Skocz do zawartości

wikliraf

Forumowicz
  • Postów

    55
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Ostatnie wizyty

3 135 wyświetleń profilu

Osiągnięcia wikliraf

Stały bywalec

Stały bywalec (5/14)

  • Pierwszy post
  • Współtwórca
  • Tydzień pierwszy zaliczony
  • Miesiąc później
  • Od roku na pokładzie

Najnowsze odznaki

-1

Reputacja

  1. Witam Co do ustawień, to niestety tak jak wyżej napisano muszisz podać więcej info jaki dom, jakie zawory itp. Co do samego kotła - jeżeli to taki pomarańczowy z castoramy - to posiadałem od czerwca do konca stycznia taki sam. Posiadałem, bo sprzedałem. Nie dałem rady go ustawić, chociaż potrafiłem do 3 w nocy siedzieć przy nim i kombinować przez prawie pół roku. Przy temp średniej dobowej - 5 na dworze szło mi 40 kg opału, do końca stycznia spaliłem 5 ton opału przy temp w domu 19-20 stopni..., żenada. Wezwałem pana z serwisu, a on ustawił mi kociol, tak, że spalał się opał na pył, lecz palił 50 kg na dobę :o. Problem z tym kotłem jest taki, jaki wyczytałem na innym forum, on ogrzewa poprostu komin. Mierzyłem temp spalin i przy 300 stopniach termometr mi się wyłączył, bo za wysoka temp - pan z serwisu twierdzi, że tak jest dobrze hahaha. Próbowałem różnych ustawień od podawania 10s, przerwy 50, do fabrycznych. I powiem, że najlepsze wyniki uzyskałem przy fabrycznych ustawieniach:tj podawanie 20 sekund, przerwa 40 i nadmuch na max, tylko klapke przysłoniłem. Tak, wiem, ze zaraz się tu wszyscy na mnie rzucą, ze za duza moc, za duzo podawanego paliwa itp, ale wtedy kocioł pracował krótko, długo był w podtrzymaniu i co najważniejsze spalał mniej niż przy innych ustawieniach. Tylko, ze ja posiadałem sterownik firmy tech bodajże st-80 juz nie pamietam - mniej rozbudowany, niż ten co opisujesz. W każdym razie również prosiłem o pomoc na tym forum, nikt mi nie potrafił pomóc, pan z serwisu również - twierdził, że to mój dom ma tak duże zapotrzebowanie, dlatego zmieniłem kocioł, kupiłem innej firmy(mniejsza o to jakiej) 25 kw, ustawiłem w 2 dni( a nie 6 miesiecy) i spalam mniej, temp spalin to max 180 stopni. Teraz średnia temp na dworze to 0stopni idzie 15-17 kg, maxymalnie od lutego wciągnął 30kg/24h. Przy ustawieniach fabrycznych które podałem pamiętam, że udło mi się osiągnąć podtrzymanie w granicach pól godziny. Napisz coś więcej o swojej instalacji, o tym jaki posiadasz dom i jaki sterownik w tym kotle, może coś wykombinujemy. Rozumiem, że palnik w tym kotle jaki posiadasz, to prostokątny typu "brucer"??
  2. Dobra, jak bede przekladał pompe to zmienie jej polozenie. Tak rury mam 22 mm od 4D do skrzynki, od skrzynki do grzejników sa chyba 18. Tak zrobione było 17 lat temu i tak działa do dzisiaj, tylko, że wcześniej były one cieplejsze... Przekrój rur ma znaczenie, ale woda powinna przez nie płynąc poprostu szybciej - dla zapewnienia odpowiedniej ilości wody na zasilaniu grzejnika. Temp jakie mierzyłem na grzejnikach to temp przy maksymalnym otwarciu zaworu 4d, czyli tak jakby go niebyło. Aha filtr siatkowy czściłem w zeszłym tygodniu, bo myślałem, że jest brudny i to dlatego.
  3. Ale ja mogę zmniejszać moc dmuchawy, jeśli to zrobie, to tak jam mówie pali wiecej, jak jeszcze zmniejsze nie osiaga temp zadanej.
