Skocz do zawartości
  • Witaj na naszym forum o ogrzewaniu!

    Na forum znajdziesz odpowiedzi na wiele pytań związanych z ogrzewaniem. Zachęcamy do rejestracji po której: będziesz miał(a) możliwość pisania postów, zobaczysz wszystkie zdjęcia i schematy, staniesz się częścią naszego forum :) Zapraszamy...

Cedec

Bardzo Duże Spalanie Pieca Małą Wydajność. Pomocy.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Posiadam piec Kielar eco. Piec jest o mocy 44,6 KW. Sterownik Geco G-403-PO2. Jestem załamany z wyników tego pieca. Spala moim zdaniem dużo eko groszku. Najpierw trochę o budynku:

 

Powierzchnia budynku: ponad 500m2

Ogrzewana powierzchnia: ok170m2

Ocieplenie budynku: cegła|styropian 6|cegła

Kaloryfery: 9

Podłogówka: nie wiem dokładnie ale ok 80m

 

Aktualnie grzejemy tylko parter. Pod nami piwnica w której kaloryfery nie są odkręcone. Nad nami 1 piętro i strych które ogrzewane nie są.

 

Piec przy bardzo ubogim paleniu spalił w ok 2 tyg prawie 1 tonę eko-groszku. W tamtym miesiącu 3 tony czeskiego eko-groszku. Na piecu było ustawione maksymalnie 52 stopnie. Piec wyłączany na kilka godziny w ciągu dnia po czym włączany ponownie. Na noc wyłączany. W domu nigdy za ciepło nie jest ok 17-20max stopni. Piec jak osiągną temp. to wchodził na stań wstrzymania na nie za długi czas. Jak w ogóle można tu ustawić nadmuch.

 

Ustawienia były różne aktualnie:

 

temperatura: 52 stopnie

czas podawania 50 sec

czas postoju 50 sec

 

Co mogę zrobić ? Na prawdę myślałem że to wszystko będzie inaczej wyglądać... Bardzo drogo wychodzi ogrzewanie... Już nie chce myśleć ile by wyniosło spalanie przy 22 stopniach w pokoju grzejąc cały dzień i grzejąc w nocy bo były by to pewnie 3 tony eko-groszku na miesiąc. Co daje ponad 2 tyś !

 

Bardzo proszę o pomoc. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Po pierwsze spytaj osobę, która ustawiała sterownik - dlaczego czas podawania wynosi aż 50s??

Przemyśl to dokładnie i daj odpowiedź.

 

Resztę doczytasz na tym forum, bo trzeba się nauczyć w tym przypadku sztuki palenia od podstaw.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bardzo proszę o pomoc. Pozdrawiam.

 

Trochę mało informacji podałeś, ale to podawanie/przerwa jest stanowczo źle ustawione.

 

Odpowiedz na kilka pytań:

Jak wygląda popiół? - powinien być szary proszek z możliwie małą ilością spieków, jak są czarne, niedopalone bryłki węgla, to masz już pierwszą odpowiedź na pytanie 'Czemu tak dużo węgla idzie?' Po prostu energię wyrzucasz na śmietnik w postaci niedopalonego opału.

Od jak dawna grzejesz tym piecem?

Czy ogrzewany budynek jest docieplony - co też jest baaardzo ważną kwestią.

 

No i... poczytaj trochę to forum - polecam wątek 'Jak palić w kotle retortowym' - tam znajdziesz sporo istotnych informacji nt ustawień i technik palenia... No cóż... chcąc mieć względny spokój i zachodzić do kotłowni tylko dla kontroli, to musisz tam najpierw trochę czasu - pewnie z kilkadziesiąt godzin - spędzić...

 

pozdrawiam i życzę powodzenia

Robert G

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież Ci napisał cegła-styropian 6-cegła czyli ściana trójwarstwowa. Duży kocioł duża powierzchnia, ale jak grzejesz tylko 170 m to nie powinien ci aż tyle palić. Znam gościa, który ma 38KW tłokowca pod 190 m2 i nie może zejsc poniżej 25 kg/dobe, kocioł mu poprostu dużo bierze w samym podtrzymaniu. Jak to wygląda u Ciebie?? Nie będę szukał tego modelu po necie, bo moge znaleźć co innego, to jest retorta??Podawanie spore rzeczywiście, ale może to wynika z jej rozmiarów i/lub przełożenia?? No sorry, ale 44 KW to trzeba czymś zasilić. Może ten palnik da się ustawić na min 20 KW, albo i więcej??

