Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Atmos Dc25s- wysoka temp na spalinach


Emtecc

Rekomendowane odpowiedzi

To ciekawy wątek z tą wkładką. U mnie kocioł pracuje z buforem 1000L na wkładce 72st. Czy powinienem jednak wkładkę wymienić na bodajże kolejną wyższą czyli 78st ?

Czy wyższa wkładka może jakoś wpłynąć na zmniejszenie temp spalin a tym samym na zwiększenie sprawności kotła ?

Edytowane przez gryesiek1209
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w jaki sposób wyższa temperatura kotła/wkładki miała by obniżyć temperaturę spalin? Mogę poszukać starej 72, bo obecnie mam 83 stopnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, mcjszt napisał:

A w jaki sposób wyższa temperatura kotła/wkładki miała by obniżyć temperaturę spalin? Mogę poszukać starej 72, bo obecnie mam 83 stopnie.

w pewnym zakresie napewno z uwagi na szczelinę otwarcia klapki powietrza natomiast kocioł musi być prowadzony do 82 stopni a termostat nastawiony na 85 stopni 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

@KacperHG u mnie wkładka 72 stopnie a kocioł pracuje na około 82-85 stopni na ciągu (od czasu do czasu włączy się na chwilę wentylator). Miarkownik mam ustawiony, że przy około 92stopnie klapka się zamyka.

Jeśli wkładka będzie 82 to prawie cały czas będzie dolatywać do 90 i zamykać klapkę. Tym samym w kotle będzie się kisić dym a nie palić. 

Zauważyłem, że jeśli ogień się wygasi i drzewo dużo dymi to trudno aby ponownie powrócił płomień do dolnej komory

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że musimy usystematyzować kilka kwestii 

Powietrze pierwotne ustawiamy na wpychamy do końca i wyciągamy ok 7 mm 

powietrze wtórne na maxsa dla paliwa sosna świerk generalnie miękkie drewno 

Pokrętło termostatu spalinowego ustawiamy na godzinę 12 po około 20 minutach spaliny podczas pracy kotła będą w okolicy 170 stopni takie ustawienia dla drobnego paliwa proszę ustawić sprawdzić i napisać jak wygląda sytuacja można oczywiście umieścić hamulce spalin pod strzechą i w tylnim wymienniku i można zastosować sterownik dedykowany dla kotłów na zgazowanie drewna 

ps tylna klapka odpowiada za ilość powietrza dostarczanego do kotła 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, KacperHG napisał:

powietrze wtórne na maxsa dla paliwa sosna świerk generalnie miękkie drewno

Na maksa wyciągnięte czy wsunięte?

Klapka ograniczenia ciągu w rurze do komina to dobry hamulec? Czy inny jakiś można? Ja mam sterowniki atmos acd03 mogę na nim coś ustawić odnośnie spalin? Czy pracy wentylatora

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po 8 minutach rozpalania na krótkim obiegu spalin temperatura spalin 200° wentylator chodzi cały czas

16434467669642592878034606406286.jpg

16434469428263119629942456022325.jpg

Podłożyłem jak widać temperatura spadła do 130° i teraz się podnosi szybko krótki obiek oczywiście zamknięty

Ta klapkę od powietrza co jest podłączona łańcuszkiem do miarkownika ciągu zamknięta całkiem bo spaliny szybciej rosną jak jest otwarta

Po 20 minutach temperatura na piecu 55° spaliny wyjątkowo niskie bo 142° temperatura na kotle taka niska bo wkładkę w laddomacie mam 55°, miarkownik przestawiłem na około 65° wcześniej było na 55° spaliny wzrosły do 170° i nadal rosną na piecu nadal 55°

Spaliny zatrzymały się na 175° na piecu 57° miarkownik trochę zmniejszyłem na około 62°

Edytowane przez Kubaa
Błąd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wkładka na kotle zdecydowanie za niska proponuje wkładkę jeśli jest bufor to minimum 72 stopnie lub 78 stopni termostat kotłowy ten z lewej strony ustawiamy na temperaturę 82 stopni a zamknięcie klapki łańcuszkiem ma nastąpić przy 86 stopniach. Powietrze wtórne oczywiście otwarte czyli wyciągnięte

Kubaa zrób zdjęcie jak wyglądają ustawienia na kotle czy w tym momencie przy temperaturze kręci się wentylator ??

Edytowane przez KacperHG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wentylator kręci się cały czas mogę go wyłączyć jak przekręce termostat spalinowy w prawo lub termostat kotłowy na mniejszą temperature niż aktualnie jest na kotle, na sterowniku pisze Wentylator Fan off później zrobię zdjęcie. Możliwe że podłączenie sterownika nie jest takie jak trzeba tak samo jak ta wkłada w laddomacie która zostanie wymieniona niedługo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli temperatura spalin nadal jest na poziomie 175 * przy ciągłej pracy wentylatora ?? 

podaj wszystkie ustawienia jak możesz mianowicie 

Otwarcie powietrza pierwotnego

Otwarcie powietrza wtórnego

zdjęcie prześwitu klapki z łańcuszkiem 

ogólne zdjęcie kotła z widocznym przyłączem spalinowym 

 

wówczas ustalimy coś co dla innych będzie wzorem do podobnych układów  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygasło w piecu znowu rozpalam

 

16434594444203872199068105989720.jpg

Wentylator włączony a napisane jest off 

Mojej kotłowni nie stawiał bym jako wzór dla inny bo jest źle zrobiona narazie

Pręty od powietrza pierwotnego i wtórnego ustawiłem tak jak mówiłeś 

Przyłącze spalinowe powinno mieć ogranicznik otwarcia to można by zmniejszać ciąg 

Czemu ten wentylator pisze że jest off? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.