Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

nie chodzi o "rzeźbę" tylko o rzeźbienie dla ciągłego i powtarzalnego spalania z zadowalającą czystością/sprawnością/ekonomiką

 

pozdrawiam RedEd

 

ps właśnie siedzę nad kartkami pełnymi bazgrołów które mają przedstawiać podajnik tłokowy hehe :( :angry: :blink: :)

Ed ale to nie była krytyka z mojej strony, przecież wiesz jak dużo Ci zawdzięczam i nie kryje tego ;)

Niemniej jednak gdyby był kocioł 10 kw to miałbyś z górki

 

 

@ Enzoo robiąc indywidualne zlecenia nigdy nie jest łatwo ale gdy się udaje to wiem ze robota nie poszła na marne

 

Pozdrawiam

Przemo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Przemek prototyp nie jest gorszy od następnych, natomiast moje wymagania urosły (może to urojenia :D ) najważniejsze aby ludzie czytający nasze wypowiedzi zrozumieli co my robimy bo jeśli dwa płomyki z mojego awatara wystarczą do ogrzania 105m2 przy +5C (palone 24/24h) to co zrobić z tym zaj...tym płomieniem który pokazał nam Andrzej

 

pozdrawiam KONSTRUKTORA

 

RedEd

 

ps ale mimo wszystko "piękny" ten płomień a jak on gra :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale Andrzej zrobił przesiadkę z 25kW na 18KW a płomień nie czarujmy jest w czasie nagrzewania jak miarkownik zamyka to język sięga pierwszej grodzi rozdzielającej (można znaleźć na twojej tubie ;) ) ale mimo to nadal spalanie płomienne więc jest ok.

 

Tak jak ci tłumaczyłem te twoje ogarki mogą mieć 4-5kW tyle ze są dwa i wyglądają tak niewinnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbieram wymiary na nowy kociołek DS.Obecnie mam dolniaka ok.1.6m2 na pionowych kanałach,problemem jest zbyt mała komora zasypowa(16kg groszku) i utrudniony serwis ostatniego kanału wymiennika.Mam bufor 1000l zasilany bezposrednio z kotła a dalej przez zawór ESBE woda idzie na instalację ze ścisle ustaloną temperaturą.Zeby nie ładowac bufora do niebotycznych temperatur postanowiłem zwiekszyć stałopalność kotła i zmniejszyć jego moc gdyż kocioł potrzebuje tylko ok.4-5h na dogrzanie całego bufora do 80*.Dom 160m2 ocieplony wiec 10kW do w miare ciągłego palenia chyba wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest potrzeba sterowania dawką PW podczas palenia węglem.Jestem zmuszony przebijać się z z dostarczeniam PW przez dno kotła i rozprowadzenie go po palnik w mini-popielniku odgrodzonym od popielnika ścianką z blachy na której będą kończyć się żeliwne ruszta.Ruszta zmieniam z 40cm na 26cm jeszcze tylko doszczelniam dzwiczki zasypowe bo mam problem z zajmowaniem sie całego zasypu węgla.Może to jeszcze problem zbyt wysokiego palnika,mam teraz 8x20cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sambor

Jak sprzęc dwa miarkowniki.Akurat jestem na etapie kończenia kotła post 885 ,aktualne przekroje post 1354 ekonomiczne spalanie paliw stałych.Dla PW myślałem o ręcznym sterowaniu,w planie jest mufa na płaszcu zewnętrznym z boku,miał być zawór bezpieczeństwa na wszelki wypadek /instalacja otwarta/ -może być drugi miarkownik.I pytanie drugie PW prostą rurą przez całą szerokość kotła z małymi otworami na połowie obwodu ,czy na środku kolano na dół i dysze np od tiga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi się że sensownym sterowanie PW jest aby się to odbywało za pomocą sterownika który bada lambdę

bo tak naprawdę jaką rolę sensowną miał by spełnić ten miarkownik sterując PW?

