Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kocioł Seko Maxx Le


robinet

Rekomendowane odpowiedzi

Halo Panowie i Panie !

Mam pytanie, do tej pory paliłem ekogroszkiem Bartex Silver i było super! (garstka popiołu jak pył, zero zgorzelin), ale teraz szykując się do kolejnego zakupu, przy tych cenach (tona Bartexu 2600zł !) zastanawiam się czy można znaleźć coś taniej? chociaż trochę...przy 4-5tonach na sezon każde parę stówek w kieszeni mile widziane... Polecicie jakiś inny ekogroszek? Coś taniej? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się już wyczerpały chęci pisania  tutaj o naszym kotle Seko Max Le.Mój ostatni post to ostatni z 61 strony 28 styczeń 2022r i do tej pory nikt nie pisał już. Pisać o cenie ekogroszku i co polecić to sam nie wiem .W sumie to nie tutaj powinieneś się pytać bo to nie ten dział no i słabo odwiedzalna strona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Danielos napisał:

Halo Panowie i Panie !

Mam pytanie, do tej pory paliłem ekogroszkiem Bartex Silver i było super! (garstka popiołu jak pył, zero zgorzelin), ale teraz szykując się do kolejnego zakupu, przy tych cenach (tona Bartexu 2600zł !) zastanawiam się czy można znaleźć coś taniej? chociaż trochę...przy 4-5tonach na sezon każde parę stówek w kieszeni mile widziane... Polecicie jakiś inny ekogroszek? Coś taniej? 

Ja palę od kilkunastu lat Tauron Jaret Plus. Od 4 lat w kotle SEKO MAX. Jestem bardzo zadowolony. Pozdrawiam serdecznie Krzysztof

15 godzin temu, darko240973 napisał:

Mi się już wyczerpały chęci pisania  tutaj o naszym kotle Seko Max Le.Mój ostatni post to ostatni z 61 strony 28 styczeń 2022r i do tej pory nikt nie pisał już. Pisać o cenie ekogroszku i co polecić to sam nie wiem .W sumie to nie tutaj powinieneś się pytać bo to nie ten dział no i słabo odwiedzalna strona.

Wiesz kocioł i sterownik bezproblemowo działa. O czym tu pisać? Pozdrawiam serdecznie Krzysztof

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Khojdys napisał:

Ja palę od kilkunastu lat Tauron Jaret Plus. Od 4 lat w kotle SEKO MAX. Jestem bardzo zadowolony. Pozdrawiam serdecznie Krzysztof

Wiesz kocioł i sterownik bezproblemowo działa. O czym tu pisać? Pozdrawiam serdecznie Krzysztof

Cofnij się do 61 strony a odpowiedż znajdziesz.Nie uzyskaliśmy odpowiedzi ani ja ani piotr16.Póżniej długo długo nic i tyle w tym temacie.Myślę że jak ktoś ma problemy to dzwoni np do Pana Wojtka z Seko i już.Znam go osobiście.Forum pozostaje na długi czas bez wpisu postu.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 15.01.2022 o 14:26, marlon11113 napisał:

Witam mam problem ze sterownikiem , cały czas mi po kasuje że uszkodzony wentylator , a wentylator działa . 

plum będzie pokazywał błąd wentylatora jeżeli np. jego obroty są zbyt duże - np. jeżeli w rozpalaniu dasz 50% to go zobaczysz

kocioł używam już drugi sezon (ekogroszek, 17kW, podłogówka z dwoma rozdzielaczami z pompami, sprzęgło hydrauliczne, grzanie cwu, cyrkulacja cwu, moduł B, ecoster200, econet300) po pierwszych przeróbkach i serwisach (luźny czujnik temperatury kotła, kątowa smarowniczka, czyszczenie płomieniówek przyrządem własnej roboty bo piszczały [styl od łopaty, rura kanalizacyjna 50 z papierem 16 do żyrafy - szczotki nie dawały rady] jest bezobsługowy i bezproblemowy.

Najbardziej podobało mi się to że w sezonie można mu sypać co się chce i w zasadzie korekty przy typowych ekogroszkach są niepotrzebne - dopiero zastosowanie takich cudów jak wesoła (31Mj) wymaga korekty podawania o kilkanaście % (korekta wentylatorem mija się z celem bo rośnie temperatura spalin).

