Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik sv200


maniek130

Rekomendowane odpowiedzi

18 godzin temu, Jasiek11 napisał:
Stanowczo za mało. Tak poważnie u siebie mam 50 i więcej.

A czemu ma służyć wyższa temp podajnika według Ciebie?

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka
 

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie niczemu nie ma służyć. Bardziej mnie interesuje, na jakich mocach ten kocioł działa, że ma taką temperaturę podajnika. 

U mnie najwyższa jaką widziałem, to chyba 42 stopnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, coobah napisał:

A czemu ma służyć wyższa temp podajnika według Ciebie?

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka
 

Początek mojego drugiego zdania ci wyjaśni - "Tak poważnie........".

39 minut temu, pochłaniacz napisał:

Pewnie niczemu nie ma służyć. Bardziej mnie interesuje, na jakich mocach ten kocioł działa, że ma taką temperaturę podajnika. 

U mnie najwyższa jaką widziałem, to chyba 42 stopnie.

Ta temperatura najbardziej rośnie podczas podtrzymania. Jedną z przyczyn to oczywiście otwór antyspalinowy, druga wytarty ślimak i rura podajnika( to podpowiedz człowieka z innego forum)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problemem może być też lewe powietrze w czuwaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lub ustawienie podtrzymania. 

Pozdrawiam RedEd 

Edytowane przez reded
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Jasiek11 napisał:

Ta temperatura najbardziej rośnie podczas podtrzymania. Jedną z przyczyn to oczywiście otwór antyspalinowy, druga wytarty ślimak i rura podajnika( to podpowiedz człowieka z innego forum)

Błędnie założyłem, że kolega posiada SV200. Moja wina .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A jeszcze 2 lata temu cieszyłem się z zamontowania miarkownika ciągu jak gupi z bateryjki.... ;) no problemy też były. A to przeciwwagę zrobić a to blaszką przedłużyć.... 

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha :) też przechodziłem tą drogą. Do tego jeszcze palnik szamotowy zmontowałem :)  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,  mam pytanie kupiłem groszek słabszy tak chyba 24kj muszę spojrzeć w specyfikacji. Mam problem teraz z niedoplonym groszkiem nie mówiąc już o dużej ilości popiołu. Co dziennie kuweta.

Palę PID. Mam coś zmienić w ustawieniach. Zmieniłem tylko kaloryczność i przesyp.

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam początkujący i pewnie starsi stażem doradzą lepiej, ale ja bym stawiał za mało powietrza. Ewentualnie za często podaje podajnik. Węgiel nie zdąży się spalić i juz zostaje zastąpiony nową porcją. Sadzy aby nie masz więcej na ściankach kotła?
Popiołu nie zmienisz, taka uroda tego akurat Twojego węgla. Jaki to węgiel? Nie STABEK czasem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popcorn1

Dosłałem Ci info odnośnie możliwości sterowania Iryda po sieci domowej przez WiFi

Wyszedł taki produkt w formie mostu (to jeszcze nie typowy moduł internetowy, ale jest nakładka i idzie sterować przez neta, możesz tez wypuścić sygnał na zewnątrz dla siebie jak się nie boisz takich rzeczy)

Aktualnie to jest forma prostego termostatu domowego z funkcją sterowania po sieci WiFi z telefonu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 skróć podawanie lub wydłuż przerwe miedzy nimi.Powinno pomóc.Stawiam na to drugie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.05.2020 o 08:36, maniek130 napisał:

Zwiekszylem powietrze i jest ok.

I spalanie spadło z 12kg na 6kg.

Popiołu jest o 3/4 mniej

Ile miałeś przed zmiana powietrza a ile po zmianie ?

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spłodziłem wczoraj wskaźnik czsu pracy podajnika do obliczenia spalania bo Agros ubogi... ;) 

I działa.. :D

 

IMG_20200508_141204.jpg

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pieklorz wyszło trochę taniej niż nowy Argos... ;) 

Edytowane przez janosh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś 16.30 wychodzi.... ;) 

Zamiast szczoteczki można zasilacz/ladowarke z obniżonym napięciem na 1.5v ale akurat ona była pod ręką.... ;) 

Grunt że działa i sporo więcej wiem o pracy kotła... 8h śpię. 8h pracuje a co on robi w tym czasie to dopiero teraz wiem. Głównie chodzi mi teraz o cwu. Czy lepiej w pid ie czy dwustan. Czy czujka na środku czy u góry. Jak miałem czujnik stadartowo to dogrzewał mi wodę 4_5 razy na dobe. Teraz mam u góry i kilkanaście godzin nie grzał. Teraz widzę czy mi w nocy pracuje czy nie. No i takie tam.... 

Aaaa... Jak mi się uda rysik przyczepić to może i wykresy bedoo... Lol

 

Edytowane przez janosh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Panowie

Czy ktoś z Was palił w tym palniku Jaretem lub Jaretem Plus z Taurona?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaret Plus dawniej był dobrym opałem. Teraz jest loteryjny, ale i tak lepszy od tego w różowych workach.

Co nie zmienia jednej rzeczy, że przez wielu użytkowników nazywany jest jednym z gorszych aktualnie do spalania paliw na rynku. 

 

Było w ostatnim czasie sporo zapytań o spalanie tego opału, zamówiłem do testu ten jeszcze trudniejszy w prowadzeniu w różowych workach o nieco wyższej kaloryczności. W razie czego mam parę worków słabszego i niespiekajacego do zmieszania .

 

Nie wiem kiedy dostawa dojdzie, piszą, że realizacja do 14dni

Edytowane przez Pieklorz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pieklorz

Czyli ten Jaret Plus daje radę, tak?

Pytam ponieważ chciałem zamówić 3 t.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.