Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik Kipi W Naszych Piecach Wymiana Doświadczeń Użytkowników


Gość robin60

Rekomendowane odpowiedzi

Bawiłem się, to co osiągnąłem to maksimum między ekonomiką spalania a ustawieniami i ciągłością palenia bez zbędnych wygaszeń z powodu braku odczytu %płomienia. To że mam tak wysoko ustawione parametry kotła to nie oznacza, że tak go prowadziłem, bo jakbym miał ochotę bufor załadować do 90st C to już nie muszę się bawić z innym ustawieniami - tylko zmieniam temperaturę naładowania bufora. To wcale nie przeszkadza mi w codziennym prowadzeniu kotła bo kocioł nie osiąga takich temperatur.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, racja. zupełnie wypadło mi z głowy, że przy pracy z buforem temperatura kotła bardziej jest zależna od temperatury bufora.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio władowalem na testy pellet ze zrębki bo znajomemu słabo to działało na bardzo zaawansowanym kotle, ginął mu właśnie płomień. Pellet bez piachu, ale grubsza trocina, kora i nie do końca odpowiednia wilgotność. Cena 600zl nie jest warta tej marnej kaloryczności chociaż u mnie nie było problemu z ogniem czy szlaką. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio walczę z totalnym syfem , aż mi krew się gotuje jak widzę co w tym pellecie jest , plastik gąbka , resztki tapicerki , wszystko można to znaleźć łamiąc pelleciki na pół ,na dodatek wydaje się nieco wilgotny , całe to gówno to pellet ze Świętochłowic Panowie omijajcie to miejsce szerokim łukiem jak macie gdzieś tam nie daleko . O ile w szklarni mieszam to ze swoim starym pelletem który nigdy mnie nie zawiódł w proporcji 50 na 50 % i jakoś się pali to w domu próbuję jechać na samym tym syfie żeby jak najszybciej mi to z oczu znikło , efekty są marne więc nie wiem czy nie będe musiał i tu mieszać , gdybym trafił na taki pellet na początku swojej przygody z pelletem to bym o..........ł 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty @Kordjano, już za bardzo nie wnikaj, co w tym pellecie jest, bo Ci za zarzucą, że spalarnię śmieci prowadzisz, albo nie daj Bóg jakieś krematorium... 

17 minut temu, Kordjano napisał:

w domu próbuję jechać na samym tym syfie żeby jak najszybciej mi to z oczu znikło

Masz okazję harmonogram wyłączyć i zwiększyć komfort cieplny w domu... ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ci co mieszkają w świętokrzyskiem są wygrani bo tam nie płacą za dostawę z pellecik.pl. To chyba pierwsza firma w Polsce która na tą skalę produkuje pelletem za 700zl (poza sezonem). I to dobrym pelletem. Ja akurat też mam szczęście bo mieszkam niedaleko Libero, ale wiem że w Polsce niektórzy mają wybór albo badziew, albo pellet za 1000zl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest teraz po 750 dobry tak że znośnie i gdyby tak było cały czas to nawet jakbym 6 ton spalił na moją chatę ,było by ok,ale jak przyjdzie bum na peleciaki a przyjdzie,cena może poszybować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez 11 lat taka Lava podrożała o 120zl. Mamy coraz tańszy pellet i więcej zakładów które robią dobry towar w normalnej cenie. Nie słuchaj głupot czarnowidzow. Ja na przyszły rok mam zapewnione również za 700zl. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@palacz66 Uzyskałem od firmy Kipi program do aktualizacji oraz najnowszą aktualizację do ecoMax850P2 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Kordjano napisał:

Ja ostatnio walczę z totalnym syfem , aż mi krew się gotuje jak widzę co w tym pellecie jest , plastik gąbka , resztki tapicerki , wszystko można to znaleźć łamiąc pelleciki na pół ,na dodatek wydaje się nieco wilgotny , całe to gówno to pellet ze Świętochłowic Panowie omijajcie to miejsce szerokim łukiem jak macie gdzieś tam nie daleko . O ile w szklarni mieszam to ze swoim starym pelletem który nigdy mnie nie zawiódł w proporcji 50 na 50 % i jakoś się pali to w domu próbuję jechać na samym tym syfie żeby jak najszybciej mi to z oczu znikło , efekty są marne więc nie wiem czy nie będe musiał i tu mieszać , gdybym trafił na taki pellet na początku swojej przygody z pelletem to bym o..........ł 

To co Cię pociągło na taki szajs, musiał chyba  być tani.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie zobaczcie proszę czy tak może być czy coś zmieniać, palę od termostatu i nie wiem czy tworzyć coś dalej czy tak zostawić:)

9F39NB0ZJ2E1I2S600380_2020-01-24 18_05_2020-01-27 18_05.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry nie spojrzałem na zakres dat :)

Wygląda całkiem ok. 5-6 rozpaleń/doba.

Edytowane przez Dragster
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tu spalanie, wydaje mi się że trochę duże ale na moim smieciuchu chyba nic już nie da się urwać

 

Przechwytywanie.PNG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cezar76 Jak tam się kształtują słupki u Ciebie :)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, szumik83 napisał:

a tu spalanie, wydaje mi się że trochę duże ale na moim smieciuchu chyba nic już nie da się urwać

 

Przechwytywanie.PNG

Chciałbym takie mieć 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Dragster napisał:

Sorry nie spojrzałem na zakres dat :)

Wygląda całkiem ok. 5-6 rozpaleń/doba.

kilka rozpaleń widzę jest nie potrzebnych, ale to jak moja wietrzy chatę przed południem to termostat dostanie trochę chłodu i goni palnik do roboty :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Scichy napisał:

@palacz66 Uzyskałem od firmy Kipi program do aktualizacji oraz najnowszą aktualizację do ecoMax850P2 

Super, wgrałeś? A płytę masz 256? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, szumik83 napisał:

Misiek a jakie u Ciebie spalanie na dobę? ale Ty masz prawie drugie tyle do ogrzania:)

Teraz jak jest prawie stale w minusie to dochodzi do 30kg na dobę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@misiek30 Trafiła się (okazja ) gość z niedaleka potrzebował chętnego żeby dokoptować do transportu , bo brał dla siebie cena taka sama jak naszego , a że mi się nie chciało jechać , to się zgodziłem ,a pytałem go czy w miare dobry ,czy nie spieka, to oczywiście pali się nie ma spieków wiatr mu tylko zwiększyć . Nie wiem jak on tym pali . Powiem że lepiej żebym pojechał po ten nasz te 100 kilometrów i nawet wracał przez Warszawę to lepiej bym na tym wyszedł stracił bym dzień i miał bym swięty spokój .

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Dragster napisał:

@cezar76 Jak tam się kształtują słupki u Ciebie :)?

U mnie słupki jak pałac kultury, ile wsypię, tyle spali. W dodatku oszukują mnie- zawyżają, wobec tego co wynika z liczenia woreczków o jakieś 10%. Podajnik strasznie nieprecyzyjny, tak to tłumaczę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jak bym miał słupki to na tym pelecie to ze słupkami bym ładu nie doszedł , podawanie tak nie równe jak nasze drogi .

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.