Może podajesz dużo węgla, a masz mały nadmuch bo nic o tym nie napisales..., wiec wegiel Ci wypada skoksowany do popielnika. Dobrze koledzy pytaja, napisz jak z popiolem, wtedy mozna cos powiedziec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Z tego co patrzyłem na internecie na ten model kotła jest to kocioł z wymiennikiem żeliwnym który jak powszechnie wiadomo do łatwych w czyszczeniu nie należy i tu tez poszukał bym oszczędności przez bardzo dokładne czyszczenie wymiennika kotła.

Druga sprawa to stosunek podawania do postoju to jakieś nieporozumienie, co prawda mam piec prawie o połowę mniejszy(25kW) i na pewno mniejszą powierzchnię retorty ale stosunek 1:1 jest zdecydowanie nie na miejscu więc w tym zaczął bym szukać oszczędności zmieniając czasy np czas podawania dać 20s i czas przerwy dać na początek 50 s tak jak było ustawione następnie zobaczyć efekty spalania i bawić się ilością powietrza gdyż za dużo powoduje wydmuchanie znacznej ilości powietrza w komin. Wszystko zależy od budowy kotła ale zazwyczaj moce dmuchawy ustawione są w granicach 30% i przysłony na wentylatorze zakryte w ok 80%.

Uściślając bez spędzenia kilkunastu a w skrajnych wypadkach kilkudziesięciu godzin w kotłowni przy dopasowywaniu ustawień się nie obędzie.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piecem zajmował się mój tata. Jak wróciłem do domu to zacząłem się tym wszystkim interesować bo od razu mi coś nie pasowało. Dla tego jak teraz ja jestem w domu to chciałbym się tym zając. Czytałem już trochę o ustawieniach itd. Wiem ze jest złe ustawione.

 

Odpowiem na pytania:

 

Popiół wygląda tak:

 

zdjcia0002i.th.jpg

 

zdjcia0003b.th.jpg

 

zdjcia0005uj.th.jpg

 

Piec ogrzewa dom pierwszy sezon. Zaczęliśmy w październiku (w tedy palone na 2 palenisku drewnem)

 

Ocieplenie to tak jak już pisałem cegła styropian 6 cegła

 

Podtrzymanie nawet dobrze się nie włącza bo po kilku minutach temperatura spada o te 4 stopnie i wirnik i dmuchawa chodzą ponownie.

 

Piec jest taki jak pod tym linkiem: http://www.kielar-eco.pl/13,kociol-kielar-...nikiem-35-.html

 

Ciężko było piecowi osiągnąć temperaturę dla tego ktoś go tak ustawił i tym sposobem bynajmniej dobija do tych 52 stopni.

 

Niestety o zmniejszeniu mocy palnika nic nie wiem.

 

Nadmuch bardzo mnie zastanawia. Bo w sterowniku nie mam opcji aby go ustawić... Bo może tutaj też być wina. Wie ktoś jak tu można ustawić moc nadmuchu ?

 

Pozdrawiam. I liczę na odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z instrukcji podanego kotła.

Włączenie i wyłączenie dmuchawy

Przyciskiem „5” możemy włączyć lub wyłączyć dmuchawę. Dioda świecąca „8” sygnalizuje

pracę dmuchawy. Pulsacja diody informuje o szybkości obrotowej silnika dmuchawy, im

szybciej miga tym większe są obroty. Świecąca dioda „10” sygnalizuje wyłączenie dmuchawy.

Dmuchawę należy zawsze wyłączyć przed otwarciem drzwi pieca.

Nie zastosowanie się do tej rady grozi gwałtownym wypływem płomienia lub spalin z komory

paleniskowej. Pulsujące świecenie diody „10” świadczy o wyłączeniu dmuchawy z powodu

braku paliwa.

Ustawienie maksymalnych obrotów dmuchawy

Krótkie naciśnięcie przycisku „1 MENU” wywołuje na ekranie wyświetlacza „11” kod

parametru Po, a wyświetlacz „12” pokaże jego wartość. Przyciskami „2” lub „3”

ustawiamy wartość z przedziału 30...99.

