Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zakaz Palenia Węglem W Krakowie,a Może I W Małopolsce


henryk1953

Rekomendowane odpowiedzi

Ja akurat pracuje na kopalni i widze to z troche innej strony.

To ze dzis jest wegiel postrzegany jak jest to tylko czysta poityka i gra interesow.

Ten kraj istnieje dzieki weglowi.

Najgorsze w tym jest to ze ten taki zly wegiel goscil w naszych domach od ponad stu lat gdzie spalany byl w skrajnie zlych warunkach bez jakiejkolwiek wiedzy na temat ekonomicznego spalania i co?..... Ano nic wszyscy zyja nikt nie umiera ze wzgledu na tak zle spalanie wegla. Za to w miedzy czasie za pieniadze z tego wegla odbudowano kraj.

Kazda osoba ktora realnie patrzy na swiat wie ze w kraju gdzie 94% energi powstaje z wegla nieda sie nic innego zrobic.

Jedyna alternatywa jest atom ale nas na to nie stac.

Pomijam juz bezpieczenstwo energetyczne itd...

Po prosty trzeba wymienic rzad:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to znaczy wymienić rząd ??

Czy rządzi Donald czy rządzić będzie ( nie daj Boże ) Jarosław, spalanie węgla jest i będzie złe i trzeba szukać alternatywy dla niego !

Pustosłowie chętnych do przejęcia władzy trzeba włożyć między bajki,bo nie ma w tej chwili innej drogi jak odejście od węgla i zmiana sposobu pozyskiwania energii.

Kraj odbudowano między innymi !! za pieniądze wypracowane dzięki węglowi,ale też trzeba widzieć koszty jakie wiążą się z paleniem węglem - te bezpośrednie jak : rozbuchane przywileje socjalne dla górników , jak i te pośrednia,ale chyba ważniejsze : brud , smród i zanieczyszczenie jakie idzie za spalaniem węgla !

Więc zamiast obrzucać ludzi ,którzy próbują coś zmienić wszelkimi możliwymi obelgami trzeba im raczej kibicować,aby im się te zmiany udały !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W krajach, gdzie rządzą mądrzy ludzie często nawet dopłaca się do niektórych dziedzin gospodarki tylko po to, żeby się nie uzależnić od innych i nie chodzi tylko o energię ale nawet żywność. Już były sytuacje gdy przykręcano nam i nie tylko kurek z gazem. Ciekawe jaki byłbyś mądry gdyby przy minus 20 za oknem wyłączono Ci nagle ogrzewanie i nie miałbyś żadnej alternatywy. Węgiel można spalać ekologicznie (czysto), na siłę wmawia się nam że nie i koniec. Dym z aut też jest szkodliwy, więc może zakazać spalania benzyny ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W krajach ,gdzie rządzą mądrzy ludzie,dopłaca się do nowoczesnych żródeł energii w trosce o środowisko i zdrowie swoich obywateli.

Ogrzewanie to nie tylko gaz ,a jak już to nie tylko z Rosji !! tak jak i samochody w tej chwili to nie tylko benzyna - na siłę to nam się wmawia,że Polska na węglu stoi i trzeba za wszelka cenę to nasze "bogactwo" kosztem wszystkich obywateli promować.

Nie tylko Polska ma złoża węgla,ale jakoś nikt na świecie nie inwestuje już w kopalnie,tylko szuka się innych - czystszych zródeł energi !!

Nie wiem czy wiesz,że pomimo bardzo dużego zużycia gazu na świecie,zasoby tego surowca paradoksalnie stale wzrastają !! I nie chodzi tu o zasoby gazu łupkowego,ale o tradycyjne pokłady !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Visitor1230

Co to znaczy wymienić rząd ??

Czy rządzi Donald czy rządzić będzie ( nie daj Boże ) Jarosław, spalanie węgla jest i będzie złe i trzeba szukać alternatywy dla niego !