W sezonie do kotła zaglądam raz na tydzień żeby go zasypać i raz na miesiąc żeby zmienić worek i wyczyścić. Zdecydowanie można go polecić, aczkolwiek sterownik pluma z racji bogactwa opcji może onieśmielać. I tu mam  zastrzeżenie co do sterownika - mimo odpowiedniego (?) ustawienia, pokazującej się co tydzień ikonki krzyżyka kocioł nigdy nie wykonywał u mnie automatycznej dezynfekcji CWU - o czym dowiedziałem się dopiero analizując wykresy temperatury cwu na stronie econet. Ale że mam ją wysoką (60) i regularnie robię to ręcznie to odpuściłem sobie śledztwo w tej sprawie.

Module ecoNET version:3.2.3810
Module A version: 103.31.25
Module Panel version:103.30.20
Module ecoSTER 1 version:10.11.8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam panów po długiej nieobecności na forum . Jestem na etapie gruntownego czyszczenia kotła ( u mnie już po 6 sezonach) i po wyciągnięciu całego palnika na zewnątrz kotła mam dylemat , czy ślimak podajnika może jeszcze kilka sezonów posłużyć czy nie . Nie zrobiłem sobie zdjęcia jak był nowy i nie mam jak porównać  jego kondycji . Chodzi mi o końcówkę która jest  w palniku , gdyby ktoś z was miał zdjęcie w miarę nowego ślimaka lub tej samej końcówki z palnika to poproszę o wstawienie na forum lub na email   [email protected].  Z góry dziękuję za pomoc.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam, w tym roku czyszczenie pieca jeszcze przede mną, ale w poprzednim roku po czterech latach użytkowania otwory powietrzne w palniku były zaklejone, więc warto na to zwrócić uwagę przy czyszczeniu. Czy wyciągacie podajnik i w jakiś sposób go czyscicie/konserwujecie ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam po długiej przerwie. Pytanie do spalających eko Mysłowice-Wesoła o nastawy. Węgiel ma 28-32 MJ/kg. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja w moim 17kW robiłem testy latem i skończyło się na korektach podawanie -6% nadmuch +1,3%
moja wesoła jest kruszona z orzecha więc jest w niej miał

nie wiem jak będzie się zachowywał w ciągłej pracy, bo to były ustawienia do podgrzewania cwu (praca około 45 minut), w tym sezonie jeszcze nie odpalałem CO a wodę grzeję jakimś 25Mj ze składu którego mam jeszcze mały zapas

 

  • Przydało się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początku mojej przygody z seko max le paliłem wesołą , ale to był styczeń więc kocioł miał co robić . Nie było z tym eko żadnych problemów , ale na workach deklarowane miała 28 Mj , lecz nie to jest problemem ( choć na obecne temperatury zewnętrzne zdecydowanie za mocny- wiem są problemy z dostępnością i palimy tym co uda się kupić za rozsądne pieniądze) .Najważniejsza jest jej spiekalność czyli RI a z tym bywa obecnie naprawdę różnie , w zależności co akurat wydobędą ze ściany . Najpierw paliłbym na fabrycznych ustawieniach , a jeżeli by się za mocno spiekał to pierwsze korekty nadmuchu w dól  i dobrze dobrany czas przerwy w podawaniu w nadzorze żeby kopiec mocno się nie zapadał.

 

  • Przydało się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję @piotr16 .Kupiłem tego 3t z pgg. Może być wesoło z wesołą. Mocno zastanawiam się nad instalacją dodatkowego kotła na gaz lub PC na wiosnę. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Panowie zmieniłem węgiel i przy tym nowym w trybie lato w piecu gaśnie. Co w tym przypadku da lepszy efekt?  Zmiana korekta podawania / nadmuch czy może wydłużenie czasu nadmuchu w nadzorze ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Marcin0000 napisał:

Panowie zmieniłem węgiel i przy tym nowym w trybie lato w piecu gaśnie. Co w tym przypadku da lepszy efekt?  Zmiana korekta podawania / nadmuch czy może wydłużenie czasu nadmuchu w nadzorze ? 

