Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Producent Kontratakuje


staran

Rekomendowane odpowiedzi

już niedługo nie będzie można o żadnym większym producencie napisać złego słowa (ani o żadnej rzeczy która jego jest)

ostatnio głośno było o "najwspanialszym tatarze na świecie"

Jak tak dalej pójdzie to o wszystkich produktach trzeba będzie się wypowiadać w samych superlatywach, a im więcej zachwytów odnośnie jakiegoś produktu to znak ze trzeba się trzymać jak najdalej od niego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Producent Cichewicz zamiast odpowiedzieć na krytykę zgłasza sprawę do prokuratury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaką jest różnica między zła opinia osoby na forum a zła opinią na stronie internetowej? :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na forum był jeden co miał złe zdanie na jakość kotła Logica , coś się wydarzyło i nagle zmienił zdanie o 180 stopni ,chyba miał nick Szarzyk albo cos tym stylu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

W internecie , pojawiła się strona www, która narusza dobre imię i dobra osobiste naszej firmy oraz produktów. Autor strony, bez żadnego merytorycznego poparcia, podając nieprawdziwe informacje, negatywnie przedstawia nasze produkty tj Logica, Ultima. Informacje zawarte na stronie naruszają dobra osobiste naszej spółki i sprawa została już skierowana do prokuratury. Biorąc pod uwagę, że od kilku lat w/w produkty cieszą się doskonałą opinią wśród użytkowników i znajdują się w ofercie renomowanej firmy Buderus - nie można poważnie traktować subiektywnych opinii twórców tej strony. Ewidentnie widać tu działania zlecone przez konkurencję...

 

 

 

Odnoszę wrażenie, że to jakiś straszak, Do jakiej prokuratury, na jakiej podstawie? Takie sprawy to się załatwia co najwyżej sądownie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnoszę wrażenie, że to jakiś straszak, Do jakiej prokuratury, na jakiej podstawie?

na podstawie ze ich stać :-) złego wrażenia nie usunie sprawa sadowa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa trwa już chwilę, ale nie chciałem nic mówić, póki prokuratura, kuria, sanepid i kto tam jeszcze nie zapukają do moich drzwi. Do tej pory nie zapukały. Niemniej czekam cierpliwie. Ale skoro temat wypłynął sam z siebie...

Niespełna miesiąc temu pan Robert Cichewicz był uprzejmy powiadomić mnie na Facebooku, że:

W związku z naruszeniem dóbr osobistych marki Cichewicz, sprawa nieprawdziwych pomówień oraz oszczerstw na temat kotłów c.o trafiła do Prokuratury Rejonowej i Policji. Nie sądźcie, że brak kontaktu na stronie uchroni was od odpowiedzialności za pomówienia.

Odpisałem, że informacje czerpałem z materiałów producenta, a jeśli mimo to w którymś miejscu się mylę, to poparte merytorycznymi argumentami sprostowanie chętnie zamieszczę. Odpowiedzi niestety nie otrzymałem.

Kilka dni temu podobny groźbo-straszak otrzymałem od Prezesa firmy Westfalia, pana Aleksandra Brzezińskiego. Miał on pretensje m.in. o to, że
(1) kocioł Westfalia Ultima nigdy nie był i nie jest sprzedawany w marketach budowlanych pod marką Westfalia
(2) że informacje i przekroje które zamieszczam są nieprawdziwe
(3) że bezpodstawnie twierdzę jakoby firmy Cichewicz i Westfalia cokolwiek łączyło.

Mimochodem dodał, że firma Cichewicz zgłosiła sprawę do trzech (!) różnych instytucji, a jego kancelaria też coś pichci.
Odpisałem panu Prezesowi, podsyłając dowód że teza (1) jest w połowie nieprawdziwa, ale ponieważ aktualnie tego kotła nie widać w żadnym z marketów pod marką Westfalia, to wzmiankę o jego "marketowości" usunąłem. Podobnież rozdzieliłem artykuł wspólny o kotle Westfalii i Cichewicza, które kiedyś były w 90% podobne, ale teraz się nieco rozeszły. I przejrzałem stronę Westfalii, gdzie znalazłem trzy różne wersje konstrukcji tego kotła, każdą z nich opisując, ponieważ w handlu ktoś może na każdą z nich natrafić.

