Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pompa ciepła Panasonic ht 12 kw


radziow124

Rekomendowane odpowiedzi

Co tam na tym wyświetlaczu PC wylicza to bym się do tego nie przywiązywał. Panasonic mógł tam sobie zaszyć dowolna strategie, która ma uszczęśliwić posiadacza urządzenia.
Dla mnie najważniejsze jest ile energii zużywa licznikowo przy utrzymywaniu konkretnej teperarury na wyjsciu.

I tak dla przykładu 2 wykresiki.
PC ok 18.00 załączyła sobie grzanie CO startując że zużyciem 700W. Temp wody na wyjściu 26 stC

No i tak sobie podnosiła ta temp sukcesywnie do 28.5 st. Bo robiło się coraz chłodniej, więc krzywa kazała podnosic. Jak widać z wykresow, zużycie energii wędruje w dół, do ok 500W pod koniec grzania, pomimo że temp na wyjściu coraz wyższa i temperatura powietrza coraz niższa. Magia.

PC pokazuje kednoczesnie, że produkuje coraz mniej energii, pomimo, że musi grzac wodę o 2 st cieplej niż przy rozpoczęciu cyklu. Dziwne to.

No więc konkludując, o co mi się rozchodzi. Wskazania mocy produkowanej przez PC są irracjonalne. Początek grzania, PC produkuje 5000W, żeby grzac wodę do 26 st, a za jakiś czas już produkuje tylko 2200W, żeby utrzymać temp 28 st. Czyli cieplejszą.

AA i jeszcze jedna ciekawostka. Widać też cykl grzania CWU przed tym CO. I w tym momencie (jest najwyższa temp. zewnętrzna) PC pokazuje, że produkuje mniej energii grzejąc wodę do 50st, niż za chwilę jak grzeje wodę do 26st.

Screenshot_20221010_205943_io.homeassistant.companion.android.jpg.bb2b5d1cd9d19a7ab93ea4fc83b5745f.jpgScreenshot_20221010_210004_io.homeassistant.companion.android.jpg.10f8bc4c21171d9ddfd0d29735a79017.jpgScreenshot_20221010_210012_io.homeassistant.companion.android.jpg.eb655be03b8601f1e2129ce9d0301962.jpg



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




na ile miarodajne są wskazania ze sterownika jeśli chodzi o zużycie energii , wiem że to jest około ale czy duże macie różnice między wskazaniami ze sterownika a podlicznika ,


U mnie PC 7kw z podlicznika 627kWh, wskazanie sterownika PC 406kWh.
A wiem, że podlicznik nie zlicza jeszcze defrostow, bo mam grzałkę z PC wpiętą w osobna fazę, na której nie mam licznika. Zatem spodzewam się w sezonie grzewczym mniejszych różnic, bo PC będzie pewnie tą grzałkę doliczać.

  • Przydało się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wnioskuje że chyba ten podlicznik warto założyć , jak dla mnie takie  do10 % przekłamania było by dopuszczalne .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej nie ma grzałek ,jest tylko grzałka tacy a podlicznik mam zewnętrzny i grzeję od ok 3 tygodni CO oraz CWU i dobowo wychodzi od 10-12 kwh woda do cwu grzana do 50 stopni dlatego że bojler mam mały dwupłaszczowy i cop pewnie słaby ale ciepła musi być , nowy 200 litrowy dwuwężownicowy kospel stoi i czeka aż dostanę weny i myślę że pobory spadną no oby , haier brał mi ok 12-16 kwh max ale to było w kwietniu i prawie dziennie były słabe mrozy od minus 1 do minus 5 , czekam na większę mrozy aby coś dowiedzieć się jak działa ta rewelacyjna wg niektórych sprężarka dwurotacyjna bo wg moich obserwacji to chyba pic na wodę ale kto wie i haier szedł dobrze i gree idzie dobrze . a najlepiej chodzą przeróbki z tych tańszych typu heiko czy haier tundra-tajga one grzejąc kalafiory czy podłogę w taką pogodę jaką mamy pobierają po ok 200-300 Watt a mój nie może zejść niżej niż 700 Watt więc co jakiś czas się wyłącza i stoi godzinę czasem dwie i znów idzie a wolałbym stale jak by szedł na niskiej mocy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.10.2022 o 09:35, berthold napisał(a):

CWU i dobowo wychodzi od 10-12 kwh woda do cwu grzana do 50 stopni dlatego 

Ja mam bojler nierdzewke 400l

5 stałych domowników plus do 6 osób ale średnio 4  bo wynajmuje czyli razem ok 10 i zadko pobiera mi więcej niż 6kwh na cwu 

Screenshot_20221019-092031_Comfort Cloud.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak widnieje na fotkach: "Grafana"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będę się mocno rozpisywał, jak ktoś by był zainteresowany to mogę pomóc w postawieniu serwera z Home Assistant i skonfigurowania bazy danych i zintegrowania PC Panasonic z Home Assistant.

