Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik Kipi W Naszych Piecach Wymiana Doświadczeń Użytkowników


Gość robin60

Rekomendowane odpowiedzi

48 minut temu, Kordjano napisał:

Wiem że nie oto chodzi , ale korzystając z tego wątku nie widzę problemu .

a ja widzę problem.

jakiś czas temu prosiłem o pewien firmware, owszem, otrzymałem odpowiedź, ze jest, ze coś tam coś tam i to wszystko. Czy mam teraz paść na kolana i prosić o jego udostępnienie? czy zaprosić forumowicza i mu zapłacić za wgranie bądź nie? Swojego serwisanta nie proszę bo nie ma o tym pojęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, Kordjano napisał:

Wiem że nie oto chodzi , ale korzystając z tego wątku nie widzę problemu .

No właśnie jest problem, ponieważ ecoupdater nie jest ogólnie dostępny, tak samo jak firmware. Stawiasz kolegów w trochę niezręcznej sytuacji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Kordjano napisał:

na szczęście macie to forum i jak ładnie poprosicie kolegę @robin60 lub @palacz66 to wam pomogą z aktualizacją 

Mnie nie trzeba prosić o nic pomógłbym każdemu na tyle ile by potrafił bo wiem jak to jest a zwłaszcza sam wiele razy dopytywałem i nadal to robię. A, że ze mnie taki człek, nic nie poradzę, że większości sam chce dużo rzeczy zrobić i przy okazji się czegoś nauczyc. 

Edytowane przez palacz66
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, cezar76 napisał:

Ale te możliwości nadal są. Użytkownik może sobie zaktualizować oprogramowanie.... Ale rękoma serwisanta/instalatora.

Z tą różnicą że jest to informacja o produkcie dla klienta a nie serwisanta. O tym że tylko serwis dokonac może aktualizacji dowiaduje się po fakcie . Bo ani oferta handlowa ani instrukcja nie porusza tej kwestii. 

Ja bynajmniej sie nie obrażam .  Każdy chce zarobić. Nie widzę obecnie potrzeby aktualizacji . Działa i tyle. Nowych funkcji nie potrzebuje. Ale przydalaby się informacja na stronach producenta o ważniejszych aktualizacjach i tego co wnoszą np optymalizujących ustawienia  FL, czy też proces modulacji mocy . Chyba że serwisanci mają dostęp do tych danych ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Fliper napisał:

Chyba że serwisanci mają dostęp do tych danych ?

Podejrzewam, że tak. 

 

34 minuty temu, Fliper napisał:

Nowych funkcji nie potrzebuje.

No widzisz, a ja potrzebowałem, chociażby możliwości regulacji mocy na poszczególnych progach za pomocą econeta. I w nowym oprogramowaniu to mam. Poza tym, na nowym oprogramowaniu działanie palnika, pomp, jest inne, wydaje mi się, że bardziej "inteligentne". 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno się z tym nie zgodzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli bootloader jest porządnie napisany to szanse uwalenia przy wgrywaniu nowego firmware są żadne. Bo to on sprawdza sumy kontrole poszczególnych sektorów i całego softu i nie załaduje nieprawidłowego, a w przypadku przerwania aktualizacji przy zaniku zasilania powinien umożliwić wgranie od początku. Z tego co widziałem po źródłach mają to nieźle ogarnięte, a jak ktoś wyciągnie klucze AES to będzie przełom i możliwość customizacji softu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, pogaworzymy ;) ? 

Od ostatnich ustawień i spalaniu zakupionego paliwa zero problemów i obsługa w zasadzie polegała na obserwacji wykresu płomienia. Jak skakał schodziłem do kotłowni, przegarnąłem kupkę popiołu z drogi płomienia i tyle. Przez ten czas raz czyściłem kocioł. Cała zabawa (przypominam) miała miejsce na pellecie klasy A1 (GOLD od Pellet Energy). 