  4. Witam ponownie :( Już pisałem na temat tego kotła, ponieważ taki posiadam i mam ten sam problem. To mi powiedziano, ze mam zle ocieplony dom i inne tam pierdoly. Nie wierz w to. Dałeś się zrobić na ten kocioł tak jak ja. "Co tanie to drogie". Dokładnie tak na tym można wyjść. Próbowałem zatykać wylot (coś jak przesłona na czopuchu), próbowałem wkładać cegłę na ruszt awaryjny (coś jak deflektor) Nic nie pomogło, a temp spalin ciąggle ok 300 stopni. Tym kotłem to sie grzeje powietrze wokół domu, a nie dom. Mi się udało zejść z 50kg do 40 kg w pewien sposób. Ustawiłem bardzo duża moc palnika i histereze 5 stopni. Wtedy kocioł dużo puszcza w powietrze, ale praca trwa krótko, po czym jest długo w podtrzymaniu. Ustawiłem tak: Podawanie 20 sekund, przerwa w podawaniu 40 sekund, nadmuch na 100% (klapka przysłonięta tak w 70%) i histereza 5. Aha przedmuch co 5 minut. Kocioł pracuje jakieś 8 min, a tak koło 15-20 jest w podtrzymaniu. Walczyłem z nim od polowy wrzesnia, dalem sobie spokój, bo stwierdzilem ze to nie ma sensu, nic juz lepszego chyba sie nie da zrobic, chyba ze ci sie uda, to mozesz mi powiedziec. JA mowie do czego doszedlem. POZDRAWIAM :D
  5. Przecież Ci napisał cegła-styropian 6-cegła czyli ściana trójwarstwowa. Duży kocioł duża powierzchnia, ale jak grzejesz tylko 170 m to nie powinien ci aż tyle palić. Znam gościa, który ma 38KW tłokowca pod 190 m2 i nie może zejsc poniżej 25 kg/dobe, kocioł mu poprostu dużo bierze w samym podtrzymaniu. Jak to wygląda u Ciebie?? Nie będę szukał tego modelu po necie, bo moge znaleźć co innego, to jest retorta??Podawanie spore rzeczywiście, ale może to wynika z jej rozmiarów i/lub przełożenia?? No sorry, ale 44 KW to trzeba czymś zasilić. Może ten palnik da się ustawić na min 20 KW, albo i więcej?? Może podajesz dużo węgla, a masz mały nadmuch bo nic o tym nie napisales..., wiec wegiel Ci wypada skoksowany do popielnika. Dobrze koledzy pytaja, napisz jak z popiolem, wtedy mozna cos powiedziec.
  6. Dobra dobra, wciskajcie mi, ze to wina instalacji, domu, zle wycieplony, dziury wszedzie wieje. W tym domu przez 16 lat podpiete były w sumie 2 piece gazowe, 1 kocioł zasypowy defro, 1 kocioł zgazowujący drewno. Ten kocioł żre chyba najwięcej, jeśli nie, to jest porównywalny z gazem. Kocioł na drewno 20mb drewna za sezon - w domu gorąc, kocioł zasypowy(mocno za mały) 4,5 tony na sezon. Kocioł Z brucerem 4,5 tony do końca stycznia, a gdzie tam jeszcze do końca sezonu. Nie rozważam żadnej wymiany palnika, serwis kotła mnie olał, wole sie go pozbyc dołożyć i kupić coś co jest sprawdzone i działa niż samemu kombinować. Pytanie tylko co kupić. Jeśli po ustawieniu kotła przez jego serwis, temp spalin wynosi 320 stopni i oni uwazajea ze jest wporządku, a ja zamiast grzac dom grzeje powietrze na dworze, to nie jest to wina kotła rzeczywiscie, pewnie mam za zimny dom i musze go grzać od zewnątrz, logiczne. Heniek nie moge się zgodzić, że palę w kotle w sposób niewłaściwy(też juz myslałem, że tak jest)dlatego wezwałem serwis i to oni ustawiali ten kocioł. Zgodzić się moge natomiast, że kocioł jest źle skonstruowany, znalazłem na innym forum temat o tym kotle i same negatywne komentarze, a innym pali tyle samo albo i więcej. Wcześniej miałem defro zasypowy, zmieniłem bo byl kupiony tymczasowo pod wynajem (10KW na 150m to grubo za mało), ale gdyby był 20Kw to nie zamieniłbym go za żadne skarby, byłem bardziej zadowolony niż teraz, dlatego chcę powrócić do defro i kupić ich kocioł retortowy.
