster
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie latem grzeją bojler prądem A co do temperatury kotła przy pellecie, to szukałem trochę dziś na niemieckich forach i stronach producentów i też zalecają 70'C. Chodzi o proces zgazowywania drewna. Szukam dalej.

No i też ta sprawa, że nowe instalacje mają małą pojemność. Tak to rozumiem, że mniejszy zład=większa temperatura. Więcej wody w układzie = niższa temperatura.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przychylam się do wypowiedzi Dragstera  ,starty  kotła od temperatur rzedu 30 st nie wpływają negatywnie na kocioł pod warunkiem że dojście do temperatury zadanej nie trwa zbyt długo , i mamy szybko działająca ochronę powrotu ,czynnik wpływający negatywnie na kocioł to niska temperatura  powrotu utrzymująca się przez dłuższy czas przy pracy palnika  oraz długie letnie postoje , przypomnę tylko że w kotłach zasypowych też codziennie się rozpalało na nowo i kotły spokojnie wytrzymywały ponad 10 lat i dłużej no chyba że ktoś kisił a nie palił , tak że tym to bym sie akurat nie przejmował . U mnie obecnie odpala się 4 razy na dobę i z wykresu widzę że po najdłuższym postoju startuje od 35 st .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich
Koledzy ostatnio wpadło w moje ręce takie cos używane ale sprawne wifi s8
https://www.techsterowniki.pl/p/wifi-8s
Do tego 3 termostaty i i jeden czujnik wszystko bezprzewodowe
Czy jest taka mozliwosc podlaczenia tego do sterownika ecoMax850 do sterownika mam juz podpiety ecoSterTouch
Chcial bym zeby sterownik WiFi 8s zalanczal kociol z czujnika ktury bedzie umieszczony w najzimniejszym pokoju






Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytalem instrukcje i wydaje mi sie ze mozna to podlaczyc do wejścia TB 28,29

Wejście termostatu pokojowego kotla

Tylko chce sie upewnić bo na 100% niemam pewności czy nic nie zepsuje

 

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

A tak wyglada podlaczenie styku beznapieciowego w sterowniku wifi 8s

 

Pod kture wejście mam podłączyć kable ze sterownika ecomax8500 TB 28,293e7f27d6d3b1b53480109c3b5e8a3912.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazlem w sieci instrukcje obsługi wifi8s
I jest tak podlaczone
Jak bede mial chwile czasu to sprubuje podlaczyc
05077b0eb8b379e190f1cf8c1ec577eb.jpg

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i widzisz sam sobie pomogłeś. Pozdrowienia. Tak na marginesie okropne  błędy ortograficzne - czyżby na klawiaturze zabrakło ó, ą, ę , ł, ż.

Edytowane przez Tomek0407
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, sambor napisał:

Ja zawsze to widziałem w przeciwieństwie do Was,  nie zarzucałem wam kłamstwa a wy mi w kółko negowaliście ilości spalonego paliwa np ja piszę 3t , a jeden czy drugi "mędrzec" - na pewno nie 3 tylko 4,5t, a mnie naprawdę nie interesuje  ile palicie, wiem tylko jedno że palicie za dużo! 

To efekt przyzwyczajeń z kotłów węglowych lub "wszystkopalnych"

Moje spalanie i zapotrzebowanie na ciepło  podaję w temacie https://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/13619-ilość-ciepła-potrzebna-do-ogrzania-budynku/

Co do różnicy zasilanie powrót to mam ustaloną ją na 15C, ale z obostrzeniami -z dołu temp minimalna na kotle i z góry - temp wynikająca z krzywej grzewczej, obecnie ta różnica jest ok 5C, ale wraz ze spadkiem temp ona rośnie przy -20C to  wyłączenie palnika 65C   załączenie palnika 50C.

 

 

Kolego Sambor, sezonowe zużycie pelletu które osiągasz jest na tym forum przedmiotem licznych spekulacji, analiz i ekscytacji. Warto byłoby, abyś przy okazji podawania informacji o swojej instalacji i sterowaniu również wspominał o zapotrzebowania na ciepło budynku który ogrzewasz. Mało kto wie/pamięta, że masz dom energooszczędny (czyli dużo styropianu i wełny, brak balkonów i garażu w bryle budynku), a to wnosi najwięcej do tych 3.5t pelletu na sezon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zużycie można też obniżyć ( obserwuję to u siebie) poprzez grzanie CWU w harmonogramie. W tamtym sezonie miałem wyłączony harmonogram i z bufora pompa przetłaczała ciecz w celu podgrzania zbiornika CWU około 200l przez cały dzień, a teraz jak jest harmonogram włączony na rano i wieczór to odnotowałem spadek zużycia pelletu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, rymol napisał:

Kolego Sambor, sezonowe zużycie pelletu które osiągasz jest na tym forum przedmiotem licznych spekulacji, analiz i ekscytacji. Warto byłoby, abyś przy okazji podawania informacji o swojej instalacji i sterowaniu również wspominał o zapotrzebowania na ciepło budynku który ogrzewasz. Mało kto wie/pamięta, że masz dom energooszczędny (czyli dużo styropianu i wełny, brak balkonów i garażu w bryle budynku), a to wnosi najwięcej do tych 3.5t pelletu na sezon.