 

INSTRUKCJA_STEROWNIKA_Kielar_eco_a.pdf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na zdjęcia Twojego „popiołu” koledzy piszący wcześniej dobrze podejrzewali. W zasadzie to co pokazujesz na zdjęciach mógłbyś z powrotem wrzucać do zasobnika mieszając z nowym eko. Większość kotłów na rynku przy proporcjach 1:3 (podawanie : przerwa) już osiąga swoją moc nominalną, więc sugeruję takie proporcje lub jeszcze oszczędniejsze (1:5) ponieważ obecnie nie jest na zewnątrz bardzo zimno. Koniecznie sprawdź po zmianie ustawień jak ciepły jest czopuch. Jeżeli bardzo gorący to musisz zmniejszyć nadmuch, ponieważ grzejesz komin i atmosferę. Jak to zrobić napisał Ci guitar.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuję za zainteresowanie lecz niestety posiadam inny sterownik. mój sterownik to: Geco G-403-PO2

 

Wygląda on tak:

 

G-403-P02_2.jpg

 

Więc nadal nie wiem jak ustawić tą dmuchawę :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Nie jestem fachowcem ani specjalistą od kotłów, ale z Twojej kol Cedec wypowiedzi ewidentnie wynika, że instrukcji sterownika nie czytałeś, a o forum nie mówię.

Zacznij od dogłębnego zgłębienia instrukcji kotła, sterownika, następnie form, porównaj swoje spostrzeżenia i zacznij zadawać pytania.

Głowa do góry, na pewno uda się zmniejszyć spalanie, ale chyba nie w tym roku, bo w tym to możesz się nauczyć obsługiwać kocioł, ale musisz się postarać.

A tak nawiasem mówiąc to producent kotła nie ma wsparcia technicznego?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Instrukcje sterownika przeczytałem i nie zauważyłem żadnej wzmianki o dmuchawie. Może nie da się zmienić mocy dmuchawy w tym piecu ? Może w tej sprawie spróbuje zadzwonić do producenta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cedec obejrzyj sobie ten film http://www.youtube.com/watch?v=4khgdMS82CA...feature=related

Jak widać jest tam taki jak u Ciebie sterownik geco + dodatkowy sterownik obrotów dmuchawy który sam sobie zainstalował jego użytkownik (swoją drogą co to za producent kotłów który nie montuje do swoich kotłów sterownika z regulacją obrotów dmuchawy ??!!??) Jak na razie jedyną drogą do zmniejszenia nadmuchu będzie prawie całkowite przymknięcie wlotu wentylatora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, fachowcem to ja nie jestem, zauważyłem jedną rzecz u siebie. otóż ja zakręciłem kaloryfery na gorze czyt. na poddaszu szybciej schladzal mi się parter...

a jesli ty masz kondygnację nad sobą i kondygnację pod sobą....???

spróbuj odkręcić grzejniki-nie mowię zeby nie wiem jak grzać, ale chosiaż tak żeby nie wychladzały ci użytkowanej kondygnacji, na powiedzmy dwojeczkę, na poczatku na pewno w zasobniku zacznie ubywać, ale gdy sie już nagrzają do min. temp. to powinno być lepiej.

to jedna sprawa.

druga jeśli robia się spieki to przykręć powietrze, tzn zasloń dmuchawę i zminimalizuj doplyw powietrza.

druga sprawa podawanie w podtrzymywaniu to takie podawanie, żeby utrzymalo si minimum żaru na palenisku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Dziekuję za zainteresowanie lecz niestety posiadam inny sterownik. mój sterownik to: Geco G-403-PO2

Wygląda on tak:

G-403-P02_2.jpg

Więc nadal nie wiem jak ustawić tą dmuchawę :/

Witaj.
Przeczytałem instrukcję do tego sterownika. Nie ma tam możliwości zmiany obrotów dmuchawy. To wielka wada i moim zdaniem stąd są też duże straty na sprawności.

Ja kiedyś kupiłem sterownik SPR-10 (obecnie cena na allegro 178 zł - miejsce sprzedaży Porąbka). W tym sterowniku, który ma jeszcze kilka innych funkcji (ale nie koniecznie do wykorzystania w twoim piecu) jest świetnie rozwiązane sterowanie obrotami dmuchawy. Jest ono płynne w zakresie od 1 do 100. łatwe do przestawienia. Jak ważne jest ustawienie obrotów dmuchawy pisali już inni. U mnie ten sterownik służy już w trzecim piecu.
Namawiam do kupienia dodatkowego sterownika, którym można by w sposób płynny, a nie w sposób skokowy zmieniać obroty dmuchawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam taki sterownik w piecu. Nie ustawisz tu prędkości wentylatora-pozostaje przysłona na nim.

Też długo bawiłem się aby ustawić kocioł tak by mnie bankructwo nie dopadło. Ma 25kW mocy i spala na dzień dzisiejszy ok 4 worków na 3 doby. Dom ok 300 m2 nie ocieplony, z kamienia, 14 grzejników, w domu ok 20-22 st C.

Najważniejsze to dobrać stosunek podawania/przerwy (tak jak pisano wyżej 1/3 jak są mrozy, 1/4 lub 1/5 przy cieplejszych dniach). Ja obecnie mam 13s/61s i temp zadana 53 stC. Wentylator przysłonięty w ok 80%. Czopuch przysłonięty jedno oczko przed max zamknięciem (ale i tak jest za ciepły).

