Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Piec Kotrem 35Kw Z Podajnikiem Tłokowym - Duże Spalanie


redo10000

Rekomendowane odpowiedzi

Witam drogich forumowiczów,

 

Mam takie pytanie - ile powinno wynosić spalanie kotła z podajnikiem tłokowym ( Kotrem 35 KW ) paląc ekogroszkiem czeskim czy też miałem. Dom 120 m2, piętrowy, z tym że na piętrze działa tylko sporadycznie jeden nieduży kaloryfer - także ogrzewany jest w zasadzie tylko parter 60 m2 + ciepła woda - bojler dwupłaszczowy 140l w piance poliuretanowej. Piec spala w zasadzie tyle samo ( różnica to może ok . 10 % ) ekogroszku czeskiego co np. miału ( polskiego węgla kamiennego ). Spalanie natomiast wynosi ok 35-40kg groszku na dobę. Wydaje mi się, że to zbyt dużo. Ustawienia pieca są takie:

 

temperatura ustawiona 63 stopnie ( na kaloryfery leci ok 50 stopni - zawór 3 drogowy )

wentylator 14 - 15%

podawanie w trybie praca: co 180s

podawanie w trybie podtrzymania co 3 h

czas przedmuchu po podaniu w trybie podtrzymanie: 45 s

czas przedmuchu przy przejściu z trybu praca do trybu podtrzymanie: 3 s

temperatura wody: 35 stopni

 

Generalnie węgiel się dopala, w zasadzie nie ma spieków. Dziś włożyłem jeszcze cegłę w szyber do komina, bo może zbyt duży ciąg jest przyczyną takiego spalania - zobaczę jakie będą efekty. Może ktoś z drogich forumowiczów ma taki sam piec i mógłby coś podpowiedzieć.

 

A na marginesie co drodzy forumowicze sądzicie o paleniu eko-groszkiem w piecu tłokowym? A może lepiej palić miałem polskim ( wówczas generalnie jest więcej spieków niezależnie od ustawień )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

jak na mój gust to przewymiarowany piec. 35kw na 120m2. może koledzy którzy bardziej się znają to potwierdzą.a tak masz wiele kombinowania ustawień i może znajdziesz te najbardziej właściwe.pierwszego posta pisałeś w styczniu a wtedy te spalanie przy twoim piecu to nie jest chyba aż taka tragedia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może tragedii nie było, ale jak czytam to na tę powierzchnię powinienem spalać jednak mniej - ok 20-25 kilko na dobę. Spalanie było jednak większe, wiec dlatego temat mnie zainteresował. Piec faktycznie przewymiarowany, lecz mój instalator stwierdził, że to nie problem, bo lepiej przewymiarować piec niż niedowymiarować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.