Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pompa ciepła Nulite


jojo2a

Rekomendowane odpowiedzi

Obniż temperaturę w domu do ok 22*C. Na samym obniżeniu powinieneś zaoszczędzić ok 15-20%

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak powinna wyglądać instalacja to w temacie na elektroda.pl, podanym w linku na 1 stronie jest schemat podstawowy, poprawiłem go troszkę

image.thumb.jpeg.c4ad5e74159624691cf3077fe0ed7699.jpeg

Dodatkowo warto sprawdzić stan izolacji buforu w jednostce zewnętrznej , ewentualnie doizolowac go wełną czy jakąś pianką, z wełną może być kłopot, gdyż nie będzie zabezpieczona przed wilgocią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mata kauczukowa izolacyjna może być lepsza do izolacji są różnie grubości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dajcie sobie spokój z poprawianiem tej pompy. Ta pompa ma bardzo dobrą izolację tego wymiennika. To nie jest wina pompy, że użytkownik ma wysokie zużycie prądu. 

Niech najpierw poprawi instalację CO, obniży temperaturę zasilania i obniży temperaturę w domu. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, sambor napisał(a):

A jak powinna wyglądać instalacja to w temacie na elektroda.pl, podanym w linku na 1 stronie jest schemat podstawowy, poprawiłem go troszkę

/cdn-cgi/mirage/2b7d390fe4ce5b7ccf30e93b549bb7d2ca39861e24a073eecb36c13967a9154a/1280/https://forum.info-ogrzewanie.pl/uploads/monthly_2023_01/image.thumb.jpeg.c4ad5e74159624691cf3077fe0ed7699.jpeg

Dodatkowo warto sprawdzić stan izolacji buforu w jednostce zewnętrznej , ewentualnie doizolowac go wełną czy jakąś pianką, z wełną może być kłopot, gdyż nie będzie zabezpieczona przed wilgocią.

Dziękuję kolego. Muszę teraz ogarnąć jakiegoś dobrego hydraulika który mi to szybko ogarnie. Dam znać co z tego wyszło. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, o6483256 napisał(a):

Ta pompa ma bardzo dobrą izolację tego wymiennika.

Może ma i dobrą izolację wymiennika ale warto się przyjrzeć jak reszta wygląda w środku jednostki zewnętrznej czy aby wszystko jest w miarę dobrze zaizolowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtrącę jeszcze swoje trzy grosze do tematu.

W danych technicznych tej pompy ciepła widnieje parametr "znamionowy przepływ wody". Jego wartość producent pompy ciepła o mocy 12,5 kW określa na poziomie 1,8 m3/h.

Myślę, że jest to realna wartość by w spiralnym wymienniku ciepła zaburzyć przepływ wody, by nie dochodziło do laminarnego przepływu wody w okolicy samej spirali wymiennika.

Więc by ten przepływ osiągnąć, powinna być zastosowana pompa obiegowa CO o dużej wydajności.    

Natomiast nie rozumiem tego, dlaczego producent tej pompy ciepła zastosował króćce przyłączeniowe o średnicy 3/4 cala.
Przecież jak osoba nie znająca zasad działania pomp ciepła podłączy pod te króćce rurę PP o średnicy 25 mm to tragedia gotowa.      

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwaga jeszcze na zaniki zasilania, bo w manualu jest zapis:

"After power failure, the unit will not start automatically, then the antifreeze function cannot be started."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.01.2023 o 18:42, Witek-z-Ulicy napisał(a):

Myślę, że jest to realna wartość by w spiralnym wymienniku ciepła zaburzyć przepływ wody, by nie dochodziło do laminarnego przepływu wody w okolicy samej spirali wymiennika.

Nie wiem, ale predkosc przeplywu powyzej 1,3-1,5 m/s daje juz przeplyw turbulentny (czesto wartosc minimalna przy procesie CIP). Teraz trzeba znac przekroj i natezenie przeplywu aby cos wywnioskowac wiecej. Z powodow jak wyzej nie nalezy przekraczac tej wartosci w normalnych instalacjach podczas pracy ze wzgledu na mozliwosc uszkodzenia. Stad tez dajemy rury o odpowiednio duzych przekrojach aby do tego nie dopuscic, ale z kolei korzystne/zabojcze dla wymiennikow.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.