Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pompa ciepła Haier 8kW


Lukas2020

Rekomendowane odpowiedzi

Zostaw kociołek a pompę wepnij równolegle w instalację bez wywalania czegokolwiek. Potraktuj to jako dodatkowy grzejnik, który będzie grzać, albo będzie ogrzewany i nie zamarznie gdy uruchomisz kocioł węglowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Schodzi do około 560 W było o tym w filmikach wystarczyło obejrzeć 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61

Gdzie to widziałeś ? ja gdzieś wyczytałem że minimalna moc pobierana jest ustawiona na sztywno 1,25 kW jeśli to prawda to jest co coś około minimalnej mocy 3,5kw z pompy i ciut kiepska modulacja od 3,5-8kw a jak mi potrzeba 1,8kw tak jak obecnie to kiepsko choć to jedna niewiadoma na razie ale jak by tak miało być to licho i zdecydowanie lepiej sprawdza się to tym z przerobioną klimatyzacją na pc bo im schodzi to właśnie do 300 czy tam 400 Watt , pomp sprzedaje się dużo ale sensownych informacji nie da się wyciągnąć za bardzo ,tajne czy co ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.11.2021 o 17:38, berthold61 napisał:

 

Teraz tak się zastanawiam dlaczego nie kupiłeś haiera 5kW ?

Edytowane przez o6483256
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61

Z dwóch powodów ,pierwszy że podobno 5kw jest na kapilarze ale cop niby lepszy a druga sprawa to te moje nieszczęsne poddasze gdzie mam dodatkowy pokój ponad 20m2 oraz łazienkę ok 8m2 dla gości a często ich mam i trzeba to grzać , jak by nie to to brałbym tą 5-kę i po sprawie a tak niestety musiałem , razem całość to grzanie 160m2 , na górze mam puki co kaloryfery ale zmienię to na suchą podłogówkę a łazienka na górze to już niestety pex na ścianę czyli ogrzewanie ścienne .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co oznacza "na kapilarze" ?

 

Ok Doczytałem OCB, czy to cokolwiek zmienia w porównaniu do 8 ?

Edytowane przez o6483256
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, berthold61 napisał:

Z dwóch powodów ,pierwszy że podobno 5kw jest na kapilarze ale cop niby lepszy a druga sprawa to te moje nieszczęsne poddasze gdzie mam dodatkowy pokój ponad 20m2 oraz łazienkę ok 8m2 dla gości a często ich mam i trzeba to grzać , jak by nie to to brałbym tą 5-kę i po sprawie a tak niestety musiałem , razem całość to grzanie 160m2 , na górze mam puki co kaloryfery ale zmienię to na suchą podłogówkę a łazienka na górze to już niestety pex na ścianę czyli ogrzewanie ścienne .

nie wiem w jakim stanie masz podłogę na piętrze ale może rozważ wymianę grzejników na C33. 

Jeżeli nie masz drzwi pomiędzy parterem a piętrem to i tak ciepło będzie konwekcyjnie iść na piętro.

Jak zamierzasz robić to ogrzewanie ścienne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61

Normalnie na ścianie kolankowej mam wełnę i przykryte karton gipsem więc porozciągam rurki na tej płycie pomocuję zakleję klejem i przykryję następną płytą karton gips widziałem takie coś i działa to wyśmienicie .

26 minut temu, o6483256 napisał:

Co oznacza "na kapilarze" ?

 

Ok Doczytałem OCB, czy to cokolwiek zmienia w porównaniu do 8 ?

Chyba nie tym bardziej że ta 5 kw akurat ma lepsze parametry czytaj cop ale u mnie raczej potrzeba 8kw ze względu na to że te nieszczęsne poddasze , zrobiłem błąd że to zagospodarowałem bo teraz co chwilę ktoś się tam pakuje hehe .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry pomysł z tym grzaniem ściany, muszę to przemyśleć zamiast wymiany grzejników na piętrze. Na wypadek najazdu gości zawsze można odpalić kociołek i delikatnie wspomóc pracę pompy, inaczej zardzewieje od długich przestojów. Na razie nie zauważam problemów z grzaniem moim maleństwem. Kolejne dni maja przynieść całodobowe ochłodzenia i wtedy sprawdzę jak pójdzie pobór energii. Na razie max jaki miałem to 12kWh na dobę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem nowy. Również mam zamontowana pompę ciepła heier 8kw. Dom jest 180 m 2 po podłogach do tego garaż 42 m2. Wszędzie podłogowa. Przez październik pompa zużyła mi  460kwh na co i cwu. Obecnie przez pół miesiąca 250 kwh. Mam bufor co 80 l. I cwu 275 l. Z wężownicą 4.2 m2. Ostatnie dni temperatura 0 do -3 średnia z doby zuzycie 25 kwh. Czy jest możliwość żeby jakoś zmniejszyć zużycie energii? Pompa ustawiona na 25 stopni zagrzewa wodę do 30 wyłącza się i za około godzinę znowu grzeje bo temperatura pokazuje około 24 stopnie. Można jakoś ustawić pc aby włączała się jak temperatura spadnie do 22-21 stopni ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie go dokladnie podpiac w atw bo tam jest sporo tych elementow gdzie mozna cos podlaczac? I pytanie bedzie to wtedy wylaczalo grzanie PC po uzyskaniu na termostacie odpowiedniej temperatury czy jakos inaczej? Po wylaczeniu woda w pompie nie zamarznie? Przepraszam ze zadaje takie pytania ale jestem laikiem a chciapbym zrozumiecc jak to bedzie funkcjonowalo. 

