Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Atmos Dc25s- wysoka temp na spalinach


Emtecc

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 28.09.2022 o 21:44, Wojteus napisał(a):

Witam.a co może być przyczyną że strzela lub wyrzuca dym z otworu z którego zasysa powietrze? Czasem tak mocno że wyrywa drzwiczki wyczystki komina. Oznaki te są gdy kociął rozpali pełny wkład.

Drewno grube kawałki liściaste okolo 15 cm średnicy 

Komin 100x200 11,5m.

Atmos dc25s

 

Witam mam podobny problem atmos dc32s bez problemu osiąga 90 °C ale czasami strzeli na klapkę od powietrza co może być przyczyna

Dodam że palę drewnem bukowym grubym dwu letnim

Edytowane przez marcin
Połączono posty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Grigori  @Wojteus przyczyną strzelania jest zanik płomienia, a potem jego nagły zapłon w nadmiarze nagromadzonych oparów/ gazów.

Zanik płomienia występuje przy niewłaściwym osuwaniu się żaru/wsadu ( pusta przestrzeń przed dyszą - zawieszenie opału). Zawieszenie najczęściej jest jak mamy za grube klocki lub nie właściwie ułożony opał (klocki wrzucone byle jak) - najczęściej po szybkim wypaleniu drobniejszych szczap. 

Nagły zapłon/wybuch jest jak po jakimś czasie opał opadnie. Podczas zaniku płomienia jest intensywne dymienie z komina, a po zapłonie/wybuchu dymienie zanika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może tak być gdyż wczoraj paliłem i ułożyłem opal (buk suchy grube szczapy) dość szczelnie i ładnie i ani razu nie strzeliło. A kiedyś narzucałem bez układania i strzelało na klapkę od ciągu powietrza. Jestem świeżym posiadaczem pieca dc32s ogrzewam aktualnie dwa bufory po 1000l zastanawia mnie  jak długo powinien się palić cały wsad bo u mnie to jest jakieś 7-8 godzin i po tym czasie bufory mają po 80° a w piecu zostaje jeszcze żar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Jestem świeżym posiadaczem Atmosa dc18s i mam z kolei problem właśnie z tworzeniem się pustej przestrzeni nad palnikiem. Palę deskami, głównie sosnowymi. W pierwszej kolejności wypala się ładunek nad palnikiem a po bokach spala się wolniej w konsekwencji tworzy się ta przestrzeń i dym z komina co jest irytujące bo co jakiś czas trzeba to kontrolować - dymi - do kotłowni, pogrzebaczem przewertować i spokój na jakiś czas. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pawelb5913 spróbuj te deski układać w pionie - powinno lepiej opadać i się nie zawieszać lub zmienić opał na drobniejszy. 

W dniu 6.08.2023 o 08:45, Grigori napisał(a):

jak długo powinien się palić cały wsad bo u mnie to jest jakieś 7-8 godzin i po tym czasie bufory mają po 80° a w piecu zostaje jeszcze żar.

Bardzo dobry wynik. Niektórzy w podobnym kotle spalają wsad w 40 minut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.05.2023 o 16:24, PredatorC napisał(a):

To i tak masz małą temperaturę spalin jak na Atmosa.
Kolega niedawno zamontował Atmosa 25S to wyciąga 400 stopni na czopuchu. 

Te kotły tak mają. U mnie nie raz prawie 300 stopni dobija. Ale przeważnie to 250. Mimo zastosowania regulatora ciągu. Mam DC30SX. Przy 80 paru stopniach wentylator się wyłącza, pochodzi kilka minut na naturalnym ciągu, temp spada i znowu się załącza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmniejszyć wydajność nawiewu wentylatora...Niech kręci wolniej ale dłużej...Wtedy temperatura na czopuchu będzie mniejsza...i będą mniejsze postoje wentylatora...

Edytowane przez krzych13
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Świetny film na którym facet tłumaczy, dlaczego wysoka temperatura spalin w Atmosie nie jest niczym złym.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne. Sam o tym mówi. Ale mierzona sprawność jest taka, jak producent deklaruje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.