Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ogólnie o cenach opału, opłacalności, prognozy na przyszłość...


Gość berthold61
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj dyskutujemy ogólnie o cenach opału, opłacalności, prognozach na przyszłość...

W tym wątku dopuszczamy wpisy "polityczne". Prosimy o merytoryczne wypowiedzi.

O cenach poszczególnych gatunków opału dyskutujemy tutaj: ekogroszekpellet, węgiel inny niż ekogroszek

Inne powiązane tematy: Dodatek węglowy; Zakup węgla od gminy

Posty nie na temat wydzielone do kosza znajdziesz tu.

Rekomendowane odpowiedzi

A co drukarka się im popsuła ?. Nigdzie nie pisali o tym 🙂 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie zapasy tuszu do drukarek zabezpieczał Sasin i ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale wczoraj brałem ze ściany kilka razy po tysiaku, wypluł śmierdzące farbą nowiutkie po 200 za każdym razem. Wiec chyba jednak drukują.

Wrócę do cienkiego klienta DELL-a 5070 na chwilę. 12 dni niecałe 10KWh. Od wczoraj drugi uruchomiony.

zuzycie.jpg.b87208a8cc32f966e04d850c09069fa9.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyczyną podwyżek prądu jak twierdzą rządzący jest wojna 

Faktyczna przyczyna to nadmierny  apetyt państwowych spółek. 

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wniosek o dodatek węglowy złożony 18.08 (przez EPUAP) został pomyślnie rozpatrzony, pieniądze na koncie 👍😉

Wysłałem tylko wniosek (podpisany profilem zaufanym, w formie PDF`a), nic innego nie było wymagane (RODO, "srodo" etc).

51 minut temu, Piecuch19 napisał:

Przyczyną podwyżek prądu jak twierdzą rządzący jest wojna 

Faktyczna przyczyna to nadmierny  apetyt państwowych spółek. 

Marże faktycznie mocno wzrosły, ale one wszystkie idą na "rozdawnictwo", bo z czegoś trzeba dać ludziom te obiecane pieniądze.

Jednak nie widzę tutaj żadnego spisku tylko mechanizmy na których opiera się budżet państwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, o6483256 napisał:

Próba zwalenia odpowiedzialności na samorządy, jest żałosna. Mam nadzieję, że to już schyłek ich rządów.

Ich to znaczy kogo ?. Ja jestem jak Cejrowski proponuje- wszyscy won. Wtedy będzie dopiero sprawiedliwie jak karty zostaną od nowa rozdane. Przy okazji zapodam głosowanie za zamykaniem kopalń. Popatrzmy ilu było przeciw zamykaniu łącznie z tą panią co tak krzyczy. Tam są wszyscy siebie warci. 

https://www.sejm.gov.pl/sejm9.nsf/agent.xsp?symbol=glosowania&nrkadencji=9&nrposiedzenia=38&nrglosowania=126 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cejrowski, to skrajna (katolicka) prawica w najgorszym wydaniu. 

 

Program "wc kwadrans" był kwintesencją złego smaku, chamstwa i pogardy dla zaproszonych gości.

Wszystko to zawdzięczamy Panu Wojciechowi Cejrowskiemu.

Edytowane przez o6483256
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odwracasz kota ogonem. Akurat kto on jest i co reprezentuje mi lata i jest najmniej w tym ważne.

Wszyscy won natomiast jak najbardziej aktualne. 

Ręcami i nogami głosowali wszyscy jak jeden węgiel out. Będą z OZE się grzali i putinowskiego gazu. No i teraz nastąpiło magiczne sprawdzam. 

Jak się przytula co miesiąc za nic nierobienie  

https://www.sejm.gov.pl/sejm9.nsf/komunikat.xsp?documentId=688D3FBD61CA5D25C12584A9004530EB&symbol=FAQ_KOMUNIKAT

to można nawet prądem 1:1 dupsko grzać. Ale większość Polaków nie ma nawet wynagrodzenia wysokości ich diety, a KWh zrobiła się już około 80 groszy co by nie odpalić. Więc o czym my mówimy ? . Kto do tego doprowadza, że jest problem.  Wszyscy od prawa do lewa. I mają gdzieś takich biednych żuczków co teraz za węgiel po 4000 płacą za tonę za pellet po 3000 i inne podobne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie odwracam kota ogonem, bo cytowanie Wojciecha Cejrowskiego w tym przypadku jest jak najbardziej, nie na miejscu. On z naszymi rządzącymi, to sobie może rękę podać!

Co do kopalni, zamykanie ich było ekonomicznie uzasadnione, nikt nie przewidywał w tym czasie konfliktu na Ukrainie.

Rządzącym zarzucałbym raczej hipokryzję, bo jak dochodzili do władzy głośno krzyczeli, ze chcą ratować polskie górnictwo, a byli przysłowiowym gwoździem do trumny. Masa pieniędzy wydana na blok energetyczny w Ostrołęce "psu na budę".

 

Co do "zawodu" posła, to wyjdzie na mównicę popier... od rzeczy i weźmie pieniądze, ale to nasza wina, że takiego idioty z tego nie rozliczamy!

 

Edytowane przez o6483256
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, o6483256 napisał:

Wniosek o dodatek węglowy złożony 18.08 (przez EPUAP) został pomyślnie rozpatrzony, pieniądze na koncie 👍😉

Marże faktycznie mocno wzrosły, ale one wszystkie idą na "rozdawnictwo", bo z czegoś trzeba dać ludziom te obiecane pieniądze.