Pustosłowie chętnych do przejęcia władzy trzeba włożyć między bajki,bo nie ma w tej chwili innej drogi jak odejście od węgla i zmiana sposobu pozyskiwania energii.

Kraj odbudowano między innymi !! za pieniądze wypracowane dzięki węglowi,ale też trzeba widzieć koszty jakie wiążą się z paleniem węglem - te bezpośrednie jak : rozbuchane przywileje socjalne dla górników , jak i te pośrednia,ale chyba ważniejsze : brud , smród i zanieczyszczenie jakie idzie za spalaniem węgla !

Więc zamiast obrzucać ludzi ,którzy próbują coś zmienić wszelkimi możliwymi obelgami trzeba im raczej kibicować,aby im się te zmiany udały !

Jaroslaw to samo zlo. Ale to zmienianie to miedzy bajki prosze sobie wlozyc. I przejechac sie po kraju. Nie, nie tylko miasta gdzie wielu ludziom czesto zyje sie lepiej. Na prowincje, gdzie nie ma infrastruktury. Gdzie wiekszosc ludzi zyje nie wiadomo z czego od pierwszego do pierwszego. Gdzie na noc podstawia sie wiaderka pod krany zeby nakapalo bo dzieki temu licznik nie nabija. Gdzie 60% mlodych ludzi nie ma roboty a reszta na smieciowkach albo za najnizsza krajowa.

Prosze odwiedzic tych ludzi i powiedziec im ze maja przestac palic weglem. Ze maja sobie powynajmowac zbiorniki i powstawiac nowoczesne piece gazowe albo olejowe. 

Moze tu najpierw nalezaloby pogadac o kosztach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prosty trzeba wymienic rzad:)

To się nie uda, w zdecydowanej większości mamy głupie społeczeństwo, które głosuje według sympatii, antypatii, a nie programu gospodarczego i łyka wszystko jak pelikany rybki.Niestety im ktoś głupszy tym głośniej krzyczy i takie mamy efekty :)

 

Tak w energetyce opartej na węglu, zakazać węgla, a Niemcy produkują więcej CO2 niż Polska, nasz kraj jako jeden z nielicznych ograniczył również emisję CO2. Eh... głupota niektórych jest porażająca.

Edytowane przez arthi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To się nie uda, w zdecydowanej większości mamy głupie społeczeństwo, które głosuje według sympatii, antypatii, a nie programu gospodarczego i łyka wszystko jak pelikany rybki.Niestety im ktoś głupszy tym głośniej krzyczy i takie mamy efekty :)

 

Tak w energetyce opartej na węglu, zakazać węgla, a Niemcy produkują więcej CO2 niż Polska, nasz kraj jako jeden z nielicznych ograniczył również emisję CO2. Eh... głupota niektórych jest porażająca.

 

 

To nie głupota niektórych jest porażająca,tylko ta nasza skłonność do kombinacji,jak jesteś takim wielkim zwolennikiem węgla,to zdemontuj kocioł gazowy i oddaj dotację !! Cytat z twojego postu :

 

"Problemu z dofinansowaniem nie ma, ja skorzystałem w ubiegłym roku, kilku znajomych wcześniej, ale robisz jak uważasz. Dzisiaj składasz wniosek, a jeśli podpiszą z tobą umowę, to pieniądze są, do prac możesz się zabrać po podpisaniu umowy czyli tej zimy grzejesz węglem. W tym wszystkim jest jeden, jedyny problem, instalując kocioł gazowy w kotłowni nie może być kotła na węgiel,..."

 

Zgadzam się,że bardzo wielu ludzi nie jest w stanie samodzielnie zmienić sposobu ogrzewania,ale tu jest właśnie rola Państwa !

Ale prawda jest też taka,że wielu z nas,nie mając tak na prawdę takiej potrzeby ,jest skłonna dla zaoszczędzenia kilkuset złotych w skali roku" wypluć płuca w kotłowni" a za zaoszczędzone pieniądze + pieniądze z dofinansowanie pojechać w góry odetchnąć czystym powietrzem !!

