Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Producenci Rur Pp


jareckijaro

Rekomendowane odpowiedzi

Aquatherm.

Ja wahałem się właśnie między Bor plus a Aquqaherm i wybór pad na ten drugi.Obecnie mam już w 80% skompletowane rzeczy na instalacje i myślę że w przyszłym tygodniu zacznę działać :-)

 

A i z tego co pisze na produktach Aquatherm to są produkcji od zachodnich sąsiadów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam akurat w Katowicach bezpośredni punk sprzedaży i tam brałem , może są jacyś przedstawiciele w poszczególnych województwach.

 

Robią rury STABIi i oczywiście STABI GLASS.Ja brałem Stabi glass SDR7,4 do CO i zwykłe ale grubościenne SDR6 PN20 do cwu.

Normalnie rury są koloru zielonego - takie dajesz np w piwnicach lub pod tynk a w miejscach widocznych (pomieszczenia mieszkalne) dajesz w wersji białej (cena zielonych i białych jest ta sama).

 

Tu masz link do strony : http://www.aquatherm.com.pl/

a w zakładce mareriały techniczne znajdziesz poradnik : aquatherm i fusiotherm i tam jest sporo wiadomości.

 

Co do cen - jes to system droższy np od SIGMA LI ale myślę że jakościowo nie ma co porównywać.

Generalnie dużo droższe są złączki z PP na gwinty 1/2, 3/4 itd....

 

CENNIK:

http://www.bissan.pl/remository/func-showdown/331/

 

Ja pomimo większych kosztów instalacji zdecydowałem się na Aquqthem zapoznając się z opiniami tych którzy stali przed podobnym wyborem.Długo rozeznawałem temat i oglądałem inne systemy rur PP i jedynie BOR PLUS wchodził jeszcze w grę. Robię instalację dla siebie , na lata więc wydanie (strzelam 500-1000 PLN) więcej na dom 200m2 za CO+ CWU nie stanowiło problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam akurat w Katowicach bezpośredni punk sprzedaży

 

Ja pomimo większych kosztów instalacji zdecydowałem się na Aquqthem zapoznając się z opiniami tych którzy stali przed podobnym wyborem.Długo rozeznawałem temat i oglądałem inne systemy rur PP i jedynie BOR PLUS wchodził jeszcze w grę. Robię instalację dla siebie , na lata więc wydanie (strzelam 500-1000 PLN) więcej na dom 200m2 za CO+ CWU nie stanowiło problemu.

U mnie niestety nie mam punktu

Rzeczywiście kolanka mają drogie ( względem innych)

Ile Ci wyszło za sam system pp ( rury, kształtki , złączki)?

U mnie dostępny jest bor i pewnie na nim się skupie ( porównam jeszcze ceny)

Napisałeś też że nie porównywalna jakość do sigma-li proszę rozwiń to ( czym się objawia gorsza jakość??)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałeś też że nie porównywalna jakość do sigma-li proszę rozwiń to ( czym się objawia gorsza jakość??)

 

Oparłem to na opiniach ludzi którzy też rozpatrywali różne systemy rur PP, opiniach 3 zaprzyjaźnionych instalatorów oraz wizualnie porównując jakość wykonania.Myślę że cena też daje pewien podgląd na jakość.

 

Na ta chwilę nie mam jeszcze wszystkiego ale myślę że w 3000 netto powinienem się zmieścić ( CO + woda).

Nie starałem się oszczędzać na średnicach i dlatego rury fi 16 u mnie nie znajdziesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerabiam starą instalacje tzn. wywalam wszystko (rury) i wstawiam nowe o odpowiednich (mniejszych przekrojach) nie zależy mi na grawitacji. Instalacja tradycyjna z pionami ( nie mam innego wyjścia). Kocioł na eko 25kW + 4D + Unicontrol + cyrkulacja cwu.

Kotłownia w miedzi 28 reszta PP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka

Czy naprawdę tylko ten wavin (bor) ma dobrą opinię u wszystkich??

Nie ma innego dobrego producenta w przystępnej cenie??

nie wiem np

kalde

plastbor

sigma li

Który producent jest jeszcze solidny??

