Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zakaz Palenia Węglem W Krakowie,a Może I W Małopolsce


henryk1953

Rekomendowane odpowiedzi

Pisowski sędzia doszedł do wniosku że prawo działa wstecz....  

Jeżeli kocioł na określone paliwo był montowany zgodnie z projektem ileś lat temu to powinien być eksploatowany do jego zużycia.

   Więcej takich wyroków to zobaczymy ile będzie odwołań od nich....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Jozefg1 napisał:

Pisowski sędzia doszedł do wniosku że prawo działa wstecz....  

Jeżeli kocioł na określone paliwo był montowany zgodnie z projektem ileś lat temu to powinien być eksploatowany do jego zużycia.

   Więcej takich wyroków to zobaczymy ile będzie odwołań od nich....

Panowie przecież w całym tym info podanym zresztą nierzetelnie nigdzie nie ma dlaczego tak drastyczne środki Sąd wymierzył sprawcy wykroczenia ( nie przestępstwa ).

W Uchwale jest jasno napisane że karą może być pouczenie , mandat od 20 do 500 zł , lub kara grzywny do 5000 zł jeżeli nie przyjmujesz mandatu lub utrudniasz przeprowadzenie kontroli , i każdy przypadek rozpatrywany jest indywidualnie ( tak zapewniał w wywiadzie Prezydent Miasta Krakowa ).

Po drugie nie wiadomo czy wyrok jest nakazowy czy w trybie zwykłym, bo jeżeli w trybie nakazowym to wystarczy wnieść sprzeciw  w którym wystarczy napisać że się nie zgadzam z wyrokiem i cała sprawa leci na wokande , odbywa się normalne postępowanie dowodowe ....itd.

Także nie wiadomo jaka sytuacja jest skazanego i czy nie wystąpiły inne okoliczności umożliwiające wydanie takiego wyroku. 

Wątpie także aby Sędzia był Pisowski i robił w swoje gniazdo gdyż przy głosowaniu Uchwały w Sejmiku cały klub PIS wstrzymał się od głosu. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie ten materiał brzmi raczej propagandowo, ale zastanawia mnie, czy po wprowadzeniu zakazu są prowadzone badania porównawcze o ile spadła procentowa ilość zanieczyszczeń po jego wprowadzeniu w stosunku od lat poprzednich?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.11.2019 o 11:50, Jozefg1 napisał:

Jeżeli kocioł na określone paliwo był montowany zgodnie z projektem ileś lat temu to powinien być eksploatowany do jego zużycia.

To jest Twoja opinia. Prawo mówi co innego. Właśnie takie kozaki, co wiedzą lepiej a kontrolę psem poszczują, będą teraz mandatowane i po sądach ciągane.

1 minutę temu, Jamjestcichy napisał:

Myślę,że te dane będą dostępne za x lat.

Już są. Na obrazku jest prognoza z ekspertyzy z 2010, jak miało być po zakazie. Można porównać ze średnimi za ostatnie parę lat. Bardzo zbliżone wartości.

Screenshot_20191115_122008.png

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej interesują mnie takie statystki http://krakow.pl/aktualnosci/228002,29,komunikat,powietrze_w_krakowie_najlepsze_od_trzech_lat.html, niestety te pokazują tylko dane z początku roku, prze wejściem w życie zakazu, ale być może nie wiem gdzie szukać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Ryni napisał:

,,,, być może nie wiem gdzie szukać.