Edytowane przez olinek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Visitor1230

Nie wiem czy sie cos z tymi dofinansowaniami zmienilo. W 2007 roku wstawialem kociol. Wtedy bylo tak ze dofinansowanie obowiazywalo ale tylko w przypadku gdy gmina miala uruchomiony program. U mnie nie bylo NIC! Czyli ekologie sfinansowalem sobie sam. A wiem ze juz wtedy w niektorych gminach na poludniu byla nawet pelna refundacja a nie tylko zwrot jakis tam smiesznych odsetek od kredytu ktory wlasciciel domu musial wziac i tak sobie praktycznie sam finansujac cala te zabawe.

U mnie z komina nigdy sie nie dymi. Sasiedzi sie juz przyzwyczaili. Ale kiedys mialem na biezaco pytania dlaczego nie pale w takie mrozy  :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Częstochowie była z tego co wiem możliwość ubiegania się o dofinansowanie w kwocie max. 1000 zł,ale były z tym niestety jak zwykle u nas spore korowody,więc zrobiłem się ekologiczny za własne pieniądze,ale tak po prawdzie to skłoniło mnie do tego po prostu "lenistwo" !!

Z zamiłowania do wygody,wolę troszkę  więcej popracować lub ewentualnie zaoszczędzić pieniądze gdzie indziej dla 200 dni w roku życia w "luksusie" :) Do niedawna bylem zatwardziałym palaczem,ale papierosów,standardem były dwie paczki dziennie,a bywało i gorzej,po aktualnych cenach jakieś 30 zł dziennie,a różnica  w kosztach ogrzewania gaz / węgiel wynosi u mnie  2,20 zł dziennie rozbijając to na cały rok,więc wydaje mi się,ze nie ma o co kruszyć kopii :)

Edytowane przez olinek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najgorsze w tym jest to ze ten taki zly wegiel goscil w naszych domach od ponad stu lat gdzie spalany byl w skrajnie zlych warunkach bez jakiejkolwiek wiedzy na temat ekonomicznego spalania i co?..... Ano nic wszyscy zyja nikt nie umiera ze wzgledu na tak zle spalanie wegla.

Oj, umierają, tyle że po cichu i powoli. To nie musi być tak, że umarł w butach, ale tu jakaś miażdżyca, tam niewydolność układu krążenia, nadciśnienie, tu znów jakaś astma... Tego się pozornie nie łączy z czystością powietrza, ale życie w syfie potrafi uskubać kilka lat z życia.

 

Nieważne czym będziemy ogrzewać - trzeba dążyć, by każdy sposób ogrzewania był jak najbardziej czysty. Nigdy nie uda się dobić do takiego poziomu zamożności, by wszystkich było stać na gaz lub prąd. Chyba żebyśmy się dowiercili do Belzebuba i mieli gaz za darmo.

 

Na świecie wcale nie szaleją z odchodzeniem od paliw stałych. Niektórzy większego wyboru nie mają. W USA drewno jest najtańszym paliwem. Teraz im gaz potaniał na łeb na szyję, ale i tak miliony ogrzewają się drewnem, paląc je w piecykach typu koza niemalże, z czego do powietrza trafia przeokrutny syf. Tam problem dostrzeżono już 30 lat temu. I co? Producenci dostali wybór: robią czyściej spalające piece albo wynocha siać kukurydzę. Starych kopciuchów nie można odsprzedawać - idą prosto na złom. Normy dla nowo produkowanych pieców są co kilka lat dokręcane. Aktualnie emisja pyłu to max. 4g/h.

 

Miejscami wprowadza sie politykę braku dymu z komina. Wcześniej można było puszczać "rzadki" dymek przez 15 min. na każdą godzinę, a teraz za jakikolwiek dym jest mandacik. Oczywiście to nie wszędzie takie atrakcje, ale w najgęściej zaludnionych rejonach, np. okolicach Seattle, gdzie mieli przekroczenia wszelkich norm dla powietrza jak ludzie zaczynali wędzić.

