Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ustawienie pieca-duże spalanie- potrzebna pomoc


Zygi007

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. Mój tata mieszka  w domu bliźniaku 120-150m2. Dom średnio ocieplony  (5-8cm), okna nie nowe ale dwu szybowe. Ma tam piec Ferroli BLUEHELIX TECH RRT 24 H (4,9-26kw) plus sterownik pokojowy. Piec ogrzewa tylko CO. Do podgrzewania wody jest podgrzewacz na gaz Americanos. Układ to grzejniki plus podłogówka w łazience i ubikacji oraz mały korytarz 5m2 (ta cała podłogówka jest blisko pieca).Temperatura ustawiona na 21 st i zasilanie na 45 st. Gazu jest zużywane w miesiącu ponad 400m3, średnio  na dzień 13m3. Wydaje mi się że jest to za duże zużycie jak na takie mieszkanie i ostatnie temperatury od -2 do +5 st.  Przed zimą na cwu i gotowanie rachunek był średnio na 100 zł na miesiąc. Wychodzi 700 zł za grzanie co. Czy taki rachunek jest dużo za dużo czy trochę za dużo czy raczej w normie? Jest to pierwszy sezon grzania gazem. Doradźcie jak mam ojcu ustawić ten piec albo jakie są zasady grzania gazem? Niedawno założony został licznik przed samym piecem więc zmiany będą dokładnie widoczne w zużyciu. Pierwszą zmianę w ustawieniach jaką zrobiłem to ustawiłem max moc grzania na 30% ustawiona była wcześniej na 80% ale ta zmiana jakiś cudów nie zdziałała. Co mogę jeszcze pozmieniać? Jaką temperaturę zasilania dać?  Z góry dziękuję za wszystkie rady. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak często się załącza? Może być taka sytuacja, że kocioł dużo więcej gazu zużywa na rozgrzanie całej instalacji. Tzn. Kocioł gdy wyłączy ogrzewanie to grzejniki robią się zimne, ich temperatura może spaść nawet do 15 stopni. Kocioł gdy znowu załącza grzanie musi rozgrzać daną ilość wody w grzejnikach (jak na taki metraż może jej być sporo) z 15 stopni do 42 i wtedy może zużywać dosyć sporo gazu. Spróbowałbym na twoim miejscu zmniejszyć temperaturę na kotle do 40 stopni i puścić go tak, aby cały czas chodził, czyli na sterowniku ustawić nawet 26 stopni aby Kocioł się nie wyłączył (taka temperatura raczej nie zostanie osiągnięta). Przy takich ustawieniach sprawdź czy zużycie gazu się zmniejszyło. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.