Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Panasonic 9KW i niski COP


Shizer

Rekomendowane odpowiedzi

To git, że działa. Ciekawe co tam siedzi w rzeczywistości, bo tak jak pisałem z moim zasobnikiem 200L z wężownicą ~3,5m2 podpiętą na cu22 problemów nigdy nie było (przepływ 18l/min). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrol no ta za ta kase jak bys go widzial to strach do niego przykrecac armature 1 cal mufka  przyspawana do scianki to na slowo chonoru sie trzyma cza sie staac blokowacjak sie przykreca ---masakra . Ponoc produkcja ze Slowacji?? bo taniej niz w Polsce sie produkuja  z takim wykonaniem to tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie jeszcze nie jeden się natnie na powierzchnia wężownicy ☺️

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam gdzie dane firmy? Wtedy muszę założyć konto w aqarea serwis Cloud jako ,,serwisant" żeby potwierdzić swoje zgłoszenie, robił to  już ktoś, nie ma to wpływu na gwarancję np? 

Edytowane przez tomek767
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tak zrobiłem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeplyw   przez te wezownice przy obr.1700 /12.66 masakra pomaranczowe pole a aplikacji wiec do  d....

Tak to w srodku ponoc wyglada   moze  komus sie przyda co nie kupowaczbiornikdoduuuu.webp.a79c4655fdf9f0f7a27c9458b9424347.webp

Edytowane przez marekd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem.

Syn sie tam zalogował i jest aplikacja .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam min.13,38 sred.13,87 max 14,09 mysle ze dobrze czy cos zmieniac ? jak myslicie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, przeczytałem wczoraj cały ten temat i nie wiedziałem na ile rzeczy należy zwracać uwagę przy dobrym ustawieniu pompy. Ja mam Panasonic 9 kW Aquarea od października pracuje.  COP w październiku był  3,5 -nawet 4,5, obecnie przy mrozach -5 wynosi 2,25. mam 160 m2 do ogrzania, 11 grzejników i dwie podłogówki. U mnie problem jest załączanie bo przy temp 10 *C przez cały pażdziernik załączała się 1800 razy, a obecnie przy mrozach chodzi cały czas od 4 dni, nie bardzo wiem co z tym zrobić, instalator pyta czy jest ciepło, a potwierdzam, bo ciepło jest, czyli w/g niego wszystko w porządku, ale myślę że tyle załączeń w miesiąc to trochę dużo, czy możecie pomóc ?

Edytowane przez Azuks
Wykasowała się całość wpisu, została tylko ostatnia linijka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AZuks  2czy3 razy na godzine tak jest najbardziej efektywnie, a co do instalarorow to ich mmotto zrobic szybko ,wziasc kase i zostawic klijeta na pozarcie pradu. ja mam to samo banda polskich cwaniakow za grobe pieniadze ,tak bylo z fotowoltaika teraz przyszlona PC.jak cos to pisz na PRIV

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no trochę dużo, ile godzin pracy sprężarki? grzejesz na krzywej czy prostej?, jaka delta?, jak masz podłączoną pompe do instalacji przez bufor , czy bufor na powrocie, a może bez bufora? podaj wiecej danych zanim koledzy znający dobrze temat się wypowiedzą.

Edytowane przez tomek767
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że na tym forum szybko można uzyskać pomoc.

Szczegóły instalacji; 1800 załączeń 730 h pracy sprężarka, delta 7 *C, Krzywa grzewcza 35 *C- 46 *C, +15 -15,bufor 100l połączony równolegle , dwa wejścia i 2 wyjścia. zewnętrzna pompa CO pracowała na min prędkości. Temperatura w domu 21,5 *C

Edytowane przez Azuks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Delta 8 krzywa 38 28 15 -10 bufor 50l pol.row. zew pompa dla c.o  podnoszenie 4.2  w domu 21,6 zew-2COP 3,50 teraz    start/stop 576/439 godzin

Edytowane przez marekd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Schemat instalacji. Na zasilaniu do grzejników jest oczywiście pompka.20231130_220648.thumb.jpg.9e1b426857658bc6a76d3eb683e05120.jpg

 

Edytowane przez Azuks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Azuks

Jeśli nie masz dobrze ustawionych pomp obiegowych, to taki bufor mocno zaburza pracę pompy.

Poznasz to przede wszystkim po tym, że powrót z bufora do pompy robi się szybciej ciepły niż powrót z instalacji do bufora. Niestety bez termometrów a najlepiej termowizji tego nie zobaczysz. Najlepiej przerobić bufor na układ 3T. O tym jak to zrobić było na forum.

Edytowane przez teres
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wpięcia w bufor, to taki typ, że wszystkie przyłącza są od góry, rury powrotów idą do dna, jak na zdjęciu.

Jest faktycznie różnica temperatur na zasilaniu z PC  a wyjściu na układ i to ok 4 *C.

Mam pytanie , czy można zmniejszyć wydajność pompy w jednostce wewnętrznej PC, jeśli tak to jak to zrobić i czy faktycznie zmniejszenie wydajności tej pompy może pomóc w moim przypadku, bo faktycznie mimo ostawionego delta T na 7*C, to widzę że różnica temperatury między powrotem  a zasilaniem z PC wynosi 3 *C, a chyba nie powinno tak być ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Azuks
No jak instalator to paprak i nie potrafi dobrze zamontować pompy, to niestety nie wiele poradzisz sam. Przerobisz instalację, to się poprawi. Nie przerobisz, to będziesz miał dalej tak samo.
Niestety takie podłączenie bufora powoduje, że pompa w każdej instalacji zadziała. Instalator się cieszy. Ale, że będzie pracować kiepsko, to już problem klienta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.