Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Kotla Skzp-02 - Aplikacja Mobilna, Konwertery


wojszym2244
Wiadomość dodana przez marcin

Tutaj piszemy tylko o aplikacji mobilnej dla SKZP autorstwa @wojszym2244.

Główną dyskusję o SKZP 02 znajdziesz klikając tutaj.

Rekomendowane odpowiedzi

9 godzin temu, darek69 napisał:

2.10

Wojszym ma 2.11 więc pewnie to jest przyczyną.

Niestety wersja 2.11 nie jest oficjalną wersją.

9 minut temu, wojszym2244 napisał:

Hosting ct8.pl nie działa. Trzeba czekać.

Hosting działa tylko baza danych nie działa.

Edytowane przez carlo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodałem poprawki do starszych sterowników co nie mają opcji przedmuchu palnika. Teraz powinno już działać. 

@AdamMa - problem zapisu jest opisany w pkt. 9 instrukcji

Edytowane przez wojszym2244
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będziesz uaktualniał apke dp nowej aktualizacji timela?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie kwiatki od 20 minut :

edit:właśnie wróciła strona ale przed tą zwiechą po aktualizacji do v2.16b jest niestabilnie,rozłącza ze sterownikiem...

skzpprob.png

Edytowane przez freedi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam od 3 tygodni jestem posiadaczem sterownika  skzp2 dziś po aktualizacji do wersji testowej po 2 godzinach   przestało mi odświeżać na stronie moja nazwa na stronie Sebastian Okupnik

IMG_20181209_001848(1).jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie czerwona cały czas

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam szanowne grono zgromadzone w tym temacie. Zaraz na początku przyznam się że jestem nogą w tym temacie trochę kustykajaca. Czytałem temat od początku choć brakło mi cierpliwości gdzieś w okolicach 150 postu bo nie bardzo mogłem się połapać o co w tym chodzi, od końca też trochę poczytałem ale znów niewiele wiem. Teraz pytanie. Chciałbym mieć możliwość kontroli przez tel tego co się dzieje na kotle bo 5/7 dni jestem poza domem. Mam ster skzp-02 oraz internet domowy od t-mobile i teraz co lepsze jakiś konwerter z wifi ( za długo by ciągnąć kabel) który jest tańsza opcja i apka od Wojtka czy może moduł od Tomka który i tak muszę podłączyć pod coś z wifi aby podłączyć się do T-Mobile i jak to wszystko zgrać gdy siedzę w Belgii to tylko apke uruchamiam i coś już widzę. Proszę o wyrozumiałość i pomoc albo tu na forum albo priv.

 

Wysłane z mojego Nokia 5.1 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Apka pisana na androida działa obecnie do wersji sterownika 2.11. Do konwertera rs485 nie będzie dostepu przez internet spoza domu na łączach mobilnych. Poprostu nie ma publicznego ip i nie da się przekierować portów.

Konwertery na rs232 takie jak timela będą dzialać tylko w trybie podglądu. Nie da się zapisać parametrów. Tylko konwerter timela zapewnia "full serwis". Jak potrzebujesz wifi to trzeba dokupić np to: https://allegro.pl/repeater-netis-e1-wzmacniacz-sygnalu-wi-fi-300mbps-i5665976068.html

Może być oczywiście inny np z dwoma portami lub innego producenta. Cena ok. 50zł i masz konwerter z wifi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli apka od ciebie i konwerter wifi działa tylko w obrębie sieci wifi i nie trzeba zaglądać do kotłowni bo można to zrobić zdalnie.

Konwerter od Timela z dodatkiem wifi działa poza obrębem sieci wifi przez internet mobilny ale tylko do podgląda bez możliwości wprowadzania zdalnie zmian przez apke?

Czyli jak narazie nie ma dla mnie dogodnego sposobu kontroli kotła na odległość( kocioł w Polsce ja w Belgii) i wprowadzania zmian w sterowniku zdalnie.

Wysłane z mojego Nokia 5.1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można zmieniać zdalnie poprzez RS485 (do wersji 2.11 tak jak pisał Wojszym2244) ale nie umożliwia tego Twój dostawca internetu. No chyba, że wykupisz dodatkową usługę w postaci publicznego ip u swojego dostawcy ale wątpię że T-m ma takie coś w ofercie.

Edytowane przez carlo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, wojszym2244 napisał:

 Tylko konwerter timela zapewnia "full serwis". 

Czyli możesz z kazdego miejca na Ziemi sterować kotłem.Sprawdzone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, wojszym2244 napisał:

Apka pisana na androida działa obecnie do wersji sterownika 2.11. Do konwertera rs485 nie będzie dostepu przez internet spoza domu na łączach mobilnych. Poprostu nie ma publicznego ip i nie da się przekierować portów.

Konwertery na rs232 takie jak timela będą dzialać tylko w trybie podglądu. Nie da się zapisać parametrów. Tylko konwerter timela zapewnia "full serwis". Jak potrzebujesz wifi to trzeba dokupić np to: https://allegro.pl/repeater-netis-e1-wzmacniacz-sygnalu-wi-fi-300mbps-i5665976068.html

Może być oczywiście inny np z dwoma portami lub innego producenta. Cena ok. 50zł i masz konwerter z wifi :)

Witam. Mam uruchomioną aplikację na telefonie i mam dostęp spoza domu poprzez internet mobilny (w moim przypadku Play). Mam zmienny publiczny adres IP (do połączenia wykorzystuje darmowy ddns mikrotika - ip cloud), musiałem wykorzystać tylko nieblokowany port np. 1194 (nie wiele portów operator mobilny ma otwartych). Mozna wykorzystać też 443- ten każdy operator musi pozostawić otwarty. Szacun za aplikację. Jest świetna i zapewnia full serwis także poza domem. Jest szansa na obsługę najnowszej wersji 2.17??? 

Edytowane przez lrzeszutek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki konwerter masz zakupiony??

Wysłane z mojego Nokia 5.1 przy użyciu Tapatalka
 

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konwerter mam Moxa nport 5130. Ale każdy który działa w lokalnej sieci będzie działał na świat. Ważne są przekierowania na otwarte porty i publiczny adres IP stały lub zmienny. Na zmiennym musisz dodatkowo skorzystać  z jakiegoś ddns, żeby wykorzystać adres do wpisania w aplikacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musi być publiczny IP. Mozna to obejść np przez VPN czy jakiś icloud ale to co działa u Ciebie nie musi działać u każdego. Port 1194 to zapewne użyłeś do podłączenia icloud. 

Apka działa do wersji 2.11 i nie wiem czy z nowszymi wersjami będzie działać. Napewno jest zmieniony protokół komunikacji a może doszło zabezpieczenie tokenem jak przy konwerterze timela? tego nie wiem bo mam jeszcze starszą wersję.

Jak będę coś rozwijał to raczej pod konwerter timela bo taki mam.

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli najlepiej wychodzi kupić konwerter Timela ( choć drożej to wyjdzie) i mieć pewność że będzie śmigać. Na alliexpres znalazłem cosik takiego https://s.click.aliexpress.com/e/bpEH30BW
I myślałem że będzie to śmigać a tu co aktualizacja softu to może być problem.

Wysłane z mojego Nokia 5.1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę,że nie warto szukać czegoś innego.Jest to coprawda jakaś oszczędność ale w porównaniu do kosztów kotła,instalacji itd.można przymknąć oko..i mieć święty spokój kupując oryg Timela.

Mam taki od paru dni(wysłka błyskawiczna !) i jestem zadowolony:zero jakichkolwiek problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.