Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zakaz Palenia Węglem W Krakowie,a Może I W Małopolsce


henryk1953

Rekomendowane odpowiedzi

Mi to w sumie rybka, jak mi zapłacą za kolejną wymianę kotła, albo dopłaca do termomodernizacji, to mogę palić drewnem, gazem, co tam sobie życzy szanowna unia, a 2020 nie tak daleko, idealnie się składa... :D

Edytowane przez arthi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Najbardziej dotyczy to osiedli gdzie jest duże skupisko chałup.Ja mieszkam na wsi na terenie parku krajobrazowego i ludziom tak to nie przeszkadza bo chałupy są w większych odległościach od siebie.

A te wszystkie zakazy skończą się jak zwykle dodatkowym podatkiem który My zapłacimy.

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego automatyk w Krakowie też będzie zakaz palenia drewnem. Ciekawe czy kotły na pellet też będą likwidować?

Mimo, że jestem przeciwko zakazom to muszę przyznać, że kultura palenia w moich okolicach to porażka.

W mojej okolicy najgorsi palacze to :

1) gazowcy - kiszą tak drewno w kominkach, że czuć wędzonką w całej okolicy

2) nowobogaccy w nowych wypasionych domach dobrze ocieplonych z kotłami na paliwa stałe + wentylator :S -> jeden w mojej okolicy pali jakimś bardzo kalorycznym węglem.... i za parę lat będzie chyba musiał nowy dach wymieniać.

wbrew pozorom ludziska palący z dziada pradziada w kotłach nie są wcale najgorsi. Wiadomo trochę dymią ale daje jeszcze radę przy nich żyć.

nie zabronią peletu ,nie zabronią bio masy ,nie zabronią drewna w holzgazach ,jedynym zagrozeniem dla drewna i wszystkiego co paliwo stałe jest projekt kominowy który na razie leży w Zamrażarce sejmowej i jeśli to kiedyś przejdzie i będę musiał płacić za mój przekrój komina ok 100 miesięcznie to wtedy i holzgaz z domu wyleci
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vatu też nie mieli podnosić, mieli nawet karać jeśli ktoś będzie chciał to zrobić... A jak przyjdzie płacić za przekrój to ludzie masowo będą zmniejszać przekroje no i duży problem z czadem w domach gotowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba przyznać że my polacy jesteśmy ciężkim typem ludzi ,u nas albo się coś z grubej rury przywali to może się z 30% planu wykona takie to już my kombinatorki jesteśmy ,a czy VAT robi tobie jakąś różnice ile go jest ????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skok nie skok kretyn profesor wielki B ..... dobrze o tym wiedział zakładając OFE i wiedzac że da się na tym zarobić wielką kasę teraz jest zadowolony że zdejmuję się odpowiedzialność z niego bo od samego początku było wiadome że jak się wezmie gwarantowane pieniądze z ZUS i zacznie nimi zaglować OFE to będzie jedna wielka D... jak ja zobaczyłem ile mam w OFE po 14 latach to szlak mnie gtrafił podejzewam ze Profesor B ... i jego cała szajka ma więcej na mnie niż ja wiec niech to wraca do ZUS tak żeby ten złodziej bandzior przekręt B..... nie miał już złotówki z tego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

my po polityce profesora B ... to około 100 lat się będziemy leczyć i spłacać ,to jest machina nie do zatrzymania ,a co do kotłów może i tak będzie ale powiedz czy masz jakiś sposób żeby nie było kopcenia na osiedlach w miastach ? przykład ja mam smieci niezegregowane i mam gdziec co się do kosza wywala ,palstik gruz ,inne odpady z opakowań z PE natomiast ci co mają segregację to butelki do butelek ,szkło do szkła ,poioół i gruz do kosza a wiaderka i inne plastiki do kotła i taka jest rzeczywistość