Ważną kwestią jest prędkośc pompki CO jak nie musi być duża wydajność to staraj się ustawić ją na min. Jeśli jest za słaba to zwiększ wydajność ale to będzie skutkowało zwiększeniem zużycia opału - więcej ciepła odbierze z pieca.

Nie wiadomo jak masz rozwiązaną instalację jaki duży masz zbiornik wody urzytkowej, jak to jest połączone...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dziekuję za zainteresowanie lecz niestety posiadam inny sterownik. mój sterownik to: Geco G-403-PO2

 

Wygląda on tak:

 

G-403-P02_2.jpg

 

Więc nadal nie wiem jak ustawić tą dmuchawę :/

Na dmuchawie masz taką klapkę (przesłona), spróbuj nią poruszać, nie zasłaniaj całej kratki, zostaw sobie 2-3 rzędy w zależności jak się będzie paliło. Ustawiaj kocioł patrząc na płomień, ma być jasny, duży, nie kopcić. Przykładowe ustawienia u0 62 (jeśli masz mieszacz), u1 10, u2 22, skracaj - wydłużaj czas podawania(przerwy) w zależności od wyników spalania. Popiół ma być dopalony, nie ma to być skoksowany węgiel jak na zdjęciach. Dobrze jest też nie wybierać popiołu do końca, popiół na spodzie kotła (5-10cm) to dodatkowa izolacja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście siłę nadmuchu można regulować dobraniem wielkości przesłony, ale wtedy wentylator pracuje na pełnej mocy. Dla kogoś kto choć trochę zna się na elektryce, lub ma kogoś z taką wiedzą, to jednak chyba najlepszym wyjściem było by dołożenie regulatora obrotów dmuchawy. Dmuchawa ma moc 60 do 120 W. Może wystarcz zwykły ściemniacz do oświetlenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brak nawiewu świeżego powietrza do kotłownii. Słaby ciąg kominowy. Zapchane kanały wylotowe powietrza w palniku. Zbyt duże wychłodzenie kotła (komory spalania) itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

podajnik stały czy obrotowy

jaki wentylator?

na ile ustawiony jest parametr u 5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nic nie pomoże, to spróbuj wywalić ten czeski groszek i kup kilka worków normalnego polskiego groszku. Ja na czeskim też nie mogłem złapać temperatury i musiałem ustawić spore podawanie w stosunku do postoju podajnika. Zmieniłem węgiel podawanie 15sek czas postoju 55. Taki popiół jak pokazałeś na zdjęciach to miałem po pierwszym dniu palenia. Więc włożyłe do do podajnika zmieniłem ustawienia i jeszcze raz do spalenia.

 

PP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piec ogrzewa dom pierwszy sezon. Zaczęliśmy w październiku (w tedy palone na 2 palenisku drewnem)

 

W pierwszym sezonie grzania nie będziesz miał efektów w postaci dobrego spalania gdyż nowe mury muszą pozbyć się wilgoci i "naciągnąć " temperatury. Miałem podobnie 9 sezonów wstecz. Mury wewn. stropy itp. to jakieś 80 ton materiału o dużym zawilgoceniu i niskiej temperaturze. Z obserwacji moich i znajomych to wszędzie był problem "fiksujących" kotłów. Bardzo dobrze jest jak w instalację wpięty jest mieszacz czterodrożny a bojler (cwu) pracuje poza układem c.o.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piecem zajmował się mój tata. Jak wróciłem do domu to zacząłem się tym wszystkim interesować bo od razu mi coś nie pasowało. Dla tego jak teraz ja jestem w domu to chciałbym się tym zając. Czytałem już trochę o ustawieniach itd. Wiem ze jest złe ustawione.

 

Odpowiem na pytania:

 

Popiół wygląda tak:

 

zdjcia0002i.th.jpg

 

zdjcia0003b.th.jpg

 

zdjcia0005uj.th.jpg

 

Piec ogrzewa dom pierwszy sezon. Zaczęliśmy w październiku (w tedy palone na 2 palenisku drewnem)

 

Ocieplenie to tak jak już pisałem cegła styropian 6 cegła

 

Podtrzymanie nawet dobrze się nie włącza bo po kilku minutach temperatura spada o te 4 stopnie i wirnik i dmuchawa chodzą ponownie.

 

Piec jest taki jak pod tym linkiem: http://www.kielar-eco.pl/13,kociol-kielar-...nikiem-35-.html

 

Ciężko było piecowi osiągnąć temperaturę dla tego ktoś go tak ustawił i tym sposobem bynajmniej dobija do tych 52 stopni.

