Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik Kipi W Naszych Piecach Wymiana Doświadczeń Użytkowników


Gość robin60

Rekomendowane odpowiedzi

@robin60 Ale żeś trafił z tą ostatnią tabelą w moje obecne nastawy , a ja przez trzy lata obserwowałem i dochodziłem do tego hehe , okazuje się że nadmuchy dobrałem jak fabryczne hehe .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłem nastawy 

8kw 26%

6kw 24%

4kw 21%

 

Nizej już się chyba nie da bo przy 7kw długo dryga i temp z 54po rozpaleniu spadła do 49 i zmiękłem po 10min i spowrotem(od wczoraj wieczora tak palę) na 8 kw i drygło. 

Zrobiłem tak gdyż denerwowalo mnie przy 11 7 5 szybkie dochodzenie ok 20-25min od rozpalenia do wygaszania i ten zalegający popiół na palniku. 

 

Spróbujemy w ten sposób a dochodzić dochodzi ciut dłużej 

 

 

Co sądzicie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem wszystkim!@palacz66 , po wizycie serwisanta i wymianie czujnika optycznego płomień wygląda jak poniżej. Dzięki za pomoc!16539ba84b1b63c08423683b8840df04.jpgcffd37ec45fe7cfb18e9280b73a95923.jpg

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@papen76 różnica widoczna gołym okiem,może to pellet, ze Szwecji? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmiana czujnika A jak się uda, zrobię wywiad w wytwórni pelletu, jest tu parę kilometrów ode mnie

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, papen76 napisał:

Zmiana czujnika emoji106.png A jak się uda, zrobię wywiad w wytwórni pelletu, jest tu parę kilometrów ode mnie emoji6.png

Ile od Nidzicy i w którym kierunku? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i chyba znowu mam awarię sterownika. Już mi powoli nerwy puszczają.

Mam skalibrowany poziom zbiornika i zawsze jak w econecie pokazywało 0 paliwa to faktycznie było 0 w zasobniku. Od wczoraj mam problemy z płomieniem więc dzisiaj czyszczenie kotla,czyszczenie czujnika płomienia( czujnik nowy na czarnym kablu), test podajnika i wyszło w teście dokładnie tyle samo co tydzień temu czyli 1260 gram. Żadnych zmian w ustawieniach nie robiłem. Sprawdzam ile pelletu zostało w zasobniku a tam niespodzianka bo spalił połowę mniej niż zawsze. W econecie pokazuje 0 a w rzeczywistości jest jeszcze ponad połowa zasobnika. Kocioł bardzo ale to bardzo powoli dochodzi do temperatury zadanej i bardzo mały płomień czyli wychodzi, że podaje dużo mniej pelletu podczas pracy przez co jest mały płomień czasem podczas pracy potrafi się wygasić przez to, że nie ma płomienia i odpalić od nowa. Pellet od 2 miesięcy ten sam, zero spieków, popiół tylko pyłek. Jakieś sugestie?

 

 

Edytowane przez gucio2607
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź wszystko na ustawieniach ręcznych i zobaczy czy wszystko ok działa. 

Może inna partia pelletu się trafiła. 

Edytowane przez palacz66
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W teście podajnika sypie normalnie (1260gram) ale podczas pracy wychodzi że podaje połowę mniej tak przynajmniej wychodzi według zużycia w zasobniku.

Przypomnę, że sterownik był już wymieniany bo miałem problemy z rozpalaniem bo stoker czasami nie pracował podczas rozpalania. Od tamtego czasu tj. jakieś 2 miesiące wszystko było ok aż do wczoraj.

 

8 godzin temu, palacz66 napisał:

 

Może inna partia pelletu się trafiła. 

Pellet ciągle ten sam nawet z jednej palety a poza tym to jak do tej pory to jeszcze nigdy tak małego spalania nie mialem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktos jest zainteresowany to zapraszam na PW. 

