Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ogólnie o cenach opału, opłacalności, prognozy na przyszłość...


Gość berthold61
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj dyskutujemy ogólnie o cenach opału, opłacalności, prognozach na przyszłość...

W tym wątku dopuszczamy wpisy "polityczne". Prosimy o merytoryczne wypowiedzi.

O cenach poszczególnych gatunków opału dyskutujemy tutaj: ekogroszekpellet, węgiel inny niż ekogroszek

Inne powiązane tematy: Dodatek węglowy; Zakup węgla od gminy

Posty nie na temat wydzielone do kosza znajdziesz tu.

Rekomendowane odpowiedzi

Na wszystko jest jakieś rozwiązanie dodatków żadnych  też nie dostałem od jakiegoś czasu w wolnej chwili robię brykiety kartony są za darmo trociny też do tego łuparka drewno tanie z czyszczenia lasu . Ustawiam żagiel tak żeby iść z wiatrem po najmniejszej linii oporu oczywiście kosztuje to trochę wysiłku i pracy fizycznej ale to ponoć wychodzi tylko na zdrowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20210129_170014.jpg

20210129_165838.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co pokazujesz na zdjęciach to chyba końcowy etap palenia gdzie w palenisku jest już wszystko odgazowane i został sam żar który dopalił wcześniej osadzoną sadzę na wymienniku .

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się. Palone od góry.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

@BORA, u mnie to nie jest siwy, tylko biały jak mleko. Tylko na greenpalu i Janinie widziałem wcześniej coś takiego, ale wtedy z 0.5 t było mniej siary, niż tu z 10 kg. Siwy miałem na Jowiszu, to mogłem 3 miesiące nie czyścić wymiennika, a temp. spalin nie wzrosła nawet o 3C. 

Edytowane przez HarryH
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepszy ekogroszek jaki miałem to był kolumbijski który swojego czasu kosztował 800zł. Palił się pięknie i miał dużą kaloryczność. Potem miałem "ruska" który też był bardzo dobry. Potem niby znowu był kolumbijski który okazał sie g... dużo popiołu niska kaloryczność- chyba lokalny skład sypał byle co i byle jak opisywał. Teraz palę opałem z PGG któremu daleko do kolumbijskiego, czy "ruska" Jedyna jego zaleta to cena. Choć po tym co widzę, mogę napisać już JAKOŚĆ 🤣

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, wiadomo że spalanie w zasypowych a podajnikowych to jednak różnica.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, o6483256 napisał(a):

Potem niby znowu był kolumbijski który okazał sie g... dużo popiołu niska kaloryczność- chyba lokalny skład sypał byle co i byle jak opisywał. 

Jeśli piszesz o Sztygarze to nie lokalny skład. To był przekręt zrobiony wyżej, bo w całej PL to się pojawiało. Ja wziąłem tego 4 worki na początku sezonu kontrolnie i raz na zawsze zapomniałem o tym. Wcześniej dwa sezony paliłem i był to bdb. groch poza kamieniami.

A ten nasz jest z PGG jest bezproblemowy. Przynajmniej u mnie wypala się na zero. Popiołu objętościowo ma trochę, ale wagowo nie jest go dużo. Zero jakiegokolwiek najmniejszego spieku po dobrym ustawieniu stera. Półki co dwa tygodnie przelecę w 3 minuty drapakiem i tyle z tym mam roboty.

Nie mam odniesienia w podajniku do innego, ale problemów ja przynajmniej nie stwierdziłem. Poza tym zim nie mamy na -15 / -20  więc te 26 w zupełności też daje energetycznie radę. Pieklorz z PGG bardziej u mnie paprał sadzą. Przy Karliku jest dużo czyściej. To nie są złe ani problematyczne grochy. A w tej chwili to towar pierwsza liga cenowo i jakościowo z tego co widać i słychać na około.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaram pokruszonego Ziemowita i w spalinach jak otworzę drzwi od kotła podczas pracy to lekko czuć siarką. Spaliny są inne niż z ruskiego Stabka. Tam to nic w sumie czuć nie było 😄. Sam towar natomiast nie jest zły. Mimo tego że mam w ciul drobnicy, miału, wypala się dobrze. Popiołu objętościowo trochę jest, ale bez dramatu. Patrząc co ludzie dostają z importu to i tak jest pierwsza liga. Jakbym miał kupować kota w worku za 3500 na składzie to bym wolał wybrać się do Castoramy czy innego Liroja i za podobną kasę kupić u nich. Przynajmniej wiadomo czego się spodziewać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, lriuqs napisał(a):

Nie jestem bardzo biegły z węgla, ale czy polski węgiel będzie się palił tak po prostu rozpalony palnikiem na łopacie i nie będzie gasł? Nie potrzeba większego ruchu powietrza jakie jest w piecu z kominem?

Raczej nie będzie się palił to z doopy taką pokazówkę dali ,wiadomo TVN i wszystko jasne , dali by to do jakiejś kozy to okazało by że się pali i cały misterny plan bombki strzeliły ot POlityka dziabnąć gdzie się da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, daromega napisał(a):

Jeśli piszesz o Sztygarze to nie lokalny skład.

Lokalny skład należał do grupy rosyjskiego oligarchy SUEK Polska, sprzedawał kolumbijski i "ruski" węgiel. Co kupowałem to mogłem jedynie zaufać sprzedawcy, bo nie było naklejek na węglu z krajem pochodzenia, jak na bananach 😄

5 minut temu, berthold napisał(a):

Raczej nie będzie się palił to z doopy taką pokazówkę dali ,wiadomo TVN i wszystko jasne , dali by to do jakiejś kozy to okazało by że się pali i cały misterny plan bombki strzeliły ot POlityka dziabnąć gdzie się da.