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby wprowadzili tanie kotły na pellet lub Holz gaz (z dopłatami) oraz tanie paliwo do nich, to wyeliminowali by smog i zapunktowali w Uni, a tak wylewają dziecko z kąpielą bo dodatkowo zakaz palenia węglem spowoduje ograniczenie jego wydobycia a tym samym spadek zatrudnienia w sektorze węglowym i kolejny konflikt ze społeczeństwem i związkami zawodowymi. - a to nie będzie sukcesem rządu Tuska ani innych decydentów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego to niepotrzebna panika ,jeśli w miastach ograniczą spalanie w kotłach to większość klientów przejdzie do ciepłowni i ten węgiel będzie zakupiony przez ciepłownie ,będzie większe zzucie prądu to węgiel pójdzie na elektrociepłownie i jak globalnie spadek sprzedaży w tonach będzie większy niż 10% to max ,oczywiście związki zawodowe zlikwidować bo węgiel kupowany hurtowo będzie tańszy i na pensję związkowców już zabraknie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszelkie dopłaty z kasy państwa przejmują banki i wszelakiej maści cwaniaczki, mniejszego lub większego kalibru. Lepiej tę forsę przeznaczyć na otworzenie w jakimś państwowym zakładzie np. likwidowanej stoczni produkcji jednego lub dwu modeli tanich, prostych kotłów na paliwa stałe, które byłyby ekonomiczne i ekologiczne nie tylko z nazwy. Rynek musiałby się do tego dostosować zarówno z ceną jak i ofertą. Do rzeczy dobrych ludzi nie trzeba długo namawiać. Co innego jak wciska im się ciemnotę i to za ich własne pieniądze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

my po polityce profesora B ... to około 100 lat się będziemy leczyć i spłacać ,to jest machina nie do zatrzymania ,a co do kotłów może i tak będzie ale powiedz czy masz jakiś sposób żeby nie było kopcenia na osiedlach w miastach ? przykład ja mam smieci niezegregowane i mam gdziec co się do kosza wywala ,palstik gruz ,inne odpady z opakowań z PE natomiast ci co mają segregację to butelki do butelek ,szkło do szkła ,poioół i gruz do kosza a wiaderka i inne plastiki do kotła i taka jest rzeczywistość

 

A masz jakiś sposób dla biednych ludzi,których na gaz nie stać?Poza tym co z wolnym rynkiem?Jak będziemy uzależnieni od jednego zródła paliwa,to o ile pójdzie cena w górę?100,300,czy 1000%?Ludzie palą węglem od kilkuset lat i nasz gatunek nie wyginął.

 

Swoją drogą ciekawe,czemu z równą gorliwością nie zajmują się np. wiatrakami?

http://sndb.pl/docum...yniki_badan.pdf

 

P.s.Przyjęli pakiet klimatyczny,którego nie podpisały m.in.Chiny i USA.Więc wszystkie te zmiany,które nam te głąby fundują,praktycznie nic nie zmienią w klimacie Ziemi.

Edytowane przez kabajo6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A że robią skok na OFE robi Tobie jakąś różnicę,albo że podnoszą wiek emerytalny?Obywateli oni mają i w nazwie i w d...pie.

Akurat OFE to już dawno powinno być rozebrane na części pierwsze. Jakim prawem każdy obywatel został zmuszony wpłącania czesci składki do prywatnych funduszy bez możliwości zmiany! Inna sprawa jak oni inwestują, w giełdę, ok, ale obligacje skarbu państwa, czyli za emerytury zapłaci państwo, czyli my wszyscy, podatnicy, bo pieniądze idą od nas. Paranoja!

 

Trzeba przyznać że my polacy jesteśmy ciężkim typem ludzi ,u nas albo się coś z grubej rury przywali to może się z 30% planu wykona takie to już my kombinatorki jesteśmy ,a czy VAT robi tobie jakąś różnice ile go jest ????

Każda podwyżka jaka by nie była, przynosi odwrotny skutek do zamierzonego. Zaciskamy pasa, zmniejszamy wydatki, spada konsumpcja, zmniejszają się wpływu do budżetu. Im mniejszy fiskalizm, tym lepiej. Edytowane przez arthi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat OFE to już dawno powinno być rozebrane na części pierwsze. Jakim prawem każdy obywatel został zmuszony wpłącania czesci składki do prywatnych funduszy bez możliwości zmiany! Inna sprawa jak oni inwestują, w giełdę, ok, ale obligacje skarbu państwa, czyli za emerytury zapłaci państwo, czyli my wszyscy, podatnicy, bo pieniądze idą od nas. Paranoja!

to temat na inny watek ale wiele sektorów zostało rozwalonych przez tego palanta ,weź energetykę ,przemysł ,rolnictwo i wisienka na torcie OFE ,przecież prąd moglibyśmy mieć po 35gr brutto za kWh z przesyłami że wszystkim a nie po 70 gr ale nie bo słynny plan B........a
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A masz jakiś sposób dla biednych ludzi,których na gaz nie stać?Poza tym co z wolnym rynkiem?Jak będziemy uzależnieni od jednego zródła paliwa,to o ile pójdzie cena w górę?100,300,czy 1000%?Ludzie palą węglem od kilkuset lat i nasz gatunek nie wyginął.

