Skocz do zawartości

szakallo

Stały forumowicz
  • Postów

    1142
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    19

Treść opublikowana przez szakallo

  1. Jeśli jest tak jak piszesz to co tu się zastanawiać daj PE gdzie się da na instalację i przynajmniej jedno będziesz miał pewne że najkrótszą drogą będzie uciekać a nie krążyć gdzieś po rurach.
  2. Jak dla mnie za mocna pompa - skoro wszystko masz na max pootwierane i nadal takie przepływy Pamiętaj że zamykając kilka z nich gdzieś musi pójść ten przepływ i po prostu zaczyna na tych poprzymykanych hałasować bo otwarte już mają praktycznie max w tej chwili.
  3. Ja wolałbym na początek zastanowić się dlaczego to się stało i to naprawić. Co z tego że popłuczesz jak za jakiś czas pewnie max rok dwa znów będzie się lało. Osobiście uważam że płukanie wodą pod ciśnieniem będzie lepsze zwłaszcza jeśli będziesz miał możliwość puścić wodę w dwóch kierunkach płucząc po kolei pętle.
  4. O kurde ale cena..... Przy tych 55m2 to założyć dwie klimy za 6000zł i grzać prądem za darmo z 5lat Albo wydać te 10tyś na ocieplenie i cieszyć się komfortem i niższym rachunkiem
  5. mniej niz 6ohm chyba
  6. Jak chcesz oszczędzać na elektryku to kup coś z tej serii https://allegro.pl/oferta/uziom-wbijany-kompletny-9m-zlacze-drut-bednarka-13374745214 Zabij sobie gdzieś do ziemi i podłącz kablem fi 10mm do całości instalacji i przy okazji do rury i grzałki.
  7. Dzięki wacio to już wiem bardziej chodziło mi o to że chcę dać licznik dwukierunkowy na początku WLZ ale taki z wifi ale nie widzę za bardzo takiego od PVmonitora. Najchętniej zrobił to wszystko na Wi-Fi bez RS nie licząc od sofara do jakiegos nadajnika Chciałem dać coś podobnego od zamela ale jakoś nie widzę jak spiąć wszystko na ich systemie. https://supla.zamel.com/product/monitor-energii-elektrycznej-wi-fi-3fn-mew-01/
  8. Ja wiem - jak będą mieli trochę szczęścia to się pochorujesz i wpiszą ci Covid - a jak będą mieć więcej szczęścia to wpadniesz w statystyki jako śmiertelny przypadek.
  9. Witam Mam prośbę czy ktoś pomoże mi z zmontowaniem EMS lub coś z tej serii do sterowania grzałkami Mam Sofara 8,8 KTL-X - 5,5kWp który jest podpięty przy samym liczniku od PGE (instalacja na gruncie) działa na wi-fi z domu W domu rozdzielnia w garderobie i od niej kabel do kotłowni w garażu Grzałka od boilera 1,5kW w garażu oraz przepływowy podgrzewacz CO 3*230V - 3*1,5kW Mam przekaźniki SSR 25A 3-32VDC którymi chcę tym sterować ale coś dużo wychodzi mi tych modułów do sterowania i przekazywania danych z falownika Czy jest ktoś chętny napisać co jak z czym spiąć bo już się gubię w ilości tego wszystkiego od PVmonitora.
  10. Gdyby baterie nie kosztowały tak dużo i samochody elektryczne nie były robione jako premium to uwierz że samochód elektryczny byłby tańszy niż najtańsza spalinówka. Osobiście podobał mi się silnik spalinowy toyoty działający jak duży elektromagnes ale chyba nie udało się go jakoś pociągnąć do końca ze względu na problematyczny odzysk energii elektrycznej.
  11. Ale to nie jest żaden przełom to zmieniona wersja silnika Wankla więc można przerabiać tłok jak się chce ale nie zmienia to faktu że uszczelnienia nie będą służyły długo a palić będzie tyle ile ma KM Polecam zapoznać się z Mazdą RX8 1,6 Wankla to praktycznie taki sam silnik - co z tego że ma bez turbo 280KM jak pali praktycznie tyle samo co rzędowa 280KM Najważniejsze że nadal szukają może ten będzie lepszy.