  7. Jakbyś przeczytał moje posty to byś zobaczył, że przeszedłem to samo z brucerem tylko w innym kotle. 30 Kg to mi żre pry temp do ) stopni, jak zakrece grzejniki to tez nie ciagnie malo, ogolnie jestem bardzo niezadowolony i psrzedaje ten kocioł. Do dnia dzisiejszego spalilem 4 tony opału. Nie wiem z jakim wynikiem zamkne ten rok.
  8. Jeszcze chciałem zapytać, dlaczego Defro Eko, a nie Defro komfort eko?? JAka jest między nimi różnica poza budową wymiennika?? (jeden w pionie, drugi w poziomie??) który lepszy??
  9. Brucera nigdy w życiu więcej, aktualnie mam kocioł z tym palnikiem, żre 30 kg na dobe przy +5 na dworze, grzejniki chłodne. Nawet jak wyłącze grzejniki, to kocioł żeby zagrzać wodę w samym sobie chodzi dosyć długo(62 litry), wiem, że to raczej wina kotła, a nie palnika, ale ja już na niego patrzeć nie mogę.
  10. Jeśli wygasisz kocioł, wyczyścisz, wyjmiesz resztki paliwa znad ślimaka i zawiesisz lampkę od góry kotła, to nie będzie to ani trudne ani nie będzie to "paćkanie" zapewniam.
  11. Przekładałem dmuchawę z drugiej strony i nie zauwazylem różnicy. Uszczelniałem po włożeniu talerza czyli tak jak mowisz w piecu.
  12. Witam. Otóż mówię co zaobserwowałem w palniku typu brucer u siebie. Zdjąłem talerz retorty, włączyłem nadmuch. Ja mam kosz zasypowy z lewej strony, po wlączeniu nadmuchu najwięcej powietrza szło z lewej strony i z tyłu. Z tego powodu u mnie talerz jest zamontowany w ten sposób, że 6 nacięć jest z tyłu (tam jest podawane paliwo przez ślimak), a 12 nacięć jest z przodu (z racji mniejszego nadmuchu). Nacięcia wewnętrzne (te z boku) muszą być po przeciwnej stronie co podajnik. Powiem tyle. Chociaż z przodu posiadam 12 nacięc, to i tak węgiel spada niespalony z przodu, a z tyłu pomimo 6 nacięc spala się idealnie. Spowodowane jest to moim zdaniem nierównomiernym rozkładem siły nadmuchu w palenisku i nawet róznica w ilośc nacięć nie zniwelowała tego problemu.
  13. Witam Ekogroszek kielce ceny z zeszłego tygodnia: UL. Kolberga tona 700zł - siano pani powiedziala, że oni sami produkują ekogroszek, byłem widziałem, to pewnie przesiewany miał - palić się pali, ale jak... UL. Posłowicka - Promax 710 było pod koniec grudnia, teraz nie patrzyłem, a byłem, wiem, że za workowany w worku 30kg płaciłem 25zł - ten węgiel to EKORET z Katowickiego holdingu węglowego - pali się lepiej od tego z Kolberga, powiedział bym nawet, że bardzo. Kolega kupił na całą zimę od nich, mówi, że w tym roku jest troche słabszy (spalanie +5%) bo lekkie spieki.
  14. Witam Kolego ile zaplaciles za ten kociol?? Jaki tam masz palnik?? Jak Ci się spala węgiel?? Na pył, czy zostają ci spieki, żużle i niespalony węgiel?? Mam podobną sytuację, tylko, że u mnie wszystko się spala na pył.
  15. Ja nie mam szybru na czopuchu. U mnie może nie wypala się cały, ale jak ustawię nadmuch na 2 to wentylator się długo rozpędza, bo startuje od 0. Jak miałem zasypowy kocioł to startował od 100 % w dół. Jestem z KIELC (taka wieś haha)
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.