Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kocioł Seko Maxx Le


robinet

Rekomendowane odpowiedzi

Staropolskim obyczajem,
gdy w Wigilię gwiazda wstaje,
Nowy Rok zaś cyfrę zmienia,
wszyscy wszystkim ślą życzenia.
Przy tej pięknej sposobności
i ja życzę Wam radości,
aby wszystkim się darzyło,
z roku na rok lepiej było.
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.12.2020 o 00:56, era9 napisał:

Chodzi o nieszczelność między obrotową częścią a podstawą palnika (przedmuch napowietrzania?)

Wszystkiego dobrego ,powodzenia w życiu osobistym,dobrego prowadzenia kotła,samego suchego groszku życzę Wam posiadacze kotła Seko . Ps. Bywam tu i czytam nic nie pisząc,ale jestem.Po zmianie stera w kotle bywam częściej na innym forum z skzp-02.                                                                                                                                                

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Czy można z poziomu sterownika ustawić pompę c.o. na działanie ciągłe, czy tylko wywalić kable od pompy i podłączyć do gniazdka ?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam, nie polecam  kotła seko max 14 kw mam ten kocioł  3 lata i  kilka awarii miałem(zrywały sie zabezpieczenia  od  zebatek na  napędzie na początku eksploatacji) - w tym roku przed sezonem  wywaliłem te ustrojstwo   do czyszczenia płomieniówek w tamtym roku się zablokowało  - ciężko  wyciągnąć pospawałem ale piszczało -to wywaliłem, teraz  rozkręcam i czyszczę ręcznie , na koniec  sezonu poprzedniego rozpadł sie deflektor,  ale teraz  to  się naprawdę wkurzyłem  w kotle przepaliła sie rura od podajnika , najpierw objawiało się to  blokada podajnika - w lewo prawo  kilka razy i poszło -potem  zaczął mi się węgiel wsypywać do  kanału  wentylatora i go zatykać ( szlakowało kocioł co ja się naszukałem przyczyny) jak to rozebrałem w końcu to musiałem odciąć kawałek rury fi 100(pozostałości z niej) i 8  centymetrów  przyspawać nowej ,  to jest nie porozumienie z jakich  materiałów i jak  są wykonane te  ślimaki podajnika - bo to on  był przyczyna -urwało się kawałek  wstęgi  przed rotora i  przecinało rurę podajnika .

co do reszty pomysł na  piec fajny  -fajny do regulacji - generalnie nic nie zmieniam w nastawach - węgiel  gold z Bartexa , spalam co sezon od 3 do 4 ton dom ocieplony   budowany z pustaków szlakowych ogrzewane 180 metrów. mój email  jakby ktoś chciał więcej informacji [email protected]

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kotły i ich elementy są ze zwykłej stali węglowej  która koroduje i nie ma się co dziwić że to wszystko ulega rozkładowi .Węgiel to  kwaśne środowisko im więcej siarki tym gorzej ,  jak do tego dołożymy mokry węgiel to w 2 lata potrafi zgnić .Mechanizm czyszczący jest fajny ale trzeba o niego dbać i po skończonym sezonie zdemontować wyczyścić wszystko dokładnie i poddać konserwacji .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno lepsza byłaby spirala   podajnika żeliwna ,  wytarłby się,  a co do czyszczenia producent  nie podaje żeby  na lato to  demontować i czyścić - ja  jak wyłączyłem zegar to przy ponownym włączeniu się zablokowało i żeby wyjąć poszczególne wstęgi to łom 2m i linka, brat podłączał w tym roku seko max i tam  sterowanie czyszczeniem jest z  automatyki pieca a nie przez zegar , może to lepsze rozwiązanie. W załączeniu resztki rury  z podajnika -po 3 latach pracy.

131324600_339966714094069_1702025705993462776_n.jpg

  • Przydało się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.12.2020 o 07:59, Jackw64 napisał:

Głowica 150PLN, wełna gratis. Wizyta serwisanta pogwarancyjna 300PLN- na razie się nie zdecydowałem. Dziękuję za wszelkie uwagi i podpowiedzi. Po 13 zabieram się do pracy. Zdam później relację. Pozdrawiam.