IMG_20200116_190833.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, gucio2607 napisał:

W teście podajnika sypie normalnie (1260gram) ale podczas pracy wychodzi że podaje połowę mniej tak przynajmniej wychodzi według zużycia w zasobniku.

Przypomnę, że sterownik był już wymieniany bo miałem problemy z rozpalaniem bo stoker czasami nie pracował podczas rozpalania. Od tamtego czasu tj. jakieś 2 miesiące wszystko było ok aż do wczoraj.

 

Pellet ciągle ten sam nawet z jednej palety a poza tym to jak do tej pory to jeszcze nigdy tak małego spalania nie mialem

Na próbę wydłuż czas pracy .

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, misiek30 napisał:

Na próbę wydłuż czas pracy .

Lub zmniejsz kaloryczność. 

@gucio2607 a ty masz 350?

Edytowane przez palacz66
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@gucio2607 Czy w okienku rewizyjnym dużo jest wolnej przestrzeni podczas podawania raz więcej raz bardzo mało ? twój problem to słaba wydajność podajnika , podczas testu podaje 12.6 kg test trwa 6min cały czas w tym momencie kręci się podajnik , podczas pracy palnika podajnik pracuje cyklicznie zwłaszcza na małych mocach bardzo krótko i czasem nic tam nie sypnie bo część pelletu cofa się w żmijce , to powoduje bardzo nierówne podawanie , i wydajność podczas pracy jest mniejsza niż podczas testu , ostatnio borykam się z tym samym problemem w szklarni , dwa razy z rzędu miałem alarm spadek temperatury , zachciało mi się innego pelletu bo nie chciało mi się jechać 100 kilometrów do swojego stałego producenta , trafił się gość przywiózł na miejsce w tych samych pieniądzach więc się skusiłem a teraz się męczę i kombinuje . wyczyściłem zbiornik , zasypałem tym pelletem , zrobiłem test dwa razy raz wyszło 12.4 raz 12,7 odpaliłam palnik i poszedłem po kilku godzinach alarm , zachodzę a w okienku pusto , napełniłem z powrotem odpaliłem i po kilku godzinach to samo , dałem podajnik bardziej płasko jeszcze gorzej , dałem bardziej stromo nawet powyzej 45 st i dziś już przepaliło całą noc , ale mam swój stary pellet to ewentualnie będe miaszał , jakoś to muszę zutylizować , na starym palecie nigdy takich cudów nie miałem ,gucio jaki masz ten pellet 6 czy 8 mn jakiej frakcji ? ten mój to 8mm długość bardzo wyrównana 3 do 4mm jest bardzo lekki na dodatek widać tam gołym okiem mdf więcej tego nie kupię , @gucio2607 spróbuj dać podajnik bardziej stromo , nie wiem jaką masz kaloryczność ale zmniejsz , czas cyklu praca daj tak jak @misiek30.sugeruje 35 s ewentualnie wydajność podajnika zmniejsz na początek o 1kg jak nie miałeś takiej sytuacji jak ja { puste okienko } to będzie dobrze .

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze pomóż ktoś, skalibrowalem na nowo mój regulator tybox 137 i na napięciu pokazuje jako ON. 

 

Nie reaguje w ogóle jaka temp by mu nie zadał. W ustawieniach robiłem już chyba wszystkie kombinacje, jak wyłącza np pompę co to zawór 4d z siłownikiem się załącza, nie wiem czy to w czymś przeszkadza.

Jakie opcje muszę ustawiać aby pompa była zależna od termostatu? 

W opcjach mam włączona podłogowke 

 

Ster plum 850-2c

15792647551977584848110363653562.jpg

1579264837466768164341924411040.jpg

Edytowane przez Crespoo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mógłbyś kolego ciut jaśniej opisać co chciałbyś osiągnąć? Chciałbyś aby termostat pokojowy utrzymywał temp w pomieszczeniach? Ma wyłączać pompę mieszacza czy nie? Ma wyłączać kocioł? 

6 godzin temu, Crespoo napisał:

jak wyłącza np pompę co to zawór 4d z siłownikiem się załącza

Co to znaczy? Musisz rozwinąć. 

