Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Z której kopalni kupić węgiel (oprócz ekogroszku)


AdamMa

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie w mieście już dostępny węgiel preferencyjny. Niby jest to węgiel z Indonezji, w dwóch składach tak mi potwierdzili, w trzecim nie wiedzą.

 

Ktoś miał do czynienia z tym węglem z Indonezji? Pali się to, czy to śmieci których chce się państwo pozbyć?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

kupiłem 2 tygodnie temu ekomiał w workach za 1400zł tona  oczywiscie mokry jak cholera ale po wysuszeniu ładnie sie pali po tygodniu cena już spadła do 1200zł jak sądzicie czekać aż bardziej spadnie czy kupić teraz następną tonę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ryzykowna gra, ale kto nie ryzykuje, ten szampana nie pije. Tendencja spadkowa cen trwa, ale ile potrwa i do jakiego pułapu sięgnie, nikt tego nie wie. Jak będzie nadal zainteresowanie, ceny nie spadną. Jeżeli spora część ludzi będzie robić nadal zapasy, sprzedawcy wykorzystają ten fakt i z ceny nie zejdą. Fajnie się pisze o tym co mnie osobiście nie dotyczy, ale może lepiej, bo patrzę na to bez zbędnych emocji.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja myślę że ceny raczej już nigdy nie spadną bo leży tzw węgiel gminny a i pgg nie ma zamiaru obniżać cen mimo że na giełdach 3 razy tańszy.

  • Przydało się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, berthold napisał(a):

A ja myślę że ceny raczej już nigdy nie spadną bo leży tzw węgiel gminny a i pgg nie ma zamiaru obniżać cen mimo że na giełdach 3 razy tańszy.

Skoro jest na giełdach 3x tańszy, to jest szansa że przy mniejszym zainteresowaniu ceny mają z czego zjechać. Inaczej się nie da.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczekajmy do końca sezonu grzewczego. Sam chciałbym kupić parę worków na zapas awaryjny. Zawsze zajmuje to mniej miejsca niż kupka drewna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Co do cen Węgla.

Sprawdzałem jak to było oneglaj lata 2010-2018 i wyszło ze cena w detalu do notowań ara  oscyluje pomiędzy 2,7 a 3,3 ( tak było w normalnych czasach)  więc nie ma się co podniecać. Jak ktoś chce  taniej to zamówić  sobie 65 tysięcy  ton i loco port bedzie w cenie z notowania ARA 😛.  

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

w sklepie PGG obniżka na ten węgiel niżej po 1100 zł za tonę, do końca czerwca 400 zł na drugą tonę a transport do końca lipca do KDW jest darmowy więc przy 2 tonach mamy do odbioru z KDW za 900 zł za tonę

Cytat

Kostkę – Marcel, Kostkę – Jankowice, Orzech – Marcel, Orzech – Jankowice, Orzech – Rydułtowy

ktoś ma doświadczenie z tym węglem, głównie mi chodzi o orzech?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to mocny węgiel na srogi mróz, daje dużo ciepła, ale będziesz miał spieki i smród

najlepiej mieszać ten węgiel z czymś słabszym lub na przekładkę z drewnem wtedy jest do spalenia

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taki Marcel np. to złej sławy węgiel, ale ja chwalę sobie kaloryczny, mocny węgiel z racji na dłuższą stałopalność i ciepło, ale spieki, dymienie, smród wędzarni w kotłowni i wszechobecna sadza jest na porządku dziennym a nie każdy to akceptuje

więc jak dla mnie na obecene czasy to cena rewelacyjna 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zamówiłem tonę z kopalni Jankowice, wg. podanych parametrów jest najmniej spiekalnym węglem z w/w promocyjnych. Jeszcze pewnie dokupię druga tonę taniej o te 400 zł. Z bogdanką sobie kiedyś poradziłem to i z tym myślę, że sobie dam radę. Będę mieszał z Karlikiem, który jeszcze leży w domu i ewentualnie z czymś jeszcze innym mniej spiekalnym co dokupię jak będzie taniej.

Jak dobrze pójdzie to rządowa cebula pokryje mi koszt ogrzewania na przyszłą zimę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lriuqs co prawda nie orzecha, ale w poprzednim sezonie miałem kostkę Marcela(z tego co pamiętam jakieś 50kg na próbę od znajomego) i tonę z Jankowic, rzeczywiście łatwiejsza i czystsza(o ile można to tak nazwać) była ta z Jankowic, więc coś w tym jest co piszesz z tą spiekalnością

mi zostało około 500kg tej kostki, więc jeżeli zostanę przy węglu na ten sezon to tonę jeszcze czegoś muszę dokupić i może się skuszę na tego orzecha

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Węgiel z kopalni Jankowice dojechał. Od razu 2 tony. Nie wyglada źle. Trochę mokry więc cały miał okleja jeszcze bryły. Wyszło mi 2080 zł, czyli 1040 zł za tonę, więc jak na aktualne realia nie jest źle. 2 lata temu w bartexie kupowałem drożej, ale workowany. Jeszcze z tonę muszę czegoś słabszego dokupić.IMG_20230723_180513_tigr.thumb.jpg.283f6abdc1ae0329a8c485ecfa099831.jpgIMG_20230723_180522_tigr.thumb.jpg.bdd430cf5b45644f6fdd2f3b0afc2e93.jpgIMG_20230723_180547_tigr.thumb.jpg.0ddb644b296de53091dc83d9a2cdcd34.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do mnie orzech Jankowice dotarł już suchy, ale miału było sporo

Screenshot_20230724_204118_Gallery.thumb.jpg.e5140cca6682cf1e45d51fcb777ac77c.jpg

w tamtym roku miałem kostkę z tej kopalni i było to samo, ale pięknie to "zutylizowałem" w moim GSie mieszając z orzechem(Piast) 😀

cena super, co prawda mnie wyszło trochę drożej bo 1225zł/t, ale i tak jestem zadowolony patrząc co działo się na rynku i w prywatnych składach gdzie najtańszy węgiel luzem mogłem kupić za 1950zł/t

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś dostarczono mi na plac z KDW 2 tony Staszica a palone będzie w dolnikaku ciekawe jak pójdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W momencie zamawiania pierwszej powiedzmy tony masz u góry po prawer coś takiego jak rezerwuj drugie tyle więc dopiero jak kupisz i opłacisz tą pierwszą tonę to możesz dopiero kupić tą drugą .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z dostępnych aktualnie w sklepie opcji, jaki węgiel typu kostka polecicie do kotła dolnego spalania 15kW?

Szczerze to nigdy nie wiedziałem z jakiej kopalni konkretnie kupuję, a węgiel u lokalnego dostawcy zawsze był pomieszany. W sensie był różnego rozmiaru i różnie się palił.

Zastanawiam się nad kostką marcel + coś słabszego ale wszystkie oprócz ziemowita mają niby wysoką kaloryczność.

Dodam jeszcze, że nie rozpalam całego kotła tylko od czasu do czasu dorzucam trochę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.