Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Panasonic 9KW i niski COP


Shizer

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie to samo srednio 4,84  zawory kolowe  tez mam 5/4 do bufora dla c.o. W przyszla sobote bede myslal o przerobce na PP40.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powodzenia. Jak wymienisz rurki to ustaw maksymalny przepływ na 28l/m Daj znać czy działa pewnie komuś się to przyda. Ja mam ustawioną temp CO na około 38 stopni bo mam grzejniki żeliwne. To i tak mam lepszy cop niż Ty

Edytowane przez cezario1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy pp32 i wężownicy calowej bez problemu da się w T-capie osiągnąć przepływ ponad 35l/m. Tak, że rury są cinkie, ale nie w nich rzecz. Może zawór strefowy masz lichy, może pompa wadliwa, może ustawienie złe, wiele tych może. 

Ta delta która się niektórzy podniecają to histereza, a grzałka pokojowa to grzałka wbudowana, szczytowa, takie uroki tłumaczenia. 

Jakie masz dane w zakładce sprężarka ilość start stopów wgledzem godzin? Na jakiej częstotliwości idzie sprężarka przy tej delcie 2K. Jaka temperatura w tym momencie wody na wyjściu i grubej rury freonowej na wejściu? 

Masz moduł wifi? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompa nie wadliwa bo na c.o jest ok , start/stop 376 praca 170godz 20Hz  delta  8 woda 28,25 /25  freon zas.32 pow.29

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego, że 20 Hz to nie ma błędu bo jest wtedy  mały przepływ na włączonym trybie cichym i jest ciepło na dworze. Jak Ci się zmoduluje do 35-40 HZ to na pewno wywali.

Vlad24 - Nie mieszaj człowiekowi. Trzeba zrobić montaż z wytycznymi Panasonica  { chociażby do gwarancji) a korektę ustawień można zrobić później. Jakiś inżynier w Panasonicu to przeliczał więc nie ma co poprawiać konstruktora.

Edytowane przez cezario1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, marekd napisał(a):

Pompa nie wadliwa bo na c.o jest ok , start/stop 376 praca 170godz 20Hz  delta  8 woda 28,25 /25  freon zas.32 pow.29

Od strony chłodniczej ok. 

Jaki max przepływ masz ustawiony? Ile ci pokazuje na CO? 

Teraz przełącz ma CWU i też zapodaj in/out woda, freon i Hz. Jaka zadana CWU? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzilem po rurce PP 32x5.4 co mam zrobione teraz to swiatlo jest 21.2  masakra duzo za malo .ta co mam 40 x5.5 to wyjdzie 29 tez w sunie na totalny styk ale cza sprawdzic jak mam , a jak nie to miedz 35 co mi zostala z inst. przy piecu dawno temu

4 godziny temu, cezario1 napisał(a):

 

Na CWO?

 

Tak 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sambor przeciez na c.o kreci normalnie ja zwalam na zrednice rury  pp32 w srodkuma 21,2mm

4 godziny temu, Vlad24 napisał(a):

Od strony chłodniczej ok. 

Jaki max przepływ masz ustawiony? Ile ci pokazuje na CO? 

Teraz przełącz ma CWU i też zapodaj in/out woda, freon i Hz. Jaka zadana CWU? 

woda32/33 freon 33/32  26hz  zad,50

teraz przeplyw 14,03/3750  woda40,5/45,25  gas 56/43

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

COP2.44

woda32/33 freon 33/32  26hz  zad,50

teraz przeplyw 14,03/3750  woda40,5/45,25  gas 56/43   COP 2,44

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Na razie nie zmienilem rur z PP32 na PP40 rozmawialem z gosciem co sprzedal ten bojler i przyznal sie ze ze mufy sa 1 cal a rura karbowana  DN 20 i 3,5m2 , to napewno tu mamy obnizenie przeplywu , co myslicie ?. w przyszlym tygodniu zmienie te rury ale bez przkonania ze bedzie dobrze .

Prosze dejcie znac 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego bez przekonania , przynajmniej średnice rur będziesz miał właściwe jak producent wymaga .

A nie założyli ci do tego zaworu zwrotnego przed zasobnikiem ? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mam zaw.zwrotnego , Rury wlasciwe ale bojler zakladam do du...ale sie sprawdzi jak znienie te rury

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własciwe jak byś miał pompe 5kw .

A bojler cóż , zrób bajpasik  z zaworem odcinającym tak byś odciążył  wężownice jak by nie dawała rady z przepływem  albo zakręcisz jak da radę z  tej rury pp 32 co zostanie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.11.2023 o 21:23, marekd napisał(a):

Witam. Na razie nie zmienilem rur z PP32 na PP40 rozmawialem z gosciem co sprzedal ten bojler i przyznal sie ze ze mufy sa 1 cal a rura karbowana  DN 20 i 3,5m2 , to napewno tu mamy obnizenie przeplywu , co myslicie ?. w przyszlym tygodniu zmienie te rury ale bez przkonania ze bedzie dobrze .

Prosze dejcie znac 

Ja tez nie mam przekonania, że to coś zmieni. Obstawiam, że problem jest gdzie indziej, skoro dot. samego momentu przełączania obiegu c.o. na cwu. Tak to wygląda z opisu jakby samo przełączenie trwało dłużej nie te 10sek wskazane w instrukcji albo sterownik reaguje za szybko. Mam zasobnik cwu 200l z wężownicą ok 3,5m2 i dł 16m (cholerstwo takie ciężko było odpowietrzyć) i pompka dla trybu cwu daje aktualnie 18l/min, a na najwyższym 5 biegu 21 albo 23. Ty z tego co kojarzę masz 'lodówkę', a u mnie do zasobnika jeszcze dobre kilka metrów. Zasobnik cwu oryginalnie ma we/wy pod conexy na cu22 i od zaworu przełączającego nie widziałem potrzeby stosowania większej średnicy - zostawiłem cu22 (do samego zaworu przełączającego cu28).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega @marekd powinien wyłączyć pompę wejść w menu serwisowe włączyć maksymalną wydajność pompy obiegowej i sprawdzić przepustowość na co a następnie przełączyć zawór rozdzielający na cwu i sprawdzić przepływ .

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jescze Wam potruje glowe przy tej wezownicy 3,5m2 z wezownica z inox DN20  to napewno dardzo dluga i karbowana rura daje wieksze opory i za to mamy wieksza powierzchnie . Chetnie bym sie go pozbyl bo aczyna mnie to irytowac ta zabawa .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A masz możliwość się go pozbyć?

Najpierw posprawdzaj jakie masz te przepływy na co i cwu .

A w przyszłości i tak te rury zmienisz jak się kapniesz że jesteś do tyłu . 

A jak z defrostami  miałeś już jakieś ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.