O budynku jest podane wszystko w tym temacie https://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/13619-ilość-ciepła-potrzebna-do-ogrzania-budynku/

Z resztą wielokrotnie to podawałem i jak ma ktoś chęci to na pewno odnajdzie.

A czy to budynek aż tak energooszczędny? - przecież 15cm styro to standard, a wełnę mam na 30cm + dokładki gdzie były mostki

 W poprzedni, budynku miałem garaż w bryle - w piwnicy, oj to był "złodziej ciepła"- ok 1/3 ciepła tamtędy uciekało.

Balkony mam dostawiane do elewacji tzw francuskie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.11.2018 o 07:39, Dragster napisał:

Niekoniecznie. Zrób sobie proste OCZ na cieplowlasciwie.pl. Będzie tam średnia: "przeciętna moc grzewcza". Obecnie są średnie temperatury dla sezonu. Weź pod uwagę fakt. że wartość opałowa pelletu to: ~4-4.5 kWh/kg.

Zrobiłem OZC i wyszło tak: http://cieplowlasciwie.pl/wynik/4rpq

W dniu 22.11.2018 o 19:44, Dragster napisał:

Przecież 25kg/doba to jest zapotrzebowanie 4-4.5kW. Jest to całkiem realne. od 17tego całkiem nieźle pizga średnią zimową, przynajmniej u mnie. Do tego wiatr.

Wygląda na to, że dobrze się wstrzeliłeś @Dragster :) Do tego tak, jak mówiłem - liczyłem na podstawie wskazań liczników serwisowych, a ich dokładność to godzina, co przy pracy podajnika nie jest najlepszym wynikiem... Jak policzyłem dłuższy okres, tj. od 17.11 do 25.11 (dokładnie 193h) to wyszło 24,5kg/dobę.

Co daje ograniczanie mocy palnika? Np. w moim przypadku, kiedy grzeję z temperaturą zadaną 70C (w FL przebija do 75C) i histerezą 20C? Obecnie ustawiłem na palniku max moc 14kW. Co by było, gdybym ustawił 12kW, albo zostawił fabryczne 16kW? Czy to miałoby wpływ na ilość spalonego paliwa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie nie ,waty to waty,i czasami ciężko coś zaoszczędzić jak dom potrzebuje ,ale spróbować różnych ustawień nie zaszkodzi,wg mnie max moc palnika taka by spaliny były w granicach 100-120,ewentualnie zwiększyć histerezę by się rzadziej  włączał,lub wyłączał na noc,powinieneś wtedy trochę zejść tak do 20 kg ale w mrozy to  i pewnie ze 40kg łyknie ,no i regularnie czyścić wymiennik ,1mm syfu to 5% sprawności mniej 

Edytowane przez maronka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem test przez ostatnie dwie doby , bo pogoda była podobna . Na jednym wykresie doba na ciągłym paleniu z mocą 7-8 kW. Na drugim doba pracy w harmonogramie . temperatura w domu taka sama , a zużycie na harmonogramie spadło o 12 kg. Na trzecim jest jeszcze dodana temperatura spalin.

FQPHMB4ZJ8DPJ30D00380_2018-11-24 18_22_2018-11-25 17_37.png

FQPHMB4ZJ8DPJ30D00380_2018-11-25 18_22_2018-11-26 17_37.png

FQPHMB4ZJ8DPJ30D00380_2018-11-25 17_55_2018-11-26 17_55.png

Edytowane przez misiek30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie kryteria przyjales przy ustawianiu pieca? U mnie każde ustawienie przynosi mizerne skutki, jedynym moim ratunkiem jest chyba docieplenie obu domów a to się wiąże z kolosalnymi wydatkami.
W zeszły piątek zainstalowalem turbulatory spalin ( jak na zdjęciach) oprócz niższej temperatury spalin ze 130 na około 95 nie zauwazylem żadnej innej zmiany.0be658c412a41975f08b9487de917c50.jpgd94fe2d220fc46f806e08c709495d2ef.jpg8bff40a5a2b2e4ae650be1cf565976f6.jpg

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.