 

właśnie się zastanawiam nad sterowaniem PW ,ponieważ u mnie po rozpaleniu i dojścia do zadanej temp. kotła (30min-40min)

sterownik spr11 zleca MCI zamknięcie PG i kocioł przez średnio 4godz chodzi na samym PW wypalając gazy z węgla do pewnej warstwy bo później

wspomaga sobie cyklicznym otwieraniem PG z tym że jak pracuję na samym PW to ją ustawiam w jednej pozycji i powoduję że pracuje kilka stopni większej od

zadanej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sambor

Jak sprzęc dwa miarkowniki.Akurat jestem na etapie kończenia kotła post 885 ,aktualne przekroje post 1354 ekonomiczne spalanie paliw stałych.Dla PW myślałem o ręcznym sterowaniu,w planie jest mufa na płaszcu zewnętrznym z boku,miał być zawór bezpieczeństwa na wszelki wypadek /instalacja otwarta/ -może być drugi miarkownik.I pytanie drugie PW prostą rurą przez całą szerokość kotła z małymi otworami na połowie obwodu ,czy na środku kolano na dół i dysze np od tiga.

Dokładnie nie wiem , może tak:

Ale tam są niezależne

post-18578-0-03522300-1361021078_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi się że jak ktoś ma górnika i chcę palić w nim od góry powinien zabudować górną część komory szamotem i oprócz profila który dmucha bezposrednio w zasyp PW powinien dostarczyć powietrze dodatkowe które będzie nad zasypem mieszało sie aby dopalić to co nie zostało dopalone dzieki w/w profilowi.

myślę że oprócz tego napowietrzania i oczywiście odpowiedniej temp. aby ten proces był bardziej pełny PW musi mieć drogę utrudnioną aby mogło wypalić to co cenne.

Właśnie sie teraz nad tym skupiam i wstępnie osiągnąłem że zasyp przez pierwsze godziny wypala gazy bez PG gdzie przy samym profilu było to nie mozliwe co daje dowód że warto sie nad tym skupić i iśc tą drogą bo wtedy uzyskamy z odgazowania duzo energi a tak nie ma co sie oszukiwać 50% ucieka kominem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemysław czy zastanawiałeś się nad dodatkową regulacją PW przez drugi miarkownik?

raz taki kocioł bodaj prod niemieckiej pokazywałem w innym temacie na forum

 

Pozdr.

Sorry ze nie odpowiadałem ale miałem problem z netem (zresztą nadal mi zrywa)

Co do dwóch miarkowników to nie sądzę aby to rozwiązało problem sterowania PW albowiem gdy kocioł jest zimny PW powinno być zamknięte.

Moim zdaniem PW powinno być sterowane temp. spalin a nie temp kody kotłowej albowiem PW jest potrzebne gdy jest długi płomień a przy małych ogarkach to robi więcej złego jak dobrego.

 

Tak kiedyś myślałem ze można by tym sterować jakimś czułym RCK albowiem wraz ze wzrostem temp. płomienia wzrasta podciśnienie i kocioł sam zasysałby tyle ile trzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedyś na forum murator poruszyłem temat odnośnie sterowania PW za pomocą wyłącznika termicznego ze sondą pt100 w czopuchu według którego i oczywiście nastawu temp. czopucha bedzie otwierał lub zamykał oraz przy kazdym otwarciu klapki PG pomimo odpowiedniej temp. czopuchu PW też ją otwierał.

czyli włącznik opóźniał zamkniecie a włącznik na klapce PG zawsze ją otwierał aby PW w tym czasie było dostarczane.

ale jakoś innym się ten pomysł nie wydał sie dobry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najważniejsza to ta obudowa z nierdzewki wykończona w diamenty.

Myślę Przemysław że powinieneś takie wykończenie wprowadzić do swojej oferty kotłów - podnosi sprawność spalania o 50% a samopoczucie potencjalnego właściciela o 200% :D :D :D

 

Jak będę u ciebie kocioł zamawiał to obowiązkowo ta obudowa.

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na przekroju widać - dużo szamotu,

Z resztą kocioł Wolfa BVG-15kW wazy ponad 500kg i jak oglądałem ten kocioł to naprawdę tam nic specjalnego nie ma -ale sam szamot waży ponad 150kg + uczciwa blacha- robią swoją wagę, podobnie czeskie Atmosy.

 

lepiej się zastanów w drugą stronę dlaczego polski kocioł gdzie producent deklaruje blachę gr 6mm waży 200-250kg a wg samej ilości samej blachy powinien ponad 300kg.

