Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik sv200


maniek130

Rekomendowane odpowiedzi

Najtańszy będzie miał, pójdzie na tym palniku bez problemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, HarryH napisał:

Tylko jak domieszać coś tańszego, gdy chcesz potanić najtańszy węgiel na rynku?

No niestety, to nie Jowisz, moj błąd. Mam 6 ton Merkury a to nie jest taniocha.  Pofatyguję się do nich po kilka worków Ekosun i Merkury dla porównania. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.10.2021 o 21:59, Kijasr napisał:

Teraz powietrze wpada prosto pod ruszt nie chłodząc rury podajnika

Wysłane z mojego M2007J17G przy użyciu Tapatalka
 

Czy oprócz tego że powietrze nie chłodzi rury podajnika zmienia się jakoś napowietrzanie paleniska? Mam tak założona dmuchawę teraz trzeci sezon , poprzednie dwa temp podajnika oscylowała granicach 40° przy paleniu ekogroszkiem , w tym sezonie palę pelletem i mam 30-35 °.  I to przy częstym odstawianiu się kotła - mam przewymiarowany i sprawdzam jak to wyjdzie przy paleniu pelletem. Po przeczytaniu posta z czystej ciekawości złapałem za instrukcje od palnika i nie ma tam o tym żadnej wzmianki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.10.2021 o 21:30, Kijasr napisał:

Masz ze złej strony zamontowaną dmuchawę

Wysłane z mojego M2007J17G przy użyciu Tapatalka
 

Tak złożony kocioł dostałem, tzn. dmuchawę trzeba było samemu przykręcić, ale miejsce na jej przykręcenie było zostawione z przodu kotła.

 

Przełożyłem dmuchawę na prawidłową stronę, ale zauważyłem że przez otwór widać żar z paleniska. Czy tak powinno być? Palnik nie ma lewego powietrza?

 

image001.jpg

image003.jpg

image004.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać że to jakaś podróbka SV-ki.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem w podróbce, ale na Technixie mam logo Technix.

Poza tym ten ze zdjęcia powyżej ma także inaczej umiejscowione miejsce na dmuchawę. Teraz patrzę i widzę, że inaczej wygląda i ma swój napis X1/4 i coś powyżej.

image.png.adf495a78994836b1935cb2eb68635db.png

Edytowane przez Sławek007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, franek89 napisał:

Całość jest produkcji "Witkowskiego" - kocioł i palnik http://www.kotly-witkowski.pl/kotly-klasy-5-2/minivit

Palnik z Twoich zdjeć jest podróbką.

Może tak robią,że ogień widać (szybciej, taniej) a może czegoś zapomnieli skręcić. Nie wiem, ale to koło oryginału nie leżało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim. Przeczytałem cały wątek, ale wciąż mam parę problemów z moim kotłem Jan Jańczak 15 kW z palnikiem sv200, który teoretycznie też powinien być 15 kW, ale jest 25 kW, co stwierdziłem po pierwszym czyszczeniu - ruszt ma 45 otworów, a 15 kW powinien mieć 36 (chyba, że się mylę, to proszę wyprowadźcie mnie z błędu) więc pewnie wsadzili mi większy palnik bo akurat taki mieli, a przecież odlew i jego wymiary są takie same dla tych mocy (no chyba, że ten typ taki ma mieć palnik, tylko co wtedy jest zamontowane w kotłach 19 kW i 24 kW?). Mam go od ponad miesiąca więc ciężko było spróbować jego możliwości przy tej pogodzie (+15* do 0*). Generalnie często odstawia się w podtrzymanie, moim zdaniem zbyt często. W sterowniku Argos PID nie ma za wiele opcji i wiem, że jest to przeciętny sterownik, jednak dedykowany do tego palnika, więc powinien współpracować jako-tako. PID działa w nim w sumie tylko w zakresie ostatnich 3* przed temperaturą zadaną, wcześniej i tak pracuje na 100%. Piszecie, aby obniżyć moc palnika przy takiej pogodzie. U mnie takiej opcji nie ma, jednak wpadłem na pomysł żeby zmniejszyć mu moc na ten okres przejściowy poprzez zmianę dawki paliwa (standardowa podana przez producenta jest 10s/50_60s przerwy) Zmniejszyłem więc proporcjonalnie czas podawania (7s) przerwę wydłużyłem (70s) , nadmuch zmniejszyłem (max 23%), więcej parametrów nie mam do regulacji. Ekogroszek używam teraz słabszy (24). Efekt był taki, że może i wolniej dobijał do zadanej i mniej był w podtrzymaniu, ale pali się dosłownie na końcówce ślimaka, płomień wychodzi wręcz z podajnika. Grzeje to więc część palnika która jest na zewnątrz, a po przejściu w podtrzymanie to już w ogóle jest strasznie gorący (w miejscu czujnika podajnik ma 35, rura podajnika 55 a sama obudowa palnika ma ponad 60 - skończyła mi się skala na termometrze więc dokładnie nie wiem ile). Powróciłem do ustawień fabrycznych. Zmiana jest taka, że pali mi więcej opału a jak się grzał, tak się grzeje ( 10kg/24h vs 7kg/24h przy grzaniu cwu i tylko 5 pomieszczeń z letnimi grzejnikami gdy na dworze jest stosunkowo ciepło). Pali się dalej mocno w głębi przy ślimaku i nawet na 100% modulacji płomień praktycznie nie wystaje z palnika. Mam przez to gorąco w kotłowni i garażu (23*C). Dodatkowo mam niską temperaturę spalin (30*C przy podtrzymaniu i co chwila podejmowanej pracy na jakieś 20-30% mocy aby uzupełnić stratę ciepła). Ociepliłem czopuch i wkład w kominie na ile było to możliwe, powinno pomóc. Wynika z tego, że temperatura z żaru zamiast iść w kocioł, to idzie przez żeliwną obudowę palnika na zewnątrz kotła i grzeje kotłownię. Występuje u mnie też zjawisko podobne jak u kolegi franek89, tylko że u mnie widać poświatę od żaru przy zamontowanej dmuchawie (robi się jasno w obudowie, dmuchawa RMS 120 AL). Palnik mam orginalny Technix (a przynajmniej tak mi się zdawało) z wytłoczonym napisem. ALE teraz mam zagwozdkę po jego czyszczeniu. Otóż teoretycznie dmuchawę mam z dobrej strony (podajnik z prawej strony, dmuchawa z przodu od drzwiczek). gdybym nawet chciał  ją przełożyć, to i tak nie pasuje otwór z drugiej strony gdzie jest podłączony wężyk z powietrzem do zbiornika. Poza tym w kanale doprowadzającym powietrze z dmuchawy jest jakaś dysza podająca powietrze jeszcze przed paleniskiem i to właśnie tam się pali (widać żar przez to okienko). Pionowy otwór w kryzie montażowej przez który powinno iść powietrze pod ruszt jest od strony dmuchawy, wiec powietrze nie okrąża palnika i go nie studzi. Poza tym nie mam otworu napowietrzającego dającego powietrze pod ruszt (w pierwszej chwili myślałem, że dali źle uszczelkę, ale po jej odskrobaniu i tak nie ma tej szczeliny). Pytanie więc do znawców tematu: o co tu w ogóle chodzi i czy to jest Technix? 