 

Jakość trwałość szybkość i łatwość montażu

będąc laikiem sam zrobisz wszystko....

Wybrałbym za każdym razem meple...

Ale duże firmy patrzą na zysk wiec materiał najtańszy i bez szkolenia ludzi /nie ma na to czasu/ Polipropylen max PN16 lub Stabilizowany wkładką a drugi w kolejności droższy to PEX-c /droszy materiał tańsza robocizna/

Niezależnie jakiej firmy weżmiesz rury zawsze coś będzie nie tak, dlatego najwazniejsze żeby zawsze była szczelna i miała powtażalny mechanizm zaciskowy; bez możliwości wpływu obniżonej sprawności Pana Franka

Ja patrze tylko w tych kategoriach /troszeczkę materialnie/

W domku roboty i rurek dużo nie jest więc nie ma się nad czym zastanawiać Liczy sie szcunek do samego siebie a to będziemy mieli gdy sąsiadowi zrobi coś ten sam fachowiec bo go poleciliście....

 

Pozdrawiam czytaczy

Wiedza za Free

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakość trwałość szybkość i łatwość montażu

będąc laikiem sam zrobisz wszystko....

Wybrałbym za każdym razem meple...

Nie bardzo rozumiem co byś wybrał?

Ale duże firmy patrzą na zysk wiec materiał najtańszy i bez szkolenia ludzi /nie ma na to czasu/ Polipropylen max PN16 lub Stabilizowany wkładką a drugi w kolejności droższy to PEX-c /droszy materiał tańsza robocizna/

Niezależnie jakiej firmy weżmiesz rury zawsze coś będzie nie tak, dlatego najwazniejsze żeby zawsze była szczelna i miała powtażalny mechanizm zaciskowy; bez możliwości wpływu obniżonej sprawności Pana Franka

Ja patrze tylko w tych kategoriach /troszeczkę materialnie/

W domku roboty i rurek dużo nie jest więc nie ma się nad czym zastanawiać Liczy sie szcunek do samego siebie a to będziemy mieli gdy sąsiadowi zrobi coś ten sam fachowiec bo go poleciliście....

 

Pozdrawiam czytaczy

Wiedza za Free

Co to " powtarzalny mechanizm zaciskowy"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybrałbym taki materiał

W gogle wpisz "rury mepla"

 

A powtarzalny mechanizm zaciskowy to taki który zawsze zaciska się w jednnym powtarzalnym dla każdego połączenia ustawieniu narzędzia zaciskowego...

Sprawdz sobie a sie przekonasz że jak jesteś złotą roczką to sam sobie poradzisz... nawet z najbardziej skomplikowana instalacją Pozdrawiam czytaczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerabiam starą instalacje tzn. wywalam wszystko (rury) i wstawiam nowe o odpowiednich (mniejszych przekrojach) nie zależy mi na grawitacji. Instalacja tradycyjna z pionami ( nie mam innego wyjścia). Kocioł na eko 25kW + 4D + Unicontrol + cyrkulacja cwu.

Kotłownia w miedzi 28 reszta PP.

a co Tobie sśrednice rur przeszkadzją ,jak sa rury zdrowe to sie ich nie wymienia ,no chyba że szuka sie kosztów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Remont generalny kilku pomieszczeń (estetyka), usunięcie rur które lecą do naczynia górą - nie wiem jak się nazywa taka rura, przeniesienie naczynia w inne miejsce i podłączenie go zgodnie z normami, konieczna wymiana instalacji cwu (rury cwu i co lecą w spólnej izolacji z wełny + gips), dodanie cyrkulacji cwu, wymiana 5 grzejników z 16 + dołożenie do wszystkich zaworów na powrocie a na 7 na których tego nie ma głowic + zaworów termostatycznych, niektóre zwykłe zawory są "zastane i nie da się nimi kręcić, przeróbka całej kotłowni - przeniesienie w bardziej korzystne miejsce zasobnika cwu, dodanie zaworu 4D.... to wszystko zadecydowało o wypruciu wszystkich rur co i cwu + kanaliza i zrobienie tego od nowa - mam nadzieję że już za mojego życia nie będę musiał grzebać poza ewentualną wymianą kotła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.