Skocz do zawartości

sarzyk

Forumowicz
 • Liczba zawartości

  26
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

0 Neutralny

O sarzyk

 • Tytuł
  Bywa od czasu do czasu

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

 1. Wiem zwłaszcza że mam separator powietrza i zanieczyszczeń. Mi głównie chodzi że niewielkim kosztem można zmiękczyć wodę co teoretycznie powinno działać na plus
 2. Dzięki. Pomyślałem że koszt nie duży a może coś polepszy. Podstawowym czynnikiem u mnie że względu że to normalny dom ale jednak trochę tych drugich rzeczy w instalacji jest to koszta. Wiadomo nie ma co cudować że mocno ale w tak podstawowym zakresie i nie wielkim kosztem myślę że mogło by być spoko.
 3. Witam serdecznie. Zastanawiała mnie kwestia jakości wody a w zasadzie jakie parametry musi spełniać woda by zminimalizować ryzyko korozji w instalacji c.o. U mnie niestety duży zład wody bo ponad 1200l raczej uniemożliwia mu skorzystanie z inhibitorów korozji. Mam (jeszcze nie zamontowany) zawór napełniający instalacje. Pomyślałem by zrobić minimalny przepływ ok 1-2l/min a przed nim dać filtr narzutowy i wkład zmiękczający np coś takiego https://allegro.pl/oferta/filtr-do-wody-wklad-10-zmiekczajacy-z-zywica-st10-6625561113?utm_medium=app_share&utm_source=facebook Czy coś takiego było by na plus dla instalacji? Jakie macie doświadczenia z takim tematem.
 4. Ja mam flamco separator zanieczyszczeń i separator powietrza w jednym. Woda z instalacji czysta i bez powietrza. Ale wiem że skuteczniejszy jest osobno separator powietrza bezpośrednio za źródłem ciepła a zanieczyszczeń na samym dole instalacji.
 5. Racja. Dzięki za spostrzegawczość. Zamiast pomnożyć podzieliłem
 6. Zmieniłem węgiel. Teraz ze spalenia 125kg opału udaje mi się uzyskać 2,8GJ
 7. Najlepiej by było by kocioł zamiast częstego przechodzenia w nadzór pracował ciągle ale z minimalnie możliwą mocą. Choć ja mam kocioł z buforami to teraz kocioł pracuje 4 godziny z mocą maksymalna przez okres 4 godzin by zagrzać zbiorniki. Po tym przechodzi w nadzór by po 6 godzinach znów się wybudzić i przejść w pracę.
 8. Zobacz jeszcze pewna ciekawa rzecz. Zdemontuj wentylator i zobacz czy nie jest zanieczyszczony ten kanał. Jak będziesz go czyścił odkrec ta okrągła blachę pod palnikiem.
 9. Wydawać by się mogło że owe spieki są wynikiem za dużego ilości powietrza. Spróbuj zmniejszyć powietrze na wstępie na 0 a potem spróbuj zmniejszać
 10. Ja wiem że mam belkę rozdzielająca. Ja potrzebuję instalacje podzielić docelowo na trzy autonomiczne obwody i właśnie to co kupiłem to robi. Zakładając temat nie byłem pewien gdzie dać zaworu zwrotne. Dzięki koledze @sambor już wiem gdzie dać te dwa zawory. Jednak w między czasie jak to wszystko poskładałem wyszło że mogę mieć problem by zmieścić się na wysokość. Dlatego pomyślałem że mogę to zamontować pionowo (belkę) tak by obwody wychodziły poziomo. Dziękuję za zainteresowanie. Pozdrawiam.
 11. Silnik jest gorący i to raczej normalne bo choć by dlatego że jest nad źródłem ciepła. Problem z zatykającymi się kanałami bardzo często spowodowana jest praca kotła w niskich lub bardzo niskich przedziałach mocy. U mnie stacja jest taka że kocioł pracuje z buforami i jest bardzo dobrze tzn. nie ma z tym problemu. U rodziców znów kocioł jest przewymiarowany co powodowało zatykanie się kanałów. Szkoda że nie da się wyłączyć w programie częstszy ruch tych spiral. Jest jeszcze rozwiązanie w postaci przerobienia silnika od czyszczenia na zasilanie z wtyczki z gniazdka a te sterowane zwykłym programatorem czasowym tak by czyszczenie było częstsze.
 12. Dziękuję za uwagę. Rzeczywiście jest tak jak piszesz. Jestem świadom że takie rozwiązanie nie jest idealne. Ma swoje plusy i minusy. Nie mniej jednak jestem gotów to przełknąć. Zrobię to jednak tak jak sugerowałeś zz zaraz za belka na zasilaniu i powrocie. A cała belkę zamontuje pionowo. Wydaje mi się że o ile w sprzęgle montaż musiał by być pionowy to tutaj jest to chyba dowolne. Bardzo dziękuję Wam koledzy za wszelką pomoc i poświęcony czas.
 13. Sugerując się takim zdjęciem wychodzi na to że rzeczywiście można
 14. Orientujesz się kolego @sambor czy jest możliwość zainstalowania takiej belki rozdzielającej pionowo? Wydaje mi się że chyba tak. Ale jeśli można wolał bym dopytać. Dziękuję z góry.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.