Skocz do zawartości

Landcaster

Stały forumowicz
  • Postów

    258
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    3

Treść opublikowana przez Landcaster

  1. U mnie problem zimnego powrotu i rur 28 mm rozwiązał się sam jak podniosła temp minimalna kotła z 55 na 60. Mam również regulator pokojowy jak i siłownik mieszajacy.
  2. U mnie pomaga przesłona na wentylatorze. Mam odsłonięte ok 2-3 cm. Pale chwalowice. Spalanie ok 250 kg na miesiąc.
  3. Czesc co onzacza ze podaje a nie powinien. Kiedy to robie na postoju (podtrzymanie) ? Jak czesto ? Ile sekund trwa podawanie?
  4. Moje ustawienia to 5s podawanie 39s przerwa. Takie same każdego roku steruje tylko powietrzem. 2 lata temu miałem EKORET Rok temu Chwałowice -zielony ognik Ten rok Wesoła. W załączniku wycinek z średnim spalaniem dla tego sezonu oraz zestawienie całych sezonów 2014/2015 oraz 2013/2014 W domu temp 22*C w łazience 24*C Ogrzewam ok 140 m2 + CWU (przez cały rok)
  5. Wg ktorej instrukcji podlaczyles ten regulator Instrukcji do sterownika Recalart czy instrukcji Auraton 2025 ?
  6. Grzejnik zoptymalizowany na aktualna zime :)
  7. Dziękuję za info. Pomieszczenia nie były przegrzewane ponieważ tam gdzie nie ma regulatora pokojowego to mam termostaty grzejnikowe. Pogodówka jest już zainstalowana i współpracuje z zaworem 4n oraz 3 n na podłogówce. Co mam rozumieć przez optymalizacje pracy instalacji. Co będzie wartością dodaną. Robiąc przeróbkę instalacji poniosę pewne koszty w związku z tym zastanawiam się co na tym zyskam i czy jest to gra warta świeczki.
  8. Naczynie jest niżej dlatego wymiennik. Schemat pochodzi z dtr kotła. W tym momencie zawór z siłownikiem sprzężony z termostatem pokojowym (i pracującej pompie non-stop) obniża temp na grzejnikach po osiągnięciu odpowiedniej temp w pokoju. Jako, że nie mogę zlikwidować wymiennika (grzejniki wyżej niż naczynie przelewowe) co musiałbym zmienić aby mieć możliwość obniżania temp oraz jakie korzyści tą zmianą osiągnę w porównaniu do aktualnego stanu ?
  9. Witam, zabierałem się do robienia zdjęć ale z mojej komórki wychodzą bardzo źle. Pożyczę aparat i zrobię fotki. Póki co, wrzucam schemat swojej instalacji.
  10. U mnie z kolei występuje takie zjawisko. Na resorcie pali się rowno natomiast jezory ognia(końcówki płomieni) wyrywa ewidentnie w 1 stronę(przeciwną do podajnika). Tym samym sadzy/popiolu lotnego jest więcej po stronie podajnika Retorta jest dobrze uszczelnienia. Czy ktoś ma podobnie? Zastanawiam sie czy to nie jest kwestia ciągu kominowego
  11. Potwierdzam kiedys byłem u kolegi w mieszkaniu (kawalerce) 21m2. W łazience nie było grzejnika tylko rura z ciepłą wodą (pion) poprzedni właściciel wyciął kawałek rury zrobił z tego takie "s" (prawdopodobnie nielegalnie). W ten sposób grzania byla łazienka w pakiecie suszarka. Zimą temp nie do wytrzymania
  12. Teraz próbuje pieklorza chwalowickiego. Opinia dopiero po zimie. Pierwsze co zauważyłem to troszeczkę niższa temp spalin przy tych samych ustawieniach co ekoret.
  13. Ja miałem ekoreta w sezonie 2012/2013 produkował dużo sadzy ale spiekow było mało.
  14. Sprawę zgłaszałem w styczniu tego roku. Dowiedziałem się ze jest to sprawa związana z algorytmem. Natomiast chciałbym się dowiedzieć czy to jest kwestia wersji oprogramowania sterownika czy problem bardziej globalny.
  15. U mnie PID nie działa prawidłowo gdy mam uruchomiony priorytet cwu. Objawy są takie: Pięć osiąga żądaną np 57 stopni. Przechodzi w podtrzymanie. Temp spada dochodzi do temp 55( minimalna temp dostępna na sterowniku). Piec mimo to nie przechodzi w tryb grzania. Temp ciągle spada. Kocioł wygasa chyba że zresetuje ręcznie sterownik wtedy od razu wchodzi w tryb grzania. Gdy wyłączony jest priorytet cwu tego problemu nie ma. Przy temp 55 kocioł od razu przechodzi w tryb grzania. Podejrzewam błąd algorytmu. Mam sterownik w wersji ng.Czy Wy też macie taki problem?