Na to pan Prezes Brzeziński odparł, z grubsza że "strona fajna, ale informacje nieaktualne, więc nieprawdziwe".

 

Niech każdy sam wyciągnie wnioski, jak taki stosunek do publikacji istotnych, aktualnych informacji na temat swoich produktów na własnej stronie internetowej producenta świadczy o producencie i jego podejściu do klienta.

 

Gdyby ktoś miał wątpliwości, to od nikogo ani grosza nie wziąłem za pisanie źle o tym wyrobie albo dobrze o innym. Jeśli techniczne fakty powiedziane po polsku i zrozumiale są niekorzystne dla producenta - to jest problem producenta, że klepie niepełnosprawny produkt. Nawet jeśli to się aktualnie dobrze sprzedaje.

Nie interesuje mnie też celowe fałszowanie informacji o kotłach, ale jeśli producent ma wyj*#ane na aktualność i prawdziwość informacji o swoich wyrobach na jego własnej stronie (!) to co ja mogę? Koniem jestem, nic nie mogę.

 

Producenci chyba nie bardzo zdają sobie sprawę z głupoty ich własnego postępowania. Angażują środki w rozdeptanie mrówki, co ich ugryzła, a nie widzą, że szarżuje na nich słoń - antywęglowy ruch, który zaczął się w Krakowie, a jest więcej niż pewne, że będzie zyskiwał na sile. Chcą załatwić jedyną w tej chwili inicjatywę mówiącą o węglu pozytywnie i zrozumiale. Śmiało, czekam. A za kilka lat życzę powodzenia w produkcji kontenerów na śmieci i gwoździ.

 

 

Ale żeby nie było tak smutno, to wspomnę o drugim, pozytywnym biegunie sprawy: skontaktował się ze mną Prezes Izby Gospodarczej Sprzedawców Polskiego Węgla. Stwierdził, że inicjatywa to bardzo zacna i chce włączyć Izbę w promocję tego tematu. Także jak widać niektórzy już się budzą, inni zaś czekają, aż nocnik się bardziej napełni i się w nim utopią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na podstawie ze ich stać :-) złego wrażenia nie usunie sprawa sadowa

Nie raczej, to co napisał Juzef, ustalenie dokładnego sprawcy całego zamieszania, bez tego nie sposób złożyć pozwu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko mi znaleźć w opisie kotła(ranking) jakieś oszczerstwo. Każdy opis,oparty jest konkretnymi argumentami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie interesuje, które informacje o kotłach cichewicza są nieprawdziwe. 

Juzef, przyznaj się, że bierzesz w łapę od konkurencji albo sam produkujesz kotły:-)

No przecież napisali "Biorąc pod uwagę, że od kilku lat w/w produkty cieszą się doskonałą opinią wśród użytkowników i znajdują się w ofercie renomowanej firmy Buderus - nie można poważnie traktować subiektywnych opinii twórców tej strony.".

Opinia użytkowników cokolwiek by to znaczyło bo mnie nigdy o takową nie pytał :P i sprzedaż pod logiem renomowanej firmy to są za to merytoryczne argumenty na obronę :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tych kotłów nie da się obronić w żaden sposób, przecież gdyby tak był, to  merytorycznie skomentowaliby zarzuty, a tu tylko pewnego rodzaju szantaż. W pierwszej kolejności powinna być zabroniona sprzedaż takich dziwolągów, a do prokuratory to się najwyżej konstruktorzy i dystrybutorzy tego kotła nadają, przecież to musi kopcić na całą okolicę. Doprawdy nIe wiem jak to jest sprzedawane w Niemczech,  obligatoryjnie instalacja tylko z buforem? Podejrzewam, że tyko pracując z mocą nominalną, może to jeszcze jako tako wyglądać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juzef moim zdaniem zamieśc na swojej stronce tylko dobre kotły a tych co nie ma to zwykłe gówno.

