Skocz do zawartości

mikus39

Stały forumowicz
  • Postów

    371
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    1

Treść opublikowana przez mikus39

  1. Mam w pracy tabele norm hałasu. Cyknę foto dla potomnych. Jeżeli oczywiście kogoś to interesuje.
  2. Szanowni forumowicze. Wytłumaczcie mi proszę jedna rzecz. Za pewne bardzo prostą. Jak pompa steruje temp w instalacji opartą o bufor. Jeżeli pompa ma grzać bufor a za buforem instalacja jakby jest osobna częścią to jak modulowana jest temp. wychodząca z bufora? Rozumiem wl/wył pomp ale modulacja temp?
  3. To jak to jest właściwie teraz z opłacalnością fotowoltaiki? Warto zamontować czy lepiej sobie odpuścić? Offgrid czy pod zakład elektroenergetyczny. Spinać to PC? Może lepiej solar? Mam zużycie prądu na poziomie ok. 350-400 kW miesięcznie bez ogrzewania domu.
  4. Ja to bym powiedział że dźwięk rozchodzi się dookólnie. Dodatkowe odbicia od przeszkody mogą powodować odbicia dźwięku i zwiększenie hałasu. Na to wszystko są oczywiście normy prawne. Przed zakupem pompy gdzieś sobie doczytałem. Za pewne się nie zmieniło nic w tej kwestii. https://kotly.pl/glosna-pompa-ciepla/ Taki topic.
  5. Ludzie ale wy macie wielkie te chałupy. To się można pogubić nawzajem.
  6. Przy obecnych temp. oscylujących pomiędzy 0 a 10 st. C, po gruntownym ociepleniu dachu, pompa wykazuje zużycie maks. z grzaniem CWU na poziomie max 8kW. temp w domu 22st C.
  7. Dokładnie tak jest. Pellet tzw. przemysłowy o grubości 8mm miał białe wtrącenia. A i grubsze elementy się trafiały.
  8. Jest takie prawdopodobieństwo. Trochę nie wierzę katalogom i sprzedawcom.
  9. Termowizja pokazała duże ilości dziur. Potwierdziło się to po zdjęciu dachówek. Dach został zasypany granulatem celulozy. Mam nadzieję zatem na znaczną poprawę wyników. Co do przeszkleń. Mam trzy duże przeszklenia 2,5m x 2m.
  10. Okna trzyszybowe. Tak jak napisałem dach był podziurawiony przez kunę. Tylko czy to powodowało duże straty ciepła? Nie wiem.
  11. Biorąc pod uwagę wasze zurzycia to u mnie jest coś nie tak z ogrzewaniem. Albo ta pompa mało ekonomiczna wbrew producentowi.
  12. Sprężarka wzięła 4825 kWh od sierpnia 2022r. CWU 4 osoby 45stC, prysznic. Powierzchnia 146 m2 grzana podłogówką do temp 24stC. Max temperatura zasilania 36stC (niestety dziurawy dach zniszczony przez kunę naprawiony po sezonie grzewczym). Ocieplenie dachu 2x 15cm wełny. Ściany 24 cm porotherm + 10 cm grafitowego styropianu. Okna trzyszybowe. Wentylacja mechaniczna. Poprzedni opał 4t wungla lub 5-5,5 t pelletu. Lokalizacja ślunsk.
  13. Jeżeli chodzi o grzałkę. To ustawiina jest na -10 st. Wczoraj było -16 i do północy nie działała. Po wzroście temp. do -12 st. ale utrzymującym się mrozie do rana pobrała całe 10W. Pompa generalnie przy ustawieniu trybu cichego pracuje prawie non stop 100% po nocnych spadkach i generalnie jest głośniej niż modulując nawet do 46% bez trybu cichego. Chociaż głośniej do pojęcie względne bo pompa bardzo cicha.
  14. Dla potomności i osób z podobnym problemem. Mam nadzieję że byłem jedyny, ale..... Wystarczyło wyłączyć tryb cichy. Temperatura się ustabilizowała na poziomie 21,5 do 22,5, prędkość wiatraków spadła bo pompa po nocy nie wariuje ze 100% mocy. Temperatura zasilania instalacji przy -16 na dworze była wg mnie zaledwie 35,8 st. Teraz chyba pora na ustabilizowanie przepływów na rotametrach. Dzięki Sambor za pomoc. Uwagi były bezcenne i na pewno je wykorzystam.
  15. Myślę że instalację ogarnąłem. Wyłączyłem w pompie grzałkę całkowicie żeby nie włączała się latem przy temperaturach powyżej 35st. Jak prawidłowo ustawić grzałkę?
  16. Czy na podstawie tych informacji możecie mi wytłumaczyć jak mam ustawić krzywą grzania? Oczywiście biorąc pod uwagę zdjęcia z mojego sterownika.
  17. Ja na mysz ani krasnala raczej nie wyglądam. Ale wracając do sedna. Powietrze wypchało grzybek i się zawiesił? Zwiększyć moc pompy żeby zwiększyć przepływ na rotametrze który nie reaguje na regulację? Ale wtedy zaczyna mocno szumieć woda. Dochodzę do wniosku że lepiej by chyba było żeby pracowała pompa w jednostce.
  18. Tak też zrobiłem. W jednym pomieszczeniu rozkręcanie rotametra nie powoduje zwiększania przepływów. Co więcej po nocy wskaznik rotametra zawiesił się w pozycji zamkniętej. Poruszanie nim pomogło i się otworzył. Co ciekawe na dole też były te niebieskie zaworki poskręcane. Kto w tym kopał?
  19. Jeżeli instalator w trakcie zabudowy ogrzewania poustawiał przepływy, a myślę że tak, a ja nigdy nie regulowałem pod szklankami, to może lepiej tego na razie nie ruszać? Może zaczekać parę dni jak się to wszystko odpowietrzy i unormuje? Jeżeli nie mam projektu, to czy długości pętli opisane na rozdzielaczu wystarczą?
  20. Sambor. Ja rozumiem kij i marchewka. Tylko ja potrzebuje tej marchewki. Daj mi wskazówki. Ja zrobię. Wg mojej oceny dobrze. Jeżeli źle, powiedz co jest źle. Poprawie. Ale ja chce mieć świadomość. Jeżeli Twoje porady okaza się pomocne to ja będę promotorem Twoich poglądów. Ale muszę mieć świadomość. Przepraszam. Może mam zły okres? Moze się czepiam a ty sie starasz? Ja bym chciał mieć zrobione. W tym wypadku chce mieć ciepło i tanio. Taki żart. Lubię wiedzieć co robię. Wterdy to jest łatwiejsze. Wiem nie jest to proste. Ale "popraw przepływy" dla laika to jakby daj mi spokój.
  21. No to po rozkręceniu pętli temp. wyglądają tak. W domu 21,5 do 22,5 st. .5 do 22,5
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.