Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Magazyn energii AC


Rekomendowane odpowiedzi

Akumulatory dają ci także UPSa do domu (Victron). Nie ma miesiąca, abym nie miał wyłączenia prądu (na godzinkę lub dłużej), bo coś robią. My pracujemy w domu na komputerach i po prostu nie wiedzielibyśmy o braku prądu, gdyby system nam o tym nie powiedział.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, szakallo napisał(a):

Zgadzam się w pełni ja tylko teoretyzuję bo nadal ciężko o solidne wyliczenia ile będzie kosztowało powiedzmy 5000kWh w G11 i G12 bawiąc się w akumulatory i bez z kasą wydaną na większą moc w PV zamiast akumulatorów.

Tak wygląda zabawa w magazyn energii. A są to dane rzeczywiste z Taurona za kilka dni z kwietnia. W nocy się ładuje, w dzień idzie z PV. Podstaw sobie teraz pod to ceny i będziesz miał wynik.

image.thumb.png.28c7e4501124238ab174b5b8542dd425.png

Edytowane przez wacio1967
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne to co opisujesz. Zgodzę się na zaniki napięcia ale nie przerwy 1h, chyba że mieszkasz na koncu wsi i często występują taki szadzie że zrywa linie 15kV. W miescie raczej przerwy są niezauważalnec SPZ na srednim dzialaja dosyc szybko. U mnie od kilku lat nie było dłuższych przerw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jescze mam takie uczucie pewnosci,kiedy schodze wieczorem w piwnicu.Slonce juž spi,ale kociol,oczko,lodarka,zmywarka domywa naczynia i stale dzialaja na tym pradu w dzien zmagazynowanym i jutro tež stale pracuja na wczorajszej energii.Radosc jutro obserwowac kilka napiecia jest w zapasu baterii.W wiekszej szkali na caly dom musi to byc super,calkowa niezaleznosc po wiekszosc roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne to co opisujesz. Zgodzę się na zaniki napięcia ale nie przerwy 1h, chyba że mieszkasz na koncu wsi i często występują taki szadzie że zrywa linie 15kV. W miescie raczej przerwy są niezauważalnec SPZ na srednim dzialaja dosyc szybko. U mnie od kilku lat nie było dłuższych przerw.

Żadne zrywanie linii. Przyjeżdża ekipa i wyłącza prąd wajchą. Robi co ma zrobić i po godzinie włącza (np obniżanie lub podwyższanie napięcia)

Albo: wylaczaja na 30 minut raz, a za kilka godzin ponownie wyłączają na kolejne 30 minut. Wyobrażam sobie, że np odłączają dom a po tem go podłączają.

Oprócz tego są przerwy zaplanowane (ok. 6-8h, ostatnio wymiana slupa). Ale wtedy dostaje emaila z PGE z 2 tygodniowym wyprzedzeniem.

Jesienią mieli akcje wycinania gałęzi wzdłuż linii (nawet u mnie), to wyłączali prąd na cały dzień 3 dni z rzędu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałeś że nie ma miesiąca dlatego mnie to zdziwilo. U siebie mam od GPZ wszytko na kablu więc takich problemów nie ma. Planowych wyłączeń praktycznie nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego decyzję czy warto montować magazyn trzeba podejmować patrząc na swoje warunki i potrzeby. Ja mam tylko zasilanie awaryjne, dlatego moje aku pozuje i 20 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za udział w dyskusji. O ile wiem tarcza ochronna i tańszy prąd do 2000 kWh jest tylko w tym roku i przyznam się, szczerze, że moja PC połknęła cały ten wolumen w dwóch pierwszych miesiącach tego roku. Mam KDR wiec miałem w zapasie jeszcze 1000kWh. Po przekroczeniu tej wartości w tym roku prąd będzie kosztował mnie ok 1,60 (G11 w PGE) a w 2024 ok 1,85 już za cały wolumen. Rozeznałem się i patrząc na ceny Victrona to zdecydowanie lepiej wyrzucić obecny falownik na "śmietnik" i kupić odpowiednik hybrydowy co będzie mniej więcej 2/3 tańsze niż zestaw 3 victronów. Na razie poczekam z jakimikolwiek inwestycjami na zakończenie pełnego roku z foto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ceny końcowej  prądu na obecną chwilę chyba nie da się jednoznacznie wyznaczyć  trzeba je raczej traktować jako płynne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

URE sugeruje niższe ceny za energię w przyszłym roku (jak wiadomo rok wyborczy, więc wszelkiego rodzaju propozycje należy traktować z przymrużeniem oka), ale może być tak też, że te niższe będą dla biznesu który teraz płaci kosmiczne ceny za kWh, a "zwykli" konsumenci dalej zwyżka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.04.2023 o 20:26, awiator napisał(a):

możecie wskazać konkretne produkty? 

Może firma bluetti zaspokoi Twoje potrzeby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tež jest magazyn užywany do wybalansowania zužycja na biežaco.Mam 2 KWp na daszku i 3 KW inwerter.Poki zužywam 3 KW,jest dobrana energia z baterii zamiast sieci.Poki sa chmurki i max.moc z paneli jest p.p.500W,to smialo možliwe ruszyc z pralke,lub zmywarke,czy mieszac zaprawa,szlifowac szliferke(teraz cos budujem) i zužywac zapas magazynu,darmowy prad i baterijka zniweluje dzienne uzyski/zužycje i to dužo wygodne tež w tak ramcowo malych uzardzieniach PV.

Edytowane przez bercus
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.