Jakis termostat Pan poleca mozna z programatorem np tygodniowym czy zwykly zeby temperatura byla stala cala czas? 

 

Edytowane przez Ryszard
Proszę nie cytować ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie nie zgodzić się z przedmówcą. Regulator pokojowy przy ogrzewaniu pokojowym, nie do końca się sprawdzi, w związku z dużą bezwładnością instalacji.

Proponuję próbę rozwiązania bez kosztowego i łatwo przywracalnego. Na odpowiednich wyjściach ATW zrobić zworkę obniżając jej moc  i pompa powoli będzie dochodziła do temp. zadanej . Jak  nie pomoże  lub przyjdą mrozy będzie można ją usunąć.

Łączymy dwa wejścia złącza 23 na ATW ( rysunek str. 15 instrukcji ATW=A001 ).

Potrzebne 3 cm przewodu np 0,5 mm kw. i mały śrubokręt płaski, do manewrów odcinamy zasilanie do pompy i sterownika (BHP first).

Jeśli tak dokładna instrukcja nie jet potrzebna to sorry :).

Ps.

Całkiem dobrze wykonany dom. Mi aktualnie przy podobnej powierzchni  i grzejnikach Haier łyka coś około 50 kWh na dobę.

Edytowane przez bobbuilder
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

460kWh w październiku, zakładając COP minimum 4 to wychodzi 1840kWh (zapotrzebowania na ciepło przez dom), nie jest źle, ja przy metrażu ok 170m2 potrzebowałem w październiku chyba 1240kWh, a ile będzie potrzebne w listopadzie, to jutro mogę Ci napisać.

19 minut temu, bobbuilder napisał:

Całkiem dobrze wykonany dom. Mi aktualnie przy podobnej powierzchni  i grzejnikach Haier łyka coś około 50 kWh na dobę.

Prądu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro napisał kolega że łyka, to chyba jednak będzie zużycie. U mnie też wzrosło do pułapu 18kWh, bo defrosty się wzmogły i temperatury niższe.

W temacie Haier-a, gdybym miał robić taką zworkę, to poszedłbym trochę inaczej i podciągnął pod sterownik dodatkowy przewód z małym wyłącznikiem podpięty pod zworkę, do zdalnego zwierania, żeby nie chodzić do agregatu co jakiś czas.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, o6483256 napisał:

460kWh w październiku, zakładając COP minimum 4 to wychodzi 1840kWh (zapotrzebowania na ciepło przez dom), nie jest źle, ja przy metrażu ok 170m2 potrzebowałem w październiku chyba 1240kWh, a ile będzie potrzebne w listopadzie, to jutro mogę Ci napisać.

Prądu?

Tak.

Przy takich temp. tj. -2 w nocy i 1 w czasie dnia   spalałem ok. 1 t retopalu miesięcznie.

5000 kwh / 30 dni wychodzi ponad 150 kwh  na dzień.

Przy Haierze 50 kwh i defrostach charakterystycznych dla temp. około 0 st. jestem zadowolony.

Ps.  Kłaniają się technologie budowlane z lat 70 ub.wieku.

12 minut temu, carinus napisał:

Skoro napisał kolega że łyka, to chyba jednak będzie zużycie. U mnie też wzrosło do pułapu 18kWh, bo defrosty się wzmogły i temperatury niższe.

W temacie Haier-a, gdybym miał robić taką zworkę, to poszedłbym trochę inaczej i podciągnął pod sterownik dodatkowy przewód z małym wyłącznikiem podpięty pod zworkę, do zdalnego zwierania, żeby nie chodzić do agregatu co jakiś czas.

Dobry pomysł.

Jeszcze jakby ten mały wyłącznik podpiąć pod wi -fi. 😃

Te dzisiejsze technologie, a ja tu ze śrubokrętem płaskim wyjeżdżam.

Zworki nie robimy na agregacie, ale na module dodatkowym który wisi w domku na ścianie,

 

Edytowane przez bobbuilder
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O cholera, sporo. Ja mam takie zapotrzebowanie na energię cieplną budynku na dobę ok 50kWh.

Zresztą jutro wkleję, jak to wygląda w miesiącu listopadzie.

 

Dom z lat 50, ale zmodernizowany jak to mówią "kompleksowo" 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, bobbuilder napisał:

Tak.

Przy takich temp. tj. -2 w nocy i 1 w czasie dnia   spalałem ok. 1 t retopalu miesięcznie.

5000 kwh / 30 dni wychodzi ponad 150 kwh  na dzień.

Przy Haierze 50 kwh i defrostach charakterystycznych dla temp. około 0 st. jestem zadowolony.

Ps.  Kłaniają się technologie budowlane z lat 70 ub.wieku.

Dobry pomysł.

Jeszcze jakby ten mały wyłącznik podpiąć pod wi -fi. 😃

Te dzisiejsze technologie, a ja tu ze śrubokrętem płaskim wyjeżdżam.

Zworki nie robimy na agregacie, ale na module dodatkowym który wisi w domku na ścianie,

 

WIFI to jedno , ale jak by tak podłączyć tą zworkę przez harmonogram , w dzień założona, w nocy zdjęta, można trochę zaoszczędzić , dokładając do harmonogramu jeszcze czujnik temp zewnętrznej , można zapomnieć o WIFI bo po co  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.