Zamówiłem to samo, tj głowica czyszcząca i  wełna bo też mi się potargała, niestety głowica owszem 150 PLN ale za wełnę już sobie policzyli 50 PLN tak że z wysyłką wyszło mnie to 220PLN, wg mnie to trochę przegięcie

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem zatem szczęście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja również zamówiłem czyszczak od serwisanta bo kociołek zaczął głośno piszczec 

20210131_101923.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

sarzyk. Spoko.Przyrząd zakładam na wiertarkę i czyszczę niecałe 10 minut 6 szt.Do tego na poziomie komory płomieniówek kładę rurę od odkurzacza przemysłowego żeby ten pył ulatniający się częściowo w górę wyciągnąć do niego ,anie kurzyło się jak można tak powiedzieć na kotłownię.Przy Sobianku Lwie w tym sezonie czyściłem raz i w sumie nie miałem tego dużo na ściankach.Nic nie piszczało ,czy obcierało.Po prostu tak wyczyściłem.Następne czyszczenie na koniec sezonu.Ogólnie szczotka druciana przerobiona na kiju poszła w odstawkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może podzielicie się wrażeniami, jaki ekogroszek w tym sezonie najlepiej sprawdzał się w naszych kotłach. Wiadomo że ten sam ekogroszek raz jest lepszy raz gorszy, zdarza się nawet że ten kupiony w grudniu jest inny niż ten kupiony np. w lutym mimo że tak samo się nazywa.
Może na wiosnę będą jakieś promocje, warto wiedzieć co kupić na kolejny sezon.

Edytowane przez peha
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61

Jestes  z Rybnika i ty piszesz jaki ekogroszek ? masakra przecież masz pod samym nosem kopalnie Chwałowice i słynnego pieklorza a ty o ekogroszek pytasz , bierz luzem wprost z kopalni najlepiej w maju to poniżej 600 zł kupisz , u mnie w Opolskim w maju kupowałem na składzie po równe 700 zł z dowozem . moc pod 29mj  bezproblemowy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalkar:

https://zalkar.pl/

czerwony

oraz nowex

https://nowexwegiel.pl/?gclid=CjwKCAiAyc2BBhAaEiwA44-wW1yGhoMFhzIslT1aDi5cMajNMHVhBQw1H2_MUMeUI01a0XE58TEXmRoCV3oQAvD_BwE

czarny

Na tych jadę. Dostawcy deklarują 29. Mało popiołu (1x na 2 tygodnie 1/3 worka). Oba mokre (kupowane w zimie - suszę sam) kaloryczność OK

obraz.thumb.png.6ecbb99ae27b951431f47263e64b7518.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dotychczas paliłem Supermocnym:

https://mocnyopal.pl/ekogroszek-super-mocny.html

i byłem z niego bardzo zadowolony, parametry trzymał, bardzo mało popiołu (23 kg z 600 kg węgla), niskie spalanie (wiadomo, nie ma co porównywać, ale u mnie to było ok. 10 kg/dobę). Był czasami wilgotnawy, po umieszczeniu w zasobniku na ściankach pojawiała się wilgoć. 

Ostatnio chciałem zmienić na KGM Królewski, suszony. Niestety totalna porażka. Tak mokrego węgla jeszcze nigdy nie spotkałem. Nawet go nie wsypywałem do pieca, tylko od razu zareklamowałem. Od producenta niestety brak rekompensaty za stracony czas i kłopoty - przemieszczanie tony węgla do i z kotłowni, o bałaganie w kotłowni nie wspomnę. Tak to wyglądało:

Wracam więc do Supermocnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

My to mamy kotły.Nic się z nimi nie dzieje i nie trzeba nic pisać.Ostatni wpis 25 luty.Toż to szok......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, pilna sprawa, pomoc potrzebna, piec seko maxx le od trzech lat bez zażutu, dziś przestał dopalac węgiel, non stop ten sam, żadnych zmian w ustawieniach, i nagle zamiast ekstra popiołu, tak jak by tylko pobierał wegiel i zaraz go wypluwal do worka nieprzepalony kompletnie! Gdzie szukać problemu na start?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobaczam pod retortą tam gdzie popiół ,czy nie masz zapchanego wlotu powietrza.Kolega wyżej dobrze pisze,a ja tylko dodaje gdzie możesz zerknąć.A propo kotła to faktycznie bardzo dobre kotły.Zmieniłem już jakiś czas sterownik Pluma na Skzp-02 i daje rady.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim! Chyba na palecie trafiły się worki z o wiele bardziej kaloryczną partią. Zwiększyłem nadmuch, zredukowałem podawania i znacznie lepiej. Co prawda popiół to jeszcze nie pył, ale już nie żużluje i malutkie kalafory się trafiają jak coś.

Dziękuję za pomoc!

A piec naprawdę ok!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam tylko, że za radą kolegów sprawdziłem również wlot powietrza pod paleniskiem ("tam gdzie popiół leży, jest taka śrubka na klucz nr 13 i tam trzeba patrzeć) oraz czy korona palnika nie wyskoczyła przez kamień i może się nie obraca (wtedy też byłoby sporo groszku nie spalonego).

Tak jak pisałem, z piecem wszystko gra; to zbyt kaloryczny ekogroszek musiał namieszać - ogarnąłem redukcją podawania i większym nadmuchem.

Pozdrowienia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.