Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ogólnie o cenach opału, opłacalności, prognozy na przyszłość...


Gość berthold61
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj dyskutujemy ogólnie o cenach opału, opłacalności, prognozach na przyszłość...

W tym wątku dopuszczamy wpisy "polityczne". Prosimy o merytoryczne wypowiedzi.

O cenach poszczególnych gatunków opału dyskutujemy tutaj: ekogroszekpellet, węgiel inny niż ekogroszek

Inne powiązane tematy: Dodatek węglowy; Zakup węgla od gminy

Posty nie na temat wydzielone do kosza znajdziesz tu.

Rekomendowane odpowiedzi

Ja sprawdziłem przed chwilą strony swoich składów w okolicy, na których ostatnio kupowałem, już węgiel po 4 tys jest heheh, super. Jeszcze muszę zobaczyć koło zakładu pracy ale to w następnym tygodniu po chory jestem i teraz nie ma jak. 

Zanim zaczną wypłacać to już 5 tys będzie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W elektrowni też nie mają węgla 

https://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/ustalenia-onetu-wielkiej-elektrowni-grozi-awaria-to-jest-syf-kryminal/p9kfhkg 

"pośród brył węgla widać zwykłe kamienie, mnóstwo stalowych prętów, śrub, gwoździ, żwiru, a nawet części gumowych opon. To grozi katastrofą." 

Problem znany nam z użytkowania domowych kotłów i "dodatków węglowych" robiących wagę. 

Jak wymagać od ludzi prawidłowego palenia jeśli sami nie potrafią. 

Nie wróży to nic dobrego w energetyce.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest kpina. Śmiejemy się z Rosji, Białorusi, a u nas aparat propagandowy zaczyna powolutku doganiać tamte kraje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MrWolf podobno jest taka nowa gra towarzyska. Zapraszasz gości na 19:30. Włączasz Wiadomości i... pijesz 50 gramów za każdym razem, gdy usłyszysz słowo "Tusk". Wygrywa ten, kto obejrzy pogodę.  

Korytko jest najważniejsze, a reszta jest nie ważna - nie miejmy złudzeń. 

Ciekaw jestem wysokości czynszów, rat kredytowych, cen prądu w styczniu/lutym 2023. Może poprzez kieszeń ludziom otworzą się oczy na to co się tu dzieje? 

W miastach ludzie węgla nie potrzebują, bo im "grzejnik grzeje" i są zwolennikami ekologii, zielonej energii, ale pusta kieszeń może zainteresuje ich skąd się bierze ciepło w grzejniku?

  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Dozy napisał:

Reasumując, rząd da mi na tonę węgla, ale i tak będę musiał 600 dołożyć żeby tą jedną kupić, a w ciągu następnych lat zwrócę te 3 tys wraz z nawiązką, w podwyższonych podatkach.

Policz sobie ile zapłacisz podatków za 7 ton węgla jak dobrze pamiętam kupujesz na zimę po 3600. Wchłonie to dodatek i nieźle zarobią na tym jeszcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, Piecuch19 napisał:

"pośród brył węgla widać zwykłe kamienie, mnóstwo stalowych prętów, śrub, gwoździ, żwiru, a nawet części gumowych opon. To grozi katastrofą." 

Problem znany nam z użytkowania domowych kotłów i "dodatków węglowych" robiących wagę. 

W takiej elektrowni która przerabia tysiące ton na dobę, waga dodatków jest najmniejszym problemem!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po krótkiej przerwie 🙂 Słuchajcie Panowie, oprócz usług firm, które opisujecie i które w obecnej sytuacji świadczą transporty, workowania (w tym uszlachetnianie) są czasami sytuacje niestandardowe. Ja ekogroszek żeby załatwić dzięki uprzejmości i znajomościom jednej Pani ze Śląska musiałem prawie stanąć na rzęsach. No i ta osoba od której kupiłem towar rozwozi go poprzez zaprzyjaźnionego transportowca. Nie ma możliwości własnego transportu, nie ma możliwości workowania. Wzbraniałem się jak mogłem przed ekogroszkiem luzem ale nie mając wyjścia musiałem się na to pisać. Powtórzę jeszcze raz, problem mam teraz taki że rozładunek będzie co najmniej 0,5 km od domu bo u mnie nie da rady i teraz problem jest z workowaniem i zwiezieniem tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że to rzeźba, ale można wyspawać taki zgrabny stojaczek żeby móc zawiesić worek. Nie trzeba umieć spawać, nikt z tego strzelać nie będzie więc może być nasmarkane. Na miejscu zworkować i przewieźć autem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, o6483256 napisał:

W takiej elektrowni która przerabia tysiące ton na dobę, waga dodatków jest najmniejszym problemem!

