Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zakaz Palenia Węglem W Krakowie,a Może I W Małopolsce


henryk1953

Rekomendowane odpowiedzi

Moja gmina wypuściła ostatnio taki prospekt i tam właśnie narysowany jest wykres, z którego wynika, że 88% zanieczyszczeń produkują domy jednorodzinne, 6% transport, przemysł też jakieś śmieszne wartości a zaznaczam, że rozmawiamy o śląsku ? Z tego co pamiętam ze szkoły to u nas zawsze przemysł zanieczyszczał najwięcej widać naukowce dostali wystarczająco dużo kasy żeby odlecieć na księżyc.

Że też takie kłamstwa publicznie i bezkarnie mogą emitować. Wystarczy wyjść przed dom i zero dymu bo ludzie się ucywilizowali za to w zasięgu wzroku mam z 10 kominów, które dają czarny dym, magazyny gdzie ciągle jest ruch ciężarówek 24/7 i kilka zakładów produkcyjnych, to wszystko nic przy kominie przeciętnego Kowalskiego.

  • Nie zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

papier wszystko przyjmie :).

W warszawie od wielu lat gminy prowadziły kampanie o likwidacji szamb jako głównego zła, które otaczało ludzi :). A przemysłowy zrzut szamba do wisły nie spędzał snu z powiek wierchuszce i tubom propagandowym PO :).

Ba gawiedź nawet mogła się dowiedzieć, że zwykłe ozonowanie załatwiało sprawę :). Nawet wwf i inne wyłudzacze nie widziały w tym problemu. Co do samego spalania węgla to władze warszawy też to fajnie rozwiązały. 

Od 2023 chyba jest zakaz palenia węgla w domowych kotłowniach ale już w siekierkach, zaraniu  ten czas przesuneli na 2030 albo na 2040 ale to i tak nic bo warszawsiokiom ceny ogrzewania odbiją się czkawką po wycofaniu węgla z elektrociepłowni :).

  • Przydało się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie tylko zastanawia po co 5 klasa i eco design jak byle rada gminy w Pierdziszewie Dolnym może od tak zakazać węgla i koniec... W Tarnowie znowu się przymierzają do zakazu i ciekawe co ja sobie z tym ekologicznym kociołkiem zrobię i skąd wezmę na ocieplenie i znowu nowy kocioł np. na gaz... A za 3 lata znowu rada uzna że gaz jest be i znowu coś innego... Chora sytuacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety jest tak jak piszesz. Stanowisko UE jest takie, że gaz ma być tylko paliwem przejściowym do jakiegoś tam okresu. Później oczywiście nie ma jasnej definicji na co przejdziemy. To oczywiście może się zmienić za jakiś czas, wszystko będzie zależeć od technologii i kto tam na górze będzie wymyślał różne rzeczy.

U mnie w gminie dofinansowania lecą tylko na kotły gazowe. Faktycznie, wyjątkowo to ekologiczne paliwko kopalniane, które teraz ściągamy od wielkiego brata zza oceanu i jak już się "uniezależnimy" od Rosji, uzależnimy się  od usa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.02.2021 o 10:24, maniek83 napisał:

Moja gmina wypuściła ostatnio taki prospekt i tam właśnie narysowany jest wykres, z którego wynika, że 88% zanieczyszczeń produkują domy jednorodzinne, 6% transport, przemysł też jakieś śmieszne wartości a zaznaczam, że rozmawiamy o śląsku ? Z tego co pamiętam ze szkoły to u nas zawsze przemysł zanieczyszczał najwięcej widać naukowce dostali wystarczająco dużo kasy żeby odlecieć na księżyc.

Że też takie kłamstwa publicznie i bezkarnie mogą emitować. Wystarczy wyjść przed dom i zero dymu bo ludzie się ucywilizowali za to w zasięgu wzroku mam z 10 kominów, które dają czarny dym, magazyny gdzie ciągle jest ruch ciężarówek 24/7 i kilka zakładów produkcyjnych, to wszystko nic przy kominie przeciętnego Kowalskiego.

xD. Ja to tylko tu zostawię. Zdjęcia z mojej okolicy.

PS to nie przemysł.

Po co tak zakłamywać rzeczywistość?

smog1-5c08e9fc2e38b9-85703002-jpg_5c18f3fd1067f5_60502383.JPG.JPG

smog_wyzwolenia.jpg

Edytowane przez Jaco80
  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.