 

Jest wsparcie dla chcących kupić lepszy piec czy zmienić źródło ciepła - ale nie w postaci dopłacania ludziom przez urzędy, tylko ... ulgi podatkowej! U nas nikt by na to nie wpadł, bo urzędy nie miałyby się czym nachapać.

 

Co ciekawe, tydzień temu w Waszyngtonie odbył sie finał Wood Stove Design Challenge - ogólnoświatowego konkursu mającego na celu promocję nowoczesnych konstrukcji pieców do spalania drewna. Było kilkunastu finalistów, zarówno gość od rocket stove'a, producenci pieców z USA, Austrii, Danii, jak i półamatorska ekipa z jakiegoś uniwersytetu, a wygrał numer 14 z tej listy.

 

Tymczasem u nas w Krakowie wszystko się może wykopyrtnąć o palenie drewnem w kominkach. Sądząc po wrzawie na facebooku, wielu nie jest w stanie przyjąć do wiadomości, że ich kominek może emitować więcej syfu niż piec węglowy i głośniej krzyczą niż palący węglem.

Edytowane przez Juzef
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

To nie głupota niektórych jest porażająca,tylko ta nasza skłonność do kombinacji,jak jesteś takim wielkim zwolennikiem węgla,to zdemontuj kocioł gazowy i oddaj dotację !! Cytat z twojego postu :

 

olinek dotacja była na kocioł węglowy, ile razy jeszcze przekopiujesz tę odpowiedź, ma wysłać umowę? Nie zdecydowałem się na gazowy, bo ogrzewanie cały sezon za drogie i cena niestabilna, dzisiaj średnio 2,2zł/m3 a za rok, dwa jeszcze więcej, nie zdecydowałem się na podajnik, bo wyszło by porównywalnie jak gazem, a węgiel trzeba zrzucić, wynieść popiół, wybrałem coś pomiędzy. Taki jest program, zajrzyj sobie do linków, które są pod tą wypowiedzią. Dla świętego spokoju zdemontowałem na jeden sezon gazowy, ale równie dobrze mógłby sobie wisieć, bo umowa nie wyklucza posiadania innych źródeł. Zgodnie z umową wywiązałem się z jej postanowień, wymieniłem nieekologiczne ogrzewanie, na bardziej ekologiczne, a uwierz mi poprzedni kocioł to był prawdziwy truciciel. 

 

 

Juzef mam nadzieję że twoje wypowiedzi czyta jakiś oszołom z KAS i urzędnicy z Krakowa, skoro chcą być pionierami, to niech nimi będą, ale do jasnej chory nie zrobią to jak należy, bo bezmyślnie szastać pieniędzmi na lewo i prawo potrafi każdy idiota. 

Edytowane przez arthi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"olinek dotacja była na kocioł węglowy, ile razy jeszcze przekopiujesz tę odpowiedź, ma wysłać umowę? Nie zdecydowałem się na gazowy"

 

Nie oburzaj się ,bo przecież to nie ja napisałem ( specjalnie nie wklejam Twojego  wpisu w całości,bo Cie to wyraznie drażni ) :

 

 

"W tym wszystkim jest jeden, jedyny problem, instalując kocioł gazowy w kotłowni nie może być kotła na węgiel,..."

 

więc albo ja mam coś ze wzrokiem,albo ty piszesz tak,no nie powiem "co ci ślina na palce przyniesie" , ale tak żeby było zawsze na temat .