Trudno to tak zrobić. Przecież nie opiszę od razu wszystkich dobrych kotłów. Skąd ktoś ma wiedzieć, czy kocioł nieopisany jest dlatego, że jeszcze o nim nie wiem, czy dlatego, że niewart uwagi? A jeślibym po prostu dawał niską ocenę bez uzasadnienia, to wtedy dopiero można by zarzucić mi złe intencje. A tak wszystko jest uargumentowane.

 

Cieszyłbym się, gdyby mnie któryś mądry producent zmasakrował merytoryczną argumentacją jak Korwin lewaka. Ale wygląda, że mają tylko pięść w zanadrzu.

 

PS. Żeby Was tu też czasem nie zaczęli ścigać za te wypowiedzi ;)

PS2. Spisałem tu właściwie wszystko o sprawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Was" (w sensie użytkowników) raczej ścigać nie będą. Ze względu na stosunkową łatwość ścigają zwykle  Nas (w sensie właścicieli strony).
 

Jak widać jed­nak można pisać to samo w zaci­szach for inter­ne­to­wych, ale gorzej jak te infor­ma­cje wska­kują na pierw­szą stronę wyni­ków wyszukiwania…

Powyżej cytat z linku Juzefa. W zaciszach zwykle można pisać wszystko, gdyż nikt tego nie znajdzie. Jak będzie to widoczne to nie ma znaczenia czy to forum, poradnik czy inna strona.

 

Pozdrawiam i życzę powodzenia. Trochę zdążyłem się już zorientować w temacie. Zapłaciłem nawet za klika prawniczych opinii i moim zdaniem "letko" nie będzie. Niestety prawo a sprawiedliwość nieco się czasami rozchodzą ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem umieszczaj w swoim rankingu kotły warte uwagi i godne polecenia kotły w których można spalac czysto i ekonomicznie.Daj sobie spokój z kotłami bublami dużych firm t.j. Cichew..... bo Ci nie dadzą spokoju.

pozdr.

z drugiej strony jak nie ma żadnej informacji nawet o bublach to ktoś stojący przed wyborem kotła może taki bubel nieświadomie kupić. A potem jeszcze sprzeczki z sąsiadem bo z komina czarny leci...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juzef, można by spróbować, po prostu zrobić listę:

 

APPROVED BY JUZEF

 

 

w domyśle, cała reszta to nic nie warte gnioty. Może sami producenci kotłów, tych polecanych byliby zainteresowani taką promocją. Myślę, że nie jedna osoba zdecydowała o zakupie tego czy innego kotła dzięki twojej stronie czy forum. Chłopaki mają trochę racji, czasem nie warto kopać się z koniem. Może teraz jeszcze za wcześnie na takie pomysły, ale skoro skontaktował się z tobą Prezes Izby to zainteresowanie tematem może być coraz większe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://pl.memgenerator.pl/mem-image/zglaszam-to-do-prokuratury-pl-000000

 

Co do pozwu to akurat dobre dla promowowania czystego spalania. Jak sprawa będzie założona to może jakaś większa gazeta zainteresuje się tematem i dzięki temu temat pojawi się już w całej polsce. Skoro gówniana tęcza jest pokazywana przez 2 tygodnie to tym bardziej czyste powietrze powinno mieć swoje 5min w TV i radio.

Jedyne jak moge skomentować zastraszanie Cichewicza to:

http://tnij.org/mascnakotly

Pozatym nie wiem czy strona www nie podchodzi pod to: 

"

Art. 1.
Prasa, zgodnie z Konstytucją Rzeczypospolitej Polskiej, korzysta z wolności wypo-
wiedzi i urzeczywistnia prawo obywateli do ich rzetelnego informowania, jawności
życia publicznego oraz kontroli i krytyki społecznej"

 

akurat krytyka społeczna skierowana w producentów produkujących koszmarne kotły dopuszczone do sprzedaży a do tego certyfikowane tym bardziej powinni podlegać takiej krytyce bo raz: zatruwają środowisko naturalne a co gorsze trują ludzi przez nieprawidłowe spalanie paliw kopalnych (co ciekawe często wg. zaleceń producentów).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.