to zależy dlaczego gaśnie - trzeba zidentyfikować problem i go skorygować, musisz wybadać moment kiedy jest dłużej w podtrzymaniu i pooglądać co się dzieje

jak masz węgla w palenisku 'na równo' ale się nie pali to zwiększ czas nadmuchu

jeżeli węgiel jest przesypywany niespalony to musisz zmniejszyć podawanie*

a jeżeli kopczyk paleniska ci się zapada bo węgiel wypala się zbyt szybko to trzeba by zmniejszyć czas nadmuchu, zwiększyć podawanie węgla

*tutaj ważna uwaga - jak palimy w piecu to naszym zadaniem nie jest ładnie wypalić węgiel, tylko uzyskać ciepło - zwiększając ilość powietrza 'żeby się wypaliło' zwiększamy też temperaturę spalin - warto mieć termometr w czopuchu i upewniać się że po podkręceniu powietrza nie pchamy tego całego ciepła prosto w komin

 

Edytowane przez Ryszard
Proszę nie cytować ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Miałem podobny problem. Lato 2021 - nadzór - czas podawania 2 sekundy, przerwa 10 minut, przedłużenie nadmuchu 30 sekund. W tym roku musiałem zmniejszyć czas podawania do 1 sekundy. Pozostałe parametry bez zmian. Pozdrawiam.

P.S. mam również korektę podawania na - 20%, co zmniejsza moc kotła.

Edytowane przez Jackw64
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pracuje za granicą tak więc jak wrócę do domu to będę musiał posiedzieć w kotłowni i dojść do przyczyny, na tą chwilę zwiększony czas przedmuchu i czas podawania i przestało gasnąć, więc żona jakoś przetrzyma, teraz zacząłem palić pieklorzem, za dwa tygodnie ma przyjść retopal on trochę słabszy może będzie lepiej się palił. Jeszcze jedna uwaga dla innych osób, ostatnio zauważyłem wyciek oleju z motoreduktora z pod "klapki" gdzie jest tabliczka znamionowa, Seko skierowało mnie to producenta motoreduktora i ten doradził dokręcić wszystkie śruby mocujące tą klapkę bo pewna partia miała z tym problem ( kocioł z 2017) na tą chwilę wycieku brak, ale w razie czego producent posiada uszczelnienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam po dłuższej przerwie bez problemów, jeden się pojawił. Mianowicie mam problem z czyszczeniem płomieniówek. Coraz częściej wyskakuje błąd czyszczenia i piec staje, zazwyczaj w środku nocy co mnie już denerwuje. Czas obrotu zmieniłem już na 10 sekund, ale nie pomaga. Płomieniówki wyczyszczone. Co może być nie tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 17.10.2022 o 20:50, vampir888 napisał(a):

Witam po dłuższej przerwie bez problemów, jeden się pojawił. Mianowicie mam problem z czyszczeniem płomieniówek. Coraz częściej wyskakuje błąd czyszczenia i piec staje, zazwyczaj w środku nocy co mnie już denerwuje. Czas obrotu zmieniłem już na 10 sekund, ale nie pomaga. Płomieniówki wyczyszczone. Co może być nie tak?

Mam ten sam problem, co któreś czyszczenie wyskakuje błąd, czujnik jest w dobrej pozycji, na sterowaniu ręcznym czyszczenie działa bez zarzutu, a mimo wszystko błąd wyskakuje. Zastanawiam się czy nie lepiej podłączyć te płomieniówki pod elektroniczny programator czasowy jak pisał @darko240973

Edytowane przez Ryszard
Proszę nie cytować ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy ktoś z kolegów wie jak wyłączyć czujnik odpopielania. Ślimak się zablokował. Dzisiaj nic z tym nie zrobię. Pozdrawiam

 

