Skocz do zawartości

thepablo

Forumowicz
  • Postów

    88
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    1

Ostatnia wygrana thepablo w dniu 12 Lutego 2011

Użytkownicy przyznają thepablo punkty reputacji!

Osiągnięcia thepablo

Entuzjasta

Entuzjasta (6/14)

  • Pierwszy post
  • Współtwórca
  • Tydzień pierwszy zaliczony
  • Miesiąc później
  • Od roku na pokładzie

Najnowsze odznaki

-1

Reputacja

  1. Czas na małe podsumowanie miesiąca. Zużycie przez 30 dni 380 m³ gazu co daje dziennie 12.67 metra lub po nowemu 4169 kW co daje dziennie około 139kW Dom ponad 280m² budowany na początku 2000 lat. Kanapka pustak wełna pustak, okna także z tego okresu, ocieplone poddasze użytkowe i strop tam gdzie się dało. Grzejniki aluminiowe, 30 m podlogowki, zasobnik 130ltr, kocioł ulrich wandich 24kW skręcony na 54%mocy. Początek miesiąca był obiecujący około 8,5 metra gazu/24h. Obecnie około 15 metrów przy temperaturze blisko zera. A jak to jest u Was?
  2. Czujnik pokojowy ma funkcję info. Czy możecie sprawdzić i podać ile obecnie przy temperaturze około 0 stopni pracuje czasu wam piec na 24 h. Oczywiście z krótkim opisem domu. U mnie obecnie 13 h /24 h dom wg ciepło właściwe średnio ocieplony
  3. Nie zapominajcie jeszcze że butla ma tak zwana przydatność do użycia. Czyli co jakiś czas trzeba zrobić dozór z rewizja wewnątrz. A po 10 chyba latach wymienić na nową bo kończy się atest. A to jest spory koszt
  4. thepablo

    Bufor ciepła

    Nie. Z racji tego że piec na ekogroszek jest w instalacji równolegle z piecem gazowym. Całe sterowanie podłogowka ogrzewaniem zbiornika cwu mam zrobione z pieca na ekogroszek. Chce odkręcić zawory w piecu węglowym żeby napełniał się woda i pełni rolę niby bufora. Wtedy pompa podlogowki będzie ściągała nagrzana wodę przez gaz z pieca na ekogroszek. No i pytanie czysto teoretyczne czy to nie będzie zbyt energochłonne.
  5. thepablo

    Bufor ciepła

    Odpaliłem w tym roku ogrzewanie gazowe i non stop mam jakieś przemyślenia. Do tej pory ogrzewałem dom kotłem na eko groszek. Było ok ale człowiek szuka wygody więc włączyłem gaz. Piec gazowy mam wstawiony w instalację równolegle z gazowym za pomocą zaworów. Całe sterowanie przystosowane raczej do eko groszku i widzę pewne niedociągnięcia. Jak myślicie czy piec na ekogroszek mógł by pełnić rolę małego bufora ciepła. Na gazie nie chodzi mi tak jak trzeba podłogowka. Tak myślałem że gazem nabił bym ciepłej wody do pieca węglowego o pojemności 140 ltr a pozniej pompy by sobie ściągały. Tylko co wtedy z ekonomią?
  6. Witam. Użytkuje kocioł gazowy z przed 10 lat ulrich wandich 24 kW. Kocioł z zamkniętą komorą spalania. Moc minimalna 9,6 kW. Dom oddany do użytku w 2007 r. Technologia budowy pustak wełna 5cm pustak. Okna plastik starszej konstrukcji takie sobie, poddasze użytkowe ocieplone wełną 25 cm. Strop ocieplony wełną 20cm, w podłodze styropian 5cm. powierzenia domu około 280 M2. Grzejniki aluminiowe w całym domu. Do tego podłogowka w kuchni 20m2 i w łazience 10m2. Obecnie zużycie gazu na dobę w okolicach 11m3. Temperatura w domu 22,4 +-0,2 pięć sterowany czujnikiem pokojowym czyli praca 0-1. Raz grzejniki ciepłe raz zimne. Do ogrzania domu i podniesienia temperatury w zupełności wystarczy temperatura na grzejniki w okolicach 45 stopni. Tak mam ustawiony piec. Czy takie zużycie jest ok? Czy wymiana pieca na kondensacyjny, który by pracował non stop z temp 36 stopni na grzejniki przy stałej pracy (tak jak przy ekogroszku bo też mogę ogrzewać w ten sposób) przyniesie wymierne korzyści?
  7. To jest zwykły kocioł z zamkniętą komorą spalania. A jak się ma temperatura powrotu w kotłach gazowych? Mając zawór 4D mogę ją ustawić z ochroną
  8. Nie chodzi mi o temperaturę grzejników tylko o komfort cieplny w domu. Jak grzejniki się wychładzają to w domu mimo że jest ciepło wg sterownika pokojowego to jakoś chłodem wieje. Jak grzejniki mają nawet niewielka temperaturę jest inaczej jakoś ciepłej. Tylko czy taka praca (jak przy ekogroszku) stała mnie nie zrujnuje. Jak to u was jest. Piec się wyłącza czy chodzi w cyklu stałym?
  9. Witam. Mam pewien dylemat. Do tej pory ogrzewałem dom kotłem na ekogroszek. Kocioł wpięty do instalacji sterowany automatycznym zaworem czterodrogowy. Zawór sterowany pogodówka. Instalacja działa fajnie. Na zewnątrz jest ciepło na grzejniki szło około 35 stopni. Równolegle z kotlem na eko wpięty jest piec gazowy ulrich. W tym sezonie włączyłem piec gazowy, eko jest zakręcony zaworami. Grzeje tylko gazowy. Ale zastanawiam się czy lepszym rozwiązaniem będzie ustawienie stałej temperatury na piecu gazowym np 50stopni i regulowanie temperatury zaworem 4d przy stałej pracy. Czyli dogrzewamy pomieszczenia do zadanej temp. I zawór 4d obniża parametr cieplny do około 35 stopni tak jak było przy piecu na eko. Czy lepiej ustawić jest zawór 4d na 100% otwarcia a ciepłem w domu niech steruje sterownik pokojowy. Tylko minus takiego rozwiązania jest taki że pomieszczenie jest dogrzanie a później zimne grzejniki. No i jak to się będzie miało do ekonomiki. Czy lepiej sterować zaworem 4d przy stałym podlaczeniu. Czy lepiej jak piec się załącza co jakiś czas i podgrzewa wodę na grzejnikach od temperatury pokojowej do zadanej.
  10. kolego mógłbyś mi wytłumaczyć o co chodzi z tymi rurkami powietrza wtórnego w piecach defro?