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

W przypadku zmiany w ogrzewania na ekologiczne w kotłowni nie możne być starego kotła na węgiel, z oczywistych względów, na tym polega dotacja, po szczegóły odsyłam do BIP Urzędu Miasta Katowice. Nie brałem dotacji na kocioł gazowy, tylko na kocioł węglowy, a dla świętego spokoju zdemontowałem stary kondensacyjny, bo nie będę się szarpał z urzędasami, jak oni interpretują swoją umowę i regulamin. Nie mam nic do ukrycia, skoro rozdają pieniądze to je biorę i tyle. Jeszcze mi chodzi po głowie kolektor płaski, bo też można mieć dosłownie za darmo. Do końca roku trzeba się decydować. Żeby było śmiesznie z dofinansowania na zmianę źródła ogrzewania, można sobie nawet kominek zrobić, no po prostu żyć nie umierać. Dlatego uważa, że te dotacje to syf, nikt na tym nie panuje jakie kotły obejmuje i co dziej się z pieniędzmi, a ten burdel jest jeszcze większy w innych miastach, np.wiem, że były zapisy w umowach, że kolektory mogą instalować tylko wskazane firmy, zgadnij jakie to były? Ceny były wszędzie jednakowe, nie sposób było negocjować koszty montażu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jak kacapy dopier...... cenę gazu to skąńczy się idea o gazie.

 

"Kacapy" jak ich nazywasz,żyją ze sprzedaży gazu , a tak się składa,ze nie są jedynymi,którzy ten gaz posiadają,więc tutaj bym się raczej jakiegoś kataklizmu cenowego nie spodziewał,jak zwykle oni -pokrzyczą,postraszą a i tak sprzedać muszą, bo z czego tego kolosa utrzymać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rząd się wyżywi, rosyjski tym bardziej. Już nieraz w historii włodarze kremla pokazali, że dla realizacji własnych celów moga poświęcić nawet życie własnych obywateli a co dopiero wygodę " użytecznych idiotów" z zagranicy. Jeśli będą mieli tylko taką możliwość to z pewnością z niej skorzystają. Tylko kompletny ignorant tego może nie rozumieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak slysze rozbuchane przywileje gornicze to mnie szlag trafia.

Napisz prosze jakie wedlug Ciebie sa przywileje i ile zarabia gornik to skonfrontujemy nasze wiadomosci.

A co do wegla -wiele jest tu madrych glow i wiadomo ze to nie wegiel jest zly tylko ludzie bo w wiekszosci nie potrafia obslugiwac kotla bo sie na tym nie znaja.

Teraz kazdy smieszny koles mowi ze lepiej sprowadzac z zagranicy bo tanszy tylko jesli jak juz jest tanszy bo mamy swoj.

Jak pozbedziemy sie mozliwosci pozyskiwania wegla z wlasnych zasobow to zobaczymy jak ceny pojda w gore.

 

Kazdy tak pieprzy o ekologi tylko dlaczego ta "ekologia" nie jest tak dostepna i tania dla kazdego.

Prosze nie kowic o kosztach produkcji bo akrutat przed praca w kopalni ponad 7 lat pracowalem jedej z wiekszych jesli nawet nie najwiekszej firmie na swiecie zajmujaca sie inteligentnymi systemami zasilania na stanowisku elektronika i kontroli jakosci. Produkowalismy miedzy innymi prostowniki, falowniki, przekształtniki itd... czyli to wszystko co jest potrzebne do pozyskiwania energi elektrycznej z elektrowni wiatrowych itd.

I moge powiedziec ze droga impreza w polsce praktycznie brak rynku zbytu.

Ekologia to sposob na zarobek dla pewnego grona ludzi a Nami tak naprawde sie nikt nie interesuje bo i po co.

Dlatego Cieszmy sie z tego co mamy bo przy braku praktycznie POLSKIEGO przemyslu uzaleznimy sie od innych a wtedy juz bedzie tylko gorzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Tylko kompletny ignorant tego może nie rozumieć.

Dokładnie. I tylko ignorant traktuje gospodarkę rosyjską jako gospodarkę kierującą się zasadami rynku. Wszystko jest tam podporządkowane interesowi politycznemu Kremla. Tak było za carów, bolszewii i jest tak teraz. Trudno, żeby olinek o tym wszystkim wiedział...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...ekologia. Ten kto pali weglem w 99% przypadku pali bo musi. Kazdy z palaczy wie jaka to niewdzieczna praca.