@darko240973 zdaje się, że dostałeś kiedyś kod od seko umożliwiający wyłączenie alarmu odpopielania. Pamiętasz go jeszcze ? Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś musi wyłączyć alarm odpopielania, to ujawniony kod serwisowy > czas odpopielania ustawić na 0 > zatwierdzić. Ponowne włączenie > odwrócić proces. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

proponuję od razu zaopatrzyć się w komplet łożysk (u mnie w 17kW rocznik 2018 jest to 6202 2Z C3 15X35X11)
koszt znikomy (allegro 3,62 sztuka) bo ciężko znaleźć z dnia na dzień c3 poza dużymi hurtowniami

u mnie zaczęło się od przeskakiwania łańcucha od czasu do czasu, rozebrałem więc całość, wyczyściłem zaimprowizowanym narzędziem (szczotka nie chciała ruszyć tej wyślizganej skorupy) ale przy składaniu okazało się że to 2 łożyska stoją przez korozję

wymiana do zrobienia samemu w godzinkę przy piwku, ale trzeba mieć dremla z tarczami bo łożyska są blokowane punktakiem i wybijanie ich bez zeszlifowania wystającego materiału to raczej słaby pomysł

 

20221129_145602.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dremel, śruba albo pręt do wybicia, młotek, jakiś drobny papier ścierny i kawałeczek szmatki do oczyszczenia, kawałek rurki ~34mm do wbicia - żadna filozofia, góra godzina roboty jeżeli obędzie się bez komplikacji - warto zrobić to przy pierwszych oznakach gorszej pracy łożysk bo i gniazda i pręty nie były już w jakimś bardzo dobrym stanie - pewnie kwestia siarki i stosunkowo luźnego spasowania


przy okazji - ma ktoś jeszcze problemy z econetem zaktualizowanym do wersji 3.2.3819?

przez dwa lata zero problemów, a teraz raz w tygodniu, po zalogowaniu na stronę widzę że urządzenie nieaktywne, dioda sygnalizująca komunikację z serwerem zgaszona, w piecu info że wszystko ok

pomaga tylko odpięcie zasilania z econety i podłączenie ponowne

20221130_111115.jpg

Edytowane przez m4rkiz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Po czterech latach palenia przywróciłem sterownik do ustawień fabrycznych, niestety pozbyłem sie w ten sposób tryby FL. W ustawieniach serwisowych mam odblokowane ustawienia dodatkowe do trybu FL lecz nie mam tam możliwości włączenia tego trybu.  

sterownik PLUM 850, nie posiadam modułu internetowego chyba to się nazywa ecoster (w nim jest możliwość włączenia FL)

Pytanie jest zatem takie jak włączyć ten tryb - serwisant wklepywał tajemniczy kod - może ktoś zna i jest chętny mi go zdradzić ?

 

Pytanie drugie. Kupiłem w tym roku z PGG groszek II Mysłowice  Wesoła.  jak tym teraz palić w temp koło 0. Dużo spieków koksowych. Próbuję różnych rozwiązań ale albo same spieki (mało powietrza) albo żar się cofa do kolanka (za dużo powietrza).  Może ktoś podesłać swoje ustawienia albo doradzić z czym to zmieszać aby sie normalnie paliło.

pozdrawiam Marcin 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak się włącza, mam włączony 'od zawsze' i możliwość wybrania go w econecie, ecoster to panel kontrolny z termostatem

właśnie palę wesołą, ale w fuzzy logic ustawionym na 80%, konieczna było tylko zwiększenie częstotliwości w podtrzymaniu z 30 min na 10, bo inaczej wygasał z powodu zbyt rzadkiego przedmuchiwania, ale poza tym spalanie ideał

latem próbowałem grzać nim wodę na ustawieniach ręcznych z korektami podawania -6% i nadmuch +1,3% w kotle 17kw, ale jest na to zbyt kaloryczny i o ile wodę grzał rekordowo szybko, to w podtrzymaniu się dusił

ss.jpg

Edytowane przez m4rkiz
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kaczorek36 mam też ten dziadowski węgiel. Koksu co niemiara. Sprawdźj w min/max lub standard (podpowiedź serwisanta). U mnie po korekcie podawania -20% i korekcie nadmuchu +1,5% koks nadal się pojawia.  Dobrym pomysłem jest zmieszanie z takim o spiekalności 0 50/50 ( Kamil Miernik ) . Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.