Muszę się z tobą zgodzić, mogli dla przykładu pokazać na drugiej łopacie inny węgiel który się pali.

 

No, ale "rządowa TV", jest jeszcze gorsza w swoich reportażach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dokładnie, to mi, a nie uważam się za jakiegoś wielkiego znawcę w temacie palenia coś w tym całym pokazie nie pasowało. Dlatego też poruszyłem tu ten temat. Ewidentna propaganda i ludzie to łykną. Wymyślona na kolanie, byle szybko pokazać. Jakby rozpalili ten węgiel w kozie to nie było by efektu jaki właśnie osiągnęli.

@daromega ile ma być żaru z kilkunastosekundowego podgrzewania węgla palnikiem? Jak rozpalam grilla na brykiecie drzewnym to potrzebuję więcej ognia, aby to się rozpaliło jak należy, do tego ostre rozdmuchiwanie żaru. Z 15-20 minut mi to zajmuje.

 

@MrWolf a nie myślałeś aby napisać skargę na urzędnika, odwołanie czy coś w tym stylu. Jeśli masz potwierdzenie korekty i jeszcze urzędnika, który się pomylił i przyznaje się do błędu to ktos bardziej decyzyjny powinien temat zbadać.

Edytowane przez lriuqs
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lriuqs

Nie wiem nie znam się 🙂 @HarryH pokazał próbkę palenia rządowym importem. Mnie to bardziej przekonuje niż czyjeś misie i teorie spiskowe. Poczekamy dalej na efekty.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, nie rozumiem jakim tokiem rozumowania można dojść że każdy kamień co się nie pali na łopacie to to samo co węgiel. Bo węgiel też się nie pali.

 

https://www.youtube.com/watch?v=8Hv6EFDnack

Edytowane przez nightwatch
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lriuqs wczoraj wspominałem Mamie, że trzeba się od tego na piśmie odwołać. Tutaj dodatkowo jest combo z numerem domu, więc myślę, że będzie po zawodach. Nikt tego nigdy nie prostował, bo nie było potrzeby. Ludzie tak od wojny mieszkają, mają akty notarialne, rachunki, umowy osobne i nie ma nigdzie problemu, aż tu nagle gdy przyszło do rozdawania pieniędzy, nagle zaczęło przeszkadzać. Gmina doskonale zna przecież sytuację mieszkańców, mają wgląd w deklaracje śmieciowe itd. Tutaj jest tylko mechaniczne i bezmyślne stosowanie się do poradnika z ministerstwa. Żaden poradnik nie byłby potrzebny, gdyby ustawa od początku była odpowiednio napisana. Ludzie są wkurzeni na maksa, więc jest szansa, że grupowo będą wojować z samorządem.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, MrWolf napisał(a):

 

Składaj pisma przez profil zaufany, muszą odpisać. do tego będziesz miał elegancki wgląd w całą korespondencję. Niech uzasadnią na piśmie odmowę, a ty się do tej odmowy ustosunkujesz.

Edytowane przez o6483256
  • Przydało się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do mojes korespondencji przez profil z sierpnia mam odpowiedź, że wniosek jest uznany, ale forsy nie ma. Jest zdanie, że zapłacą po otrzymaniu środków

2 godziny temu, o6483256 napisał(a):

JAKOŚĆ

Trzeba przyznać pgg, że kamieni nie ma, ale popiołu w opór, a jak kocioł przechodzi w nadzór to i sadzy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, HarryH napisał(a):

Do mojes korespondencji przez profil z sierpnia mam odpowiedź, że wniosek jest uznany, ale forsy nie ma. Jest zdanie, że zapłacą po otrzymaniu środków

Trzeba przyznać pgg, że kamieni nie ma, ale popiołu w opór, a jak kocioł przechodzi w nadzór to i sadzy

Kamienie, faktycznie nie ma. Zgadza się👍

 

Kaloryczność tego opału mogłaby być zdecydowanie lepsza (w porównaniu do importu ze wschodu, czy Kolumbii).

Zresztą, na obecne czasy i cenę jaką za ten opał zapłaciłem jest SUPER 👍😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja palę stabakiem z mrówki + 60 % owies komfort. Pali się to na razie dobrze i spieków bardzo mało. Podstawa to SUCHY OPAŁ i dobrze wymieszac przed zasypaniem zasobnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Animus napisał(a):

Jak to co, polityka putina, to samo co u Niemców, rusek specjalnie sprzedawał tanio, żeby wszyscy byli cicho, a on miał plany powiększać imperium.

Firmy zaczęły sprowadzać w zasadzie tylko z rosji, bo cena dyktuje rynek i to od paru lat ogromne ilości, za psisu.

Wystarczyło patrzeć jak rozpieprza Ukrainę i się nie wtrącać, a węgiel by płynął wagonami tak długo, dopóki by się nie zabrali potem za nas.  

To może da się wziąć choć dotację na to co było wcześniej zaznaczone w deklaracji.  

No dobra wytłumaczenie ma jakieś ręce i nogi i nawet oparcie w faktach ale.jak w takim razie tłumaczyć to co robily rzady PO i w szczegolnosci piSS?

Skoro ostatecznie nie zgodziliśmy się na plan Putina tj. na tanią energie i w przyszłości "powiększenie imperium" to dlaczego zrezygnowaliśmy z niezależności energetycznej niszcząc i to dosłownie przemysł wydobywczy?

Drugie pytanie czemu w takim razie dobry(?) wujek z Ameryki nie dotuje tanim gazem, ropa, węglem skoro PL ma robić jako zderzak USA?

Jak nazwać taka symbiozę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.