  12. Nie zgodzę się z tymi samochodami elektrycznymi - samochody nic nie stabilizują w dzień w PV bo większość będzie w ruchu lub stoi pod pracą w ciągu dnia kiedy PV produkuje najwięcej. Wracasz do domu pod wieczór i dobijasz jeszcze sieć bo podpinasz do ładowania. Wiatraki też nocą produkują sumarycznie mniej energii bo słońce wymusza ruch powietrza a tym samym wiatry rano są o największej amplitudzie. Jedyne elektrownie szczytowo-pompowe mają sens ale ciężko je wybudować na płaskim jak stół terenie większości Polski.
  13. Skoro rury są zaizolowane a pompa stoi to boiler nie powinien tracić ciepła chyba że grawitacyjnie wyciąga do góry ciepłą wodę. Rozglądaj się za nowym kotłem jeśli uważasz że ten może na dniach wyciągnąć ducha ale prawda jest taka że bez różnicy czym bedziesz grzał to bez izolacji nie masz co liczyć na niższe rachunki jak teraz.
  14. Jesli grzałka grzeje wymienniik to wyłącz pompę podczas grzania prądem i zaizoluj wszystkie rury mały koszt a nie kombinujesz jak grzać cały dom prądem czy wymieniać kocioł. Porotherm 44 ma U około 0,3 więc z ociepleniem zejdziesz co najmniej o połowę coś pod 0,15, jeszcze okna i można myśleć o mniejszym rachunku. Ogólnie porotherm dzięki P+W jest gorszy niż podają w deklaracji
  15. A na koniec okaże się że po 3 latach wkład ceramiczny będzie w gorszym stanie niż cegła teraz 😄
  16. A to niby jak zjada ten worek na samo CWU Możesz grzać Cwu prądem ale i tan najważniejsze aby ocieplić dom bo reszta jest bez sensu
  17. Ogólnie to uważam że montowanie 5cm jest bez sensu jak na cenę robocizny - ładuj z 10cm to przynajmniej warto to robić
  18. Jeśli wybierzesz dobre płyty np takie z folią aluminiową to są możliwości nawet przymocować to na same kołki. 100mm to ładna izolacja z PIR
  19. Zgadzam się w pełni ja tylko teoretyzuję bo nadal ciężko o solidne wyliczenia ile będzie kosztowało powiedzmy 5000kWh w G11 i G12 bawiąc się w akumulatory i bez z kasą wydaną na większą moc w PV zamiast akumulatorów.
  20. Teraz dodać do tego straty przy ładowaniu, rozładowaniu akumulatorów i przetwornic i okaże się że będzie praktycznie to samo co kupno prądu w dzień. Ja nadal uważam że nie do końca ma to sens finansowy, dodatkowo pamiętajmy że w G11 prąd dzienny jest tańszy niż dzienny w G12 który przeliczamy
  21. Jeśli jesteś na giełdzie i kupujesz prąd w danej chwili to może ma to sens ale kto bawi się przemysłowo w takie pierdoły jak magazynowanie. Tańszego prądu nie bedziesz miał w domu bo po 2000kWh prąd będzie drogi bez różnicy jaką masz taryfę więc nie ma sensu ładować akumulatorów nocą w zimę.
  22. Jedynie dodałbym do tego dodatkowe kołki do montażu żeby do się jednej kupy trzymało
  23. A najlepsze jest to że zimą jak potrzeba najwięcej prądu akumulatory nawet się nie naładują - więc tym bardziej bez sensu zabawa. Już lepiej latem oddawać prąd prawie za darmo niż ładować się w akumulatory.
  24. Ja bym pierwsze co myślał to o termomodernizacji a źródło ciepła po tym
  25. Rura DN250 na pion i bufor nie potrzebny 😄
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.