Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Odwieczne Pytanie Atmos Czy Mpm ??


syriusz24

Rekomendowane odpowiedzi

Tak. Jest masakra cenowa. Ale nie tylko w przypadku takich kotłów i osprzętu. Tanio już było. Niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jaka jest granica temperatury spalin dla komina murowanego z cegły by nie mieć problemów z wykwitami? Większość kotłów HG przy pełnej mocy wskazuje na temperatury powyżej 150 stopni, to wystarczy? Mój komin jest użytkowany od 30 lat, spalany był od góry węgiel gruby, później drobny czyli miały z okazjonalnym dodatkiem suchego drewna przy rozpalaniu. Przewód w całości jest otoczony przez budynek więc nie wyzięba się zbyt mocno. Wysokość to od samej góry do wyczystki jakieś 8-9m i przekrój od góry 30x15, na samym dole jest bliżej 15x15 ale do czopucha to prawdopodobnie jest te 30x15cm zachowane. Przy czym nie był nigdy szlamowany, nie jest bardzo brudny i ostatnio czyszczony jest regularnie, choć jak z zaprawą między cegłami tego nie wiem. Po takim czasie może być już różnie. Nie wiem już sam czy jest więc sens starać się o montaż stalowego wkładu kominowego, co miałem w planach gdy jeszcze był sens kupować kocioł pelletowy. Obecny koszt wkładu z montażem w moim powiecie to jakieś 6000-6500 złotych a trwałość? Może do dziesięciu lat dociągnie jakoś. Teraz jednak skupiam się wyłącznie na HG i sam już nie wiem, może i dla świętego spokoju bym zamontował ale jeśli nie jest to konieczne to po co wydawać dodatkową kasę? Za te pieniądze kupię większy bufor albo docieplę strop nad piwnicą oraz ostatnią ścianę pod schodami i będzie z tego lepszy pożytek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 11.02.2022 o 13:06, syriusz24 napisał:

Mam własnie  takie same przemyślenia jak ty względem atmosa  A powiedz czy w Mpm Wood  jest opcja spalić węgiel bo po tym sezonie zostanie mi jeszcze ok 2t i nie wiem co z tym zrobić I kolejne pytanie czy mpm wood 18 da rade naładować bufor 1000? jednym wsadem ?? 

Na you tube jest gosc pod nazwa jak to robie polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.09.2022 o 22:36, Seby76 napisał:

Na you tube jest gosc pod nazwa jak to robie polecam

Możesz podesłać jakiś link 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.