Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ogólnie o cenach opału, opłacalności, prognozy na przyszłość...


Gość berthold61
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj dyskutujemy ogólnie o cenach opału, opłacalności, prognozach na przyszłość...

W tym wątku dopuszczamy wpisy "polityczne". Prosimy o merytoryczne wypowiedzi.

O cenach poszczególnych gatunków opału dyskutujemy tutaj: ekogroszekpellet, węgiel inny niż ekogroszek

Inne powiązane tematy: Dodatek węglowy; Zakup węgla od gminy

Posty nie na temat wydzielone do kosza znajdziesz tu.

Rekomendowane odpowiedzi

Za 5 ton to nie ma tragedii. Zrozumiałem że za tonę, a wtedy było by nieciekawie. Za niecałego tysiaka za ten brunatny ekogroszek to by u nas kolejki były obecnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczesniej wychodzilo cene/Mj rowno jak u was.U nas brazowe podražalo o 1/3.Kamienne poszalalo.Widac,kilka tego russka  domieszawali.U nas czarne kamienne bylo ale zawsze zlotom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby komuś na prawdę zależało na pomocy potrzebującym,  a nie zakupie za pusty pieniądz jak największej ilości głosów,  to nikt by nie wymyślał najpierw dopłat do węgla którego by i tak nie było,  a potem daniny na cokolwiek dla kogokolwiek. 

Po prostu,  obniżyć vat na węgiel jak na prąd czy paliwo. Były takie propozycje w lutym,  ale odpadły w przedbiegach,  bo na jego bazie wymyślono największą kiełbasę przedwyborczą w historii. 

I tak wszystkie dodatki,  refundy i inne kończą tak samo,  to jest wzrostem cen. 

Ale w tym wypadku przynajmniej teoretycznie zaoszczędził by ten,  kto na prawdę wydał,  czyli kupił.  Nie było by kiwek typu zakup węgla na działalność w celu zwrotu vatu ( przy 3 klockach za tonę jest o co sobie d zawracać), wniosków na 3 rodzeństwa,  dorosłe dzieci,  nagłych separacji,  setek ton papierkologii. 

No ale to potencjalnie 80 procent mniej głosów w kolejnych wyborach,  oddanych przez osłów jakim się wydawało,  że opykali system. Jak na taki system nie głosować?  Bez świadomości,  że tak na prawdę nic nie dostali, bo rząd swoich pieniędzy nie ma. 

  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, der napisał:

Nie było by kiwek typu zakup węgla na działalność w celu zwrotu vatu ( przy 3 klockach za tonę jest o co sobie d zawracać), wniosków na 3 rodzeństwa,  dorosłe dzieci,  nagłych separacji,  setek ton papierkologii. 

https://www.slaskibiznes.pl/wiadomosci,dodatek-weglowy-do-zmiany-rzad-przyznaje-sie-do-bledow,wia5-1-7172.html?fbclid=IwAR1xRd9C_tVQxH41d109HDJQZZJgTf864pE-RQUczC-UbvuMj6YG9lryjNo

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu może zapadnie w tym temacie choć trochę logiki i sprawiedliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już czytałem o planach zmiany samochodu nawet. Tych drobnych to nawet nie wspominał. A tu cały misterny plan .............. pójdzie się kochać 🙂  

Się pojawiło. Mega ceny. PGG to drożyzna. Rejestracja domeny 2022-08-09. Nie pytajcie czy kogoś oszukali. Nie wiem.

https://energos.info/

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w mieście sami pracownicy urzędu nakłaniają każdego kto składa wniosek, aby w przypadku większej liczby osób, składać jako osobne gospodarstwo. Komentują to i tłumaczą, że rząd chce zrobić u nas drugą Grecję i chcą (urzędnicy), żeby to jak najszybciej p*******ęło (to cytat).

Edytowane przez Wello
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy przypadkiem to nagłe i niespodziewane zwołanie posiedzenie sejmu, to nie tyle chęć rozszerzenia dopłat o pellet, LPG, itp, co próba rozwiązania problemu - równie nagłego i niespodziewanego - wzrostu ilości gospodarstw domowych 😄

Edytowane przez sorier
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie zapobiegawczo , po co petent ma im spokój zakłócać .😊

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, arekkk napisał:

bercus w Czechach wolno palić brunatnym?