Potrzebny jakiś PC, mini PC (np. Raspberry), albo Maszyna Wirtualna podpięte do sieci, na którym stanie linux i poźniej zainstaluje się Home Assistant OS. 

Takich manuali poniżej jest od groma na YT. Ja mam na serwerze plików QNAP to postawione na maszynie wirtualnej, co ma 2 rdzenie i 2 GB RAM.

Oczywiście u mnie to wszystko jest surowe, byle tylko działało, bez żadnych wyczesanych dashboardów i fajnych automatyzacji i integracji z innymi urządzeniami w domu. Wszystko dowiezione na 80%, bo żeby dokręcić do 100% brakuje czasu, ale ta zasada Pareto na razie się sprawdza. Potencjał tego systemu jest olbrzymi.

Do Home Assistant ma się dostęp ze smartfona lub z przeglądarki, Grafana to dodatek który się instaluje z repozytorium dodatków.

image.thumb.png.cc4bfd43e013ae44a68bce84e1200432.png

image.thumb.png.3828b3565823b84d8ba3b828326693b4.png

Edytowane przez esselite
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Andrzej1977 napisał(a):

Ja mam bojler nierdzewke 400l

5 stałych domowników plus do 6 osób ale średnio 4  bo wynajmuje czyli razem ok 10 i zadko pobiera mi więcej niż 6kwh na cwu 

Screenshot_20221019-092031_Comfort Cloud.jpg

Ale ja mówiłem o CO oraz CWU łącznie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aplikacja Panasonica, to tylko strona w sieci web z ubogim dostępem dla użytkownika, skalująca się automatycznie do urządzenia. 

Natomiast to samo pod adresem Service-cloud dla serwisanta, rozwala konkurencje na łopatki, bo w zasadzie każdy parametr pompy można zmienić i podejrzeć zdalnie, jeżeli PC ma dostęp do serwera, włącznie z tymi, na których Ci zależy. Nawet możesz wyrzucić te dane na wykres.

  • Przydało się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kordjano Gdybyś był w tym temacie bardziej wylewny, będziemy niesamowicie wdzięczni. Chyba że to tajemnica branżowa, to wtedy rozumiem powściągliwość w informowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie jak w tej instrukcji co Kolega Witek podesłał , mnie to syn wyczaił i ogarną ,ja jestem cienki w tym temacie.☺️

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już właśnie ogarniam całość tematu. Dogrzebałem sie do formularza zgłoszenia użytkownika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Czy ktoś wie co to za ustawienia? 
Screenshot_20221105_215505.thumb.jpg.44e6ec8520cb6b847b485f8ae0cbc3c4.jpg
To jest czas, po którym PC sprawdzi, jaką jest temp w CWU. Jeżeli ustawisz 8h, to ptzez 8h PC nie sprawdzi temp CWU, i nie będzie grzac CWU, nawet jak temp spadnie poniżej ustawionej delty/ histerezy.

Dla CWU jest analogicznie, nie będzie grzac CO dopóki nie nagrzeje CWU do zadanej temp, a jak zadanej temp nie osiągnie to skończy grzac CWU po osiągnięciu tego czasu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, esselite napisał(a):


Dla CWU jest analogicznie, nie będzie grzac CO dopóki nie nagrzeje CWU do zadanej temp, a jak zadanej temp nie osiągnie to skończy grzac CWU po osiągnięciu tego czasu.

+ ciekawostka 

Nie wiem jak zachowa się Panas z grzałką cwu, ale np w Midei sprężarka zaczyna grzać CO, a grzałka CWU kontynuuje grzanie CWU. Przy czym mimo innych niespełnionych warunków do jej załączenia jak max temperatura zewnętrzna pozwalające na jej załączenie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.