A teraz pytanie do czego ludziom w samochodach osbowych 400KM mocy?

Jesli UE jest taka proekologiczna dlaczego nie wprowadzi gornej granicy mocy dla samochodow osobowych?

Indie, Chiny, Brazylia, USA, Meksyk maja w dupie wymyslone cuda jak CO2 oni dbaja o swoja gospodarke.

uE swoim postepowaniem calkowicie uzalezni europejczykow od tych co lali na co2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z gazem to też problem jak na wsi w domu w którym poprzednio mieszkałem przy -15C była awaria gazu to ci co mieli  tego nieekologicznego śmieciucha lub kominek byli do przodu - siekierka i do lasu bo dzieci marzły a jak polikwidują śmieciuchy i na raz braknie gazu to co ? cysterną dowiozą? - każą grzać elektryką, bo przecież ogniska w domu nie rozpalisz.

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. I tylko ignorant traktuje gospodarkę rosyjską jako gospodarkę kierującą się zasadami rynku. Wszystko jest tam podporządkowane interesowi politycznemu Kremla. Tak było za carów, bolszewii i jest tak teraz. Trudno, żeby olinek o tym wszystkim wiedział...

 

A dlaczego JA czyli Olinek miał bym o tym wszystkim nie wiedzieć ? JA mam po prostu inne zdanie na ten temat i nie boje się "rosyjskich demonów "!

Teorie spiskowe i wróg wszędzie to nie moja bajka, JA należę do ludzi,którzy potrafią się uśmiechać,JA widzę pozytywy tam gdzie dla takich jak TY jest  tylko ciemna otchłań - płacz,jęczenie,szukanie winnych....... itd. to nie jest mój świat !!! Zapewniam Cię,że cywilizowany świat widzi to trochę inaczej niż nasze,w sporej części ksenofobiczne społeczeństwo,do której i Ty się też niestety zaliczasz !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak slysze rozbuchane przywileje gornicze to mnie szlag trafia.

Napisz prosze jakie wedlug Ciebie sa przywileje i ile zarabia gornik to skonfrontujemy nasze wiadomosci.

A co do wegla -wiele jest tu madrych glow i wiadomo ze to nie wegiel jest zly tylko ludzie bo w wiekszosci nie potrafia obslugiwac kotla bo sie na tym nie znaja.

Teraz kazdy smieszny koles mowi ze lepiej sprowadzac z zagranicy bo tanszy tylko jesli jak juz jest tanszy bo mamy swoj.

Jak pozbedziemy sie mozliwosci pozyskiwania wegla z wlasnych zasobow to zobaczymy jak ceny pojda w gore.

 

Kazdy tak pieprzy o ekologi tylko dlaczego ta "ekologia" nie jest tak dostepna i tania dla kazdego.

Prosze nie kowic o kosztach produkcji bo akrutat przed praca w kopalni ponad 7 lat pracowalem jedej z wiekszych jesli nawet nie najwiekszej firmie na swiecie zajmujaca sie inteligentnymi systemami zasilania na stanowisku elektronika i kontroli jakosci. Produkowalismy miedzy innymi prostowniki, falowniki, przekształtniki itd... czyli to wszystko co jest potrzebne do pozyskiwania energi elektrycznej z elektrowni wiatrowych itd.

I moge powiedziec ze droga impreza w polsce praktycznie brak rynku zbytu.

Ekologia to sposob na zarobek dla pewnego grona ludzi a Nami tak naprawde sie nikt nie interesuje bo i po co.

Dlatego Cieszmy sie z tego co mamy bo przy braku praktycznie POLSKIEGO przemyslu uzaleznimy sie od innych a wtedy juz bedzie tylko gorzej.

To też są moje,albo raczej nasze pieniądze :

 

Górnik może przejść na emeryturę w wieku 50 lat. Wystarczy, że przepracuje 25 lat, w tym 15 pod ziemią. Jeżeli pod ziemią przepracuje tylko 10 lat, a 15 lat przy innych pracach, to emeryturę dostanie w wieku 55 lat.