Jednak nie widzę tutaj żadnego spisku tylko mechanizmy na których opiera się budżet państwa.

Marża 72% a wcześniej 11%, gdzie węgiel dla energetyki podrożał tylko 50%. Nie wojna jest winna tylko apetyt spółek państwowych. 

Rozdawnictwo i dotacje to samonapędzająca się kula śnieżna dla inflacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, o6483256 napisał:

Rządzącym zarzucałbym raczej hipokryzję, bo jak dochodzili do władzy głośno krzyczeli, ze chcą ratować polskie górnictwo, a byli przysłowiowym gwoździem do trumny. Masa pieniędzy wydana na blok energetyczny w Ostrołęce "psu na budę".

Właśnie to mam na myśli pisząc wszyscy won. Zaczynając od Buzka który najbardziej do tego rękę przykładał kończąc na obecnych. Wszyscy dobrze wiedzieli, że brną w ślepą ulicę. Walizki $$$ pod stołem zamknęły im ślepia. Teraz te ślepia się otworzyły, ale już jest za późno. Nikt tego już na nogi nie postawi teraz i nie odkręci jeśli chodzi o nasz polski węgiel. Za wszystko zapłacisz Ty, ja i reszta kartą mastercard. Tylko ona szybko się skończy przy tych cenach. Dlatego za ten upadek są winni wszyscy, i wszyscy jak jeden do wymiany.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, daromega napisał:
Cytat

Pkt. 12 Sprawozdanie Komisji o rządowym projekcie ustawy o zmianie ustawy o funkcjonowaniu górnictwa węgla kamiennego oraz niektórych innych ustaw (druki nr 1503, 1602 i 1602-A)

Z tego to normalnie nie wiadomo za czym było to głosowanie. Odejście od węgla czy nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Polacy rzucili się na grzejniki, nagrzewnice i koce elektryczne. "Wszystko sprzedaje się od razu"

Według danych portali internetowych Allegro i OLX - oba zanotowały ogromne zainteresowanie grzejnikami elektrycznymi we wrześniu. Na Allegro wzrost sprzedaży termowentylatorów wynosi obecnie 648 proc., czyli ponad sześciokrotnie więcej, niż rok temu. Czterokrotnie większy wzrost zanotowały promienniki i nagrzewnice. Do tego we wszystkich kategoriach związanych z dogrzewaniem, sprzedaż na Allegro wzrosła we wrześniu o ponad 300 proc. 

Polacy rzucili się na grzejniki, nagrzewnice i koce elektryczne. 'Wszystko sprzedaje się od razu' (tokfm.pl)

Edytowane przez sorier
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem bardzo niemile zaskoczony. Słyszałem ostatnio od znajomych co mają doprowadzony gaz, że jest kicha totalna, bo gaz nie ma mocy. Kupiłem butle z LPG. Jest tragedia. Nie ma mocy by porządnie zagrzać olej do smażenia frytek. Chrzczą po całości pewnie azotem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, daromega napisał:

Właśnie to mam na myśli pisząc wszyscy won. Zaczynając od Buzka który najbardziej do tego rękę przykładał kończąc na obecnych. Wszyscy dobrze wiedzieli, że brną w ślepą ulicę. Walizki $$$ pod stołem zamknęły im ślepia. Teraz te ślepia się otworzyły, ale już jest za późno. Nikt tego już na nogi nie postawi teraz i nie odkręci jeśli chodzi o nasz polski węgiel. Za wszystko zapłacisz Ty, ja i reszta kartą mastercard. Tylko ona szybko się skończy przy tych cenach. Dlatego za ten upadek są winni wszyscy, i wszyscy jak jeden do wymiany.

I oby się to spełniło ale mam wrażenie ze oni wszyscy są przyspawani do krzeseł i nikt ich nie ruszy a jak co to mamy Wojska okupacujne co staną po ich stronie. 

 

Dziś koleżanka w pracy mówiła że przyszli do nich dziadkowie po 70 bo chcieli kupić drzewo na zimę, bo nic nie mają ani węgla ani drzewa a sami nie dadzą radę w lesie. Od koleżanki mąż pracuje w lesie leśnictwo go wynajmuje i gadał ze na chwilę obecną lasy nic nie sprzedają. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ciężki orzech do zgryzienia przez samorządy żeby tak z dnia na dzień zamienić krawaty na łopaty  i sortować workować węgiel wcale się im nie dziwę że się od tego bronią.Dużo wspomina się o  rozdawnictwie dotacjach że to powoduje inflację  , czyli mamy proste rozwiązanie na powstrzymanie inflacji wystarczy nie brać żadnych dodatków dotacji a inflacja spadnie sama.😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pis po nowym roku zmieni tak prawo że następne wybory wygra z palcem w d.... już mają przygotowane 150 stron nowych zmian przejmą samorządy itp itd oni wiedzą co ich czeka jak przegrają władzy nie oddadzą 

Edytowane przez arekkk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas prosto z lasu buka po 450zł nadleśnictwo sprzedaje. Trzeba to pociąć, przywieźć i za dwa lata można hajcować. Mówią, że ślą na zachód wszystko co jest. Ja kupiłem kubik za 650 + 30zł za transport, raptem niecały kilometr, pocięte na małe klocki z tamtego roku. Ale koleś chyba ruchu w ogóle nie ma, bo w 10 minut od telefonu już był pod domem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@vlad1431 podaj jakie to nadleśnictwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.