Najlepiej szukać u źródła, czyli Wojewódzkim Inspektoracie Ochrony Środowiska w Krakowie.
Jest podstrona dotycząca Mapy Monitoringu Jakości Powietrza, w niej znajdziesz dane historyczne dotyczące pyłu zawieszonego PM10 od roku 2007.
źródło:
http://monitoring.krakow.pios.gov.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może alarm smogowy zrobi też takie statystyki, bo to w sumie w ich obszarze zainteresowania. Może po sezonie grzewczym? Teraz też uwaga ma się skupić na gminach obwarzanka krakowskiego, bo  prawda niestety jest taka, ze jak nie będzie wiatru, to mimo zakazu palenia czujniki będą mialy gorsze wartości bo doliny napływa syf z okolicznych wiosek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  Może trochę przewrotnie ale na polsacie leci " Elizjum" . Film ma już swoje lata ale pokazuje ciekawą wizję przyszłości. Bogaci żyjący w swoim czystym i zdrowym elizjum i biedni, czyli znakomita większość wegetująca na zdegradowanej, zniszczonej Ziemi. Jako nawiedzony prorok, tak sobie widzę możliwe następstwa dzisiejszej " walki o poprawę stanu naszego powietrza". Najlepsze, najdroższe obszary miast zostaną dla najbogatszych, których będzie stać na dostosowanie się do wprowadzanych wymogów. Pozostali będą musieli zadowolić się slamsami, gdzieś daleko na przedmieściach albo zgoła jeszcze dalej, tam gdzie ziemia będzie już tak nieatrakcyjna, że i zakazy nie będą obowiązywać. Oczywiście tam będzie przemysł, gdzie będą pracować na tych z centrów.

   Znowu odpłynąłem, czy tak może się stać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, SONY23 napisał:

   Znowu odpłynąłem, czy tak może się stać ?

Znowu zaczynasz ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, SONY23 napisał:

...czy tak może się stać ?

Nie…
Tak się nigdy nie stanie.
Dla kogoś poważnego (a za takiego Cię uważam), tego rodzaju „obrazy” mogą być traktowane jako trawestacja. Czego?
Oryginał masz prawdopodobnie w domu. Zawiera co najmniej 1000 stron (są różne przekłady i wydania).   

A wracając...
Przeczytałem bardzo dobry artykuł na stronie: https://czysteogrzewanie.pl/2019/11/skazany-za-palenie-weglem-i-bardzo-dobrze/
Pierwszy raz chyba ktoś zwrócił uwagę na źródło problemów…

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I dobrze,że zwrócił a zwrócił zapewne też z tego względu,że takie głosy pojawiają się na tym forum.

Bo oni myśllą,że to jego kocioł,jego opał,jego komin i nikt nie ma prawa go kontrolować (czytaj straż miejska) ,ale zapomina o tym,że to nie jego "powietrze"!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Fozgas napisał:

Nie…
Tak się nigdy nie stanie.
Dla kogoś poważnego (a za takiego Cię uważam), tego rodzaju „obrazy” mogą być traktowane jako trawestacja. Czego?
Oryginał masz prawdopodobnie w domu. Zawiera co najmniej 1000 stron (są różne przekłady i wydania).   

A wracając...
Przeczytałem bardzo dobry artykuł na stronie: https://czysteogrzewanie.pl/2019/11/skazany-za-palenie-weglem-i-bardzo-dobrze/
Pierwszy raz chyba ktoś zwrócił uwagę na źródło problemów…

Dla mnie problematyczne jest już to, że na poziomie samorządu można aż tak głęboko ingerować w nasze wolności. Ktoś powinien nad tak stanowionym prawem czuwać. Nie wiem, czy dobrze pamiętam ale te uchwały były chyba zaskarżane i sądy je przyklepały ? Skoro tak, to trzeba żądać, żeby w gminie nie sprzedawano np. wędlin z importu, używania telefonów komórkowych albo chodzenia kobiet w spodniach  ? A co ? Skoro można decydować czym mamy się ogrzewać, to wszystko wolno. Nie jestem wielbicielem kopcenia i trucia ludzi ale widzę tu kilka innych problemów. Dla mnie jest to wręcz absurdalne i absolutnie nie powinno być w gestii samorządowych rajców...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, SONY23 napisał:

poziomie samorządu można aż tak głęboko ingerować w nasze wolności

 

W Twoją wolność do zadymiania sąsiada.

A sąsiada prawo do czystego powietrza?

Mniej ważna wolność?