IMG_20211014_174902753.jpg

IMG_20211015_203551203.jpg

IMG_20211015_203622060.jpg

IMG_20211015_203722949.jpg

IMG_20211015_204001038.jpg

IMG_20211015_204610927.jpg

IMG_20211015_210142273.jpg

IMG_20211015_210420970.jpg

IMG_20211015_210441015.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam .Palę pelletem i też mam problem z wysoką temperaturą podajnika.W piwnicy ciepło że można by było zamieszkać.Też mam wrażenie że spalanie jest zbyt głęboko .Języki ognia sięgają ponad palnik ale cienko to wygląda.Można coś z tym zrobić.Sterownik black kocioł 10kw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi temp podajnika dochodzi do 45/47 stopni , taki urok aczkolwiek chyba będę musiał kiedyś rozebrać i wymienić uszczelki , szczególnie ta między komora paleniska a reszta , u mnie tez płytka paleniska wystaje ze dwa milimetry I za każdym razem po czyszczeniu muszę dać nowa uszczelkę wyczystki , chyba gdzieś tam jest coś źle poskręcane , ale to robota na przyszłe wakacje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można spróbować zaślepić dosuszanie i 2 lub 3 rzędy zaślepić otwory na płytce od strony slimaka.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.10.2021 o 18:25, Pieklorz napisał:

Palnik z Twoich zdjeć jest podróbką.

Może tak robią,że ogień widać (szybciej, taniej) a może czegoś zapomnieli skręcić. Nie wiem, ale to koło oryginału nie leżało.

Ostatnio coraz gorzej paliło się w kotle - spieki, niedopalony węgiel itp. Zabrałem się za czyszczenie komory powietrznej pod rusztem i nie widzę otworu, którym powietrze wpada pod ruszt. Czy tak powinno być?

spieki 5.jpg

ruszt 5.jpg

komora spalania 4.jpg

Edytowane przez franek89
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, shaft7 napisał:

Mi temp podajnika dochodzi do 45/47 stopni , taki urok aczkolwiek chyba będę musiał kiedyś rozebrać i wymienić uszczelki , szczególnie ta między komora paleniska a reszta , u mnie tez płytka paleniska wystaje ze dwa milimetry I za każdym razem po czyszczeniu muszę dać nowa uszczelkę wyczystki , chyba gdzieś tam jest coś źle poskręcane , ale to robota na przyszłe wakacje

47 st jak palnik pyka na 20% na wyższych mocach jest mniej. U mnie też płytka wystawała wiec doszlifowałem i jest równo. Na dekielek dociąłem uszczelkę z starego koca azbestowego i przykleiłem silikonem, nie trzeba za każdym razem kombinować. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.