 

6 godzin temu, Crespoo napisał:

Jakie opcje muszę ustawiać aby pompa była zależna od termostatu? 

Co masz na myśli? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam od 3 lat palę tym palnikiem i super jednak ostatnia dostawa peletu tragedia, pelet ciemny i szklisty twardy jak skala i śmierdzi i od tego momentu mam problem z rozpalaniem 3 pruby na 10 sukces. Problem polega na tym że zapycha mi się ślimak jakby go zawalał pelet jak to mogę zniwelować? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, cezar76 napisał:

A mógłbyś kolego ciut jaśniej opisać co chciałbyś osiągnąć? Chciałbyś aby termostat pokojowy utrzymywał temp w pomieszczeniach? Ma wyłączać pompę mieszacza czy nie? Ma wyłączać kocioł? 

Co to znaczy? Musisz rozwinąć. 

 

Co masz na myśli? 

Chciałbym aby termostat pokojowy utrzymywał temp w pokojach, dokładnie, i odcinac ten zawór 4ro drogowy z siłownikiem oraz ta pompę za nim żeby nie pchala wody dalej. 

Kocioł lepiej aby pracował bez wyłączenia. 

Chodzi o to, że jeśli wybiorę opcje wyłącz pompe to pompa ta za zaworem rzeczywiście się wyłącza i nie pcha wody w podłogowke, ale załącza się zawór 4ro drogowy i siłownik i ciągle pracuje i nie wiem co to może oznaczac

Sory, że piszę tak chaotycznie ale kotłownia to dla mnie czarna magia póki co jeszcze.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Crespoo napisał:

Kocioł lepiej aby pracował bez wyłączenia. 

Chodzi o to, że jeśli wybiorę opcje wyłącz pompe to pompa ta za zaworem rzeczywiście się wyłącza i nie pcha wody w podłogowke, ale załącza się zawór 4ro drogowy i siłownik i ciągle pracuje i nie wiem co to może oznaczać

Zrób porządek z podłączeniem pomp w sterowniku ecomax, i przypisz jej taką samą funkcję w ustawieniach.

Czyli np. prawidłowo podłączony zawór 4 D , i pompa podpięta pod gniazdo pompy mieszacza to w ustawieniach włączona CO.

Z Twego postu widać ewidentnie , że jak pompa stop to zawór dostaje fisia. Więc zrób porządek , ustaw na podłogówkę 30 st. i niech pompa chodzi non stop, czujnik temp obiegu i powrotu . Na noc możesz zastosować obniżenie nocne np. o 2 st C , czyli będzie na obieg podłogówki szło 28 st. - Jak tam z zoną sobie życzycie , aby był komfort i pomieszczenia się nie przegrzewały. Wszystko jest do zrobienia.

 W ustawieniach mieszacza nieczułość na 1 st. i ma to hulać. Czujniki temp obiegu by nie przekłamywały  zaizolowane porządnie a nie na gołej rurze.

@paweł74 jak zapycha się ślimak  to pellet za długi i blokuje go. A tym bardziej twardy jak kamień.

Edytowane przez robin60
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Ile od Nidzicy i w którym kierunku? 


Tu mam na miejscu, w Torsebro czy jakoś tak
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, robin60 napisał:

Z Twego postu widać ewidentnie , że jak pompa stop to zawór dostaje fisia. Więc zrób porządek , ustaw na podłogówkę 30 st. i niech pompa chodzi non stop, czujnik temp obiegu i powrotu . Na noc możesz zastosować obniżenie nocne np. o 2 st C , czyli będzie na obieg podłogówki szło 28 st. - Jak tam z zoną sobie życzycie , aby był komfort i pomieszczenia się nie przegrzewały. Wszystko jest do zrobienia.

Jest do zrobienia i najlepiej byłoby, gdyby po nagrzaniu pomieszczenia pompa chodziła dalej, a mieszacz obniżał temperaturę na obieg o kilka stopni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.