Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Stary komin - środek


markow79

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie

Mam pytanie odnośnie starego komina ceglanego. Posiadamy starą leśniczówkę, w której jest jeden duży piec kaflowy, oraz dwa piece tzw kuchnie. Wspomniane dwie kuchnie nie są używane. Mamy podłączony piecyk wolnostojący typu koza. Podczas rozpalania piecyka strasznie się dymi. Dym wychodzi miedzy blachami starych kuchni. Zrobiłem ostatnio zdjęcie, które zamieściłem poniżej środka komina. Zaskoczony jestem , że 70 % tzw światła komina jest zastawione, co widać na zdjęciu. Czy może to być element zabudowy komina, czy ewentualnie jakaś cegła niewiadomego pochodzenia która zatyka komin? Będę wdzięczny za podpowiedź.

Miłego dnia.

komin .jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest element konstrukcyjny, szacht powinien być drozny na całej długości. Albo ktoś to wrzucił albo cegła wysunęła się z konstrukcji komina. Spróbuj ją wyjąć albo rozbić by spadła na dół. Potem oględziny komina i ewentualna naprawa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest celowe zamierzenie budowniczego tego komina. W starych konstrukcjach tak ograniczano zbyt duży ciąg kominowy. Z reguły jest to uskok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz obejrzeć ten komin dokładnie bo może to być uskok i w takim przypadku nie można tego ruszyć.

Musisz zdiagnozować jak przebiega szacht, możesz nie dać rady i wtedy trzeba zwrócić się o pomoc do jakiegoś doświadczonego kominiarza z prośbą o wykonanie ekspertyzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.