Nie wygineliśmy, ale w Norwegii węgla nie znają, tam głównie prąd, a więszkosć nekrologów to 90-100 lat, serio. Nie mówię, że to z powodu powietrza, pewnie inny tryb życia, ale od czegoś trzeba zacząć. Jestem za tym, by stopniowo ograniczać użycie węgla, bo niestety Polacy mają za bardzo zakute łby, a żeby palić węglem to trzeba wykazać trochę inwencji i zadawać pytania, czemu tak, a nie tak itp., ale to powinno być zrobione z głową.

 

W telewizji słyszałem wypowiedź babci, która w jakimś, wyglądało na niewielkie mieszkanie, puszcza z dymem 5 ton węgla, no ja się pytam jakim cudem? Zwyczajnie, nie wie jak palić i nigdy nie zastanawiała się czy można inaczej, a że węgiel z deputatu to jej to rybka. Ma to spala.

Edytowane przez arthi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wygineliśmy, ale w Norwegii węgla nie znają, tam głównie prąd, a więszkosć nekrologów to 90-100 lat, serio. Nie mówię, że to z powodu powietrza, pewnie inny tryb życia, ale od czegoś trzeba zacząć. Jestem za tym, by stopniowo ograniczać użycie węgla, bo niestety Polacy mają za bardzo zakute łby, a żeby palić węglem to trzeba wykazać trochę inwencji i zadawać pytania, czemu tak, a nie tak itp., ale to powinno być zrobione z głową.

 

W telewizji słyszałem wypowiedź babci, która w jakimś, wyglądało na niewielkie mieszkanie, puszcza z dymem 5 ton węgla, no ja się pytam jakim cudem? Zwyczajnie, nie wie jak palić i nigdy nie zastanawiała się czy można inaczej, a że węgiel z deputatu to jej to rybka. Ma to spala.

z dniem 12 września 1989 roku sen o grzaniu tanim prądem przeminął bezpowrotnie i nie ma szans aby u nas była druga Norwegia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a dlaczego miałoby się nie opłacać ,zlikwidować opłaty przesyłowe u nas do kwot realnych ,system jeszcze w latach 80 miał moc produkcyjna i przesyłową na poziomie 34GW a był wykorzystywany na poziomie 28-30GW ,przy czym sporo hal produkcyjnych i całe rolnictwo szło na prądzie ,na dzień dzisiejszy mamy nie co większą moc bo około 35,5GW jeśli chodzi o moc wytwórczą i podobna moc przesyłową a obciążamy system na poziomie 20-24GW czyli spokonie można by jednym ruchem rzadowym zrobić aby grzanie pradem było opłacalne bo system energetyczny mamy od 60lat świetny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzeją prądem, bo mają go tani jak barszcz, a to głównie z elektrowni zasilanych wodą. Mogę w tym miejscu coś teraz przekręcić, więc odsyłam do literatury, ale w Nowegegii myśleli o tym jak wykorzystać położenie geologiczne już kilkadziesiąt lat temu, a pierwsze elektrownie powstawały za czasów II wojny światowej, budowane przez Niemców i teraz to procentuje. Niemcy też o tym wiedzieli. Na ropie mogą zarabiać, więc po co zużywać.

 

Podając za wikipedią: "Według danych z 2005 roku, roczna produkcja energii w tym kraju wynosiła 137,8 TWh z czego 136 TWh pochodziło z elektrowni wodnych. Jednocześnie zużycie energii w tym czasie kształtowało się na poziomie 125,8 TWh"

 

http://pl.wikipedia....egia#Energetyka

 

 

Czytałem niedawno, że ten kraj jest tak obrzydliwie bogaty, że nawet politycy nie wiedzą co robić z nadwyżką budżetową :D

Edytowane przez arthi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.