 

Co do ceny to pewnie podobnie jak Wolfa ok 5500€ w najprostszej wersji a ponad 7500€ w wersji lambda z automatyką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie przecież nie jadę go kupować

domyślam się że szamot swoją wagę ma.

jeżdżę dużo po niemczech i zapewniam że u nich nie widać z kominów takich dymów co u nas ,a jeszcze jest dużo domostw co palą kociołkami na paliwo stałe.

także edukacja i produkcja kotłów już od dawien dawna jest u nich w pojona pod względem ekologii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U Niemca nawet Ultima II Cichewicza inaczej pali -sam widziałem - tam chyba inna kultura palenia i paliwo też lepsze.

Od kilku lat następuje tam nawrót do paliwa Bio- pellety, zrębki, drewno - kotly to nie zabawka z marketu - to urządzenie na wysokim poziomie, pozwalające na prawidłowe spalanie odpowiednich paliw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadza się

u nich na pierwszym miejscu jest ekologia czyli człowiek i środowisko od tego sie wszystko zaczyna

niestety u nas z przykrością to stwierdzam bo jestem Polakiem jesli chodzi o kotły to widać na rynku ale jak palone to widac po kominach.

Mamy wielu ludzi którzy naprawdę mają bardzo dużą wiedzę w tym temacie to dla czego mam takie gó..na na rynku i dlaczego jest tak mało edukacji w tym kierunku

a przede wszystkim w prawidłowym paleniu. Co za chory system jest u nas.

Mam nadzieję że następne pokolenie nie będzie powielać błędy przeszłości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie przecież nie jadę go kupować

domyślam się że szamot swoją wagę ma.

jeżdżę dużo po niemczech i zapewniam że u nich nie widać z kominów takich dymów co u nas ,a jeszcze jest dużo domostw co palą kociołkami na paliwo stałe.

także edukacja i produkcja kotłów już od dawien dawna jest u nich w pojona pod względem ekologii.

Na przekroju widać - dużo szamotu,

Z resztą kocioł Wolfa BVG-15kW wazy ponad 500kg i jak oglądałem ten kocioł to naprawdę tam nic specjalnego nie ma -ale sam szamot waży ponad 150kg + uczciwa blacha- robią swoją wagę, podobnie czeskie Atmosy.

 

lepiej się zastanów w drugą stronę dlaczego polski kocioł gdzie producent deklaruje blachę gr 6mm waży 200-250kg a wg samej ilości samej blachy powinien ponad 300kg.

 

Co do ceny to pewnie podobnie jak Wolfa ok 5500€ w najprostszej wersji a ponad 7500€ w wersji lambda z automatyką.

Nie Presadzajcie z tym ile powinien ważyć kocioł który ma deklarowaną blachę 6mm wczęśći ogniowej a płaszcz zewnętrzny 4mm,a takie są w większości polskich ofert. 1,5m2 x 2=3m2 x48 =150kg.Mimo takiej -małej wagi jak są dobrze eksploatowane to potrafią służyć 20 lat,a nie chodzi o eksploatację 30 lat bo będziemy złomować sprawne urządzenia.Jak będą cięższe to droższe i brak zbytu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadza się

u nich na pierwszym miejscu jest ekologia czyli człowiek i środowisko od tego sie wszystko zaczyna

niestety u nas z przykrością to stwierdzam bo jestem Polakiem jesli chodzi o kotły to widać na rynku ale jak palone to widac po kominach.

Mamy wielu ludzi którzy naprawdę mają bardzo dużą wiedzę w tym temacie to dla czego mam takie gó..na na rynku i dlaczego jest tak mało edukacji w tym kierunku

a przede wszystkim w prawidłowym paleniu. Co za chory system jest u nas.

Mam nadzieję że następne pokolenie nie będzie powielać błędy przeszłości.

 

I do tego, miedzy innymi, jest to forum. Tutaj dowiedziałem się o różnicy miedzy DS a GS i zamiast Optima Plus Maxa 50kW kupiłem Buderusa Logano S111-2 45kW. W przyszłym tygodniu przekonam się w praktyce czy dokonałem trafnego wyboru - dla siebie i środowiska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.