  11. Czekam na opinię użytkowników. Czy robili testy z ustawianiem. Z czytanych postów na forum dowiedziałem się że są tacy co całkowicie zrezygnowali z dysz powietrza wtórnego. Z ich wypowiedzi można wnioskować że są zadowoleni z decyzji. Pieklorz w jakie miejsce są skierowane dysze? Vernal teraz tak przestawiłem dysze aby dmuchały na środek palnika. płomień jest taki o jakim piszesz krótki i postrzępiony. Może kiedyś wrzucę filmik.
  12. Witam. No właśnie co z tymi dyszami? Ostatnimi czasy schodzę sobie do mojej piwnicy i kombinuję z tymi dyszami. Raz je kieruję na palnik bliżej środka raz je rozchylam na boki aby powietrze nie zakłócało płomienia i go nie rozbijało. Jak macie w swoich piecach rozstawione dysze powietrza wtórnego? Moje spostrzeżenia poniżej. Jak dysze były skierowane centralnie na środek palnika powietrze z nich powodowało że płomień cofał się na palnik. Węgiel w miejscu gdzie dmuchały dysze spalał się bardzo dobrze. Jak dysze mam rozchylone na boki tak żeby dmuchały na same brzegi palnika, płomień jest równomierny, skierowany centralnie na ruszta i dość wysoki. Groszek na palniku przy parametrach podawanie 15 sek przerwa 80 sek spala się ale na grudki, wcześniej na pył. Jak rozchyliłem dysze max na boki płomień był jeszcze bardziej równy ale węgle nie do końca spopielone. Czy próbowaliście się bawić dyszami, macie jakieś spostrzeżenia którymi możecie się wymienić? Myślałem o zdemontowaniu dysz całkowicie ale nie jestem pewien bo producent je po coś zamontował. Teraz jest taki okres że piec nie pracuje pełną mocą. Jak zwiększę dawke paliwa może okazać się że palnik bez dysz nie będzie dopalał tego paliwa. Znów jak skieruję dysze na palnik płomień będzie krótszy i bardziej postrzępiony. W produktach konkurencji nie ma dysz ale powierzchnia palnika jest większa i paliwo się dopali. W DD UNI palnik ma małą powierzchnię. Jaki płomień lepiej utrzymywać? Podyskutujmy PP
  13. Pawian. Sterownik to zwykły Auraton 2000 był tani i niezbyt skomplikowany. Temperatura dzień noc i 6 programów. Spokojnie wystarcza. Też myślałem o bezprzewodowym ale to kolejny nadajnik w domu i odpuściłem sobie, kable puściłem piwnicą i jest ok. Latem nie używam kotła bo mam gaz ziemny i piec gazowy, który działa jak przepływowy ogrzewacz wody. Poprostu mi się nie chce chodzić do piwnicy i sprawdzać. gazem też tanio wychodzi.
  14. Witam. Ja od roku użytkuje DDUNI25kW moje ustawienia na dzień dzisiejszy to 15 sek podawanie 75 sekund przerwa. Piec wolniej dochodzi do zadanej temp ale nie ma mrozów na razie. Co do rurek to ja mam je lekko rozchylone na boki aby nie miały zbytniego wpływu na płomień, Ogólnie jestem zadowolony z pieca. Piec pali tyle, jakie ma zapotrzebowanie na ciepło. Ja mam zainstalowany sterownik pokojowy. Gdyby miał non stop pracować to żarłby sporo opału i w domu bym nie mógł wysiedzieć bo by było za ciepło.
  15. Ja sie zastanawiam czy taka różnica temperatur w nocy i w dzień wyjdzie na dobre, czytaj oszczędniej. Aby dogonić do komfortowej temp 22,75 z 20 piec musi pracować kilka godzin. Teraz mam ustawione około 3 kg grochu na godzinkę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.