 

Niestety o zmniejszeniu mocy palnika nic nie wiem.

 

Nadmuch bardzo mnie zastanawia. Bo w sterowniku nie mam opcji aby go ustawić... Bo może tutaj też być wina. Wie ktoś jak tu można ustawić moc nadmuchu ?

 

Pozdrawiam. I liczę na odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Witam.

 

Też w pierwszym sezonie miałem wiele problemów ze swoim Kielarem. ( grzeję łącznie 240 m2 plus CWU na 4 osoby)

- po pierwsze uczyłem się palić kotłem z podajnikiem,

- po drugie kupowałem z różnych składów różne kiepskie ekogroszki (teraz kupuje tylko na kopalniach) i jest o niebo lepiej,

- dom był nowy (niewygrzany) w pierwszym sezonie gdy zamieszkaliśmy spaliłem o tonę ekogroszku więcej niż teraz,

 

- faktycznie prędkość obrotów dmuchawy powinna być regulowana ja na swoim sterowniku mam ustawione na 2 biegu z 10 możliwych, ( pozostaje regulacja klapą dmuchawy)

- na pewno dobrego ekogroszku o wyższej kaloryczności spali się mniej niż tego czeskiego,

- kocioł powinien być często czyszczony to aż tak drastycznie nie spada mu sprawność ( ja go czyszczę za każdym tankowaniem czyli co około 6 dni)

- te 50 s czasu podawania to faktycznie dużo - ja w ostatnim sezonie miałem czas podawania ustawiony na 8 sekund, a przerwę na 60 s.

- wydaje mi się, że na aktualnie ogrzewaną przez Cedec powierzchnie 170 m2 to kocioł jest o wiele przewymiarowany

Edytowane przez czp01

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

No i stało się ... Zdecydowałem się i kupuję 2 piece Kielara 23kW z podajnikami (do domu ojca -110m2 i mojego - 160m2) .

 

Na początku dziękuję za stronkę tutaj cenną dla właścicieli Kielarów.

 

Oglądałem wiele żeliwnych piecy i w końcu wybrałem Kielara.

 

Zalety: rozbudowane radiatory wymiennika ciepła, izolacja cieplna obudowy, ładne wykonanie, możliwość spalania wszystkiego

 

Wady: mało wydajna konstrukcja wymiennika - z komory spalania ciepłe powietrze wędruje bezpośrednio w komin !!!

Nie dziwię się, że użytkownicy palą w piecu, a tylko komin jest ciepły.....

 

W tym momencie liczę się z tym, że trzeba będzie "dopracować" ten piec żeby poprawić jego sprawność.

 

1. Brakuje żeliwnej półki wymuszającej obieg powietrza z komory spalania w kierunku drzwiczek i przez radiatory do komina. Obecnie producent dołącza wygiętą blachę z której trzeba zrobić tą półkę.

Moim zdaniem blacha ta jest za mała, ale lepsze to niż nic.

 

2. Podoba mi się pomysł z drugim wymiennikiem przed kominem. Mam stary żeliwny kaloryfer więc zabuduję go blachą i będę miał żeliwny wymiennik.

 

3. Cegły szamotowe do komory spalania dołączane przez producenta - Widać że producent też kombinuje

 

Kupiłem bezpośrednio z kopalni podobno dobry węgiel.

 

Jak zacznę palić opiszę co wymyśliłem.

 

Zima się zbliża trzeba się więc zbroić ... :-).

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Wady: mało wydajna konstrukcja wymiennika - z komory spalania ciepłe powietrze wędruje bezpośrednio w komin !!!

Nie dziwię się, że użytkownicy palą w piecu, a tylko komin jest ciepły.....

 

W tym momencie liczę się z tym, że trzeba będzie "dopracować" ten piec żeby poprawić jego sprawność.

 

1. Brakuje żeliwnej półki wymuszającej obieg powietrza z komory spalania w kierunku drzwiczek i przez radiatory do komina. Obecnie producent dołącza wygiętą blachę z której trzeba zrobić tą półkę.

Moim zdaniem blacha ta jest za mała, ale lepsze to niż nic.

 

 

 

Dziwi mnie ,że pomimo świadomości tak fundamentalnej wady kotła , czyli słabej konstrukcji wymiennika , ludzie mimo wszystko kupują i decydują się na modernizacje we własnym zakresie . Ładny wygląd to nie wszystko . To tak jakby kupować samochód ze względu na ładny kolor , ale niektórzy tak robią ...niestety .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.×

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.