  16. Dzięki za informację. Zamkne zawór. Proszę jeszcze o informacje w jakich sytuacjach należy dolewać wodę?
  17. Witam czy zawór odcinajacy w układzie otwartym, którym dolewamy wody do naczynia przelewowego musi być ciągle otwarty? Czy można go zamknąć i np raz na tydzień otwierać? Teraz mam otwarty ciągle a efektem tego jest ciągle ciemnością woda z naczynia. Jak zamykam to woda nie cieknie.
  18. Witam, Powoli zamykam swój pierwszy sezon grzewczy w życiu :D Swoją praktykę odbywałem na kotle Klimosz NG 15 kW. Pierwsze miesiące by ciężkie ale osiągnąłem spalanie na poziomie 15-20 kg/ doba łącznie z C.W.U. dla domu 130 m2. Kocioł pracuje z pogodówką + regulatorem pokojowym + zwór 4 drogowy. Od połowy sezonu walczę ze szlaką. Nie są to jakieś duże kalafiory. Są to zlepki ok. 1,5 - 3 cm, występujące tylko w tylnej części kotła (mam na myśli cześć popielnika znajdującą się z tyłu kotła). Wg informacji jakie znalazłem tutaj na forum i instrukcji oznacza, że mam za dużą dawkę powietrza. Tak też postąpiłem niewielka korekta powietrza praktycznie nic nie zmieniała. Korygowałem na samym początku sterownikiem - moc wentylatora, przy mocy ok. 78 (zakres od 40 do 120) przestałem zmniejszać moc wentylatora, a zacząłem przysłaniać wentylator za pomocą klapki z tyłu. Aktualnie w popielniku wiedzę trochę szarego popiołu, spieki oraz niedopalony węgiel (tak jak na obrazku który narysowałem). Zastanawiam się, co może być powodem: - moje ustawienie są do ... - źle wypoziomowana retorta - nieszczelną retortę * obsesja palacza – wszystko jest w porządku :D Dwóch ostatnich punktów nie mam jak sprawdzić kocioł ciągle się pali. Moje ustawienia podawanie 5 s przerwa w podawaniu 35 s (oznacza to moc ok. 13 KW) moc wentylatora 78 przesłona na wentylatorze 60-70% (trudno ocenić) piec czyszczony w sobotę Ekogroszek - EKORET
  19. Witam, Moje ustawienia to: podawanie 37s przerwa 5 wentylator 92 (odsłonięta 1/4 przesłony, jeśli odsłaniam więcej to temperatura spalin rośnie. Moj komin to fi 200) temperatura na piecu to 60 stopni (6 krzywa 23 stopnie) -pogodówka Moj dom 112 m2 (ściana 30 cm ytong +15 styropian) 8 grzejników 14 m2 podłogówki W domu (jeszcze nie mieszkam 19 C w dzien 18 noc) - tynki wykonane w kwietniu a wylewki w maju tego roku Spala ok 12,5 kg na dzień, bez cwu (jeszcze nie używam) Proszę o informację czy moje ustawienia są o.k i czy spalanie nie jest za duże. Jaką krzywą grzewczą macie ustawioną podczas obecnych temperatur (ok 9 stopni w dzien, 3 w nocy) ?
  20. Witam, ile Tobie spala na dobę kociołek przy ustawieniach które podałeś powyżej?
  21. Słyszałem, że taki ruszt się może wyginać, zapacać. Proszę o opinie użytkowników, którzy nie demontują (wyjmowanych) rusztów żeliwnych podczas pracy automatycznej przez okres grzewczy.
  22. a co jeśli chodzi o makulaturę, liście (suche) itd (nie mam tutaj na myśli palenia opon czy jakiś plastików :D) Generalnie zastanawiam się nad rusztem wodnym jeśli chodzi o wygodę (w porównaniu z wykładanym żeliwnym rusztem). Mam jakieś gazety papiery i tak dalej to rozumiem ze mogę wrzucić na ruszt wodny i to się wypali tak ? W przypadku żeliwnego rusztu musiałbym wygasić piec włożyć ruszt i dopiero spalić. Proszę o pomoc czy moje spostrzeżenia są prawidłowe. Nie wyobrażam sobie zima wygasić piec tylko po to aby spalić parę kartek lub gazet
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.