Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Oj te wszystkie żony ale muszą mnie nie lubieć :)

 

 

Przemku one ciebie uwielbiają :

 

- brak w domu smrodu i dymu z kotla

- wolny pilot do TV

- druga połowa nie szlaja się po knajpach lub kolegach, nie woła jeść tylko gapi się we wziernik :D

 

Same plusy a w domu cieplej i to niższym kosztem, więc różnicę można zagospodarować na swoje potrzeby. ;)

 

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemku - walczę w swoim kociołku ( Defro Optima Plus 20 stara linia ) z doprowadzeniem powietrza wtórnego.

Palnik zbudowałem z szamotu ale... od dołu przez ruszta jest ciężko bezpośrednio doprowadzić PW. Zastanawiałem się czy nie doprowadzić PW przez wyczystkę górną ( wycięcie otworu na rurkę ) i wprowadzenie go bezpośrednio od góry w płomień.

Jakie masz doświadczenia - czy to ma szansę działania?

Jaką średnicę zastosować 3/4" wystarczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

będzie działać ja mam tak zrobione daj 3/4 a najlepiej 1 cal i zaworek do rególacji /dodatkowa zaleta to PW jest podgrzewane/ http://forum.info-og...500#entry121437

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze sposób reg. PW bez patrzenia na płomień gdy w kotle się rozpali a szamot nagrzeje to zawieszamy w wymienniku na kilka minut kawałek blachy na drucie pomalowany na biało nast. sprawdzamy palcem czy jest sucha czy robi się na niej film smoły. Na sposób ten naprowadził mnie kol. lysy1l w jakimś poście pisał o tym filmie na wymienniku. Uwaga sposobu tego jeszcze nie wypraktykowałem więc może się nie sprawdzić :D pozdr. arek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

można włożyć co się chce. ważne czy będzie na tym film smoły. można też nic nie wkładać jak się ma taki czysty wymiennik jak kol. lysy1l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zeby powstała smoła musi być jednocześnie wilgoc i dym,zabraknie wilgoci i dym nic nie zostawi,dlatego mysle ze wystarczy dla nas stwierdzenie braku dymu i tutaj nawet sam komin prawdę powie.Wygodniej jednak sprawdzać takie coś przez wziernik w kociołku,bo sam latam z kotłowni w piwnicy na zewnatrz i zerkam co wylatuje z komina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kompletnie mylisz pojęcia smoły i kondensatu. Smoła na wymienniku jest produktem niepełnego spalania par smołowych, które osadzają się się na najchłodniejszych elementach kotła. Wilgotność paliwa nie ma żadnego związku z jej powstawaniem. Całe lata paliłem i palę wilgotnym flotem nie mając w kotle i kominie żadnej smoły. Przy spalaniu węgla typu 33 po przymknięciu powietrza wtórnego natychmiast, wręcz w oczach widać wytrącanie się smolnego filmu na przetartej szczotką dolnej części wymiennika, a węgiel ten leży w ciepłej piwnicy nawet dwa lata i jest suchy jak pieprz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby zagmatwać temat ;) podam krótką ściągę co i w jakiej temp powstaje ze spalania węgla i nie tylko węgla.

 

Mam nadzieję że autor wątku nie wyrzucie tego do kosza.

Pozdr.

Ciekawe . Tak pobieżnie wychodzi na to że nie opłaca sie przekraczac temperatury paleniska powyżej 800 C .

To by się przydało w zakładce opał .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

,,,, Tak pobieżnie wychodzi na to że nie opłaca sie przekraczac temperatury paleniska powyżej 800 C .

 

TAK.

 

Oczywiście masz racje. Powyżej tej temperatury spalisz nieopacznie prawie wszystkie produkty, które chciałeś pozyskać w czasie termicznego rozkładu węgla bez dostępu tlenu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temperatura spalania powinna być ok 900C wtedy wszystko się spala na cacy- rys na 4 str publikacji z postu #1013, przy 800C "wychodzą" wszystkie węglowodory aromatyczne - bardzo szkodliwe dla palacza i otoczenia.

Tę prezentację z resztą wyrwaną z kontekstu zamieściłem gdyż koledzy dyskutowali o wytrącaniu różnych osadów na ściankach kotła.

