Skocz do zawartości

IVEN

Stały forumowicz
  • Postów

    291
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    2

Ostatnia wygrana IVEN w dniu 19 Stycznia 2012

Użytkownicy przyznają IVEN punkty reputacji!

O sobie

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Lokalizacja
    Chełmża k/ Torunia

Ostatnie wizyty

6 123 wyświetleń profilu

Osiągnięcia IVEN

Doświadczony Forumowicz

Doświadczony Forumowicz (8/14)

  • Pierwszy post
  • Współtwórca
  • Tydzień pierwszy zaliczony
  • Miesiąc później
  • Od roku na pokładzie

Najnowsze odznaki

3

Reputacja

  1. IVEN

    Jak sterować ?

    Wstawiam zdjęcia mojej instalacji , może ktoś pomoże i podrzuci pomysł jak tym sensownie sterować ,żeby nie biegać do kotłowni
  2. IVEN

    Jak sterować ?

    Koledzy zwracam się z prośbą o pomoc w rozwiązaniu problemu ...jak sterować kotłem Immergas Victrix Exa -żeby nie biegać ciągle do kotłowni/piwnicy? Układ składa się z podłogówki (kuchnia, hol i łazienka na piętrze )-rozdzielacz+ pompa oraz grzejniki salon i pokoje -pompa . Na grzejnikach mam założone termostaty .
  3. IVEN

    Sterowanie 2 obiegami

    Hej! nie wiem jak sobie poradziłeś w temacie , ale ja mając podobny układ (podłogówka i grzejniki ) chcąc regulować kotłem przez internet , badałem sprawę i dostałem taką propozycję -zakup dwóch takich zestawów https://salus-controls.pl/karta-produktu/79/RT310i . Jeden do podłogówki , drugi do grzejników .....i sterujesz /podglądasz sobie przez internet ....
  4. Kolego miałem identyczny problem i wczoraj go rozwiązałem z powodzeniem. Przeczytaj mój temat od początku do końca ,są tam również zdjęcia i znajdziesz odpowiedz na swoje pytanie https://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/13861-nieporzadane-powietrze-w-ukladzie-co/ :)
  5. problem rozwiązany po najmniejszej linii oporu ;) , czyli przepięcie rury wzbiorczej z zasilania grzejnika na jego powrót. W ten sposób woda pchana przez pompę jest wychamowana przez grzejnik . Obecnie wszystkie grzejniki są odpowietrzone ,a woda po załączeniu pomp już nie jest wypyachana przez przelew naczynia..... Wiem ,że nie jest to zgodne z prawidłami sztuki ,ale w tym momencie było to dla mnie najlepsze rozwiązanie . Zyczę wszystkim ciepłych kaloryferów i łagodnej zimy :)
  6. rzeczywiście tak jest , gdybyś guitar mógł spojrzeć na moje zdjęcia podłączenia naczynia http://forum.info-og...co/#entry131094 i poradzić coś , będę wdzięczny... Obecnie naczynie jest podpięte trójnikiem do zasilania grzejnika łazienkowego na górnej kondygnacji, czy przepięcie rury wznośnej do powrotu z tego grzejnika coś pomoże?...nie ukrywam ,że takie rozwiązanie byłoby dla mnie najmniej problematyczne ...najmniej inwazyjne :)
  7. Bo widzisz pytanie jest tak banalne ,ze wszyscy zachodzą w głowę ,czy to aby nie jakaś podpucha . Palisz tym na co Cię stać , natomiast jak ustawić ?...pewnie wszystko jest czarno na białym w instrukcji obsługi, niektórzy producenci nawet zastrzegają ,że nie uznają ew.reklamacji jeśli użytkownik nie przeczytał instrukcji obsługi....ot i cała tajemnica :)
  8. Emus dzięki za tak szczegółową analizę , lecz teraz myślę ,że to co Ty proponujesz chyba nie jest problemem. Ponieważ to podłączenie funkcjonowało przez 2 lata , gdy pompa CO była na powrocie i wtedy wszystko było ok' . Obecnie po montażu nowego kotła i bojlera ,instalator przeniósł mi pompy na zasilanie. Przy wyłączonych pompach układ daje się odpowietrzyć bardzo ładnie . Problem zaczyna się po włączeniu kotła , gdy startuje pompa , woda z układu przelewa się przez naczynie do kanalizy i w ten sposób dochodzi do zapowietrzania grzejników na górnej kondygnacji
  9. IVEN

    Ulepszenie Okien

    wytnij nożykiem do tapet w uszczelce okiennej ok 2cm gumy, bedziesz miał w ten sposób stałą "mini wentylację"
  10. Od dwóch tygodni nie ma tam zaworka , ponieważ go wykręciłem i zostawiłem tylko mufkę :) Co to są te holendry? możesz trochę jaśniej .... Jest jeszcze jedna koncepcja , czy przepięcie rurki wzbiorczej z zasilania grzejnika na powrót pomoże coś w mojej sprawie? odbyło by się to prawie bezboleśnie ,więc nie ukrywam że ta koncepcja najbardziej mi odpowiada :)
  11. a tu podłączenie zbiornika do pionu z grzejnikiem. Rurka całkowicie po prawej idąca do góry to rurka wzbiorcza idąca do zbiornika wiszącego ok.1m nad tym grzejnikiem, natomiast ta druga rurka na środku zdjęcia to PEX -przelew. Może jest rzeczywiście jakieś proste rozwiązanie mojego problemu?
  12. wszystkie pompy jakie mam w układzie (mieszająca,CWU i CO ) to UPS 25-40 Grundfosa i chodzą na 1 biegu . Naczynie jest na ok 5m powyżej pomp. Poprostu myślę ,że woda płynie tam gdzie jest jej najłatwiej tzn . jeśli pompa pcha na zasilaniu wodę w pion to ona przelewa się przez naczynie i ucieka przelewem do kanalizy. Na zdjęciu widać zbiornik ,z lewej przelew do kanalizy, od dołu wejście od zasilania z grzejnika , od góry korek z zaworkiem odpowietrzającym...
  13. ad.1naczynie wisi ok 1m nad grzejnikiem ad2. naczynie ma 15l ad3.ok.70l ad4. Grundfos u mnie pompa jest na zasilaniu . Kolega hydraulik stwierdził ,że naczynie jest podpięte w prostej linii do pompy Co (trójnikiem do jednego z pionów na zasilaniu) , dlatego najłatwiej jest jej przepchnąć wodę przez naczynie wzbiorcze. Własnie zdecydowaliśmy ,żeby jednak pociągnąć rurę Pex od naczynia do kotła na zasilanie przed pompą . Pion jest zabezpieczony tylko pianą poliuretanową ,więc nie powinno być problemu ze sprowadzeniem rury do piwnicy. Problem polegał na tym ,że instalację CO wraz z piecem zasypowym i pompą na powrocie montował jeden hydraulik to wszystko było ok', po 2 latach zmieniałem kocioł na taki z podajnikiem , doszedł bojler 200l i pompy obiegowe już zostały zamontowane przez kogoś innego na zasilaniu bez analizowania układu CO , stąd wynikł problem.
  14. ..to prawda ,żona po 3miesiącach remontu kapitalnego już mi powiedziała,że w piwnicy mogę sobie robić co mi się podoba ,ale w domu nie pozwoli mi już nawet gwozdzia żadnego wbić ;) , ok skonsultuję to jeszcze i do dzieła
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.