Skocz do zawartości

mateo1995

Nowy Forumowicz
 • Liczba zawartości

  5
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

0 Neutralny

O mateo1995

 • Tytuł
  Nowy Forumowicz
 1. Zaczynam budowę domu z poddaszem użytkowym bez garażu o powierzchni po podłodze 150m2 minus wiatrołap i kotłownia to 140m2 do ogrzania. Obecnie stan zero. Planuje ocieplenie 20cm styropianem, okna zwykłe 2 szybowe, skosy zalewane, brak okien dachowych, brak wentylacji mechanicznej. CO tradycyjne, wszędzie na grzejnikach bo wykonam je we własnym zakresie, takie też bardziej mi odpowiada. Brak kominka(Małopolska więc od 2023 i tak będzie zakaz) Od początku planowałem ogrzewaniem ekogroszkiem / miałem + dokładanie drewna od czasu do czasu przy większych mrozach(mam trochę lasu, sprzęt, miejsce, umiejętności i chęci do jego przygotowania). Do cwu Solary + grzałka w 2 taryfie jeśli solary nie nagrzeją. Teraz zastanawiam się co gdyby zainwestować w fotowoltaikę 10kWp i ogrzewanie kotłem elektrycznym. Czy można na chwilę obecną oszacować jakie mogły by być koszty energii elektrycznej w takim układzie? Piec elektrodowy to też nie jest duży wydatek. Przewiduję instalację kotłowni za około 2 lata.
 2. 1 piętro - 6 grzejników parter - 6 grzejników piwnica - 3 grzejniki Jak pisałem Instalacja stara z lat 90tych oraz 4 grzejniki na pexach, czyli jeśli na 2 biegu będą grzać wszystkie grzejniki zostawić 2 bieg a jeśli na 1 to może działać na 1 biegu?
 3. Pompę zamontowałem, odpowietrzyłem, działa na 3 biegu. Schemat w załączeniu pokazuje lokalizacje pompy.
 4. Witam,Czy mogę zastosować pompę LFP PCOw 25/6B w miejsce uszkodzonej IMPPUMPS GHN 25/60?Parametry LFP PCOw 25/6:- P na 3 biegu 78W- Hmax 5,5m- Qmax 3,6m3/h- 110stCZ jakimi ewentualnymi problemami wiązałoby się zastosowanie pompy do CWU w instalacji CO?Instalacja to stara instalacja grawitacyjna na grubych stalowych rurach z kotłem węglowym zasypowy. Została dołożona pompa obiegowa z zaworem kulowym po remoncie kiedy wpięto do instalacji 4 grzejniki na pexach już nie w grawitacji. Problem jest w sumie taki, że ja tą pompkę mam zakupioną przez pomyłkę i teraz zastanawiam się czy wymieniać(ale w tej cenie nie dostanę z LFP) czy montować. Sprzedawca zapewnia że nie ma problemu ze stosowaniem jej do CO. Różnica pomiędzy starą a tą to 10W mniej na niekorzyść nowej. Stara pracowała na 3 biegu.
 5. Wirnik nie rusza samoczynnie, nic go nie blokuje mechanicznie, zaczyna się obracać dopiero po popchnięciu. Objawy jak dla uszkodzenia kondensatora rozruchowego, który wymieniłem co nie przyniosło skutku.Wyznaczyłem na podstawie schematu wyprowadzenia, pomierzyłem uzwojenia:6 - 5 --> 260Ω1 - 3 --> ∞2 - 4 --> 130ΩWychodzi na to że przerwa jest w jednym z uzwojeń. Sprawdziłem wszystkie kombinacje i nie zanotowałem innych wskazań pomiędzy jakąkolwiek inną parą wyprowadzeń. Ze względu na przerwę 1-3 obwód z kondensatorem ma przerwę w każdym z biegów. Czy w takim przypadku mogę wpiąć kondensator na wyprowadzenia (czerwone - moje) 5 - 6 i korzystać jedynie z biegów drugiego i trzeciego? Czy trzeba w szeregu z kondensatorem zastosować jakąś rezystancję? Czy w ogóle tok rozumowania jest poprawny?
×
×
 • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.