Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pompa ciepła Nulite


jojo2a

Rekomendowane odpowiedzi

Podaj jeszcze jaką temperaturę zadaną masz ustawioną na pompie ciepła wysoka też ma decydujący wpływ na zużycie prądu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W wątku, który podlinkowalem wcześniej, autor napisał, że przy 45C jest ok, ale duże zużycie, a przy 40 pobór niższy, ale "czuć w domu chłodem", więc bez przeróbek nic już lepiej nie będzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Zasilanie na pompie ciepła ustawić  np na 35 st i dostosować   resztę instalacji w budynku jak i sam budynek  do tej temperatury,  albo zejść z temperaturą zasilania  jeszcze niższej ,wyłączyć grzałkę w pompie i wtedy można liczyć na mniejsze zużycie prądu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sambor już pisał, co masz zrobić na początku.

 

 

PS Mam podobny dom i podobne ocieplenie, a eko spalam połowę mniej od Ciebie, miałeś wkleić wynik z cieplo.app

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.01.2023 o 23:51, sambor napisał(a):

Jak pisałem- zaw 4-D do wywalenia, nie wiemy jak jest zrealizowana podłogówka- fot rozdzielacza się prosi.

Po za tym warto zamknąć obieg - zlikwidować naczynie otwarte i dać przeponowe odpowiedniej wielkości.

Naczynie przeponowe na zasilaniu mam takie

Plus białe 4 litrowe na zasilaniu z sieci

 

 

IMG_20230122_103841583.jpg

IMG_20230122_103854414.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czemu na naczyniu jest ciśnienie 0bar. Zawsze tak było?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo manometr uszkodzony, albo w ogóle nie podłączony.

Jak przy temperaturze 45* jest zero ciśnienia, to przy wyłączonym ogrzewaniu jest podciśnienie ? Gdzieś tu jest babol.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Sławek007 napisał(a):

Ciekawe czemu na naczyniu jest ciśnienie 0bar. Zawsze tak było?

Jeśli rysunek autora jest prawdziwy i to naczynie wybiorcze otwarte jest podłączone to ten układ pracuje jako otwarty i stąd ciśnienie "0". Tak jak Sambor napisał:

1. Zamknąć układ

2. Wywalić zawor 4d

3. Przerobić zasilanie rozdzielacza podłogówki np tak

20221115_184251~2.jpg

Oczywiście na zaworze 3D musi być zamontowany siłownik i podpięty do sterownika pogodowego (najlepiej wbudowanego w PC jeśli taki posiada)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jaki jest sens instalacji takiego naczynia w układzie otwartym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sensu. Tak samo jak nie ma sensu montowanie pompy ciepła w układzie otwartym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem chwilę czasu i chęci by poszperać w sieci.
Informacje o tej pompie ciepła przewinęły się już na tym forum.
 

 

  
Zrobiłem wtenczas porównanie parametrów tej pompy ciepła (pod inną nazwą handlową) z pompą ciepła typu monoblok firmy Panasonic o mocy 5 kW WH-MDC05J3E5-SM. Aktualnie cena detaliczna tej pompy ciepła to około 16 500 zł.
Dla porównania dołączyłem wykres kolegi @Marco36 z forum Muratordom, miedzy innymi z pompą ciepła typu monoblok Haier 8 kW  AU082FYCRA(HW) 
  



To jeszcze tablica z parametrami tej pompy ciepła z strony producenta (ciężko tam cokolwiek znaleźć)

  

1397705791_1532501394011181.png.e581dc436f59915753fcb96b064c26b0.png

źródło:
https://www.nulitegroup.com/7kw-all-in-one-air-source-dc-inverter-hot-water-heat-pump-model-ners-b245-100e

 

ps.
Moim zdaniem ta pompa ciepła dobrze by pracowała w układzie biwalentnym z drugim źródłem ciepła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś za coś... jak ktoś dobrał świadomie to ok, a jak się skusił na "12,5kW" to już daleko od ok.

info z sąsiedniego forum:

"zobaczcie na naklejkę na pompie A+++ - 7KW przy 7 st na zewnątrz i temp. grzania 35 st."

więc do samodzielnej pracy to pasuje jak do świni siodło i wówczas pozbawianie jej grzałki też nie będzie dobrym pomysłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie dziękuję za komentarze. Wiem że ta pompa to nie jest spełnieniem marzeń. Ale pisząc na tym forum liczyłem że ktoś może mi pomóc. Ale widzę że temat rozwija się w innym kierunku. Jestem laikiem i zostałem wrobiony w montaż tej pompy. Instalator kolokwialnie ma mnie w dupie. Zamierzam z nim inaczej rozmawiać.  Ale liczyłem że ktoś może mi pomóc w poprawieniu instalacji bo myślę że tu jest coś nie tak. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompę zostaw w spokoju, popraw instalację. Poprawisz instalacje, pompa okaże się całkiem dobra. Sąsiad ma taką NewEnergy dobre 6 lat i działa bezawaryjnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może ja zapytam: jakiej pomocy od nas oczekujesz? @sambor napisał co w tej instalacji jest do poprawy (minimum). Czy coś więcej? Mamy mało danych. Nie wiemy czy zachowane są średnicę wewnętrzne rur, czy zastosowane filtry (może są niepotrzebne), jak zrealizowano ochronę przeciwzamrożeniową. Podałeś zużycie ekogroszku więc ludzie poszli ścieżką, źle dobranej pompy ciepła bo patrząc na parametry to wcale nie jest 12,5kW. Jednak i ta pompa powinna dać sobie radę przynajmniej do -7. Podejrzanie wysokie miałeś zużycie ekogroszku. Ja w podobnym domu (117m2 ale wysoka kubatura bo salon wysoki -5m) spaliłem 2,5 - 3T ekogroszku (skarbek). Czy masz audyt energetyczny? Jak nie to ktoś wcześniej prosił chociażby o wynik jaki podaje strona ciepło właściwe to pozwoli stwierdzić ile dobrze dobrana pompa powinna zużywać prądu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli moc pompy jest wystarczająca. 

 

Teraz musisz ogarnąć instalację CO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest bardzo ciekawe. Jakim cudem ten dom mając takie wyniki zużywał 5T ekogroszku w sezonie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 ton ekogroszku zużywałem prze cały rok. Latem grzejąc wodę. Na eko też temperatura w domu oscylowała w granicach 25 stopni i więcej.  CWU 140 litrów temperatura na bojlerze 50 stopni 

3 minuty temu, sambor napisał(a):

Ja mam pytanie jak obecnie jest grzana CWU?

W tym momencie mam bojler 300 litrów podpięty pod PC. Grzanie wody załącza się rano i wieczorem.

W dniu 21.01.2023 o 14:36, marcus312 napisał(a):

Podaj jeszcze jaką temperaturę zadaną masz ustawioną na pompie ciepła wysoka też ma decydujący wpływ na zużycie prądu .

Temperatura ustawiona na pompie ciepła 45 CWU (wcześniej instalator ustawił na 55) CO 43

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.