Zdecydowałem się na zakup innego pelletu i czekam na dostawę. Miała być w czwartek, nie dojechała, zakupiłem 150kg w najbliższym punkcie.Jakiś lokalny producent, zero informacji na worku. Zasypałem odpaliłem w piątek a dzisiaj zacząłem oględziny pracy bo w zasadzie pobierany już jest z podajnika tylko ten nowy.

Zaskoczyły mnie wykresy pracy. Klasycznie poniżej zrzuty oraz poniżej omawiane zdjęcia.

Pierwsze to zabrałam się na zrobienie testu podajnika i po dwukrotnym teście musiałem zmienić parametr z 1150g na 1520g.

Zrobiłem też test wody na nim. Ciemniejszy na zdjęciach to GOLD A1 a jaśniejszy (co wychodzi z logiki) ten od lokalnego. 

Ten jaśniejszy w zasadzie napęczniał w oczach, kwestia kilkunastu sekund. Ten drugi dłużej się pomęczył (2-3 minuty). Nie znam kaloryczności tego lokalnego jedynie to,że czysta sosna (podobno). Nie będę się nad tym rozwodził bo zakup tego pelletu traktuje tylko jako awaryjny(chwilowo brak innego) natomiast traktuję to jako trening dla tego nowego który ma przyjechać.

Co radzicie w dalszej kolejności brać jako priorytetowe ustawienia? Ja osobiście po zmianie pelletu na i inny i wprowadzeniu nowej wagi podawania bym się skupił na dwóch parametrach:

-cykl czasu praca

-wydłużenie czasu pracy podajnika

No i teraz pacząc na mój wykres (a miałem poprzednio czasy 15s i 3s) jakie dać parametry? Wnioskuję po wykresie,że pellet zostaje wypalony za wcześnie zanim dostanie drugą porcję i stąd utrata płomienia?

Kocioł_wykres_20200126.png

IMG_20200126_160353024.jpg

IMG_20200126_160545990.jpg

IMG_20200126_160601490.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Visitor1230

Plomien strasznie skacze. Proponuje w tej sytuacji utrzymac wiecej materi palnej na palenisku. Zmien podawanie w okolice 5 sek. Dobierajac przerwe tak, zeby utrzymac moc ba dotychczasowym poziomie. Jakie masz podawanie na godzine? Bo z tym 1520g to nie wiem o co chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy robisz test podajnika to po zakończeni testu musisz wprowadzić wagę podanego paliwa w teście trwającym 6 minut. Czyli dotychczas miałem 1150g (co daje 11,5kg/h) a teraz po dwukrotnym teście wynik wyszedł 1520g czyli 15,2kg/h.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Visitor1230 napisał:

Plomien strasznie skacze. Proponuje

A ja proponuję wymienić czujke plomienia na nowszy model! 

Edytowane przez palacz66
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jest lepiej. Specjalnie odczekałem aż skończy pracę i zajrzałem do wymiennika. Wszystko wypalone, nadmiaru np. niewypalonego pelletu nie zauważyłem. W tej chwili mam 

-cykl czasu praca (25s)

-wydłużenie czasu pracy podajnika (10s)

Jak rozumiem (przy powyższych ustawieniach) to zaczynają się kręcić oba podajniki i po 15s pierwszy przestaje podawać pellet z zasobnika a jeszcze przez 10s drugi dalej się kręci i przesuwa tę resztę na początek wylotu palnika i ta w kółko podczas palenia?

Kocioł_wykres_20200126_02.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, Visitor1230 napisał:

Z tego co pamietam, to @mrtur nie mial problemow z plomieniem. A jezeli zmienilo sie to jednoczesnie ze zmiana paliwa nie tu lezy problem.

Masz racje te same ustawienia a różne paliwa. Na marginesie w końcu spaliłem ten dziadowski pelet.

Zrzut ekranu 2020-01-26 o 18.47.58.png

Zrzut ekranu 2020-01-26 o 18.46.18.png

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kombinowałeś coś z czasami podawania paliwa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już wiem z doświadczenia, że jak się kupi "gówno" to nie licz na 100% płomienia, a uwierz mi potrafię bawić się z ustawieniami. Poza tym po co, te wklejone wykresy mówią wszystko.