Nie zabronione.Polskie kotle,jaki tež mam ja maja papiery na kamienne,no kopalnie kamiennego juž nie mamy,jeden ostatni.Czeskie maja w wiekszosci polskie palniki i papiery wybadane na brunatne.Jest tak,že pali sa dobro z brakiem smrodu,nie widac žadny dymek i do nosa žadnego smrodku nie zlapac.Oproci zasypowcom na tym opalu to jak kosmos.W sklepach jest sprzedawany brunatny O2 jako "automatyk".Nikt z urzednictwa jeszcze nie pomyślał o majstrowaniu przy tym,tylko klasa i ecodesign.W piwnicy opal automatyk,to dobrze.

Edytowane przez bercus
  • Przydało się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://sklep.pgg.pl/aktualnosci/127/dostawcy-pgg-sa-sprawnie-dowioza-wegiel-z-kopaln

Cytat

Kwalifikowani Dostawcy Węgla będą wykonywać usługę transportu i wydania Klientowi węgla kupionego bezpośrednio w e-sklepie PGG S.A.

pytając przewoźników którzy są na PGG to najtańszą ofertę za każdy tonaż dostałem na kwotę 3200 zł brutto za 374 km od kopalni Mysłowice-Wesoła, chciałem upolować 10 ton na 3 osoby bo jedna nie jest w stanie wziąć całych 5 ton, transport by się wtedy rozłożył na 3 osoby czyli do ceny węgla 1180 zł więc finalnie tona węgla mnie wyniesie ok. 1400 zł

no ale ja jeszcze sobie nawet nie kupiłem a co dopiero drugiej osobie, no ale jestem ciekawy jakie będą stawki

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do wytrwałych świat należy. 😆

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gaz jest paliwem mocno zagadkowym na ta chwile. Niby są jakieś gwarancje ale już piszą że to obciążenie nie od udźwignięcia. 10% PKB to jednak dużo. Czy, kto i jak to będzie ciągnął tego nie wie nikt. Budżet też z gumy nie jest, więc może się okazać, że będzie jak napisali tutaj

https://businessinsider.com.pl/twoje-pieniadze/ogrzewanie-domu-bedzie-kosztowac-25-tys-zl-rocznie-oto-wyliczenia-ekspertow/fpbfv9k

A wtedy ratuj się kto może. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciśnienie rośnie i dopiero za chwilę zobaczymy co to znaczy panika. Teraz jeszcze jest ciepło jak to ostatnio powiedziała jedna posłanka z PiS, więc węgiel nie jest potrzebny. Akcja będzie sroga w połowie września i później, bo wszyscy co do tej pory nie zaopatrzyli się w opał obudzą się z ręką w nocniku. Czasu już nie będzie i rozpocznie się jazda bez trzymanki. Cena nie będzie grała roli. Już w radiu usłyszałem reklamę Castoramy, że u nich jest ekogroszek do kupienia i pomagają w załatwieniu finansowania czyt. kredytu. Ludzie jednego nie zdążą spłacić, a tu już trzeba będzie myśleć o następnym sezonie. Nie ma co liczyć na szybkie spadki cen energii. One po prostu nie nastąpią. 

Edytowane przez MrWolf
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, robertokot25 napisał:

Mam pytanko czy na obecną chwilę gaz ziemny nie wyjdzie taniej niż ekogroszek po 4tys? Tak tylko pytam bo na szczęście mam kupiony z PGG ale jakby coś stary kocioł gazowy też mam podłączony w instalację.

Przy cenie 4k za tonę to taniej wyjdzie grzanie prądem a grzanie w 2giej taryfie dużo taniej. Jeśli nie zmieni cen prądu przed zimą to należy spodziewać się blockoitow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, piastun napisał:

blockoitow

Co to jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, o6483256 napisał:

Co to jest?

będą prąd czasowo wyłączać bo w domach będą farelkami ogrzewać

ps. chyba trzeba agregat zakupić

Edytowane przez Ryszard
Proszę nie cytować ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.08.2022 o 20:16, daromega napisał:

Się pojawiło. Mega ceny. PGG to drożyzna. Rejestracja domeny 2022-08-09. Nie pytajcie czy kogoś oszukali. Nie wiem.

https://energos.info/

Już po tym mi to śmierdzi.

 

image.png.531a2820f2d540bc0ef9ae265c4735d9.png

 

i jeszcze to:

 

Cytat

Uwaga: w ostatnim czasie nasiliła się ilość fałszywych zamówień z tego powodu tymczasowo wyłączyliśmy opcję płatności a pobraniem. Przepraszamy za utrudnienia.

To samo co na tej poprzedniej stronie tu podawanej.

 

Ściema jak nic!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.