Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Atmos


stempel

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

W związku z adaptacją poddasza przymierzam się do zainstalowania nowego ogrzewania. Dotychczasowo użytkowany był tylko parter o pow. 60m2 a aktualnie po remoncie to będzie ok. 120 m2. Myśląc nad różnymi wariantami ogrzewania - ekonomiczne, dobre i niedrogie jestem skłonny kupić piec zgazowujący drewno bo to jest paliwo do którego mam w miarę łatwy dostęp, jak również mam gdzie je przechowywać. Zastanawiam się nad zakupem pieca firmy Atmos dc 18s. Co o tym sądzicie - warto? chciałbym żeby z co było od razu cwu więc co jeszcze powinienem kupić bo sprzedawcy mogą mi wszystko wcisnąć mówiąc, że jest to potrzebne.

Pozdrawiam

stempel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piec kup sobie w necie. Jest tanio. A co do samego Atmosa. Jeżeli zastosujesz Ladomat i kocioł będzie pracował w parametrach takie jakie są zalecane przez producenta na stronie:

http://www.atmos.cz/poland/

będzie służył dugie lata. Zakładam, że masz odpowiednie drewno.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też właśnie myslę nad zakupem z neta bo faktycznie mozna zaoszczędzić nieco kasy. Domyslam sie, że wart kupić właśnie laddomat a nie sam zawór termoregulacyjny. Co prawda róznica w cenie jest znaczna ale nie jakaś porażająca. Co do rewna to mam zamiar kupować buk lub świerk. Wiem, że musi być sezonowane więc palenie w tym sezonie odpada. Hmm sprzedawca zaproponował mi jeszcze piec Atmosa Kombi mówiąc, że będe mógł palić jeszcze węglem. Ja mam zamiar palić głównier drewnem a w ulotce opisującej ten pic chyba c18 opisane jest, iż zalecane jest palenie kombinowane węgelm i drewnem. Czy mógłbym w nim palić tylko drewnem?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
Witam!

 

W związku z adaptacją poddasza przymierzam się do zainstalowania nowego ogrzewania. Dotychczasowo użytkowany był tylko parter o pow. 60m2 a aktualnie po remoncie to będzie ok. 120 m2. Myśląc nad różnymi wariantami ogrzewania - ekonomiczne, dobre i niedrogie jestem skłonny kupić piec zgazowujący drewno bo to jest paliwo do którego mam w miarę łatwy dostęp, jak również mam gdzie je przechowywać. Zastanawiam się nad zakupem pieca firmy Atmos dc 18s. Co o tym sądzicie - warto? chciałbym żeby z co było od razu cwu więc co jeszcze powinienem kupić bo sprzedawcy mogą mi wszystko wcisnąć mówiąc, że jest to potrzebne.

Pozdrawiam

stempel

 

piec 15kw bedzie wystarczajacy na ta powierzchnie bo jak kupisz wiekszy to bedzie szlo w komin mam taki na 128m2 i pali maksimum 3,5tony wtym zbiornik płaszczowy 120l. oczywiscie na sezon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Na ten Kombi raczej nie daj się naciągnąc. Jeżeli chcesz palić drewnem to kup DC.

C - węgiel brunatny.

AC - węgiel kamienny ale w nich spalanie drewna nie jest już tak wydajne.

 

Poszukaj w google: Atmos dc 18s, jest kilka ofert a ceny bardzo różne.

 

Pozdrawiam

 

 

Witam wracając do oznaczeń to jak mam Atmosa DC25 tzn. że jest na drewno i węgiel brunatny? A w ogóle to ktoś próbował palić w tyn typie kotła właśnie takim węglem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Mam piec atmos DC15 i jestem niezadowolona. pow mieszkania 136m2. w domu jest zimno, temperatura na piecu 70st. Nie da sie jej zwiekszyc, wulgotnosc mojego drzewa wynosi 30%.Często trzeba podkladac a w ofercie bylo napisane ze podkladac trzeba co 8 godzin. Wydaje mi sie ze to jest za maly piec na moj metraż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak masz ocieplony dom i jaki masz komin. Ten model kotła nie ma wentylatora wyciągowego spalin i przy słabym ciągu może nie osiągnąć mocy nominalnej. Wilgotność drewna też ma znaczenie, rozumiem że masz miernik wilgotności skoro podajesz precyzyjnie wilgotność drewna ? No i dużo zależy oczywiście od gatunku drewna, instalacji co i umiejętności palacza. Te 8 godzin, to tylko na mocy minimalnej (kiszenie) normalnie to 2 do 4 godzin, przy średniej mocy eksploatacyjnej czyli tak jak teraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dom mam ocieplony styropianem 12. przed zakupem tego pieca mielismy Hajnowke i palilismy grabem i dębem. Zostało nam drzewa i w Atmosie tez palimy teraz tym drzewem. Mam piętrowy dom co pewnie tez ma duze znaczenie. Dlaczego piec nie moze osiagnac wyzszej temperatury? W mieszkaniu mam temperature 18-20stopni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też właśnie myslę nad zakupem z neta bo faktycznie mozna zaoszczędzić nieco kasy.

Rozglądnij się po lokalnych sprzedawcach,moga (choć nie muszą) zrobić lepszą cenę niż w necie.

Szukałem kotła dla siebie i zacząłęm od sklepu firmowego,gdzie zaproponowano mi cene 4400,w sklepie w necie znalazłem za 4150,a w lokalnej hurtowni instalacyjnej pod nosem zrobili cenę 3800.

W moim przypadku net nie był najtańszym źródłem

pozdrawiam

Edytowane przez DeeF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie 15 Kw powinno spokojnie wystarczyć ale kocioł przy takich temp. jak obecnie powinien pracować praktycznie przez cały czas. Jak długo palicie w nowym kotle, czy po wyjęciu starego były robione jakieś zmiany w instalacji w celu podniesienia temp. powrotu (może było już wcześniej) no i co z kominem, bo to że jest raczej wysoki to jeszcze nie wszystko, ważny jest przekrój a nawet materiał z jakiego jest wykonany. Słaby ciąg dla takiego kotła jest równoznaczny ze zmniejszeniem mocy i nieekonomicznym spalaniem. Na dobry początek poczytaj może to:

Zgazowanie drfewna.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podejrzewam ze przyczyna tego ze mam zimno w domu moze byc to ze wczesniej mialam bojler 120 litrow a teraz w zwiazku z tym ze zalozylam solary wstawili mi bufor 650 litrow.na moja logike ten piec nie daje rady ogrzac i domu i bufora.a moze jest jakas inna przyczyna?a moze ta cala instalacja jest źle założona?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz instalację w swoim domu, do każdej rury możesz dotknąć ręką, zajrzeć do kotła i komina a mimo to nie wiesz co robić. Jak możemy Ci pomóc jeżeli nie mamy takich możliwości a Ty nie starasz się nam pomóc. W swojej szklanej kuli nie mogę jakoś zobaczyć Twojej kotłowni, inni chyba też. Musisz podać jakieś szczegóły, może zdjęcia (oczywiście instalacji ;) ), opisz sposób palenia, jak grube są szczapy drewna, co leci z komina, jak gorące są grzejnki ? Czym więcej danych, tym lepiej. Inaczej to tylko wróżenie z fusów i msza na specjalne zamówienie.

Edytowane przez SONY23
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 lat później...

Ile $$$ chcesz przeznaczyć na kocioł i jakiej wielkości bufor ciepła montujesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.