Edytowane przez Tomek0407
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Tomek0407 napisał:

Poza tym po co, te wklejone wykresy mówią wszystko.

Mówią,że pellet pelletowi nie równy lecz jak się wkopało w jakiś pellet i są kłopoty z płomieniem może warto jednak coś tam pozmieniać,żeby płomień ustabilizować kosztem większego zużycia ale równomiernego płomienia a tym samym i mocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No przecież Ci napisałem, że ten stan płomienia to już był po optymalizacji ustawień, gdybym tego nie zrobił to w ogóle miałbym problem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaz zrozumiałem,że wypaliłeś "szajs" (bo napisałeś,że "spaliłeś") i załadowałeś dobry i w międzyczasie nie zmieniałeś ustawień stąd różne wykresy.

Czyli co zmieniałeś?Jakie parametry żeby mieć stabilny płomień?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zmieniałem parametrów dlatego zamieściłem te dwa zrzuty by pokazać jakie są wykresy na lepszym i gorszym palecie. Parametry poniżej tylko pamiętaj  u mnie się sprawdzają a nie koniecznie muszą u Ciebie.

Zrzut ekranu 2020-01-26 o 19.56.39.png

Zrzut ekranu 2020-01-26 o 19.57.00.png

Zrzut ekranu 2020-01-26 o 19.57.25.png

Zrzut ekranu 2020-01-26 o 19.57.40.png

Zrzut ekranu 2020-01-26 o 19.57.50.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki

Temp.zadana kotła 90. Na ile więcej Ci się podnosi po przejściu na postój? Widzę,że jeszcze masz FL więc teoretycznie 95 ale maksymalną masz też na 90. Gdybyś w wolnej chwili będąc przy sterowniku sprawdził jaki masz czas "wydłużenie czasu pracy podajnika 2" i podał mi tę wartość to dzięki. Będąc przy sterowniku można ustawiać obydwa parametry a z poziomu Econet tylko czas cyklu praca lecz zauważyłem,że po zmianie z poziomu Econet następuje automatycznie też zmiana tego drugiego(pewnie na zasadzie jakiejś proporcjonalności).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2s, mam takie duże temperatury bo bufor, ale tak wysoko nie grzeję, teraz dolna temperatura bufora wyłączająca na 70 i kocioł potem przeciąga do 75

Edytowane przez Tomek0407
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Visitor1230 napisał:

Z tego co pamietam, to @mrtur nie mial problemow z plomieniem. A jezeli zmienilo sie to jednoczesnie ze zmiana paliwa nie tu lezy problem.

A to zwracam honor sorki nie doczytałem , że to po zmianie pelletu. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Visitor1230
2 godziny temu, mrtur napisał:

Mówią,że pellet pelletowi nie równy lecz jak się wkopało w jakiś pellet i są kłopoty z płomieniem może warto jednak coś tam pozmieniać

Dwa dni spedzilem na doregulowaniu fuzzy Logica sondy po zmianie pelletu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, mrtur napisał:

Dzięki

Temp.zadana kotła 90. Na ile więcej Ci się podnosi po przejściu na postój? Widzę,że jeszcze masz FL więc teoretycznie 95 ale maksymalną masz też na 90. Gdybyś w wolnej chwili będąc przy sterowniku sprawdził jaki masz czas "wydłużenie czasu pracy podajnika 2" i podał mi tę wartość to dzięki. Będąc przy sterowniku można ustawiać obydwa parametry a z poziomu Econet tylko czas cyklu praca lecz zauważyłem,że po zmianie z poziomu Econet następuje automatycznie też zmiana tego drugiego(pewnie na zasadzie jakiejś proporcjonalności).

Nie za wysoko prowadzisz ten kocioł?

Pobaw się parametrami czyszczenia palnika. Może rotacja komory zbyt często wzrusza złoże. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.