Czy Ty należysz do ekipy utrzymującej w ruchu elektrownie? - bo wg nich jak widać problem jest. 

@Ptaszniko wiadro z obciętym dnem wsadzasz do worka i wsypujesz węgiel do wiadra sukcesywnie je przesuwając do góry. Najprostszy sposób workowania - robię tak ze zrębką.

  • Zgadzam się 1
  • Przydało się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Piecuch19 napisał:

Korytko jest najważniejsze

Teraz to jednym z najważniejszych celów jest zbrojenie odbudowa likwidowanego przez PO wojska. F 22 też swoje kosztują czołgi nasze poszły do sąsiada trzeba zakupić nowe kto na to wszystko wyłoży Unia nas olała musimy sami ponosić koszty wolności.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bajden bo on ma dużo do zaoferowania towaru do upłynnienia i ma bronić każdego kawałka ziemi natowskiej - ponoć.

Społeczeństwo jest zniewolone przez krajowego okupanta, a Ty o wolności?

Jaki masz wpływ na to co się dzieje? Jaki masz wpływ na to że Polska się rozbraja? 

Łuki leszczynowe pozostaną do obrony kraju. 

Oddaj swój cały opał sąsiadowi bo on nie ma - strategia doskonała

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pleciesz głupoty, za obecnej władzy była jedna wielka stagnacja, jeżeli chodzi o zbrojenia. Brak okrętów podwodnych, brak "zamiennika Su-22" brak śmigłowców bojowych. Macierewicz zachowywał się taj jakby był agentem obcych służb, torpedując wszelkie projekty i zamówienia (poprzednia władza nie wiele lepsza, ale chociaż podpisali kontrakt na Caracale, które anulowała nowa władza, nie oferując nic w zamian) . Teraz ekipa na hura bez przetargów kupuje "co popadnie" 

Ty tutaj jakieś androny o F-22 pleciesz (ten samolot nie był nigdy oferowany na eksport), widać totalny brak pojęcia w temacie.

Twoja wiedza, to typowa wiedza z rządowej TV, dla wyborcy elektoratu PIS, który do tego specjalnie nie myśli.

4 minuty temu, Piecuch19 napisał:

Bajden....

Ty z Moskwy piszesz, czy jesteś po prostu "pożytecznym idiotą"? 

Masz pojęcie co sprzedajemy, przekazujemy na Ukrainę? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytasz, ze zrozumieniem ekspercie od utrzymania ruchu w elektrowni i strategii zbrojeniowej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, o6483256 napisał:

Twoja wiedza, to typowa wiedza z rządowej TV, dla wyborcy elektoratu PIS,

Takie są fakty zebrane z TVN i wielu innych TV.  F 22 ta technologia tylko do jednego kraju trafiła do Polski inne kraje  nie spełniły  oczekiwań żeby na nią mieć pierwszeństwo.Węgiel też będzie dostępny to tylko kwestia czasu.

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co za bzdury. 

F-22 trafiły do nas w ilości 6szt, ale tylko i wyłącznie jako ochrona wschodnich rubieży NATO. Nie idzie za tym żaden dostęp do technologii, czy know how.

To jak lata nad nami RQ4 Global Hawk, czy RC-135 Rivet Joint to oznacza, że ta technologia do nas trafiła ? 🤣

Co ty pleciesz za androny?

Edytowane przez o6483256
  • Zgadzam się 3
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, marcus312 napisał:

Takie są fakty zebrane z TVN i wielu innych TV.  F 22 ta technologia tylko do jednego kraju trafiła do Polski inne kraje  nie spełniły  oczekiwań żeby na nią mieć pierwszeństwo.Węgiel też będzie dostępny to tylko kwestia czasu.

Fakty zbierasz z TVPis, węgiel będzie dostępny, ale jakiej jakości oraz w jakiej cenie?. 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, marcus312 napisał:

F 22 ta technologia tylko do jednego kraju trafiła do Polski inne kraje  nie spełniły  oczekiwań żeby na nią mieć

A do tego śmigają z prędkością światła 🙂 Jakie wiadomości takie informacje 🙂 Moja rada. Wyrzuć TV, oddaj biednym czy cokolwiek innego, albo kup sobie jakąś prawdziwą telewizję bez TVP-pis.

 

 

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do elektrowni. Węgiel przed wysyłką z kopalni przechodzi przez elektromagnesy, nie wierzę że elektrownia nie posiadasz takowych. Ten artykuł o śrubkach w węglu wygląda na naciągany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.