Skocz do zawartości
IGNOROWANY

opinie na temat Kotła Ferroli Biopellet Pro 12 kw


Alfredg

Rekomendowane odpowiedzi

mam od 2020

serwis podobno nie istnieje, musisz sobie radzić sam. Takie opinie - ja nie sprawdzałem bo dotychczas jedyne problemy to dwa razy zablokował się ślimak i ogarnąłem sam - ale zawsze trafiło na pełen pojemnik pelletu i opróżnianie go to godzina walki w mojej niskiej piwnicy 😛

u mnie działa z buforem czyli praca cykliczna + ochrona powrotu na 55 stopi i chodzi jak złoto - spala czysto i mało

ale

1. kupowałem tylko dobry i sprawdzony (czytaj drogi) pellet

2, nie oszczędzałem na insalacji czyli bufor, zawory VTC i mieszające, + termostaty i automatyka z pomapmi elektronicznymi - reszta bajerów kosztowała drugie tyle co piec (ja wtedy płaciłem 7k)

3. piec nie jest bezobsługowy w takim sensie że co kilka dni trzeba tam podejść i wybrać popiół bo ten popielnik to kpina taki malutki. W zalezności od pelletu i temp na dworze może to być tydzień może będzie trzeba co dwa dni

4. Spalanie na 100m^2 w sumie słabo ocieplonego domu to 3,5 tony rocznie razem z CWU czyli wg bardzo ok

 

Czy kupiłbym drugi raz - jeżeli musiał by to być pellet to pewnie tak. Ale gdybym mógł się cofnąć w czasie wydałbym to co wsadziłem w kotłownie i komin na przyłącze gazowe, miałbym wywalone na wszystko i miałbym jeszcze taniej niż przy pellecie po 1400/tona. tylko w 2020 jak kupowałem piec pellet był po 650-800zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serwis to jedno, a dostępność części to drugie.

A może jak peleciak to coś z rodzimego rynku, np SAS, Defro, Rakoczy, Kostrzewa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na twoim miejscu raczej zastanowił bym się nad innym piecem bo Ferroli to taki budżetowy piec a jak już Włoski  to raczej EDILKAMIN LAGUNA(fakt inna cena ale jakość bez porównania)Co do serwisu to fakt ludzie opisują że słabo ale inne serwisy też nie lepsze i nie przyjadą w ciągu dnia jak coś się zepsuje a co do części to sam mam piec Duński i jak poszedł mały czujnik podciśnienia(oczywiście piec może też działać bez niego)to część przyszła w ciągu 3 dni więc raczej w dzisiejszych czasach nie ma większego problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

   Jak mały budżet to może polecana i dosyć chwalona Lidia Compact ,Kepo lub prosty Pellpal tylko kwestia ile metrów jest  do ogrzania bo wiadomo czym więcej to cena pieca większą.Na twoim miejscu wybrałbym tak z 3 opcje pieców i poczytał bym na ich temat na forum (opinie na allegro nie są raczej żadnym wyznacznikiem jakości pieca)a potem popytal się ludzi którzy je mają jak funkcjonują po latach,ewentualnie napisz do Pulawiaka z forum on montuję w całym kraju i pomaga w wyborze.

Edytowane przez wonski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U panie to tutaj  te 12kw tak na styk a i (jak sama podłogówka)bufor by się jakiś z 1000l przydał więc te 10tysi to tak może być mało jak na nową kotłownie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, wonski napisał(a):

U panie to tutaj  te 12kw tak na styk a i (jak sama podłogówka)bufor by się jakiś z 1000l przydał więc te 10tysi to tak może być mało jak na nową kotłownie.

A jak wyliczyłeś, że 12kw na 160m2, to na styk? Bo ja mam 12kw na ponad 200m2 użytkowej. I to bez ocieplenia ścian. I, gdy były mrozy po -20 i nieco poniżej, to jeszcze nie szedł cały czas na maks. Więc delikatny zapas jest. A do tego CWU na 7 osób (w tym większość, to kobiety / dziewczyny i się chlapią).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki miałeś wcześniej piec,ekogroszek,drewno,czy zwykły smieciuch? Z wyliczeń te 12 kw starczy tylko ja osobiście wolałbym tak na ten metraż  ok.15kw żeby mieć trochę zapasu bo palenie pelletem a ekogroszkiem to całkiem inna bajka a dobry piec na pellet powinien mieć dobrą modulację i wtedy gdy nie potrzeba to pyrka ci tylko(tak jak u mnie od nawet 2,5kw) na małych wartościach .Też zależy jak rozwiążesz kwestie cwu, czy pompa czy zawór strefowy i jaka pojemność bojlera bo jak będzie grzał np.200-300 l cwu to (przy zaworze strefowym)nie grzejesz co. które później musi trochę nadrobić i jednak leci na całej mocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej miałem kocioł na ekogroszek 20kw. Przy pellecie mam pompę. Także grzeje CWU i CO jednocześnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ma być tanio w zakupie i potem w serwisie, to PellPal wygląda dobrze. Prosty do bólu, tylko niezbędna ilość czujników. Teoretycznie nie ma się co popsuć. A nawet jeśli, to wszystko jest łatwo dostępne (palnik, grzałka, czujnik temperatury spalin, sterownik). Samemu można go łatwo okiełznać. Nie ma też kodów serwisowych blokujących ustawienia i innych cudów. Części łatwo dostępne i niedrogie. Wiadomo - coś za coś. Nie jest to full automat, do którego zagląda się raz do roku. Trzeba odkurzyć wymiennik, wygarnąć popiół, wsypać pellet. Ale poza tym po prostu działa. Najwżniejsza jest dobra instalacja z ochroną powrotu. Jak tu jest zrobione wsio ok, to kocioł - nawet najprostrzy - nie będzie sprawiać problemów.

 

Przy tym wykonanie całkiem spoko. Blacha 5mm wszędzie. Na forum masz @Pieklorz - robi te kotły. Może Ci więcej powiedzieć.

 

Pereko też wyglądają spoko, choć EVO ma już bardziej złożony sterownik (ale za to ma wentyl wyciągowy - to zaleta akurat).

Edytowane przez miklo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, wonski napisał(a):

U panie to tutaj  te 12kw tak na styk a i (jak sama podłogówka)bufor by się jakiś z 1000l przydał więc te 10tysi to tak może być mało jak na nową kotłownie.

Kolega z tym buforem 1000 l tak na serio czy na jaja ?

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale tu ilość osób nie ma znaczenia , chyba że chodzi o pojemność zasobnika  cwu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no panowie o buforze to pisałem do co a nie do  cwu bo tam na te 7 osób to starczy bojler 200l a jak sama podłogówka to te 1000l myślę że będzie ok.😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po co taki wielki termos? W jakim celu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.