 

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie moje prawo do darmowej służby zdrowia, czy edukacji ? Przecież takie teksty to banały dla naiwnych. Mamy konstytucyjne prawo do wolności słowa a nasze wypowiedzi cenzorują jak chcą na dowolnych portalach i co ? Zamknęli kogoś za takie praktyki ? Kopcenie jest złe, głupie i szkodliwe. To chyba logiczne. Ale oddawanie aż takiej ogromnej władzy w ręce samorządów to przesada. Dajemy palec, kto zaręczy że wkrótce nie trzeba będzie oddać ręki... 

Edytowane przez SONY23
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darmową służbę jak i edukację masz,więc w czym problem?

Pewnie w tym,że na zachodzie jest lepiej-no ale to tylko takie domniemywanie...

U Nas i tak jest wolna amerykanka i ja jestem za tym by samorządy poszły krok dalej i dowalili tym którzy chociażby wycinają dpfy.

Czas najwyższy by przestać się szczypać bo najbardziej boli,gdy chudnie portfel.

 

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, SONY23 napisał:

moje prawo do darmowej służby zdrowia

No przecież masz. 

Tylko nie wiadomo czy dożyjesz do wizyty... 

Co do wolności słowa, to jeśli piszesz na portalu, który jest czyjąś własnością to nie dziw się, że jesteś cenzurowany. Przeczytaj regulamin danego portalu/forum i na bank są tam zapisy, że aministrator/moderator może ingerować w treści publikowane. Jeśli się na to nie zgadzasz to załóż własną stronę i publikuj na co masz ochotę, w ramach obowiązującego prawa. 

BTW edukacja też jest darmowa. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość witek1234

Może coś napiszesz od siebie? Coś głębokiego , pouczającego albo skłaniającego do zadumy nad naszym jakże trudnym i siermieznym losie ? Ot, tak po prostu, żeby trafiło do ludu . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.11.2019 o 18:10, SONY23 napisał:

...Ktoś powinien nad tak stanowionym prawem czuwać.

A czy nie jest tam napisane, że to Ty jesteś tym "ktosiem"?
Czy nie w naszym interesie jest znać ideały republikańskie, po to między innymi, by dostrzegać granice tego co dobre i słuszne; wyzbywając się przy tym sentymentu do „mechanizmów” napędzających życie tępym strachem?

Tam jest wspomniane o skaleczonej mentalności, porywczej i tragicznej zarazem; która prędko zapala się do boju, za to ospała jest gdy trzeba wykazać się obywatelską postawą i z mozołem, roztropnie budować przyszłość; planować mądrze - „mierząc siły na zamiary”.

Autor tego krótkiego, bardzo przystępnego wpisu zaznaczył wiążące fragmenty, by nikomu już nie umknęło to co jest sednem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Cytat

Rozszerzenie zakazów spalania węgla w Małopolsce to nierealna mrzonka

Jeśli w Programie Ochrony Powietrza zostaną wdrożone działania, które proponuje Małopolski Urząd Marszałkowski, wówczas rzeszy Małopolan nie będzie stać na ogrzewanie swoich domów - uważa Artur Krasowski, konstruktor kotłów na paliwa stałe i wykładowca w dziedzinie OZE. Jego zastrzeżenia budzą przede wszystkim pomysły wprowadzenia kolejnych zakazów używania kotłów na węgiel czy drewno.

W połowie stycznia 2020 r. rozpoczęły się konsultacje nowelizacji Małopolskiego Programu Ochrony Powietrza. Nowelizacja miałaby opierać się m.in. na całkowitym zakazie używania paliw stałych w kotłach instalowanych od roku 2021, podwyższeniu standardów emisji pyłu dla spalania biomasy dla nowych kotłów, przekazywaniu 1 proc. budżetu gmin na dopłaty dla mieszkańców do wymiany kotłów, termomodernizacji oraz instalacji OZE.

Źródło: https://www.portalsamorzadowy.pl/ochrona-srodowiska/rozszerzenie-zakazow-spalania-wegla-w-malopolsce-to-nierealna-mrzonka,147507.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.