Przechodząc na emeryturę górnik nie musi rozwiązywać umowy o pracę. Może być nadal zatrudniony, pobierać pensję i emeryturę. Górnicy otrzymują w emerytalnych wypłatach znacznie więcej, niż wpłacą składek w okresie pracy. Tę właśnie różnicę dopłacają wszyscy podatnicy. Kwota jest ogromna – rocznie około 7 miliardów złotych!

Edytowane przez olinek
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś ty się tak wyedukował olinku?

 

W Austrii na saksach? https://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/16285-dlaczego-jestesmy-tak-dojeni/

 

 

Z racji tego,że pracuje w Austrii,wynajmuje tutaj mieszkanie,nie mam co prawda wydzielonego układu CO z własnym kotłem,ale cały budynek jest ogrzewany przez kocioł gazowy,przypadkowo do mojej skrzynki trafiła oferta dostawcy,który oferuje gaz ziemny w cenie UWAGA !! - 3,9 Eurocenta za kWh ( tak tutaj rozliczany jest gaz w kWh a nie w m3 ) czyli cena 1m3 wynosi około 38 Eurocentów = po aktualnym kursie 1,57 zł za m3
Cena tutejsza jest lekko licząc o 30 % niższa niż cena gazu u nas,a biorąc jeszcze do tego siłę nabywczą np. mojej pensji, roczny koszt ogrzewania przeciętnego domu 150 m2 stanowi , przy założeniu,że zużyjemy 2.000 m3, równowartość siedmiu dniówek.

 

Trzeba tam siedzieć i dopłacać innym narodom do pensji  - a po powrocie jęczeć w Polce że emerytura mała - wiadomo że w każdym kraju są zawody dotowane przez państwo, nie tylko nauczyciele, wojsko czy policja.

A niektóre gałęzie gospodarki są dla danego kraju prestiżowe i tego nie zmieni polityka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś ty się tak wyedukował olinku?

 

W Austrii na saksach? https://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/16285-dlaczego-jestesmy-tak-dojeni/

 

Trzeba tam siedzieć i dopłacać innym narodom do pensji  - a po powrocie jęczeć w Polce że emerytura mała - wiadomo że w każdym kraju są zawody dotowane przez państwo, nie tylko nauczyciele, wojsko czy policja.

A niektóre gałęzie gospodarki są dla danego kraju prestiżowe i tego nie zmieni polityka.

 

No przecież ja nie jęczę i nie dopłacam nikomu do pensji - tutaj pracuje i tutaj płacę podatki,a pieniądze zarobione tutaj w znacznej mierze wydaję w Polsce.

Mam do wyboru "jęczeć" u nas , albo pracować tutaj - wybrałem pracę - takie czasy,takie realia- też bym wolał leżeć i nic nie robić na emeryturze w wieku 55 lat ! Ale nie jestem górnikiem , z warunków  potrzebnych mam niestety  tylko wiek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś ty się tak wyedukował olinku?

 

W Austrii na saksach? https://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/16285-dlaczego-jestesmy-tak-dojeni/

 

Trzeba tam siedzieć i dopłacać innym narodom do pensji  - a po powrocie jęczeć w Polce że emerytura mała - wiadomo że w każdym kraju są zawody dotowane przez państwo, nie tylko nauczyciele, wojsko czy policja.

A niektóre gałęzie gospodarki są dla danego kraju prestiżowe i tego nie zmieni polityka.

 

A co do mojej "edukacji",to jest to temat rzeka :) mieszkałem i pracowałem 10 lat  jako Polak w Niemczech,8 lat jako Niemiec :)  na delegacji w Polsce,3 lata w Słowenii,a teraz los mnie rzucił do Austrii  - wszystko u jednego pracodawcy :o - sporo widziałem i sporo poznałem,ale takiej typowo naszej - polskiej -  ciemnoty nie spotkałem nigdzie.

  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.