 

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mogę doszukać się zdjęć KDS 12 KW , można prosić o link

Kds 12kw wygląda tak samo jak KDS 9kW i cała reszta zmieniają się tylko gabaryty

Wszystkie zdjęcia KDS-a i innych moich kotłów są w tym temacie ale aby nie szukać to poniżej kilka fotek poglądowych:

 

kds9

post-13940-0-89637100-1362601626_thumb.jpgpost-13940-0-51750200-1362601627_thumb.jpgpost-13940-0-77495500-1362601645_thumb.jpgpost-13940-0-27065200-1362601660_thumb.jpg

 

KDS-MAXX 25 z opcjonalnymi drzwiczkami na froncie

post-13940-0-78694800-1362601864_thumb.jpgpost-13940-0-60095200-1362601865_thumb.jpgpost-13940-0-21029800-1362601866_thumb.jpgpost-13940-0-87205000-1362601866_thumb.jpg

 

KDS-ED

post-13940-0-44930600-1362602024_thumb.jpgpost-13940-0-79278500-1362602024_thumb.jpgpost-13940-0-14805200-1362602025_thumb.jpgpost-13940-0-27588600-1362602187_thumb.jpg

 

Na stronie 44 w poscie #872 DTR i warunki szczegółowe

 

 

Trochę komercji na forum ;)

 

Panowie Potrzebuję prosty schemat instalacji Kocioł 25kW> bufor 2200l z dwiema wężownicami (solar+cwu)> podłogówka 170m2, chodzi głównie o proste podłączenie bufora i kotła z zachowaniem ochrony powrotu bez zbędnego komplikowania instalacji zaworami sterowanymi silownikiem

 

Z góry dzięki za sugestie

post-13940-0-94259700-1362601626_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temperatura spalania powinna być ok 900C wtedy wszystko się spala na cacy- rys na 4 str publikacji z postu #1013, przy 800C "wychodzą" wszystkie węglowodory aromatyczne - bardzo szkodliwe dla palacza i otoczenia.

Tę prezentację z resztą wyrwaną z kontekstu zamieściłem gdyż koledzy dyskutowali o wytrącaniu różnych osadów na ściankach kotła.

 

 

Pozdr.

Często to widać u niektórych " palaczy" w postaci żółto brunatnego dymu z komina a wychodzi na to że to głównie benzen .

 

Przemo

Wymóg to pompa kotłowa a reszte załatwi sprzężenie zasilania z powrotem z wpiętym w nie przelotowo zaworem termostatycznym z kapilarą na powrocie kotła . Jak temperatura powrotu spada to otwiera sie zawór i ciepła woda z zasilania idzie na skróty na powrót kotła . Jak temperatura powrotu wzrasta to termostat ogranicza przepływ i daje wiecej na ładowanie bufora . Tak sie dzieje az do naładowania bufora powyżej ustawionej temperatury na zaworze , potem bypas jest cały czas zamkniety i wszystko idzie przez bufor .Układ sprawdzony i pracuje . Nie ja to wymyśliłem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby ktos chciał płyty steatytowe to znalazłem je tutaj. Jak ktoś ma namiary na takie płyty w Polsce to bym prosił o dane. http://www.ebay.it/itm/PIANO-COTTURA-CON-PIETRA-OLLARE-BISTECCHIERA-DIETETICA-BARBECUE-CUCINA-/200903541364?pt=Bistecchiere_e_grill&var=500148305329

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Przemku. Mam pytanie, dlaczego pakujesz tyle szamotu do komory załadunkowej? Tak wysoko chyba nie odbwa się spalanie.

Wydaje mi się, że tam nie ma wysokiej temperatury. Forum śledzę od dawna (to i Last Rico).Ogromny szacunek dla wiedzy i uczynności KOLEGÓW. Sczególnie interesuję się DS. Przemek robi najlepsze. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kocioł z tym szamotem pod sufit to kocioł do spalania drewna a jak wiemy drewno zawiera wilgoć którą trzeba odparować i szamot właśnie w tym pomaga podnosząc temp. w komorze spalania (ogranicza(spowalnia) odbiór i odbija promieniowanie) dzięki czemu spalanie przebiega wiele sprawniej.

 

Przy spalaniu drewna często zapala się cały wsad (niekoniecznie spala się płomieniem ale ulega pirolizie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.