Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Z której kopalni kupić węgiel (oprócz ekogroszku)


AdamMa

Rekomendowane odpowiedzi

co z tej promocji 900zł z orzecha warto zamówić.

Piast z informacji znalezionych w necie obecnie jest mocno problematyczny.

ORZECH - MYSŁOWICE-WESOŁA do dolniaka opalanego cyklicznie podejdzie?

Nie chce mieć Batorego i sadzy w kotle i kamienie.

Da radę w sposób cywilizowany to spalić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie że te promocje to mieszanki z węglem importowanym, który się nie sprzedał czy energetycznym lub twórczość mieszania w KDW. Wesoła z promocji pali się o wiele gorzej niż ta przywożona bezpośrednio z kopalni w ubiegłym roku. Obecna bardziej żarzy się i topi niż pali, ale z dodatkiem drewna pójdzie. Może wesołą jest tylko z nazwy, a może zależy od uczciwości poszczególnego KDW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm nie pomyślałem, że to może być mix tego błota co zwozili ze świata.

Z drugiej strony kupowali to po 2-2,5k a sprzedają po 900?

Ma ktoś partie Ziemowita z ostatniego czasu?

Miałem nie kupować węgla >1000 a tutaj jest poniżej i że 2t bym przytulił ale ostatecznie sezon bez niego spokojnie na zapasach przegonię...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w gronie znajomych dwie osoby mają orzecha z Piasta z pgg i sobie chwalą, czysto się spala, ale wiadomo popiołu dużo, więc ja twierdzę, że dostały asortyment, który zamówiły

ja natomiast z pgg mam orzech Jankowice i jakościowo podobny do kostki, którą miałem z tej kopalni w ubiegłym roku, mieszam to z Kazachem i drewnem - idzie ładnie

dostawy mieliśmy z tego samego KDW wydaje mi się, że w naszym przypadku nikt nic nie kombinuje, dostaliśmy węgiel, który zamawialiśmy 

jak komuś potrzeba na ten sezon lub nawet na następny to do DSa takiego Piasta czy Ziemowita za 9 stów to chyba warto bez zastanowienia

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, piastun napisał(a):

co z tej promocji 900zł z orzecha warto zamówić.

Piast z informacji znalezionych w necie obecnie jest mocno problematyczny.

ORZECH - MYSŁOWICE-WESOŁA do dolniaka opalanego cyklicznie podejdzie?

Nie chce mieć Batorego i sadzy w kotle i kamienie.

Da radę w sposób cywilizowany to spalić?

Ja mam Staszica do dolniaka kupiłem bez zastanowienia ot chybił trafił i o dziwo jestem zadowolony z niego popiołu praktycznie nie ma spalanie to 1 wiaderko po farbie 10 litrowej na dobę ale co przynajmniej 8 godzin trzeba przerusztować bo nie zgaśnie ale temp spada do ok 45 stopni po przerusztowaniu rusza do tych ustawionych 70 lub 80 stopni bo ja jadę tylko i wyłącznie na grawitacji .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do dolniaka kostka będzie za gruba, bo się słabo osypuje. Najlepiej orzech II..

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dżizes... Co ty sie z choinki urwałeś? Przecież to standardowe opcje dla węgla luzem.

Wybierasz KDW i potem oni do ciebie dzwonią i informują kiedy odbiorą twój orzech z kopalni, i kiedy możesz się po niego zgłosić do nich na skład lub gdzie mają dowieźć i ile to będzie kosztować bo to jest traktowane jako odrębna umowa. Dla przykładu, ostatnio zapłaciłem za dwa dowozy po 136zł. Do składu mam jakieś 20km. Oni liczą za przejazd tam i nazad. 

W ubiegłym roku zapłaciłem za sam odbiór z kopalni 1115zł + oczywiście dowóz pod drzwi, który sam w sobie był kilkukrotnie droższy. To dopiero była "gratka". 😜 Po przeliczeniu 1800zł za tonę z dowozem. Nie wspominając, że to był miał z piasta. Ale wtedy nic innego nie udało mi się upolować.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.12.2023 o 19:54, piastun napisał(a):

Panowie co oznacza ta informacja?

Ja mam to odebrać osobiście ze wskazanego składu bo oni tego nie rozwożą po okolicy czy to jest standardowe okienko?

image.png.d68619df952bc28faf5fd62f6d8d4cb7.png

A zaznaczyłeś przy zakupie odpowiedni punkt KDW?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do mnie z KDW dzwonili tydzień lub nawet chyba dwa po otrzymaniu faktury, że jest węgiel i kiedy mogą przywieź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do mnie nie dzwonili, zadzwoniłem sam, ale jeszcze nie mieli potwierdzenia. Potem zamówiłem koleją tonę węgla i dalej nie dzwonili przez jakiś czas. Zadzwoniłem znowu i dopiero wtedy się dowiedziałem, że pierwsza tona jest juz gotowa. Dogadałem się na poczekanie na gotowość drugiej i jedna dostawę w późniejszym terminie.

Przy 3 tonie po jakimś czasie dostałem SMS z KDW.

 

Spróbuj zadzwonić, może im się coś pomieszało i zaraz się węgiel znajdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na lokalnym składzie po ile u Ciebie tona kosztuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pytalem ale na olx.widze ceny po 1300-1400.

 

Węgiel dotarł i już wykiprowany w garażu. Trochę zdziwił mnie rozmiar bo brałem orzech a wyglądało to na pierwszy rzut oka na groszek ale....

Dla porównania dałem paczkę zapałek.

 

Węgiel oblepiony miałem i raczej mokry ale.oststnio było mokro i potem mróz więc nic dziwnego.

IMG_20240112_144819.thumb.jpg.011a7ee059acb2cdd9fdf17e0218aec6.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, piastun napisał(a):

Nie pytalem ale na olx.widze ceny po 1300-1400.

 

Węgiel dotarł i już wykiprowany w garażu. Trochę zdziwił mnie rozmiar bo brałem orzech a wyglądało to na pierwszy rzut oka na groszek ale....

Dla porównania dałem paczkę zapałek.

 

Węgiel oblepiony miałem i raczej mokry ale.oststnio było mokro i potem mróz więc nic dziwnego.

IMG_20240112_144819.thumb.jpg.011a7ee059acb2cdd9fdf17e0218aec6.jpg

Ale zamawiałeś wesołą czy inny , ja mam wesołą i jest podobny do twojego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze palenia za mną i widzę, że trzeba będzie się trochę nauczyć tego węgla.

Moc ma bo do 60-70oC dochodzi błyskawicznie.

Przez pierwsze 2h musi być minimalna szczelina PP, żeby kocioł nie "fukal".

Miarkownik dopiero można podłączyć jak się to wszystko uspokoi

Muszę jeszcze obniżyć blachę że 2-3cm żeby zmniejszyć moc palnika, może.wtedy uda się uzyskać.bezdymniac już od początku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.